Kto napisze ostatni post ten wygrywa [sezon 2]

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
XD

Czekam z niecierpliwością, aż WIELKI INFORMATYK gaduła polsko-niemiecko-francusko-austriacko-rosyjska spod Częstochowy (sądząc po stylu pisania) usunie mi konto :eek:
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Wczoraj wyłączyli mi prąd ze względu na wichurę. Ja zapaliłam sobie świeczkę i przy niej się uczyłam. Tak mi się to spodobało, że dziś to powtórzę 😂

A moi znajomi wariowali, bo internet im odcięli. Gdyby awaria była dłuższa, to depresja murowana 🥺
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Uważaj na świeczki, ponoć trzeba wywietrzyć po nich pokój, bo zawierają szkodliwe substancje jak je wdychać. Zwłaszcza te zapachowe (najlepsze są świeczki z wosku pszczelego).

U nas strasznie wiało przedwczoraj, jak zaparkowałem auto na parkingu, poszedłem na 5 minut i wróciłem, to na samochodzie obok już leżała gałąź grubości nogi... Miałem fart, ale na dolnym śląsku pociągi przestały jeździć, a przy drodze niedaleko mojego domu powyrywało z korzeniami wielkie, kilkunastometrowe drzewa (kolejny argument za wycięciem wszystkich drzew przy drogach, one na szczęście pospadały w stronę pobocza, ale mogło się zdarzyć w drugą stronę).
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Po licznych weselach i wszelkiego rodzaju imprezach w końcu udało mi się doczekać tej jakże wyjątkowej chwili. Przekładałam termin dwa razy, aż w końcu we wtorek o godzinie 9 stanę przed Komisją i będę broniła swojej pracy magisterskiej. Strasznie się denerwuję, choć wiem że umiem. O tematyce pracy mogę mówić godzinami. Ale strach siedzi we mnie. Trzymajcie kciuki. O nic więcej nie proszę. 🥺🥺🥺
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
I znów nastała ciemność. A ja do domu przez las idę i obok cmentarza. 😭 Oddalabym wiele za mieszkanie w mieście 😭😭😭


Wszędzie blisko... 🥺🥺🥺

I cmentarza nie ma po drodze...

I lasu...

I moja chora wyobraźnia nie ma pola do popisu... 🥺
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
I znów nastała ciemność. A ja do domu przez las idę i obok cmentarza. 😭 Oddalabym wiele za mieszkanie w mieście 😭😭😭


Wszędzie blisko... 🥺🥺🥺

I cmentarza nie ma po drodze...

I lasu...

I moja chora wyobraźnia nie ma pola do popisu... 🥺

Nie ma nic lepszego niż wyjść przed dom, pooddychać świeżym powietrzem, nie słyszeć aut i tego całego hałasu. Ja za nic nie zmieniłbym mojego domu na mieszkanie w mieście.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Mieszkam i w mieście i w górach, uwierzcie, mieszkanie w górach na stałe to o niebo lepsze rozwiązanie.

Chciałbym się przeprowadzić, wybudować, ale ceny zwalają z nóg. Za działkę w mojej miejscowości (nieuzbrojoną działkę) krzyczą już od 140 do 200 zł/m2 Do tego podłączenie mediów z 50 tys zł, wyjdzie łącznie od 200 do 300 zł/m2, a to już cena pod samym Wrocławiem niestety.

W sumie trochę smutna sytuacja, moje zarobki plasują się pewnie w 10-20% górnej stawki w kraju, a nie stać mnie na działkę i mały domek i to na pół z dziewczyną XD Ostatnio widziałem zestawienie pokazujące siłę nabywczą na 1m2 mieszkania w przeliczeniu na średnią pensję netto danego kraju w Europie za rok 2020. Polska ze współczynnikiem 0.39 ex aequo z Białorusią plasują się na samym końcu stawki. Rosja ma nawet lepszy współczynnik (0.4), Ukraina bije nas na głowę (0.6), a Polska spadła z 2012 roku ze współczynnika 0.57.

To oznacza, że Polak może być coraz lepszym konsumentem, ale nie stać go na dach nad głową (a to, że w Niemczech ceny mieszkań wysokie to prawda, ale ich współczynnik to 0.7, więc kupią prawie 2x więcej za swoją średnią pensję od nas).
 
Ostatnia edycja:

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ja też myślałem, że zarabiam dużo. Aż do momentu kiedy inflacja nie zaczęła szybować w górę.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Mieszkanie na wsi jest cudowne. Ma bardzo wiele zalet. Ale ja na wsi mogę mieszkać w okresie wiosenno - jesiennym. Bo zimą po ciemku po lesie latać mi się nie chce. 😛 A jak przy drodze osiedlowej w skutek awarii wyłączą światło to człowiek z modlitwą na ustach wraca do domu. 😛


