3raider

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraków
Polecacie jakies inne dobre licea krakowskie, do ktorych bym sie dostala? Mysle, ze z nauka nie mam problemow, ale z egzaminu bede miec ok. 70 punktow, bo zawsze zzeraja mnie nerwy;/

choćby VIII, czy X. do 1h w VIII był w zeszłym roku próg 140 (do 1f już 158), do X około 130-140 :)
 

Niki0

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
88
Punkty reakcji
0
Witam. Jestem uczennicą 3 klasy gimnazjum. Przede mną dość trudny wybór, liceum. Myślę że będę mieć ok 150 - 165 punktów. Zainteresowana jestem klasami biol - chem , mat- geo lub historia - geografia. Mam nie mały dylemat ponieważ waham się między VI , VII , VIII i X i sama nie wiem którą mam wybrać. Proszę o pomoc, jakieś opinie i komentarze co do tych szkół, każda pomoc się liczy.
Jeszcze jedno nie wiecie kiedy są dni otwarte tych szkół ponieważ na stronach internetowych nic nie pisze oprócz VIII ;)
Pozdrawiam :D
 

Katarzynkaa

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kraków
Witam. Chodzę do III gimnazjum i zmagam się z problemem wybrania profilu. Wiem już na pewno, że pójdę do I albo V LO w Krakowie, ale nie wiem który wybrać profil. Zastanawiam się nad biologiczno-chemicznym i humanistycznym- oba są dla mnie bardzo ciekawe i dobrze się w nich czuję. Z wszystkich przedmiotów, które są przeliczane na punkty na tych profilach mam 6 z wyjątkiem fizyki, z której mam 5, mam tez już pewne 10 punktów z olimpiady chyba że będę laureatem, o którego dopiero będę dopiero walczyć oraz 5 punktów za ukończenie gimnazjum z wyróżnieniem,. Po biologiczno-chemicznym chciałabym być lekarzem , a po humanistycznym dziennikarzem albo prawnikiem/adwokatem, studiować stosunki międzynarodowe lub turystykę międzynarodową. Wiem, że ostateczna decyzja należy do mnie, ale liczę na Waszą pomoc. Z góry dzięki ;) POZDRAWIAM
 

goch

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Hej witam wszystkich ;)
Jestem w III gim i wybieram się do LO w Krakowie.
Tylko teraz mam dylemat jakiego?
Chciałabym abyście mi poradzili.
Obstawiam, że na koniec będę mieć jakieś 140-155 pkt.
A co do liceum chciałabym propozycje jakiś, w których nie jest ani za niski poziom ani za wysoki.
Taki powyżej średniego no albo średni z góry dziękuje za odp. ;)
 

Katrin93

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Osobiście chodzę do II, progi punktowe były według mojej opini w roku 2009/10 dość wysokie po pierwszej rekrutacji np. na biol-chem trzeba było mieć min.169, a tworzone były 2 oddzialy(ok.68 miejsc);;w mat-geo-wos-170, a w politologu o ile dobrze pamiętam 173pkt.(po jednnej klasie);Jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem...ale jeszcze nie mam pojęcia kiedy są dni otwarte.
 

Bassiasta

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam. Chodzę do 3 klasy gimnazjum i wypadałoby już wybrać szkołę :p Moglibyście mi coś doradzić? Szukam szkoły nie jakiejś super w stylu V czy I, ani też XXIX :p Będę miała coś między 130-140 pkt. Zobaczyłam na stronie internetowej, ze do X w tamtym roku było wymagane min 120 pkt. To właściwie niewiele (tyle co np w XXVIII czy XV), a słyszalam, ze to bardzo dobra szkoła. I dlatego coś mi się tutaj nie zgadza :p. A jeśli nie tam, to gdzie indziej mi polecacie? Dodam ze najlepiej profil humanistyczny, choć jeszcze chętniej coś takiego jak właśnie w X- pol-ang-wok (coś bez historii). Co sądzicie o XV?
PS Ile trzeba pkt do IV?
PS2 Czy w liceum dużą wagę ma wiedza wyniesiona z gimnazjum? Czy raczej liczy się to, ile ktoś się uczy od początku?
Z góry dziękuję za odpowiedź ;)
 

Niki0

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
88
Punkty reakcji
0
Z tego co słyszałam to do VI potrzeba około 155 pkt, tak przynajmniej podobno było w tamtym roku...
Też chciałabym sie coś dowiedzieć o VI VII VIII i X te szkoły najbardziej mnie interesują ;)
 

