Który gaz pieprzowy kupić ?

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
to w sumie zależy, jaki dokłądnie potrzebujesz, bo można już znaleźć filtr za 99zł a można i kupić taki za 500zł, jak ten np
Korzystasz sama z takich filtrów? Możesz doradzić jakich unikać a jakie można kupować?



mymyk napisał:
A tak odbiegając od tematu, to jak tam świąteczne podarunki? Dostaliście coś fajnego ? ja chyba byłam wybitnie grzeczna w tym roku bo dostałam kubek Contigo z buffem
Który kolor ?:D U mnie pod choinką tez się taki zestaw znalazł jako prezent ale nie dla mnie, a ode mnie :D Natomiast ja dostałem ciuchy od UA i Helikona :D



kotka10 napisał:
no dobra ale jak już taki fajny zestaw to może jakaś ostrzałka jeszcze do tego by się przydała żeby był całkowity komplet ? :p
Może przy innej okazji. Na co według Ciebie należy zwracać uwagę przy wyborze ostrzałki i dlaczego akurat na to?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
militaria pl/porady/noze/czym_ostrzyc.xml tutaj jest fajny poradnik odnośnie ostrzenia noży,
polecam też sprawdzić ich poradnik na youtube


mymyk napisał:
to w sumie zależy, jaki dokłądnie potrzebujesz, bo można już znaleźć filtr za 99zł a można i kupić taki za 500zł, jak ten np --> militaria. pl/sawyer/filtr_do_wody_sawyer_all_in_one_sp181_p89891.xml
i czym się różni jeden od drugiego? Przecież zarówno jeden jak i drugi musi sprawiać aby woda się nadawała do picia
mymyk napisał:
A tak odbiegając od tematu, to jak tam świąteczne podarunki? Dostaliście coś fajnego ? ja chyba byłam wybitnie grzeczna w tym roku bo dostałam kubek Contigo z buffem
ja z takich tematycznych rzeczy to dostałam parę książek i scyzoryk victorinoxa :)
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
polecam też sprawdzić ich poradnik na youtube
Oglądasz te poradniki? Jakie są najbardziej godne polecenia? Jaka tematyka?


corka napisał:
i czym się różni jeden od drugiego? Przecież zarówno jeden jak i drugi musi sprawiać aby woda się nadawała do picia
Może chodzi o jakość filtrowania i ilość wody jaką filtr jest w stanie oczyścić. Poza tym woda jest różnie "skażona" więc pewnie te droższe filtry radzą sobie lepiej


corka napisał:
ja z takich tematycznych rzeczy to dostałam parę książek i scyzoryk victorinoxa
Kórego vicka dostałaś? :D
 

PentagonTactical

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
15
Punkty reakcji
0
Cena za filtr zależy też d tego gdzie go kupujemy, nie uśmiechałoby mi się przepłacać za samą markę, liczy się przede wszystkim jego efektywność. Co do samej ostrzałki to jaki budżet możesz przeznaczyć na jej zakup?
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Oglądasz te poradniki? Jakie są najbardziej godne polecenia? Jaka tematyka?
ja czasami oglądam u nich filmiki jak czegoś np się używa lub jak działa, można powiedzieć że wtedy wszystko wiem jednak na "sucho" :p ale najważniejsze że filmiki nie przynudzają



Volian napisał:
Może chodzi o jakość filtrowania i ilość wody jaką filtr jest w stanie oczyścić. Poza tym woda jest różnie "skażona" więc pewnie te droższe filtry radzą sobie lepiej
no i w tym zestawie za prawie 500 zł jest więcej gadżetów do tej filtracji wody
 

