Kuchnia na wymiar- pomocy!

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Hej, hej.

Krótkie pytanie do mieszkańców Trójmiasta. Czy ktoś z was zna dobrą firmę wykonującą meble kuchenne na wymiar? (I przy okazji stoły?)
Drugie krótkie pytanie: na co zwrócić uwagę już przy odbiorze takich mebli? Chodzi mi o to co powinnam sprawdzić, aby mieć pewność, że są wykonane solidnie.
 
P

pigra

Guest
Już myślisz o odbiorze, a nie wybrałaś wykonawcy? :) Pomyśl o solidności na samym wstępie. Osobiście jestem za litym drewnem, takie meble są naprawdę wytrzymałe. Ważny jest też sposób ich montażu. Znawcą tych śrubek i śrubeczek nie jestem, ale zdarzały mi się takie wpadki, że kupowałam teoretycznie meble z dobrego tworzywa, ale łącza były źle dopasowane i po jakimś czasie zaczęło się wszystko sypać. Warto poczytać opinie innych ludzi na temat różnych firm , oni piszą to z doświadczenia i wiele z tego się dowiesz
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Już myślę o wszystkim ;) hehe
Rozglądałam się na różnych forach, ale ile ludzi tyle opinii :/
Nie chcę bawić się w kupowanie każdej śrubki, bo się na tym właśnie nie znam. Dlatego mam nadzieję, że ktoś tu poleci mi sprawdzoną firmę, u której wystąpi nikłe prawdopodobieństwo, że coś z meblami będzie nie tak.
 
P

pigra

Guest
Szczerze mówiąc znam kilka ciekawych firm i nie jestem w stanie żadnej konkretnej polecić, ponieważ każda charakteryzuje się czymś innym, nie ma ideału. Napisz czego dokładnie szukasz, oprócz tego że mebli do kuchni. Jakie one mają być, ile mniej więcej chcesz przeznaczyć, jakie materiały Cię interesują, na ile wygląd jest istotny, a na ile cena. czy będą potrzebne jakieś nietypowe rozwiązania w kuchni , np. schowana pralka czy jakieś schowki. Napisz dokładnie jak sobie to wyobrażasz to spróbuję Ci poradzić, bo sama mam sporo doświadczenia z kuchniami, wiele razy się przeprowadzałam.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
No cóż. Myślałam o meblach na wysoki połysk (nie wiem jak ten materiał się fachowo nazywa). Nie chciałabym specjalnie oszczędzać na kuchni, ponieważ zdaję sobie sprawę, że robię ją na wiele lat. Co nie znaczy oczywiście, że chcę wydać na nie przysłowiowe miliony. Najważniejsza jest dla mnie chyba funkcjonalność, ponieważ kuchnia jest mała. Zależałoby mi na nowoczesnych rozwiązaniach i szafkach, gdzie przy małym metrażu pomieszczę dużo. Pigra, możesz zaproponować którąś z firm?
 
P

pigra

Guest
Pewnie mowa o płycie lakierowanej na wysoki połysk. Bardzo ładnie coś takiego w kuchni wygląda. Zerknij sobie na wizualizacje na blogu z iKuchnie (blog.ikuchnie.pl/galeria-rozwiazan/), to też jedna z ciekawszych firm, która oferuje meble na wymiar. Która Ci się najbardziej podoba?
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Zielona jest świetna, ale chyba nie odważyłabym się na taki kolor- bałabym się, że szybko mi się znudzi.
Przejrzałam sobie stronkę, poczytałam, firma wydaje się ok. Masz z nią jakiś doświadczenia?
Na zdjęciach widzę ciekawe szafki- to jakieś specjalne rozwiązanie, czy tylko przegródki włożony to zwykłej półki?
 
P

pigra

Guest
Mówisz o tych szufladach co mają przegródki? Ja myślę, że to jest wkładane, w sumie lepiej by tak było, bo zawsze możesz zrezygnować i zmienić przeznaczenie szuflady. Owszem, znam tę firmę, ponieważ zamawiałam u nich szafki kuchenne jakiś rok temu. Spokojnie mogę polecić, jest rzetelna i innowacyjna. Jeśli szukasz jakichś oryginalnych rozwiązań to na pewno tutaj je znajdziesz, bowiem oni projektują meble do konkretnego pomieszczenia. Duży plus takiego rozwiązania to zagospodarowany każdy kąt, to na schowek, półeczkę, szafeczkę itd. Nawet mała kuchnia może stać się pojemna
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
I to firma z Trójmiasta? Nie słyszałam o niej wcześniej, a patrząc na stronę wydaje się, że firma jest dość spora. Droga jest ta firma? Wykonują także stoły?
 
