które soki są zdrowe?

lajnek

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nie ma niestety takich soków teraz na rynku. Każdy jest nafaszerowany konserwantami, aby jak najdłużej leżał na półkach. Jedyne co mogę Ci polecić to to, żebyś sama robiła takie soki ze świeżych owoców.
 

IzUnIa22

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Lublin
A i tu Cię mam. Są takie soki:) Jedną z najnowszych metod, która dopiero co w Polsce raczkuje jest produkcja soku od razu po zerwaniu owocu. Są do tego specjalnie przystosowane ciężarówki w których naczepach mieści sie cała aparatura włacznie z systemem pakowania. Taka ciężarówa wjeżdża do sadu i owoce zaraz po zbiorze do niej trafiają. Sok jest pyszny i nie zawiera chemii. No chyba, że owoce wczesniej były pędzone nawozami i poddawane opryskom.
 

Agnieszka ukowska

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ostatnio przekonałam się do napojów ROKOFUN. Moja córka je wręcz uwielbia> Nie są one napchane jakimiś konserwantami, barwnikami czy białym cukrem. Jeszcze nie spotkałam kolorowego napoju z taką ilością witamin. Dając je mojej córce jestem spokojna o jej zdrowie, a ona nie narzeka mi że musi pić tylko wodę. :D
 

Klara80

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2016
Posty
24
Punkty reakcji
0
Na mnie najlepiej działa sok że świeżo wyciskanych pomarańczy z dodatkiem imbiru. Czasem dodaję też do tego grejpfruta.
 

Kathlyn

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2015
Posty
53
Punkty reakcji
0
Dla mnie osobiście najlepsze są soki, które sama robię. Wiem co dodaje a do tego mogę łączyć smaki do woli jak i przyprawy czy cukier. Jeśli coś mi się jednak zdarzy kupić w pospiechu to czytam etykietkę. Musi to być napój 100% owocowy.
 

justlol

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2016
Posty
22
Punkty reakcji
2
iwona86 napisał:
mój mały nie przepada za soczkami, ale każę je mu pić bo są zdrowe.
Czasem zastanawiam się czy słusznie go zmuszam, bo czy te soki naprawdę mają witaminy? a co z tymi wszystkimi konserwantami? nie mam czasu ani siły po całym dniu pracy, żeby kupić świeże owoce i robić sok własnoręcznie (tylko wtedy naprawdę wiem co w nim jest). Które firmy produkujące soki polecilibyście?
jesli dzieciak nie jest niedożywiony to wątpliwe że by miał jakieś niedobory witamin.. to się nie dzieje w krajach cywilizowanych (oprócz pijaków albo starsi ludzie którzy jedzą samy chleb biały jako główne źródło kalorii)
 

aolka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dzieciom najlepiej dawać soki, które sami zrobiliśmy w domu, nie mają konserwantów, mają ograniczoną ilość cukru. Te sklepowe warto sprawdzać pod kątem tych właśnie składników. Zagęszczane soki warto mieszać z wodą bo są bardzo słodkie.
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
Tylko samej przygotowane. Dobra inwestycja w wysokiej jakości wyciskarkę i mamy pewność, że podajemy dzieciom porcję naturalnych, zdrowych witamin. Ja robię od razu większą ilość i przechowuję w lodówce tak żeby dzieciaki miały co pić w ciągu dnia.
 

wikii

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2017
Posty
21
Punkty reakcji
1
najzdrowsze to z owoców z własnego sadu (bez oprysków), niestety ja takowego nie posiadam, więc czasami robię soki z wyciskarki, ze sklepowych jak jesteśmy poza domem z dzieckiem to soki z lodówki te kilkudniowe
 

Marseille

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2017
Posty
77
Punkty reakcji
2
Też lubię te kilkudniowe soki, kupuję też te z kranikiem w wielkich kartonach. :)
 

AgaO

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2016
Posty
8
Punkty reakcji
0
Najzdrowsze są soki wyciskane w domu, ale tez nie mozna przesadzać. Pamietajcie, ze w owocach jest tez bardzo duzo cukru :)
 

Scott89

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie się zgadzam. Jeśli chcecie mieć pewność, że soki, które podajecie dzieciom są zdrowe, lepiej róbcie je same w domu. My jakiś czas temu kupiliśmy wyciskarkę ww.wyciskarkisokow.pl i teraz już podajemy dzieciakom tylko soki własnoręcznie zrobione. Soczki są urozmaicone, bo wyciskamy różne owoce, a przynajmniej mamy pewność, że są zdrowe i beza dodatku cukru i chemii. Zanim kupiliśmy wyciskarkę dużo o tym czytaliśmy, bo to niemały wydatek. Soki z wyciskarki wolnoobrotowej sa tez znacznie zdrowsze niż z sokowirówki, bo nie tną owoców, tylko miażdzą, nie podgrzewają też też ich, dzięki czemu soki nie utleniają się i zachowują cenne witaminy i enzymy roślinne.
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
a slyszal ktos moze o diecie sokowej? sporo wokol niej kontrowersji... kolezanka w sumie przerabiala temat i nabawila sie okropnych problemow trawiennych z ktorymi walczy kuracją dicopeg 10g. Mam ochote zrobic sobie taka diete oczyszczajaca ale mam watpliwosci. co o niej myslicie?
 

Ninka

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2017
Posty
13
Punkty reakcji
1
[SIZE=12pt]Wszystkie soki, które nie zawierają dodatkowego cukru są według mnie zdrowe. Jeśli chodzi o dietę sokową, to takie monotematyczne diety nie są dobre dla naszego organizmu. Dieta powinna być zróznicowana. Także ja raczej nie polecałabym takiej diety.[/SIZE]
 

MillkiWay

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
ja do soków dodawałam błonnik. spowodowało to tylko u mnie straszne zaparcia na które pomógł mi dopiero dicopeg 10g. potem się dowiedziałam że nadmiar błonnika dobry nie jest. człowiek uczy sie całe życie:)
 

Ninka

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2017
Posty
13
Punkty reakcji
1
[SIZE=12pt]Tak naprawdę nic w nadmiarze nie jest zdrowe i ze wszystkim trzeba zachować umiar, to dotyczy nawet stosunkowo zdrowych produktów.[/SIZE]
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
A co myślicie o diecie sokowej ? Ja jakis czas temu czułam się źle i poczułam, że muszę oczyścić swój organizm. Zamówiłam dietę sokową z cateringu Victory Diet i przez 5 dni co dzień piłam tylko soki, które mi dostarczono do domu pod drzwi. Wybrałam opcję detoks i miałam przykładowo takie soki - buraka, cytryny i świeżej mięty. Coś fantastycznego i po takiej kuracji schudłam i widzę, że mój organizm oczyścił się z toksyn.
 

janpasek70

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2017
Posty
53
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie najlepsze i najzdrowsze są soki robione samodzielnie. Warte polecenia są również te kilkudniowe, ze sklepu, gdyż nie zawsze mamy czas na wyciskanie z owoców i warzyw.
 
Do góry