Menua

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2017
Posty
32
Punkty reakcji
2
Minęło już trochę czasu, więc jeżeli wątek jest nadal aktualny to daj znać na forum na jaki gaz pieprzowy ostatecznie padł wybór, było też kilka podobnych wątków i Twoja odpowiedź i opinia przyda się innym użytkownikom.
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
kotka10 napisał:
ja czasami oglądam u nich filmiki jak czegoś np się używa lub jak działa, można powiedzieć że wtedy wszystko wiem jednak na "sucho" :p ale najważniejsze że filmiki nie przynudzają
To Fakt, poradniki mają super militaria.pl na swoim kanale yt, też je często oglądam.



kotka10 napisał:
no i w tym zestawie za prawie 500 zł jest więcej gadżetów do tej filtracji wody
Dobrze, że w militaria.pl jest taka różnorodność produktów gdy jedziemy na wyjazd wszystkie rzeczy potrzebne możemy zamówić w 1 miejscu. ;P



Menua napisał:
Minęło już trochę czasu, więc jeżeli wątek jest nadal aktualny to daj znać na forum na jaki gaz pieprzowy ostatecznie padł wybór, było też kilka podobnych wątków i Twoja odpowiedź i opinia przyda się innym użytkownikom.

Ja ze swojej strony mogę polecić gaz policyjny - jest niezawodny i nieraz uratował mi skórę :p
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Ja ze swojej strony mogę polecić gaz policyjny - jest niezawodny i nieraz uratował mi skórę :p
wydaje mi się że strasznie niska cena jak za ten gaz, dlatego wolę dołożyć troskę i kupić niezawodny mace
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
wydaje mi się że strasznie niska cena jak za ten gaz, dlatego wolę dołożyć troskę i kupić niezawodny mace
będziesz wybierała gaz pod jakim kątem? Wiem, że kobiety bardzo często są zainteresowane tym: https://www.militaria.pl/mace_security_international,_inc/gaz_pieprzowy_mace_hot_pink_jogger_-_strumien_19_ml_80328_p73179.xml


mymyk napisał:
Ja ze swojej strony mogę polecić gaz policyjny - jest niezawodny i nieraz uratował mi skórę :p
na pewno lepszy taki niż żaden ale jednak pozostanę przy gazach mace :p


mymyk napisał:
Dobrze, że w militaria.pl jest taka różnorodność produktów gdy jedziemy na wyjazd wszystkie rzeczy potrzebne możemy zamówić w 1 miejscu. ;P
też to bardzo lubię i dlatego tak często tam robię zakupy :) Co by nie mówić to militaria.pl to chyba mój ulubiony sklep internetowy
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
wydaje mi się że strasznie niska cena jak za ten gaz, dlatego wolę dołożyć troskę i kupić niezawodny mace
Cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości.Mace są fajne, ale kosztują. Policyjny jest również dobry i dużo tańszy. A ten https://www.militaria.pl/umarex/gaz_pieprzowy_walther_prosecur_uv_50_ml_-_stozek_2_2028_2_2025_p86197.xmlmoim zdaniem już wgl robi furorę ceną.


corka napisał:
będziesz wybierała gaz pod jakim kątem? Wiem, że kobiety bardzo często są zainteresowane tym
Są tez takie w kształcie szminki, widziałaś je? Też w militaria.pl są dostępne :)


corka napisał:
też to bardzo lubię i dlatego tak często tam robię zakupy Co by nie mówić to militaria.pl to chyba mój ulubiony sklep internetowy
Z rzeczami outdoorowymi to mój też ulubiony. Poza tym wszyscy moi kuple biorą od nich sprzęty na wypady i zawsze są zadowoleni.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości.Mace są fajne, ale kosztują. Policyjny jest również dobry i dużo tańszy. A ten https://www.militari...2025_p86197.xmlmoimzdaniem już wgl robi furorę ceną.
fakt, ta promocja jest genialna. Wychodzi na to, że tego się w ogóle nie opłaca kupować w takim razie: https://www.militaria.pl/umarex/gaz_pieprzowy_walther_prosecur_-_stozek_16_ml_2_2012_p88423.xml?cat=2065


