Która przydomowa oczyszczalnia ścieków?

et0

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jestem na etapie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. W projekcie mam założoną taką w formie stożka, gdyż mój architekt doradził mi taka ze względu na małą ilość miejsca którą zajmuje, a chciałbym maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce i nie prowadzić wielkich wykopów . W domu będą mieszkać 3-4 osoby. Sprawdzałem, kto takie sprzedaje i znalazłem dwie pasujące mi firmy: traidenis i felksnavis. Ma może ktoś te oczyszczalnie, która lepsza?
 

EdwardK

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
et0 napisał:
Jestem na etapie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. W projekcie mam założoną taką w formie stożka, gdyż mój architekt doradził mi taka ze względu na małą ilość miejsca którą zajmuje, a chciałbym maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce i nie prowadzić wielkich wykopów . W domu będą mieszkać 3-4 osoby. Sprawdzałem, kto takie sprzedaje i znalazłem dwie pasujące mi firmy: traidenis i felksnavis. Ma może ktoś te oczyszczalnie, która lepsza?
Ja mam traidenisa w kształcie stożka, jest to oczyszczalnia o nazwie NV-4, czyli dla 4 osób. Sprawdza się bardzo dobrze, przede wszystkim NIE ŚMIERDZI i nie wymaga obsługi, raz na rok zamawiam tylko szambiarkę aby wybrała nadmierny osad czynny uzbierany w oczyszczalni. Czasami mam nawet chwilowo przepływ większy niż w dokumentacji i tez jest ok. Dużą zaletą jest także bardzo mała ilość zajmowanego miejsca w porównaniu do innych rozwiązań, bo zbiornik jest pionowy o średnicy około 1,7m, a można go nawet zamontować tak, aby można było po nim jeździć (wylewa się płytę z betonu i daje wyłaz żeliwny zamiast standardowego). Myślałam także nad firmą Feliksnavas. Odradzano mi ją, bo podobno ściemniają z obsługą osób (zakładają większą ilość dla danej oczyszczalni niż daje radę ona obsłużyć i ścieki wypływają z niej niedoczyszczone i mętne). Poza tym Traidenis jest wytrzymały na zgniecenia, dają na to certyfikat i ma lepiej rozwiązany system napowietrzania ścieków, który odpowiada za brak smrodu, więc jest mniejsze ryzyko że zaczniemy czuć coś czego byśmy nie chcieli.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Obecnie poziom wykonania oferowanych oczyszczalni przydomowych jest na tyle wysoki, że generalnie każda spełni swoje zadanie wyśmienicie pod warunkiem właściwego użytkowania i eksploatacji. Wystarczy dobrać odpowiednie parametry do ilości domowników, dreny lub pola rozsączające do zbiornika w zależności od usytuowania w terenie i dostępności miejsca na instalację.

Nie ma co przesadzać w szczegółach, ściemkach handlowców oraz cenie. Innymi słowy tanim kosztem.
 

Adamkoz27

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
Też ostatnio rozważam przydomową oczyszczalnię ścieków - myślę, że to może mieć wiele korzyści nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla środowiska - ceny tego typu oczyszczalni są naprawdę coraz atrakcyjniejsze - będę przekonywać żonę :D
 
Do góry