Kto jest nasza Matką

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Orsa chciałabyś mieć dzieci?
Ciekawy jestem jaki masz pogląd na sprawy damsko-meskie.
Pozdrawiam
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
CYTAT
kocham i cenie swoja zoneale obawiam sie ze dla ciebie facet to zapladniacz + oprawca i nic wiecej

ja tego nie powiedziałam ,ale ty wiesz kim jestes więc zapładniaj dalej
miala byc zlosliwosc i wyszla zenada
szkoda
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Kaznodzieya napisał:
Pismo jasno precyzuje iż w swerach niebiańskich nie ma podziału na płeć. Przestań pić ... i kpić Orsa. Ewentualnie zmień trawę czy co tam ...
smile.gif


Co do zdania Brave zgadzam się jak zwykle zresztą. Co niektórym przydało by się poznać Historię Izraela i Chrześcijaństwa nie tylko z kart Pisma. Może wtedy przestali by pisać durne farmazony z prywatnych objawień i cytować nauki samozwańczej rabinki z Izraela.
Piję WODĘ ZYCIA i nie przestanę
 

Pestka_

Bywalec
Dołączył
4 Lipiec 2013
Posty
142
Punkty reakcji
46
Orsa, zdajesz se sprawę,że odpowiedziałaś na post sprzed 6 lat prawie?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Pestka
A to źle ?
Co tam 6 lat w porównaniu z WIECZNOŚCIĄ .
Przemijaja co niektózy a posty na forum sa nadal . :023:
 

amightywind

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
157
Punkty reakcji
3
Wiek
15
******* Proroctwo *******

ruachhakodesz.jpeg
Czekaj, czekaj, czekaj, to nie jest jeszcze odpowiedni czas dla MNIE, aby się objawić tak, jak prosisz, ale JA uczynię to i będziesz tego nauczać, a kłamstwa będą zwalczane! Jestem TĄ, która daje pragnienie, by o to się modlić. To JA daję pragnienie poznania, kim JA jestem. Gdyż jestem TĄ, na której ramieniu oparłaś swoją głowę w Niebie 51. Pozwoliłam Ci ujrzeć przelotnie, jak bardzo ci, którzy miłują JAHUSZUA, są miłowani przeze MNIE.

Jestem MATKĄ Stworzenia. Kobiety zostały uczynione na MÓJ Obraz. JA trwam wiecznie. Jestem WSPÓŁSTWÓRCZYNIĄ. Rodzina jest odbiciem tego, co jest w Niebie. Jak myślisz, skąd się wzięli matka, ojciec i dzieci? To nie znaczy, że w Niebie narodziny odbywają się tak jak tutaj, na ziemi. Nigdy nie miało tak być. Stało się to bolesne z powodu grzechu Ewy i grzechu Adama. W Niebie nie ma niezgody, w Niebie nie ma bólu, a tylko miłość, pokój i radość – jest tylko szczęście.

(Elisabeth mówi: „Co jeszcze, MAMO, co jeszcze chcesz mi powiedzieć?”)

Elisabeth, Ty, która pragnęłaś matczynej miłości, odkąd zostałaś poczęta, wołałaś do MNIE nawet z matczynego łona. Dlatego JA wypełniam cię teraz w ten sposób tym unikalnym Namaszczeniem, które łączy waszą dwójkę, abyście nigdy już nie odczuwali tej pustki.

Niko, ty odczuwałeś głód uwagi; twoja ziemska matka z tym duchem, którego miała, uczyniła co mogła, ale JA również wypełniam ciebie MOJĄ miłością.

Elisabeth, kiedy kołyszesz się podczas modlitwy, JA jestem TĄ, która cię kołysze. Nie przestawaj dążyć do poznania, kim JA jestem. Objawię ci więcej; przypomnę ci o tym, jak było w Niebie, kiedy widziałaś MOJĄ Twarz, gdyż JA siedzę obok twojego Niebiańskiego OJCA – JAHWEH jest MOIM MĘŻEM, JAHUSZUA jest MOIM SYNEM. W Niebie jest nie tylko jeden Tron – w Niebie są trzy Trony i MY rządzimy w zgodzie.
cross_crown_spin.gif


Jak sądzisz, w jaki sposób twoje modlitwy dosięgają Uszu waszego ABBA JAHWEH? To JA posyłam je do NIEGO, gdyż jestem w wierzących, tych, którzy miłują MOJEGO SYNA JAHUSZUA! To jestem JA, ten Namaszczony Wiatr, który przywiewa je do NIEGO (JAHWEH), gdy posyłam pocałunek do Nieba.