andzia6874

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Za kilka miesięcy koniec roku. Muszę zastanowić się jakie LO w Krakowie wybrać. Chciałabym iść na bio-chem. Tylko że z chemią to u mnie cienko. Może dlatego, że w ogóle nic się nie uczę albo dlatego, że moja nauczycielka w ogóle nic nam nie tłumaczy tylko sami mamy robić materiał :/ , nie rozumiem jej. A jeśli poszłabym na bio-chem to coś trzeba umieć. Chciałabym być lekarką, a jeśli nawet nie lekarką to pielęgniarką. Lubię pomagać ludziom. :)
Wracając do tematu to wiecie może które LO w Krakowie jest pod względem tych przedmiotów najlepsze? Nie mówię oczywiście o najlepszych LO, bo napewno bym się nie dostała.
Proszę o pomoc :)
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Za kilka miesięcy koniec roku. Muszę zastanowić się jakie LO w Krakowie wybrać. Chciałabym iść na bio-chem. Tylko że z chemią to u mnie cienko. Może dlatego, że w ogóle nic się nie uczę albo dlatego, że moja nauczycielka w ogóle nic nam nie tłumaczy tylko sami mamy robić materiał :/ , nie rozumiem jej. A jeśli poszłabym na bio-chem to coś trzeba umieć. Chciałabym być lekarką, a jeśli nawet nie lekarką to pielęgniarką. Lubię pomagać ludziom. :)
Wracając do tematu to wiecie może które LO w Krakowie jest pod względem tych przedmiotów najlepsze? Nie mówię oczywiście o najlepszych LO, bo napewno bym się nie dostała.
Proszę o pomoc :)
A jak z biologią? Jeżeli pójdziesz na bio-chem i będziesz się mało uczyć z tych głównych przedmiotów to będzie to samobójstwo. Jeżeli się jednak zdecydujesz na ten profil to ucz się tego porządnie, z nadzieją na dostanie się na profil lekarski. O pielęgniarstwie zapomnij - wiesz w ogóle jak wygląda ta praca? W skrócie - zarabiasz poniżej 2 tyś zł, pracujesz ciężko i długo - mało przekonywujące? Idziemy dalej - jak pacjent załatwi się do łóżka - jak myślisz kto po nim sprząta? Kto pobiera próbki kału/moczu od pacjenta? To się może wydawać na pierwszy rzut oka interesującym zawodem, ale uwierz mi, że tak nie jest.
BTW: Jesteś w podobnej sytuacji co ja pół roku temu ; )
 

andzia6874

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Z biologią jest ok. miałabym 6 na semestr tylko, że zawaliłam z krzyżówkami bo mi się pomyliły i dostałam 2+. wiem że obciach ale się zdarza:D
Tak to ogólnie mam ze spr. 6 i reszta 5. To jakie Lo polecasz?
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
PS2 Czy w liceum dużą wagę ma wiedza wyniesiona z gimnazjum? Czy raczej liczy się to, ile ktoś się uczy od początku?
Tak, ma dużą wagę (przynajmniej w moim przypadku). Nie wyobrażam sobie chemii np. bez wiedzy wyniesionej z gimnazjum, niektórych rzeczy nauczyciele wymagają od tak, po prostu, na sprawdzianie masz np. otrzymać reakcję taką a taką i obliczyć coś z tego i nikogo to nie obchodzi, że ty 'tego nie miałeś'. Niestety.
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Z tego, co wiem najlepszymi ogólniakami w Krakowie są "jedynka" i "piątka". Jeśli chcesz się uczyć w dobry liceum może sprawdź opinie o tych dwóch liceach. No i faktycznie jeśli chcesz iść na biol-chem. musisz być dobra zarówno z biologii jak i z chemii;)
 

Dorota1978

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
No, żeby podnieść punktację trzeba zakuwać ;-)
Najwyraźniej nie dość się przykładaliście przez 3 latka. Teraz, w tak krótkim czasie jedynym wyjściem są jakieś intensywne kursy, memokarty przed egz. gimnazjalny, albo coś... Sama nie wiem, co poradzić...
 

Koffeina

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Mogę się wypowiedzieć na temat 7 LO.
Klasy są przeważnie po dwie. Tzn. (przynajmniej teraz) są kolejno: dwa humany, dwa mat-fizy, mat-gegr-inf, dwa biol-chemy i historia-WOS-geografia. Dwa oddziały o tym samym profilu różnią się językiem. Czyli albo jest więcej godzin angielskiego albo niemieckiego. Klasy z angielskim są lepsze. Z prostego powodu. Większość się czuję lepiej z tego języka i wszyscy pchają się do tejże klasy, dla gorszych zostaję z poszerzonym niemieckim, gdzie są niższe progi i niższy poziom.

Gdyby w mat-gegr-inf trafili wam się ci sami nauczyciele, którzy urzędują teraz to: geografii uczyć się nie trzeba, majca jest na wysokim poziomie i z dobrą nauczycielką i UWAGA jest nacisk na informatykę. Jeżeli w gimnazjum rysowaliście w Paintcie i mieliście same 5, tutaj tak nie będzie. Podstawy programowania, tworzenia stron WWW - to spotkacie. Hah, i gwóźdź programu. Fizyka z panem dyrektorem. Kto fizyki nie umie, tej klasy nie polecam. Co jeszcze? Dużo facetów w klasie, ale bez przesady. 15 dziewczyn na 20 chłopaków.

Jeden mat-fiz jest uniwersytecki. Jest tam kilka dziewczyn, za to są zajęcia na uniwersytecie z fizyki i majcy.

Bol-chem. Podobno najlepsza klasa w roczniku. Zdecydowanie przewaga dziewczyn. 4 chłopców na 30 kilka dziewczyn.

W klasach nie ma "wyścigu szczurów" o oceny. Lekcje zaczynają się o 7.30, a kończą o 17.10. Dobry dojazd. Dalej nie przychodzi mi nic do głowy. Uczyć się trzeba. I to dużo. W tygodniu małe szanse na jakiś czas wolny, choć dużo osób ma zajęcia pozalekcyjne i sobie radzą.

Mogę odpowiedzieć na każde pytanie i ewentualnie popytać o progi.
 

snakepliskeen

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z poprzednikiem/poprzedniczką.Jako absolwent VII LO polecam tą szkołę.Dodam jeszcze że progi są wysokie(do mojej klasy 160 pkt).W szkole panuje spokojna atmosfera,nie ma lansiarni,snobów,dresów czy przypałów.Poziom wysoki(zwłaszcza z przedmiotów kierunkowych).Jedno z nielicznych LO ,które mogę polecić; również polecam X LO i VIII LO
 
Do góry