Kupno mieszkania Warszawa

B

bajderman

Guest
Podejrzewam, że rozejdą się tak samo szybko jak poprzedni etap - przy tych cenach to realne. Trudno oczekiwać, aby sytuacja miała się jakoś zmienić. Przecież od bardzo dawna ceny w Wawie są mocno przesadzone i kompletnie nieadekwatne do tego, co otrzymuje się w zamian. Czemu zatem ktokolwiek miałby z tego korzystać? Mieszkańców w Wawie będzie coraz mniej.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
ceny zwykle są przesadzone w centrum. Na przedmieściach czy też w dalszych dzielnicach można znaleźć inwestycje w bardzo dobrych cenach. Na przykład niezłe oferują Bielany czy też Białołęka.
Tutaj:
http://targimieszkaniowe.net/nowe-mieszkania-i-domy-warszawa/ - znajduje się zestawienie wszystkich inwestycji jakie obecnie powstają w stolicy tak wiec można się zorientować. Wiele osiedli pasuje do programu Mieszkanie dla Młodych, o którym zresztą na pewno wielu z Was słyszało. Dzięki niemu można dostać dopłatę w wysokości do 15% wartości mieszkania przy braniu kredytu. Cena za metr kwadratowy nie może jednak przekroczyć 6126 zł.
 
B

bajderman

Guest
Tak czy siak - mieszkanie w stolicy przestało się opłacać. Mieszkania drogie, z pracą wcale nie jest już tak różowo jak kiedyś. Jeśli mieszkanie w Radzyminie kosztuje nawet 100 tysięcy mniej niż takie samo w Wawie, to absolutnie nie widzę sensu Wawy, po prostu w żaden sposób nie przekłada się to na jakość...
 

KarolinaL

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
bajderman napisał:
Tak czy siak - mieszkanie w stolicy przestało się opłacać. Mieszkania drogie, z pracą wcale nie jest już tak różowo jak kiedyś. Jeśli mieszkanie w Radzyminie kosztuje nawet 100 tysięcy mniej niż takie samo w Wawie, to absolutnie nie widzę sensu Wawy, po prostu w żaden sposób nie przekłada się to na jakość...
zgadzam się, dlatego my wybudowaliśmy się kilkanaście kilometrów dalej, a cena dużo niższa ;)
 
B

bajderman

Guest
Tzn. gdzie dokładnie się wybudowaliście i za ile? Sory, ale w tej okolicy ceny ziemi są kosmicznie wysokie, więc nawet nie wyobrażam sobie ile musielibyście wydać, żeby faktycznie móc postawić własne mieszkanie. No właśnie - ile?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
W tej okolicy działka kosztuje tyle co mieszkanie, więc nie rozumiem w jaki sposób chcieliście tutaj dom budować. Dom to już inna półka kosztowa. Wymaga konkretnej kasy i nawet nie rozumiem jak moża stawiać takie porównania...
 
B

bajderman

Guest
To prawda. Akurat w tej części Polski działki z domami posiadają tylko najbogatsi. Ziemia jest kosmicznie droga, nie jest to opcja dla ludzi ze średnimi dochodami, bo nawet nie będą oni posiadali zdolności do otrzymania takiego kredytu. Zresztą - ładowanie się w takie zobowiązanie to bzdura. Lepiej po prostu mieć mieszkanie.
 
S

szyszana

Guest
Poza oszczędnościami - jakie są największe plus mieszkania poza miastem? Bo jednak dojazd do pracy może być problematyczny, szczególnie jeśli gdzieś po drodze bywają korki. To jak to zatem dokładnie wygląda w tym przypadku, tego Radzymina?
 
S

szyszana

Guest
I jeszcze jedno - porównywał ktoś rzeczywiste koszty życia w mieście i poza nim? Jeśli tak, to przedstawcie proszę jakieś dokładne liczby.
 
I

Ika112

Guest
Koszty samego mieszkania w domu wydają się tańsze, nie płacimy za czynsz ale za to koszt ogrzewania, wody i podatek też trzeba płacić, do tego bieżące naprawy, potem ewentualne remonty, trudno podać liczby bo to zależy jeszcze od lokalizcji. Plus mieszkania jest taki że w zasadzie żadna opłata nie zaskoczy, wszystko rozbite w czynszu, takie mam przynajmniej wrażenie. Z miszkaniem też jest różnie, płacę bardzo wysoki czynsz i zamierzam się zamienić na takie mieszkanie http://marvipol.pl/inwestycje/2-apartamenty-mokotow-park/o-inwestycji
 
S

szyszana

Guest
O czym ty piszesz? Dom kosztuje pod każdym względem więcej. Może miesięczne opłaty są niższe w przypadku domu, ale mieszkanie wyremontujesz raz na 10 lat i masz je w idealnym stanie. Kompletnie do mnie nie trafia ten pomysł - dom jest tylko dla ludzi bogatych i mających dużo wolnego czasu.
 