Posługuję się symbolami, abyś mogła zrozumieć. Kiedy wznosisz modlitwy, gdy modlisz się w Imieniu MOJEGO SYNA, to jest jak posyłanie pocałunków do waszego ABBA JAHWEH, gdyż wszyscy TROJE jesteśmy potrzebni, abyś była wysłuchana i otrzymała odpowiedź. To jest dopiero początek nauczania; to jest tylko dla tych, którym każę ci powiedzieć. Podzielisz się tym oczywiście ze wszystkimi z tej rodziny, ale proszę cię, abyś postępowała ostrożnie, odmiennie aniżeli z jakimkolwiek innym wypowiedzianym Słowem, gdyż szatan nie chciał, by te tajemnice zostały kiedykolwiek ujawnione i będzie walczył z tobą jak nigdy przedtem. Dlatego właśnie nie jest jeszcze pora na objawienie tego Słowa światu.

Będę mówić ci o rzeczach, o których nie słyszeli żaden mężczyzna ani żadna kobieta. Jak sądzisz, dlaczego lucyfer przyszedł i kusił najpierw Ewę? Dlatego, aby drwić ze MNIE, gdyż Ewa została stworzona na MÓJ obraz, podobnie jak Adam został stworzony na obraz JAHWEH, a Abel stworzony na obraz JAHUSZUA- prawego, definicji miłości.

Tak więc szatan ręką Kaina zabił Abla, tak jak i przez tego samego ducha, który prowadził rękę Kaina, szatan ukrzyżował MOJEGO SYNA JAHUSZUA, mimo że było to częścią całości NASZEGO planu dla tych z was, których imiona są zapisane w Księdze Życia BARANKA. Tylko w ten sposób mogliście powrócić do Nieba – nie było innej drogi. Tego dnia zatem narodziło się Nowe Przymierze Krwi, aby zastąpić Stare Przymierze Krwi, które nie mogło pozostać.

Czy chcecie poznać jedna z tych rzeczy, które MNIE smucą? Czy chcecie znać jedną z tych rzeczy, które obrażają MNIE? Elisabeth, kiedy ty odczuwasz MÓJ gniew i MOJE wzburzenie – oni mówią o wzburzeniu OJCA (JAHWEH) – wy nie macie pojęcia o wzburzeniu MATKI Stworzenia! Ty masz jedynie ułamek MOJEGO wzburzenia, kiedy czujesz , że wulkan jest gotowy do wybuchu wewnątrz twojej głowy i jest to w imię prawości, masz tylko ułamek MOJEGO wzburzenia!

Czytacie przetłumaczone Słowo, gdzie ośmielają się nazywać MOJEGO SYNA JAHUSZUA synem człowieczym – ON nigdy nie był synem człowieczym! ON jest SYNEM JAHWEH, SYNEM JAH!

Kiedy widzisz to w przekładzie językowym Biblii – od jak dawna już JA powodowałam twój żal i nigdy nie odczuwałaś pokoju z tego powodu – jednak wyjaśniasz, że wszystkie tłumaczenia tak podają. Nie było to uczynione MOJĄ ręką, lecz według planu szatana! Chociaż JAHUSZUA narodził się w ludzkiej postaci, chociaż cierpiał ból na krzyżu, ON nigdy, nigdy, nigdy nie był „synem człowieka”! ON jest SYNEM JAH i nawet JEGO Imię objawiło to światu. Jak myślisz, dlaczego szatan w tłumaczeniu próbował przejąć nad NIM kontrolę i nadać MU imię człowieka? JA musiałam na to pozwolić i w tym czasie, przed Wielkim Uciskiem, Imię JEZUSA będzie trwać.




* * * Komentarz Niko do powyższego fragmentu * * *

W związku z poprzednim akapitem, Elisabeth była zaciekle atakowana przez osoby nazywające siebie chrześcijanami. Jednakże po wielu modlitwach i wskazówkach jest dla nas jasne, co mówi RUACH ha KODESZ. Mówi ONA, że jest zasmucona, urażona i rozgniewana, że w tak wielu różnych wersjach Biblii użyte są nieprecyzyjne tłumaczenia wyrażenia „Syn Człowieka” na określenie JAHUSZUA. Pierwotnie pisma hebrajskie używały określenia „Ben Adam”, a nie „Syn Człowieka”. Po modlitwie i studium tego tematu wyjaśniło się, że „Ben Adam” oznacza dosłownie „człowiek, istota ludzka”. W języku aramejskim „Ben Adam” przetłumaczone zostało jako „Syn Adama” i „Syn Ludzkości”, ponieważ Adam jest ojcem ludzkości. Dlatego też „Syn Adama” przetłumaczono na „Syn Ludzkości”, a kiedy z aramejskiego dokonywano przekładu na grecki, „Syn Ludzkości” przetłumaczono z kolei jako „Syn Człowieczy/Syn Człowieka” (w jęz. ang. „Son of Man”).