Volian napisał:
Są tez takie w kształcie szminki, widziałaś je? Też w militaria.pl są dostępne
o tych mówisz: https://www.militaria.pl/security_equipment_corporation/gaz_pieprzowy_sabre_red_o_wygladzie_szminki_-_strumien_23_ml_p-cl-ls-22-us_p75924.xml? :) Oczywiście, że widziałam ale jestem wierna gazom mace


Volian napisał:
Z rzeczami outdoorowymi to mój też ulubiony. Poza tym wszyscy moi kuple biorą od nich sprzęty na wypady i zawsze są zadowoleni.
nie dziwi mnie to wcale bo militaria.pl to super sklep. Mam wrażenie, że sporo osób przyciągnęli reklamami w tv chociaż ja to pamiętam jeszcze czasy jak burneika ich reklamował :p
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
fakt, ta promocja jest genialna. Wychodzi na to, że tego się w ogóle nie opłaca kupować w takim razie
No w sumie to tak, chyba ze komuś zależy na kompaktowym gazie to torebki czy coś. Ale moim zdaniem lepiej kupic większy bo ten mały to na raz chyba wystarczy.


corka napisał:
Oczywiście, że widziałam ale jestem wierna gazom mace
Tak o tych, ale nie widziałem że taka promka jest teraz na nie. Mace też ma takie szminki https://www.militaria.pl/mace_security_international,_inc/gaz_pieprzowy_mace_hot_pink_purse_-_strumien_18_ml_80349_p73175.xml


corka napisał:
nie dziwi mnie to wcale bo militaria.pl to super sklep. Mam wrażenie, że sporo osób przyciągnęli reklamami w tv chociaż ja to pamiętam jeszcze czasy jak burneika ich reklamował :p
Jakoś nie pamiętam tych reklem - może i lepiej :p Za to we wrocławiu i łodzi często widze na tramwajach ich banery iii w zeszłym roku na partynicach wrocławskich mieli extra reklamę zrobioną z tego przez co konie skaczą :D
 

Cal22

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2018
Posty
14
Punkty reakcji
0
Sharg Graphite Gel Cone - u mnie ten się bardzo dobrze sprawuje. I mogę go polecić, użyty i sprawdzony wiele razy.
 

Kasiunia901

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2023
Posty
12
Punkty reakcji
3
Witam. Chciałem zasięgnąć porady co do tego jaki gaz pieprzowy wybrać. Moją uwagę przyciągnęły dwa "modele":

h ttp://tnij.org/b38088r

h ttp://tnij.org/0kcrfpg

Pierwszy jest przedstawiony jako bardzo mocny (3mln SHU) i ma większą pojemność 69ml.
Opis drugiego nie zawiera informacji na temat jednostek SHU, ale fak, że używa go policja w krajach europejskich świadczy na pewno o jego skuteczności. Dodatkowo jest dopasowany do ręki, co ma pomagać przy celowaniu w czasie stresujących sytuacji.

Chciałbym się dopwiedzieć który gaz byłby najbardziej odpowiedni dla nowicjusza (być może jesteście w stanie polecić coś lepszego), czy 9 ml pojemności między nimi to dużo i czy kształ dopasowany do ręki faktycznie pomaga w sytuacjach stresowych.

Proszę o poważną odpowiedź. Zaznaczam, że gaz nie jest mi potrzebny do sikania nim po bezpańskich psach i dzieciach sąsiadów, a jedynie do obrony koniecznej w sytuacji prawdziwego zagrożenia :)
Jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem gazu to musi pamiętać że musi mieć on rozmiar który pozwala na swobodne przenoszenie. Bez sensu jest kupować kilową gaśnicy gazu pieprzowego która będzie leżała i kurzyła się w domu, chyba że tam jest potrzebna. Zwyczajowa jak kupujecie gaz to kupcie na tyle mały pojemnik aby się zmieścił bez problemu w saszetce, lub kieszeni spodni.
 
Do góry