A co do dużych zarobków to aktualnie prezesi i inni im podobni dużo zarabiają. Człowiek ze zwykłą pensją nie zarabia dużo. Tym bardziej że wszystko idzie w górę. U mnie na wsi powstało osiedle, które było budowane za kredyty. Dziś ludzie kombinują jak mogą żeby spłacić zadłużenia bo komorników mają na głowach.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Wysokie stopy w tym im nie pomogą, choć trzymam kciuki za podniesienie ich na naprawdę wysokie poziomy, żeby nieruchomości w końcu siadły.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Dlatego tą spiralę trzeba zatrzymać. Jesteśmy pod kątem własnych 4 ścian najbiedniejszym narodem Europy :(

Niestety ludzie napędzali popyt na mieszkania biorąc tanie kredyty pod korek i bawiąc się we fliperkę. Uważam, że należy rozpatrzyć podatek katastralny przy więcej, niż jednej nieruchomości oraz podwyższyć stopy procentowe do poziomu ok. 4% ( i oczywiście zablokować całkowicie pakietowe wykupy mieszkań przez wielkie firmy).
 
W

weteran

Guest
Vaff się mnie wystraszył. 😌

A ja taka grzeczna jestem 😇

Dziś tylko jeden banik wlepiony. 😌
Że co?? uffaaa mać...
ale "dzień dobry" to nie odpiszesz... ufaffaa mać, szlag szajse banditen, no co?
Znowu wujo winny, nieee?
Nawet jak kulturny?
Ehhh, nie znacie się :D

Vafd wnosi trochę świeżości jednak xd
Trochę? ehhh... cóż, na psy "zeszłem"


-----------------------------------------------------
Byśta chcieli tylko bany rozdawać... a ja już nawet ( i to serio) nie pamiętam ... z czym/za co wkinńce jechałem... po grzbiecie a jechać musiałem ostro (chyba?) bo nadal pióra dęba jej stoją, co Wiki?
Ale ufafafaa mać mam nadzieję że... nie moczysz się przeze mnie po nocach i nie budzisz się z krzykiem, cooooo?
Byłoby mi naprawdę baaaardzo przykro, serio...

A tak serio i przy okazji, to gdzie jest moje stare konto?
Przecie to już przegięcie po całości ufafafa mać, abym nie mógł samego siebie poczytać...
:D

Raz jeszcze witam wszystkich, "postawię" może coś, co??
No to stawiam:




A kobietom to ponoć kwiatki na przeprosiny się posyła, prawda?
No cóż, niechaj i będzie...
różyczka skromna...
w ramach przeprosin, może...

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
@weteran takimi postami sam się prosisz o bana. Co do starego konta o ile sam nie zgłosiłeś się by je usunąć to nadal istniej. Chociaż możliwe, że zostało zbanowane. Podaj nick to sprawdzę.
 
W

weteran

Guest
Ludzie, w życiu codziennym grasują takowe jak arogancja, hejt, agresja, imbecylizm ... ... .... i kropki wstawiłem bo gdybym dopisał resztę, zabrakłoby czasu ludziaszkom na czytanie, serio. A internet i fora są odskocznią, trzeba nauczyć się traktować to wszystko w trybie "przymróżonego oka" ale najpierw trza nabrać dystansu. Dystansu do siebie i do otoczenia. Następnie, wystarczy poprzeplatać to jeszcze POCZUCIEM HUMORU i ... robi się wtedy frajda. Ban za różyczkę? No coż, może i proszę się no ale nic a nic złego na myśli nie miałem. Taka różyczka działa kojąco na nerwicę i burczenie, daję sobie łapicę u łokcia upitolić że... 99% pań dzięki takiej różyczce (tuż po uzyciu) wchodzi w fazę nieburczącą, zatem... w którym to miejscu tak naprawdę jest ZŁO, które mogłoby wywodzić się w ŻYCZENIU KOMUŚ przyjemności?
Ja wiem, wiem, oryginalności nie brakuje :D no i właśnie o to chodzi aby umieć się dobrze bawić.
Szkoda tylko że... takich jak ja jest mało i nikt a nikt nie potrafi mi podobnie NIEINTELIGENTNIE doyeppać :D
Ja Wikuśkę lubię, przecie nic do niej nie mam... no bo niby za co?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Weteran zapominasz, że po drugiej stronie jest drugi człowiek. Rozmawiając z osobą z którą nie jesteś w bliskich relacjach należy zachować stosowny dystans. Żarty żartami, ale niektóre z Twoich są poprostu niesmaczne. Raczej wątpię byś takimi "żartami" rzucał w kierunku losowych dziewczyn których nie znasz wystarczająco blisko. Pisałem o banie nie po to by Cię straszyć czy grozić jego wlepienie tylko dać Ci do zrozumienia, że są w dyskusji granice których nie należy przekraczać. Wstawianie takich zdjęć wywołuje u mnie bardziej zażenowanie, że dorosły człowiek może się tak zachowywać w stosunku do obcej dziewczyny. Reasumując: uważam, że nie jesteś głupi i staram Ci się dać do zrozumienia, że pewnych granic w rozmowie z drugą osobą nie należy przekraczać. Mam nadzieję, że to zrozumiesz i będziesz zachowywał się normalnie.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Jakbym był moderatorem, to za powyższy wpis byś dostał perma.

Jest różnica między żartami, ostrą dyskusją, sarkazmem, a chamstwem koleś.
 
Do góry