I

Infiner

Guest
Niekoniecznie miesięczne opłaty są niższe. Jeśli zamontujemy sobie ogrzewanie gazowe albo elektryczne to potrafią byc bardzo wysokie. Sam jestem zdania,że jeśli ma sie ograniczone fundusze to lepiej jest rozejrzeć się za jakimś fajnym mieszkaniem a nie na przykład zadłużać sie na wiele lat.
Powiem Wam,ze sam ostatnio przeglądałem sobie oferty mieszań w Warszawie i dość dobre są obecnie na Ursynowie
http://www.vivainvest.pl/Warszawa-Ursynow

Standard wielu apartamentowców jest bardzo wysoki a jednocześnie są w niższych cenach niż dzielnice blisko centrum. Wprawdzie trzeba dłużej dojeżdżać ale w niskiej cenie ma się świetne mieszkanie o większym metrażu. Czyli w sumie coś za coś.
 
S

szyszana

Guest
Ok, ale w o ile niższej cenie? Tutaj piszę o 4500 zł za metr, przy bardzo dobrym standardzie i całkiem nowym osiedlu.
Ile coś takiego będzie kosztowało na Ursynowie?
 
W

wiemlepiej

Guest
Czy toś z Was może orientuje się jakie dobre inwestycje powstają na Wilanowie? Aktualnie moja siostra szuka tam mieszkania .Możecie coś polecić?
 
G

Georginia40

Guest
wiemlepiej napisał:
Czy toś z Was może orientuje się jakie dobre inwestycje powstają na Wilanowie? Aktualnie moja siostra szuka tam mieszkania .Możecie coś polecić?
Obecnie na Teodorowicza powstaje ciekawa inwestycja. Zora Wilanów. Sama obecnie jestem na etapie poszukiwania mieszkania i te mieszkania podobały mi się najbardziej. Jeszcze biorę pod uwagę Ochotę ale tam zabudowa jest zdecydowanie gęstsza. To jest fajne na Wilanowie.że blok nie stoi tak blisko obok drugiego bloku i jednak ma się większy luz niż w innych częściach miasta.
Już dzwoniłam do biura sprzedaży to apartamenty planowane są do oddania do użytku w 2016 roku. Ceny wcale nie są takie wysokie. Jak widziałam zdjęcia to spodziewałam się o wiele wyższej ceny bo wszystko wygląd naprawdę dobrze.
 
S

szyszana

Guest
Obawiam się, że przy tych stawkach zainteresowanie mieszkaniem w stolicy będzie tylko coraz mniejsze. Zarobki powinny być coraz wyższe, a wcale nie są. Raczej przeciwnie - jest coraz gorzej. A jednak stolica pozostaje zdecydowanie najdroższym polskim miastem. Po co ona komu?
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Dobrze ze deweloper jest tak elastyczny, ale oczywiscie nie mozna az tak byc wymagajacym. Dla mnie liczy sie to aby mozna było po prostu kupić dobre mieszkanie, w dobrej cenie.Tak było w przypadku zakupu mieszkania na Pogórzu w Gdyni.
 
S

szyszana

Guest
A jaki to ma związek z Warszawą? Myślę, że kluczowe jest aby nie kupować mieszkania na etapie dziury w ziemi. Wiem, że niby powstały specjalne fundusze, które mają zabezpieczać klientów, ale mimo wszystko chyba lepiej kupować mieszkanie wtedy, gdy już coś widać, prawda?
 
K

Kamil Brz

Guest
Jestem tego samego zdania. Warto jest zainteresować się inwestycjami, które są już zrealizowane albo które są planowane do oddania do użytku w 2016 roku. Sam jestem trochę w temacie bo równiez szukam dla siebie nowego lokum ( ile w końcu można wynajmować prawda? ) . Przedmieścia odpadają bo nie interesuje mnie daleki dojazd. Rozważam kupno mieszkania na osiedlu Zora Wilanów na Teodorowicza ( zostało już wspomniane w tym temacie). W tym tygodniu idziemy z żoną dopytać się dokładniej o ceny bo prezentuje się ciekawie.
 
Do góry