P

pigra

Guest
Kochana, oni wszystko robią :) Nie są drodzy, przeciętnego Polaka spokojnie stać na ich usługi. A firma jest znana, może wcześniej nie siedziałaś w tym temacie, dlatego nie słyszałaś o niej
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Hmm... muszę zapoznać się dokładnie z ich ofertą w takim razie. Jeszcze nie wybrałam nikogo a czas nagli :/ Czy pierwsza wizyta taka wstępna jest płatna, czy od razu muszę płacić? Jak to wygląda?
 
P

pigra

Guest
Jeśli nie mieszkasz bardzo daleko to pierwsza wizyta jest bezpłatna, podczas której dogadujecie się odnośnie szczegółów, tego co jak chcesz by kuchnia wyglądała, jakie materiały itd. Zostaje wówczas wszystko pomierzone i projektant robi Ci wizualizację oraz wycenę, na które czekasz kilka dni. Jak je zaakceptujesz to podpisywana jest umowa i wykonują Ci mebelki, razem z montażem, także nie musisz dodatkowo nikogo zatrudniać.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Hej,
dzięki Pigra, ale już jestem po pierwszej konsultacji i teraz czekam na projekty :) Już się nie mogę doczekać. Pan, z którym miałam przyjemność rozmawiać był bardzo miły, już po paru minutach zaproponował swoje pomysły na moją kuchnię :)
 
P

pigra

Guest
Jak długo masz czekać na projekty? Pamiętaj by o wszystko się pytać jeśli masz wątpliwości i zmieniaj każdy szczegół, który Ci się nie podoba. To będzie Twoja kuchnia w końcu i nie wstydź się wyrazić swojego zdania :)
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
pigra napisał:
Jak długo masz czekać na projekty? Pamiętaj by o wszystko się pytać jeśli masz wątpliwości i zmieniaj każdy szczegół, który Ci się nie podoba. To będzie Twoja kuchnia w końcu i nie wstydź się wyrazić swojego zdania :)
Hej,
muszę czekać około dwóch tygodni- na początku przyszłego tygodnia powinnam mieć już wizualizacje. Pigra- dzięki za radę- należę raczej do osób asertywnych, więc z tym na pewno nie będę miała problemu. Płacę i wymagam :)
 
P

pigra

Guest
No i prawidłowo :) Powiedz jak ostatecznie sobie kuchnię zaplanowałaś? Pisz na bieżąco dla potomnych jak się współpraca układa z firmą :)
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Już widziałam wstępne projekty/wizualizacje- coś tam poprawiliśmy i w poniedziałek pan przyjdzie zatwierdzić już projekt. Ogólnie tak jak chciałam wybrałam wysoki połysk. Kuchnia jest w kształcie litery L (dopiero teraz widzę, że wszędzie używałam terminu "kuchnia", a tak właściwie jest to aneks). Szafki na dole i u góry. Zdecydowałam się aby nie robić zwykłego narożnika, tylko w środku będę miała szafki wysuwane "nerki", do tego te wszystkie spowalniacze, aby szuflady nie zamykały się z hukiem. Koło lodówki będę miała wąski słupek Cargo- jeszcze nie mam kuchnia już jestem z tego bardzo zadowolona. Do tego firma zaprojektowała mi mały stolik z krzesłami. Proponowali inne rozwiązania, jeśli chodzi o część do jedzenia, ale co stół to stół.
 
P

pigra

Guest
Bardzo ładnie to brzmi, tak oczami wyobraźni widzę jak to może wyglądać. A jakie kolory wybrałaś? Jesteś może po realizacji czy jeszcze czekasz? Jaki termin dali?
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Jeszcze czekam- mogę czekać nawet do 6 tygodni, bo firma ma bardzo dużo zleceń. Jak skończą wcześniej to mają dać mi znać.
A wszystko mam w tonacji biel- szarość z czerwonymi elementami :) Nie mogę się już doczekać tej mojej kuchni :)
 
Do góry