który kraj wybralibyście ?

mów mi misiu

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2012
Posty
81
Punkty reakcji
0
.Gdybyś mógł wybrać kraj przed swoim narodzeniem, był/a by to.. ?

ja myśle , że

Ekwador. Chyba najbogatszy kraj leżący na równiku, w którym dzień i noc trwają po 12 godzin przez cały rok. Według badań przeprowadzonych przez naukowców stolica państwa - Quito jest najbardziej przyjaznym i najzdrowszym miejscem na Ziemi dla człowieka. Idealna średnia temperatura, idealne średnie ciśnienie, a te czynniki są właśnie skutkiem położenia stolicy na odpowiedniej szerokości geograficznej, wysokości nad poziomem morza i odległości od niego.

A wy co bralibyście poduwage wybierając swój kraj ?
 
S

serwor

Guest
No to cos o tym cudownym Ekwadorze. PKB cos okolo 3500 dolarow na glowe obywatela.

W 2000 zastąpiono narodową walutę sucre – dolarem amerykańskim, z czego wynikła drastyczna podwyżka cen która ostatecznie pogłębiła napięcie i trudną sytuację w kraju. Prezydent Gustavo Noboa Berejano wprowadza stan wyjątkowy w całym kraju. W 2002 r. mają miejsce kolejne wybory prezydenckie, zwycięża Lucio Gutierrez, który stał na czele puczu z 2000. Sytuacja polityczna i gospodarcza bardzo trudna, mimo że Ekwador jest drugim w Ameryce Południowej eksporterem ropy naftowej i pierwszym bananów, a wzrost gospodarczy wyniósł 6% w 2004 r., to 80% mieszkańców żyje w biedzie wskutek nieudolnych rządów i korupcji, inflacja jest nadal wysoka i wynosi ok. 25%.

Typowa, skorumpowana bananowa republika.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Kraj ? urodzić w najbogatszym cywilizowanym aby mieć szansę przetrwać, czyli proza Norwegia, Holandia, Szwajcaria, Singapur, a później zwiać jak najdalej od ludzi, a wtedy - wybrałbym może Polinezję - wyspę Rapa Nui ? Albo góry Foja, albo jakieś zakątki meksyku. USA też wchodziłoby w grę - jakieś rejony bardzo słabo zaludnione gdzie i lato i ciutkę zimy można by załapać.
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Ja wcale nie zaluje, ze urodzilem sie w Polsce i pozostane przy tym.

pozdrawiam,
 

Thisisgame

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
281
Punkty reakcji
11
Wiek
30
Jeśli musiałbym wybrać to:
Katar,Francja,Hiszpania,Holandia,USA
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Polska jest i byłaby dla mnie najlepszym miejscem urodzenia
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
W ramach zabawy,

dla mnie, idealnym miejscem do życia od zawsze jest ...Nowa Zelandia. Dziś, po podboju światowych kin przez trylogię "Władcy Pierścienia" nie muszę zachwalać uroków tego miejsca. Dodam tylko, godzina drogi między szczytami gór o wysokości do 4000m npm. gdzie przez cały rok można jeździć na nartach, do wybrzeży oceanu z plażami, falami dla serferów i rafą koralową. Niezwykła przyroda złożona z endemicznych gatunków.
Idealny ustrój polityczny - demokracja liberalna z ostrymi kryteriami przyjmowania imigrantów.

Gdybym był młodszy, ustawiłbym strzałkę życiowego kompasu na to miejsce na Ziemi.
http://stardollove5.blogspot.com/2011/08/nowa-zelandia.html
http://gazetapraca.p...38,4350313.html
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
dla mnie, idealnym miejscem do życia od zawsze jest ...Nowa Zelandia. Dziś, po podboju światowych kin przez trylogię "Władcy Pierścienia" nie muszę zachwalać uroków tego miejsca. Dodam tylko, godzina drogi między szczytami gór o wysokości do 4000m npm. gdzie przez cały rok można jeździć na nartach, do wybrzeży oceanu z plażami, falami dla serferów i rafą koralową. Niezwykła przyroda złożona z endemicznych gatunków.
Idealny ustrój polityczny - demokracja liberalna z ostrymi kryteriami przyjmowania imigrantów.
Nie oglądałem władcy pierścieni ale coś nieco wiem o Zelandii ładnie tam jest to fakt, jednak dla mnie za dużo ludzi, za wiele "cywilizacji" - ustrój zaś ,do puki nie jest dyktaturą czy jakimś chorym reżimem zupełnie nie ważny - gdyż polityką się nie interesuję, jest w życiu całkowicie zbędna.

Widziałeś film SOS dla ziemi albo Baraka ?
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Lampart,

Nie oglądałem władcy pierścieni ale coś nieco wiem o Zelandii ładnie tam jest to fakt, jednak dla mnie za dużo ludzi, za wiele "cywilizacji
Mnie Tolkien nigdy nie porywał, to i ekranizacje obejrzałem bez specjalnych emocji. Największą zaletą tych filmów, były dla mnie właśnie plenery z Nowej Zelandii.
Co do gęstości zaludnienia, w kraju niewiele mniejszym od Polski mieszka obecnie ok. 4,5 mln ludzi. Spodobałoby Ci się. :D
I nie tylko dlatego:
W roku 2008 Nowa Zelandia zajęła 1. miejsce w rankingu krajów nieskorumpowanych, jest najmniej skorumpowanym i korupcjogennym państwem na świecie

Widziałeś film SOS dla ziemi albo Baraka ?
Nie, nie widziałem. O pierwszym coś słyszałem, drugiego nie znam.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Co do gęstości zaludnienia, w kraju niewiele mniejszym od Polski mieszka obecnie ok. 4,5 mln ludzi. Spodobałoby Ci się.
I nie tylko dlatego:
Zapewne ale myślę, że są bardziej dziewicze i piękne miejsca :)
W roku 2008 Nowa Zelandia zajęła 1. miejsce w rankingu krajów nieskorumpowanych, jest najmniej skorumpowanym i korupcjogennym państwem na świecie
jasne, że to plus ale jak wiesz ja staram się nie korzystać z "dobrodziejstw" cywilizacyjnych.

Nie, nie widziałem. O pierwszym coś słyszałem, drugiego nie znam.

Musisz zobaczyć - chcesz ?
 
Do góry