Który telefon wybrać ?

sohacz

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]Po co mu doradzacie flagowce jeśli pytanie było o budżetowe telefony? Jeśli ktoś szuka fajnego, nowego budżetowego telefonu, to ja z własnego doświadczenia polecam Samsunga Galaxy J4+ [/SIZE]
 

chichotka

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja na poważnie zastanawiam się nad wzięciem telefonu Huawei Nova 3. Na papierze prezentuje się całkiem całkiem, i cenowo nie odstrasza. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym telefonem?
 

mroz_ek

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
wychodzę z założenia, że lepiej wydać więcej, ale mieć porządny telefon na długi okres czasu. Kilka dni temu była premiera Samsunga Galaxy s10 i zastanawiam się, czy by go nie kupić. Na Matrix Media widziałem, że ruszyła już jego przedsprzedaż
 

damiat

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Przyznaje, S10 prezentuje się całkiem nieźle i to pod względem designu, jak i parametrów. 8 GB Ram na pewno starczy na bardzo długo. Chyba, żeby zastanowic się nad S10+ to tam jest dostepna już wersja nawet z 12 GB RAM. do tego dobry aparat i ma się tak naprawdę telefon na kilka lat. Do tego co popatrzyłem na stronie Matrix Media, to otrzymuje się jeszcze słuchawki bezprzewodowe
 

WAD3R

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
Ogólnie, jeśli chodzi o flagowce samsunga, to te zawsze trzymały wysoki poziom, więc czemu by nie. Może trochę więcej się wyda, ale jak wspomniał damiat powyżej, masz telefon przynajmniej na kilka lat ;)
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
No dobra, szaleństwo zakupowe się zaczęło więc powiedzcie mi jaki telefon teraz jest na topie i na co zwracacie uwagę ? Cos polecacie, cos odradzacie?
 

Renatka123

Zbanowany
Dołączył
16 Grudzień 2020
Posty
10
Punkty reakcji
0
Hej, podbijam wątek! Szukam czegoś z naprawdę dobrym aparatem, ale spośród średniej półki cenowej. Najlepiej również z dużą pamięcią i wytrzymałą baterią. Nie Huawei. Z góry dzięki za porady! :)
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o dobry smartfon w "ludziej" cenie, nie z kosmosu to póki co chyba aclatel się wpisuje, konkretnie TCL 10 plus z 8 rdzeniowy prockiem. pamięci ram też mu nie pożałowali z tego co czytałem, aparat ma bardzo dobry (nie wiem czy rawki obsluguje) a kamera nagrywa nawet w 4K. Myślę, że w granicach 1400 zł spokojnie można go wyhaczyć.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Jeśli chodzi o dobry smartfon w "ludziej" cenie, nie z kosmosu to póki co chyba aclatel się wpisuje, konkretnie TCL 10 plus z 8 rdzeniowy prockiem. pamięci ram też mu nie pożałowali z tego co czytałem, aparat ma bardzo dobry (nie wiem czy rawki obsluguje) a kamera nagrywa nawet w 4K. Myślę, że w granicach 1400 zł spokojnie można go wyhaczyć.

Ooo a masz taki i możesz podpowiedzieć jak się go użytkuje tak na co dzień?
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Caraoka, wygodny jest i intuicyjny, jak to telefon na androidzie, ale nadrabia dobrym aparatem i świetna kamerą.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
No cztery aparaty to już coś i całkiem niezłe parametry. A przy takich bajerach długo trzyma Ci bateria tego TCL?
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Znalazłam nowy TCL 20 SE czy ktoś ma już może i powie jak to śmiga? Widziałam, że jest już na Androidzie 11 i ma bardzo dużo pamięci.
 

Karpatie

Zbanowany
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
57
Punkty reakcji
1
Przesiadłem się z Huawei Mate 10 Pro na Iphone 12 Pro, to mój pierwszy Iphone w życiu, użytkuję już ponad miesiąc i jestem bardzo zadowolony. Łatwo się odnalazłem w systemie iOS i przyjemnie mi się z tego telefonu korzysta. Do androida nie mam zamiaru wracać na ten moment. Telefon robi świetne zdjęcia, w nocy również. Nagrywanie video rewelacyjne. Ciężko mi ocenić baterię, bo jestem bardzo wymagającym użytkownikiem i jakiegokolwiek telefonu bym nie używał to przeważnie raz dziennie ładuję, ale wydaje mi się, że jak na mnie to bateria trzyma dobrze. Jeśli używasz internetu przez WI-FI jest naprawdę okej, jeśli przez transmisję danych to procent naładowania baterii dość szybko spada i szczerze jest średnio. Najgorzej jest przy korzystaniu z map czy np. aplikacji snapchat, procent naładowania baterii drastycznie spada i jest kiepsko. Ogólnie super telefon i polecam serdecznie. Jeśli chodzi o to czy warty swojej ceny to oczywiście, że nie. Niemal żaden telefon nie jest wart swojej ceny. Jeśli choć trochę szkoda Ci wydawać na niego tyle pieniędzy to nie kupuj go, będziesz żałować. Jeśli Ci w ogóle nie szkoda to bierz bez zastanowienia. Od siebie dodam, ze niedawno na ispot wyszła nowa wersja 13 https://ispot.pl/iphone-13-pro
 