Zapewniamy Was, że JAHUSZUA nigdy nie stosował do SIEBIE określenia „Syn Człowieka” „Syn Człowieka/Syn Człowieczy” jest wyrażeniem nieprecyzyjnym, które spowodowało już wiele zamieszania oraz niepotrzebnych debat, a tego właśnie chciał szatan i wiedział, że to będzie miało miejsce. Ponieważ liczne przekłady biblijne posługują się określeniem „Syn Człowieka/Syn Człowieczy”, wielu wierzy, że JAHUSZUA jest dosłownie synem człowieka, tak jakby Józef był JEGO literalnym, biologicznym ojcem. Wierzą oni, że JAHUSZUA był tylko człowiekiem, a nie Synem JAHWEH. Takie przekonanie miał mój biologiczny ojciec, który uznał, że JAHUSZUA był po prostu dobrym człowiekiem, obdarzonym wielką mądrością, nie wierzył natomiast, że był ON BOGIEM lub Synem JAHWEH. RUACH ha KODESZ objaśnia właśnie to, że JAHUSZUA nie jest synem mężczyzny (Józefa), lecz jest ludzką istotą, człowiekiem („Ben Adam” - Synem Adama), narodzonym z Dziewicy oraz jednocześnie Synem JAHWEH.

Restoration Scriptures True Name Edition Bible, wydana przez Your Arms To Yisrael, używa oryginalnego hebrajskiego „Ben Adam”, a nie wyrażenia „Syn Człowieka/Syn Człowieczy”. Aramejska Biblia Nowego Przymierza (Aramaic New Covenant Bible) posługuje się tłumaczeniem „Syn Ludzkości”. The Scriptures Bible, wydana przez Institute for Scripture Research (Instytut Badań Biblijnych), stosuje przekład „Syn Adama”. Jak wiadomo, większość innych Biblii posługuje się tłumaczeniem „Syn Człowieka” (w polskich przekładach Biblii - „Syn Człowieczy”). Powyższe wydania Biblii zostały wymienione ze względu na to, iż sami je posiadamy i czytamy.

Gdyby zatem ci tak zwani „chrześcijanie” naprawdę byli naśladowcami JAHUSZUA, a nie faryzeuszy, modliliby się o mądrość i poznanie tego, co RUACH ha KODESZ miała na myśli w tym Proroctwie, zamiast atakować Elisabeth, nazywać ja fałszywym prorokiem i oskarżać nas o twierdzenie, że Biblia Króla Jakuba (KJV) jest od szatana. Jest to nierozsądne, gdyż nigdy czegoś takiego nie powiedzieliśmy. Jednakże RUACH ha KODESZ mówi, że szatan z pewnością miał udział w tłumaczeniach wielu Biblii, które posługują się tłumaczeniem „Syn Człowieka”, jak również wieloma innymi niedokładnymi i błędnymi tłumaczeniami, użytymi w tych Bibliach. Jak myślicie, dlaczego jest tyle zamieszania i tak wiele różnych nieprecyzyjnych tłumaczeń Biblii? Jedno jest pewne: nie pochodzi to od JAHWEH. Modlimy się o tych, którzy szczerze szukają prawdy, aby to pomogło wam ją zrozumieć, tak jak pomogło nam.


* * * Koniec komentarza i ciąg dalszy Proroctwa * * *


Och, ale w czasie Wielkiego Ucisku… Ci, którzy są teraz Zbawieni i żyją Świętym życiem przede MNĄ, mają w sobie MOJEGO DUCHA; tak samo jak oni, również i ty przyjęłaś zbawienie w Imię JEZUSA i nadal wołałabyś do NIEGO w tamtym imieniu. Nie zrozum MNIE źle - jest Moc, Niebiańska Moc stojąca za tym Imieniem, ze względu na litość waszego ABBA JAHWEH, ale w czasie Wielkiego Ucisku tak wielu umrze, chociaż są oni teraz zbawieni – tak wielu będzie się zastanawiać, dlaczego nie ma odpowiedzi na ich modlitwy? To nie dlatego, że MY ich nie miłujemy i nie mówię o tych, którzy pójdą do niedzielnych kościołów i przyjmą Znamię, JA mówię do tych, którzy będą wołali w Imieniu JEZUS, którzy wiedzą, że ON był tym, który został ukrzyżowany i powstał ponownie na trzeci dzień po swojej śmierci, a teraz czeka na nich w Niebie.
stairway_to_heaven.gif


