Kuchnia ekologiczna

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Ja czasami chodzę na biobazary i coś kupuję... Ale cała moja kuchnia nie jest eko, bo to zwyczajnie byłoby zbyt drogo.
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Akurat ta zdrowa żwyność w netto nie zawsze jest taka zdrowa... Wystarczy spojrzeć na skład niektórych.
 

Bernaciak

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2018
Posty
74
Punkty reakcji
0
A w jakim sklepie znajdziesz całkowicie zdrową żywność? Praktycznie w każdym sklepie są produkty zdrowe oraz produkty, których lepiej jest unikać. Warto jest je wybierać z głową. Sam kupuję głównie owoce i warzywa, unikam półproduktów. Wiadomo,ze czasami zjem coś gotowego, jednak na co dzień staram się robić dania z jak najprostszych składników, często sezonowych. Jest o wiele smaczniej oraz taniej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lubiecukierki

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
Ja kupuję w sklepie naturalnie zdrowe. Z ich mąki ryżowej wychodzi najlepszy beszamel na świecie!

Najlepsza konsystencja wychodzi z połączenia składników:
  • 50 g mąki pszennej
  • 50 g masła
  • 600 ml mleka 3,2%
  • szczypta gałki muszkatołowej (musi być świeża)
  • sól oraz biały pieprz
BB)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
 

selerka

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2017
Posty
31
Punkty reakcji
0
ja się staram czytać etykiety i wybierać możliwie najlepsze produkty na jakie mnie stać, w carrefour są fajne produkty oznaczone jakość z natury, widziałam, że w aplikacji na telefon jak się aktywuje kod to są taniej
 

AnN27

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2020
Posty
27
Punkty reakcji
0
A ja w to całe eco, bio, raw i weganskie nie wierzę, kolejny chwyt marketingowy jak za zwykłe jabłka wyłudzić podwójną cenę od konsumentów. Prawdziwe eco to tylko se swojego ogrodu, a kupowane w sklepie nigdy nie ma 100% pewności
 

Alina33

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2020
Posty
5
Punkty reakcji
0
Po części masz rację. Często zakłada się, że np. na bazarkach kupimy żywność bio. A z tym różnie bywa. Ale jeśli kupujemy u sprawdzonych dostawców, którzy mają certyfikowane produkty, to raczej możemy być pewni ich jakości.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Kiedyś dowiedziałam się, że często tacy ludzie na targach biorą z giełdy, więc nie zawsze to ich produkty i nie wiedzą czy one są bio czy nie. Jeśli chodzi o zakupy to robię ostatnio w Carrefour i mają dużo marek własnych.
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
też się w carrefourze zaopatruję, mają duży asortyment i mozna w sumie całe zakupy zrobić w jednym miejscu i jedzenie i rzeczy do domu i ubrania
 

kasina_333

Zbanowany
Dołączył
4 Lipiec 2019
Posty
43
Punkty reakcji
1
Jeśli mogę, to wybieram jak najbardziej naturalne produkty. A jeśli chodzi o Carrefour, to też bardzo lubię robić tam zakupy, mają bardzo fajne promocje, ostatnio kupiłam o 30% taniej lody rożki BIO z solą himalajską, jak dla mnie świetne.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Teraz Carrefour ma ogrom promocji i rzeczy BIO też im nie brakuje. Jest Zyskoteka z okazji urodzin Carrefour. Teraz dużo produktów było 1+1 za grosz.
 

birko22

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2022
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Giżycko
Kuchnia ekologiczna to po prostu jedzenie, które bliższe jest natury. Wiele ze składników warto by wyeliminować z naszej diety.

Co o tym myślicie ?
Ekologia jest istotna w kuchni jak i poza kuchnią :) Nie zapomnij o ekologicznych opakowaniach jednorazowych firmy biopack
 
Do góry