Który kurs z excela wybrać ?

Anecia

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2016
Posty
7
Punkty reakcji
1
Chętnie się wypowiem w temacie. Korzystałam zarówno z kursów internetowych, szkoleń zorganizowanych płatnych, dofinansowanych z EFS, jak i z darmowych tutoriali.
Najbardziej wartościowe i efektywne były szkolenia stacjonarne 1, 2 lub 3 dniowe (te dofinansowane też są na wysokim poziomie). Plus jest taki, że przez przewidzianych przeważnie 8 godzin dziennie, są prowadzone głównie warsztaty (z wprowadzeniem oczywiście do tematu). Warsztaty te dają możliwość popracowania (wykonania zadania/funkcji) na przykładzie z życia, z pracy.
Najczęściej podczas takich całodniowych szkoleń również zapewniony jest posiłek, napoje, a najważniejsze materiały dydaktyczne - ja otrzymywałam kompendium wiedzy w postaci książek i materiałów ze szkolenia (krok po kroku). Takie rozwiązanie jest zdecydowanie najlepsze. Naprawdę dużo rzeczy uczysz się w krótkim czasie, konkretnie i na temat.
Opcja darmowych kursów i tutoriali - jest ok. Dużo z nich korzystam, ale największą ich wadą jest fakt, że szukając jakiś rozwiązań, czy chcąc się czegoś nauczyć - tracę na to baaardzo dużo czasu i dni. Nigdy nie da się tego porównać ze stacjonarnym szkoleniem.

Najlepiej zapytaj pracodawcę, czy nie wysłałby Cię na takie szkolenie, lub chociaż go nie dofinansował.
W większości przypadków się zgadzają.

Możesz szukać też w serwisie inwestycjawkadry.pl - masz tam zbiór szkoleń, kursów, studiów podyplomowych itd. Również tych dofinansowanych.
Naprawdę świetne źródło.

A.
 
Do góry