Jednakże oni muszą zrozumieć, że podczas gdy teraz jest moc w tym Imieniu, to w przyszłości będzie już ono pozbawione mocy. Nie znaczy to, że ci, którzy ciągle trwają w świętości przede MNĄ, nie powrócą do Nieba, lecz to oznacza, że JA nie będę mogła im odpowiedzieć. Tak jak powiedziałam, to MOJE Namaszczenie, jak pocałunek posłany do ABBA JAHWEH, odpowiada na ich modlitwy, ale tego dnia nie będę mogła poprzeć wypowiedzianych przez nich słów, gdyż będzie inny na obliczu tej Ziemi, który powie: „Ja jestem Jezus”. I chociaż JA wiem, o jakim Jezusie oni mówią i do kogo wołają, skoro to imię będzie wtedy jak przekleństwo, ich modlitwy nie dotrą do Nieba, a oni będą się zastanawiać dlaczego. Dlatego właśnie ostrzegasz ich teraz. Tak ważne jest znaczenie tego hebrajskiego Imienia. nie oznacza, że ci, którzy ciągle chodzą w świętości przede MNĄ nie powrócą do Nieba! Ale to oznacza, że JA nie mogę im odpowiedzieć! Jak JA powiedziałam, to MOJE Namaszczenie jak podmuch pocałunku do ABBA JAHWEH, odpowiada na ich modlitwy, ale w ten dzień JA nie będę mogła poprzeć tych słów, które oni wypowiedzą, gdyż będzie inny na obliczu tej Ziemi, który powie: “Ja jestem Jezus”. I chociaż JA wiem o jakim JEZUSIE oni mówią i do kogo wołają, ale ponieważ to imię wtedy będzie jako przekleństwo, ich modlitwy nie dotrą do Niebios i oni będą się zastanawiać – dlaczego? Dlatego ty ostrzegasz ich teraz. Oto dlaczego ważne jest to hebrajskie imię! Widzicie, szatan nie chce używać Imienia JAH.

Widzicie, szatan nie chce używać Imienia JAH. Och, JA mam wielu wrogów, którzy ośmielają się działać w swoich misjach i używać Imienia JAH, aby oszukać zarówno wilki jak i owce. Ale syn szatana nie chce posłużyć się Imieniem JAH. Chce on użyć imienia, które zna cały świat – Imienia „JEZUS”.

Więc chociaż ci, których imiona są zapisane w Księdze Żywota Baranka powrócą do Nieba, będzie to oznaczać, że w czasie Wielkiego Ucisku będą musieli złożyć swoje życie. Jednakże przenigdy nie wejdą oni do kościoła niedzielnego, w przeciwnym razie ich imię zostanie wymazane. Również w tym czasie nie będzie Zbawienia w Imieniu Jezus, a tylko w Imieniu JAHUSZUA. Niektórzy wymawiają JAHSZUA, ale Imię JAH nie będzie pominięte, gdyż te namaszczone 144 000 nie będą nauczać Imienia Jezus – tak jest teraz, ale w tamtym czasie będzie inaczej. JA daję wam ten Przekaz, aby was ponownie ostrzec. Nie oznacza to, że wszyscy uczęszczający teraz do niedzielnych kościołów nie należą do MNIE, czy też nie są wypełnieni MOIM DUCHEM, jednak znaczy to, że w czasie Wielkiego Ucisku nie będzie to dozwolone, gdyż przez to zaprzedaliby się bestii.

Czy rozumiecie? Dusze są teraz zbawiane w Imieniu Jezus. JA Namaszczam w Imieniu Jezus. Uzdrawiam w Imieniu Jezus. Uwalniam w Imieniu Jezus, ale potem tak nie będzie. Ostrzeż ich! Jak mogłabym im odpowiedzieć? Jak MÓJ SYN JAHUSZUA mógłby im odpowiedzieć, kiedy zawołają: „Jezu, pomóż mi!”, a syn szatana będzie tam i powie: „Oto jestem”? Oni powiedzą: "Jezusie wybaw mnie, przebacz moje grzechy!”, a syn szatana odpowie: „Oto jestem”. Czy nie dostrzegacie tego zagrożenia? Czy nie rozumiecie? Nie wiecie jaki żal będę odczuwać, kiedy ci, których imiona są zapisane w Księdze Życia BARANKA, na tyle świadomi, by nie chodzić do niedzielnych kościołów, będą uciekać i kryć się oraz będą musieli oddać swoje życie, gdyż wołając, nie będą chcieli wypowiedzieć Imienia JAHUSZUA. Będą oni trzymać się tego, czego zostali nauczeni oraz wypowiadać Imię Jezus, ale ich modlitwy nie dotrą do Nieba, gdyż JA nie poślę ich swoim podmuchem jak pocałunek, ponieważ szatan zawoła: „Oto jestem”! To nie oznacza, że ich imiona są wymazane. To po prostu oznacza, że JA nie mogę uratować ich życia, nie mogę ich ukryć, nie mogę ich żywić, nie mogę ich oswobodzić.