W

weteran

Guest
Raz w życiu miałem iDiot fona i był to ostatni raz, nigdy więcej, nawet gdyby za darmo to rozdawali. Telefoniki za ciężki hajs ale fotki czy nagrań z dyktafonu przez BT czy WIFI nikomu nie wyślesz, mp3 łatwo nie wgrasz, programów (apek) na to tyle, co kot napłakał, przereklamowany bubel dla bogatych imbecyli.
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
iPhone 13 Pro Max
Plusy:
  • prosty ios
  • świetny sot
  • odświeżanie 120hz
  • wysokiej klasy zdjęcia
-deklasacja innych telefonów pod względem nagrywania filmów
Minusy:
-cena (ale w tym budżecie raczej się na to nie patrzy). Jeśli jednak ma to dla Was znaczenie, polecam wziąc pod uwagę najem urządzenia. Opcja jest oferowana przez Imad - jest to autoryzowany sklep, serwis ale również dają możlwośc najmu urządzenia, po roku można wymienić sobie na nowszy model.
-brak szybkiego ładowania
  • waga urządzenia
  • notch (kwestia gustu)
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
iPhone SE 2023 256GB
Plusy:
  • 4GB RAM, które zachowuje się jak 16GB u konkurencji
  • iOS 16, który zjada Androida z kopytami (i to na śniadanie)
  • aluminiowa obudowa
  • rewelacyjnej jakości fotki
  • rewelacyjnej jakości nagrania video (4K)
  • 5G
  • telefon ten przeżyje każdego Androida, który zostanie wyprodukowany za... 2 lata
  • jakość aplikacji na iOS (99% działa i spełnia zadanie, do którego zostało stworzone)
  • rewelacyjnie czuły GPS
  • dualSIM
  • eSIM
  • VoLTE

Minusy:
  • nadal zazdrość lamusów gdy widzą jabłko na obudowie
  • cena
  • drogie podzespoły, np. bateria którą raczej trzeba od razu wymienić (najlepiej na RepairPro)
  • aby zrozumieć świat Apple najlepiej mieć także Macbooka Pro oraz iPad'a


iPhone SE 2016 128GB
Plusy:
  • dzisiaj w bdb stanie używkę nabywamy za około 400-500zł
  • 2GB RAM które zachowuje się jak 4GB u konkurencji
  • iOS 15.7.3, który zje Androida w każdej dziedzinie
  • aluminiowa obudowa
  • bardzo mały 4" z ekranem wysokiej jakości
  • bardzo lekki (około 130g)
  • rewelacyjne fotki z soczewki Sony 13MPX, wyglądają jak te z Huawei 40MPX
  • rewelacyjne nagrania video 4K 30FPS
  • pomimo LTE cat.6 - LTE jest bardzo szybkie
  • VoLTE
  • tanie zamienniki dobrych baterii (np. RepairPro za 90zł, jest lepsza od oryginału)
  • jakość aplikacji na iOS, tu nadal 100% aplikacji działa bezbłędnie
  • rewelacyjnie czuły GPS
  • telefon pomimo rocznika przetrwa (jeśli będzie szanowany) każdego Andorida, który zostanie wyprodukowany za... 2 lata
  • super Hotspot (wifi / usb)
Minusy:
  • opłaca się brać tylko wersję 128GB, albowiem dzisiaj byle jedna aplikacja ma 300-400MB
  • wygląd (niczym się nie różni w wyglądzie od iPhone 5 i 5S ale części już nie pasują, np. bateria, wyświetlacz)
  • drogie podzespoły (np. bateria RepairPro 80zł, która jest lepsza od oryginału)
  • 10 minut nagrania 4K = 1GB (jakość robi swoje, dlatego wersje 16/32/64GB są śmieszne i nieopłacalne w zakupie)
  • super współpraca z Macbook / iPad
 
Ostatnia edycja:
Do góry