Kto napisze ostatni post ten wygrywa [sezon 2]

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Nam powybuchały na ziemi petardy, na szczęście wszyscy zdrowi 😅 Ktoś tu o pijaku powbijał kije w ziemię, zamiast włożyć je w butelki... Nie, nie byłem to ja.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
No to było piękne widowisko. 😛


Mnie tylko raz fajerwerka pogoniła i miałam na tyle dużo szczęścia że jeszcze to nagrałam. I to całkiem przypadkiem 😛
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Sprzedałem Astrę, bo coś w skrzyni się sypało, dopłaciłem 4 koła, kupiłem nowsze auto, już w kombi, ale słabsze i... aktualnie (bez rozrządu, który trzeba będzie zrobić raczej) już 2 koła do zapłaty.


Ehh, trzeba było złożyć skrzynię i jeździć Astrą XD
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ja robiłem regenerację skrzyni i wyszło jakieś 2.5tys zl, ale łożyska mają żywotność taką, że auto będzie na nich pracować aż do sprzedaży przezemnie auta. Jak byłeś pewny co do stanu technicznego i tylko ze skrzynia był problem to ja osobiście nie sprzedawałbym. Przynajmniej wiedziałeś co miałeś.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Wrzuciłem w tamto auto kilka tys na różne naprawy, więc było już praktycznie nowe jeśli o podzespoły idzie. Niemniej jednaj szybko się nudzę, a większe i wygodne (a także nowsze o 5 lat) auto to zawsze jakaś tam wartość dodana, można się wygodnie na wakacje zapakować, a podczas drzemki na stacji przy autostradzie można się położyć jak w łóżku, a nie tak jak rok temu ja skulony na tylnej kanapie, a dziewczyna na przednim siedzeniu.

//edit: już 3400 bez rozrządu. No to się wkopałem 😅 Ktoś chce kupić hyundaia i30 w kombi z praktycznie nowym zawieszeniem? XD
 
Ostatnia edycja:

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Wrzuciłem w tamto auto kilka tys na różne naprawy, więc było już praktycznie nowe jeśli o podzespoły idzie. Niemniej jednaj szybko się nudzę, a większe i wygodne (a także nowsze o 5 lat) auto to zawsze jakaś tam wartość dodana, można się wygodnie na wakacje zapakować, a podczas drzemki na stacji przy autostradzie można się położyć jak w łóżku, a nie tak jak rok temu ja skulony na tylnej kanapie, a dziewczyna na przednim siedzeniu.

//edit: już 3400 bez rozrządu. No to się wkopałem 😅 Ktoś chce kupić hyundaia i30 w kombi z praktycznie nowym zawieszeniem? XD
Dwa lata temu jak zmieniałem auto to brałem pod uwagę między innymi ten model, ale ostatecznie wybrałem Włoszkę i nie żałuję. Dobrze Ci się nim jeździ? Jak ogólnie i30 oceniasz?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Ciężko mi się wypowiedzieć w 100% obiektywnie po praktycznie tygodniu jazdy tym samochodem. i30 to taki samochód z rozsądku, wygodny, mało pali, nie powinien się psuć, ale zarazem trudno mówić o jakichś wrażeniach, czy emocjach z jazdy. Przesiadłem się z hot hatcha, więc jestem przyzwyczajony do trochę innych osiągów.

Generalnie, plusy:
-mało pali
-duże
-po wymianie zawieszenia i hamulców nie ma się do czego przyczepić jeśli chodzi o komfort
-z tego co czytałem i słyszałem silniki nie do zdarcia (1.6 crdi 115 km)
-brak dwumasy
-biorąc pod uwagę nowy taryfikator raczej nie zbankrutuję

minusy:
-osiągi
-sporo plastików w środku
-w mojej wersji biedne wyposażenie
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
W nocy na stacji przy autostradzie można spotkać dość osobliwych ludzi. Kupowałem sobie kawę tak gdzieś o 2:00 w nocy. Kasjerka z kasy obok zapytała gościa na oko koło 50 lat czy ma kartę lojalnościową. Ten odparł, że miał ale jak sprzedali Orlen arabom to on już nie zbiera. Wychodziliśmy razem na zewnątrz, on wsiadł do auto które na bokach miało przyklejony napis "Jezus Chrystus królem Polski" i odjechał.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Ciekawe, tym bardziej że Orlen nadal jest spółka skarbu państwa i jednocześnie największą firmą w Europie środkowo - wschodniej
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Ostatnio dużo czasu spędzam na analizie arcymistrzowskich partii szachowych. One pokazały mi jak wiele muszę się jeszcze nauczyć.
Ale jakże jestem z siebie zadowolona, jak w trakcie partii arcymistrz wykonuje taki sam ruch jak ja, bawiąc się szachami. 😀
 
Do góry