Oto dlaczego JA wzbudzam Misje takie jak ta, które uczą o Imieniu JAHSZUA, o Imieniu JAHUSZUA. To nie ma znaczenia – tak wielu odmawia wypowiadania tego Imienia tak, jak JA wam je podałam – ale Imię JAH nie może być pominięte, gdyż nawet Imię JAHUSZUA oznacza „JAH Zbawia”!

Dałam ci ten sen o przybyciu latających spodków. Naprawdę jest to armia szatana, ale będą oni mieli prawo do tych, którzy będą wołać w niewłaściwym imieniu, ponieważ on (syn szatana) będzie twierdził: „Oto jestem”.

Uważajcie więc, bo to już się rozpoczęło. Jest jeden, który powstał, ma zwolenników na całym świecie i nazywa siebie Jezusem Chrystusem, ale kluczem jest to, że on odrzuca wszystko, co Święte. Strzeżcie się tego, który nadchodzi! Ten jest zwykłym człowiekiem, ale uważajcie na tego, który się zbliża, gdyż będzie tak, jakby powrócił Judasz i będzie on naprawdę synem szatana, synem lucyfera.

Ostrzeż ich teraz. Jest czas i pora. Będziesz wiedziała kiedy zwolnić to Słowo. A jednak, Elisabeth, nigdy już nie będziesz tęskniła za miłością matki, gdyż pokazałam ci, że JA wypełniłam tę lukę!



******* Koniec Proroctwa *******


Komentarz Elisabeth:

Oświecając niektórych, powodując oburzenie większości.

Miłość i błogosławieństwa w Imię JAHUSZUA.

Apostoł Elisabeth Elijah Nikomia.

[Dalej następują komentarze z nagrania Proroctwa.]

Niko: Elisabeth właśnie modliła się w DUCHU, pytając o RUACH ha KODESZ, MAMĘ RUACH, chcąc poznać JĄ, i MAMA RUACH przemówiła. To były Słowa wypowiedziane przez MAMĘ. Więc proszę bardzo, Adamie (partner w Misji), chciałeś potwierdzenia – otrzymałeś je, kolego. Wygląda na to, że my mężczyźni jesteśmy ponownie wprawieni w zakłopotanie przez te kobiety! (z udawaną irytacją)

Elisabeth: Muszę tutaj powiedzieć o objawieniu, które ONA mi dała. Kiedy mężczyźni, mówiąc o RUACH HA KODESZ, powtarzali wskazując na Biblię: "ON, ON, ON” – a tu brakuje tylko jednej litery. Ponieważ mężczyźni zawsze mówili: „My jesteśmy stworzeni na obraz BOGA.” I mogli tryumfować nad kobietami, mówiąc: „Wy nie jesteście stworzone na JEGO obraz - my jesteśmy.” Więc MAMA RUACH właśnie potwierdziła fakt, że kobiety, Ewa, zostały stworzone na JEJ obraz i ONA siedzi po drugiej stronie JAHWEH i jest Współtwórczynią! Wiec my jesteśmy stworzone naprawdę na obraz BOSKIEJ OSOBY RUACH ha KODESZ! Przyjmijcie to, mężczyźni tego świata! (powiedziane żartobliwie, w duchu miłości)



Sen wspomniany w Proroctwie.
Od Elisabeth:
Nigdy nie wierzyłam w UFO, albo złych obcych przybyszów z innych planet aż do dnia, w którym miałam sen, któregoś dnia w marcu 2005. Od tamtej pory otrzymywałam objawienia na temat tego, czym to jest i co najgorsze – to istnieje naprawdę.


