Które LO wybrać ?

Wojtek901

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Cześć :)
Mam problem z wyborem LO, między dwoma szkołami. Do obu złożyłem papiery ale nie wiem do której pójść.

1. 1LO to całkiem dobra szkoła około 25 km od domu, idzie tam wielu moich znajomych. Ja wybrałem biol-chem, który jest tam podobno dobry, szczególnie biologia. Do szkoły pasują tylko dojazdy autobusem, rano o 7.00 :( Będę mógł zostać w domu, spokojnie się uczyć, nikt nie będzie przeszkadzał. Tutaj w pełni mogę skupić się na biologii i chemii.

2. Drugie LO to szkoła dosyć daleko ode mnie. Wybrałem biol-chem z rozszerzonym niemieckim (przygotowanie do DSDII), czyli łącznie 3 przedmioty rozszerzone. Szkoła bardzo dobra, tylko że nieco mniej godzin z biologii i chemii na rzecz niemieckiego. tutaj będę musiał mieszkać w internacie w czteroosobowym pokoju. Idą tam jeszcze moje 3 koleżanki. Jest to dość duże miasto, będę miał więcej możliwości. Ale mam wątpliwości, czy kosztem niemieckiego, nie oberwie chemia i biologia, a tego byśmy nie chcieli.

Nie wiem co chcę studiować, ale wiem, że chce dobrze zdać maturę, w drugiej szkole niemiecki może być moim planem B (bardzo go lubię, nauka sprawia mi przyjemność). Może ktoś mi doradzi, może macie jakieś doświadczenia. Z jednej strony chcę sie usamodzielnić, ale z drugiej wolę zostać w domu, mieć spokój i własny pokój. Z jednej chce poznać nowych ludzi, a z drugiej nie chcę opuszczać moich znajomych. Mam ogromny mętlik w głowie, jednego dnia chcę iść do tej szkoły,a drugiego do tej.

Dzięki za odpowiedzi :)
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
W dużej mierze zależy to od tego jakim jesteś człowiekiem. Miej świadomość, że w pokoju, gdzie jest dwóch współlokatorów już trudno skupić się na nauce, co może odbić się na wynikach i maturze. Nie ukrywajmy - to nie są łatwe przedmioty.

Przy pierwszym wyborze nie wspominasz nic o niemieckim, ale możesz się go uczyć na własną rękę, a jakiś certyfikat wyrobić na studiach.

Nie kieruj się też ilością znajomych w danym miejscu, bo to nie jest czynnik od którego warto uzależniać swój dalszy rozwój.
 
M

MacaN

Guest
Dobrze napisana matura to kwestia samozaparcia powiedzmy 2-3 miesiące przed egzaminem, więc nie ma co panikować.

Ja bym brał internat i język obcy.
 
Do góry