Przybywają UFO, co zrobicie?

rapturespaceship.jpg
Zobaczyłam siebie w jakimś mieście. Widziałam ludzi uciekających w trwodze przed UFO, zwłaszcza przed ogromnym UFO w kształcie cygara z dwiema płetwami na jednym końcu. Mężczyźni i kobiety krzyczeli: „Jezu, pomóż mi!” Potem zobaczyłam, jak to UFO w kształcie cygara wystrzeliło pojedynczy promień światła w kolorze niebieskawo – zielonym. To niebieskawo – zielone światło trafiało w ludzi i podnosiło ich w górę, po czym wciągało do tego statku kosmicznego. Ludzie krzyczeli: „Jezu, pomóż mi!” Wciąż jednak byli zabierani przez ten promień światła do wnętrza tego obiektu w kształcie cygara. Ludzie nie mogli uciec przed UFO.
Następnie to UFO w kształcie cygara zawisło nade mną, a ja próbowałam uciekać, lecz nie mogłam. Zobaczyłam w powietrzu promień światła podążający w moim kierunku, a gdy był bezpośrednio nade mną, krzyknęłam: „ JAHUSZUA, udowodnij mi, że słyszysz moją modlitwę, pomóż mi!” Promień światła zatrzymał się w powietrzu i przeszedł do osoby najbliżej mnie, która krzyczała „Jezu” i ta osoba została zabrana przez ten promień prosto do wnętrza UFO w kształcie cygara, wierzgając i krzycząc z przerażenia. [Koniec snu]

Misja ta ostrzega, dlaczego jest tak pilnym, aby ludzie znali hebrajskie Imię naszego MESJASZA, JAHUSZUA lub JAHSZUA. Imię JEZUS CHRYSTUS ma moc zbawienia, namaszczenia, uzdrawiania, ratowania i wskrzeszania zmarłych teraz, ale nie będzie miało tej mocy w Wielkim Ucisku! Ja nie wierzę, że zostanę w Wielkim Ucisku w tym śmiertelnym ciele. Moim zadaniem było was teraz ostrzec. Jednak w tym śnie jest ostrzeżenie, że antychryst, który jest synem szatana, będzie posługiwał się Imieniem JEZUS CHRYSTUS, ponieważ chrześcijanie na całym świecie, w bardzo wielu językach, używają kochanego przez nich Imienia JEZUS CHRYSTUS. Najsłynniejsi telewizyjni ewangeliści ukierunkowują ludzi na porwanie Blue Beam („Błękitny Promień/Blue Beam rapture”), które jest fałszywym wniebowzięciem.


* * * * * * *

Wersety z Pisma na temat RUACH HA KODESZ


Kim jest RUACH HA KODESZ (DUCH ŚWIĘTY)?

1.Zapisy wskazujące na Rodzaj żeński:

RUACH HA KODESZ – CHOKHMAH (WISDOM) jest w hebrajskim języku słowem rodzaju żeńskiego.

Księga Przysłów (Biblia Tysiąclecia)

Księga Przysłów 1:20-23 …MĄDROŚĆ, woła na ulicach, na placach głos SWÓJ podnosi,…

Księga Przysłów 3:14-18…..Bo lepiej JĄ posiąść niż srebro, JĄ raczej nabyć niż złoto. Cenniejsza ONA niż perły, nie równe JEJ żadne klejnoty. Dni długie są w JEJ prawicy, w lewicy – bogactwo, pomyślność. JEJ drogi drogami miłymi, wszystkie JEJ ścieżki to pokój. To Drzewo Życia dla tych, co JEJ strzegą, kto się JEJ trzyma – szczęśliwy.

Księga Przysłów 4:1-8 …Bo i ja byłem SYNEM mego OJCA, kochanym jedynakiem MATKI….Nie gardź NIĄ, a ciebie ocali, ukochaj JĄ, a będzie cię strzegła….Ceń JĄ, a czcią cię otoczy, okryje cię sławą, gdy się do NIEJ przytulisz.

Księga Przysłów 8:1-36 …12. JAM MĄDROŚĆ, rozwaga MI bliska, posiadam wiedzę i roztropność. 14. MOJA jest rada i powodzenie, JAM rozsądek, MOJA jest potęga. 17. JA kocham tych, co MNIE kochają, znajdzie MNIE kto MNIE szuka. 22. PAN MNIE zrodził jako początek SWEJ mocy, przed dziełami swymi od pradawna. 23. Od wieków zostałam ustanowiona, od początku, przed pradziejami Ziemi. 27. Gdy Niebo umacniał, z NIM byłam, gdy kreślił sklepienie nad bezmiarem wód, 30. I BYŁAM przy NIM Mistrzynią, rozkoszą JEGO dzień po dniu, cały czas igrając przed NIM. 32. Wiec teraz, synowie, słuchajcie MNIE, błogosławieni ci, co dróg MOICH strzegą. 35. Kto MNIE znajdzie, znajdzie życie i osiągnie upodobanie PANA.

Księga Przysłów 9:1….MĄDROŚĆ zbudowała sobie dom, wyciosała siedem kolumn. (Porównaj z Apokalipsa rozdział 4, wiersz 5….A z tronu wychodzą błyskawice i głosy, i gromy, i płonie przed tronem siedem Lamp Ognistych, które są SIEDMIOMA DUCHAMI BOGA.)

Księga Przysłów 7:4….mów do MĄDROŚCI: Ma SIOSTRO, …

Ew. Św. Mateusza 11:19….A jednak MĄDROŚĆ jest usprawiedliwiona przez swe czyny.

Wypisy z Księgi Mądrości.

Księga Mądrości 1:6:8…6. Mądrość bowiem jest DUCHEM miłującym ludzi, ale bluźniercy z powodu jego warg nie zostawi bez kary, ponieważ BÓG świadkiem jego nerek, prawdziwym stróżem jego serca, TYM, który słyszy mowę JEGO Języka. 7. Albowiem DUCH PAŃSKI wypełnił zamieszkaną Ziemię, TEN, który ogarnia wszystko, ma znajomość mowy. 8. Zatem nie ukryje się żaden mówiący niegodziwie i nie ominie go karząca sprawiedliwość. (Proszę porównać z Ew. Św. Mateusza 12:32…lecz jeśli powie przeciwko DUCHOWI ŚWIĘTEMU, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.)

Księga Mądrości 7: …11. A przybyły mi wraz z NIĄ wszystkie dobra i niezliczone bogactwa w JEJ ręku. 12. Ucieszyłem się ze wszystkich, bo rządzi nimi MĄDROŚĆ, a nie wiedziałem, że ONA jest ich rodzicielką. 22. Jest bowiem w NIEJ DUCH Rozumny, Święty, Jedyny Wieloraki Subtelny, Rączy, Przenikliwy, Nieskalany, Jasny, nie zadający bólu, Miłujący dobro, Bystry, 23. Niepowstrzymany, Dobroczynny, Miłujący ludzi, Mocny, Niezawodny, Beztroski, Wszechmogący i Wszystkowidzący, Przenikający wszelkie duchy rozumne, czyste i najsubtelniejsze. 24. MĄDROŚĆ bowiem jest ruchliwsza od wszelkiego ruchu; przez wszystko przechodzi i przenika dzięki czystości. 25. Jest bowiem tchnieniem mocy BOŻEJ i przeczystym wypływem chwały WSZECHMOCNEGO, dlatego nic skażonego do NIEJ nie przylgnie. 26. Jest bowiem odblaskiem wiecznej ŚWIATŁOŚCI, zwierciadłem bez skazy działania BOGA, obrazem JEGO dobroci. 27. Jedna jest a wszystko może, pozostając SOBĄ, wszystko odnawia, a przez pokolenie zstępując w Dusze Święte, kształtuje przyjaciół BOŻYCH i Proroków. 28. BÓG bowiem miłuje tylko tego, kto przebywa z MĄDROŚCIĄ.

Księga Mądrości 8:1. Sięga potężnie od krańca do krańca i włada wszystkim z dobrocią. 3. Sławi ONA swe szlachetne pochodzenie, gdyż obcuje z BOGIEM i umiłował JĄ WŁADCA WSZECHRZECZY. 4. Jest bowiem wtajemniczona w wiedzę BOGA i w JEGO dziełach dokonuje wyboru. 5. Jeśli w życiu bogactwo jest dobrem pożądanym – cóż cenniejszego niż MĄDROŚĆ, która wszystko sprawia? 6. Jeśli rozwaga jest twórcza – któreż ze stworzeń bardziej twórcze niż MĄDROŚĆ? 7. I jeśli kto miłuje sprawiedliwość – to JEJ dziełami są cnoty; uczy bowiem umiarkowania i roztropności, sprawiedliwości i męstwa, od których nie ma dla ludzi w życiu nic użyteczniejszego. 8. A jeśli kto jest żądny wielkiego doświadczenia – ONA zna przeszłość i o przyszłości wnioskuje, zna zawiłości słów i rozwiązania zagadek, przewiduje znaki i cuda, kolejność chwil i czasów. 13. Przez NIĄ zdobędę nieśmiertelność….21. Wiedząc jednak, że nie zdobędę JEJ jeśli BÓG JEJ nie udzieli….

Księga Mądrości 9:4. dajże mi MĄDROŚĆ, co dzieli Tron z TOBĄ, i nie wyłączaj MNIE z liczby swych dzieci. 11. ONA bowiem wie i rozumie wszystko, …

Księga Mądrości 6:12-22… 12. MĄDROŚĆ jest wspaniała i nie więdnie, ci łatwo ją dostrzegą, którzy JĄ miłują, ci JĄ znajdą, którzy JEJ szukają. 20. Tak więc pragnienie MĄDROŚCI wiedzie do Królestwa. 21. Zatem, jeśli wam miłe trony i berła, o władcy ludów, czcijcie MĄDROŚĆ, byście królowali na wieki.

10:1-4 … 1. To ONA PRARODZICA świata ustrzegła, gdy sam jeden został stworzony, i wyzwoliła go z jego własnego upadku, 2. dała MU też moc opanowania wszystkiego. 3. A gdy od NIEJ odpadł niegodziwiec w swym gniewie, w bratobójczym szale zgubił sam siebie. 4. Zatopioną z jego winy Ziemię znowu ocaliła MĄDROŚĆ, na lichym drewnie sterując SPRAWIEDLIWYM.

2.Niebiański OJCIEC i Niebiańska MATKA?

Księga Wyjścia 20: 12…Czcij twego OJCA i twoją MATKĘ, abyś długo żył na Ziemi, którą PAN, BÓG twój, ci daje.

Księga Przysłów 1:8-9 …8. Synu MÓJ, słuchaj karcenia swego OJCA, nie odrzucaj pouczenia swej MATKI, 9. gdyż są wieńcem powabnym dla głowy i naszyjnikiem cennym dla twej szyi.

Księga Przysłów 6:20-23 …20. Strzeż, synu MÓJ, nakazu OJCA, nie gardź pouczeniem MATKI… 21. do serca je przywiąż na zawsze, zawieś je sobie na szyi. 23. Bo Lampą jest nakaz, Światłem pouczenie, drogą do życia – upomnienie karcące.

(Podobne jak wyżej wyrażenie znajduje się w Psalmie 119 odnoszące się do ELOHIM, czyli PANA BOGA po hebrajsku.)

Psalm 119:105. TWOJE Słowo jest Lampą dla moich kroków i Światłem na mojej ścieżce.

(Z powyższego wnioskujemy, że Lampa i Światło jest od naszego Niebiańskiego OJCA ABBA, i naszej Niebiańskiej MATKI RUACH HA KODESZ, naszego ELOHIM.)

3.KTO jest nasza MATKĄ?

List do Galatów 4:26 …Natomiast górne Jeruzalem cieszy się wolnością i Ono jest naszą MATKĄ.

4.Jak się objawia DUCH ŚWIĘTY (Po hebrajsku RUACH HA KODESZ)?

Dzieje Apostolskie 1:8 …ale gdy DUCH ŚWIĘTY zstąpi na was, otrzymacie JEGO moc i będziecie MOIMI świadkami w Jeruzalem….

List do Efezjan 5:18 …i nie upijajcie się winem, bo to jest przyczyną rozwiązłości, ale napełniajcie się DUCHEM, przemawiając do siebie wzajemnie Psalmami i hymnami i pieśniami pełnymi DUCHA, śpiewając i wysławiając PANA w waszych sercach.

Dzieje Apostolskie 2:2-4 …2. Nagle dał się słyszeć z Nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. 3. Ukazały się im też jakby języki ognia, które się rozdzielały i na każdym z nich spoczął jeden. 4. I wszyscy zostali napełnieni DUCHEM ŚWIĘTYM, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im DUCH pozwalał mówić.

Ew. Św. Łukasza 1:35 …Anioł jej odpowiedział: “DUCH ŚWIĘTY zstąpi na ciebie i moc NAJWYŻSZEGO okryje cię cieniem. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane SYNEM BOŻYM.

List do Rzymian 8:9 …Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według DUCHA, jeśli tylko DUCH BOŻY w was mieszka….

Księga Joela 3:1-2 …1. I wyleje potem DUCHA MEGO na wszelkie ciało; synowie wasi i córki wasze prorokować będą, starcy wasi będą mieć sny, a młodzieńcy wasi będą mieć widzenia. 2. Nawet na sługi i służebnice wyleję DUCHA MEGO w owych dniach.

Księga Izajasza 40:13-14 …13. Kto zdołał zbadać DUCHA PANA? Kto w roli DORADCY dawał MU wskazania? 14. Do kogo się ON zwracał po radę i światło, żeby GO pouczył o ścieżkach prawa, żeby GO nauczył wiedzy i wskazał MU drogę roztropności? (Proszę sprawdzić ten werset w oryginalnych Pismach)

List do Rzymian 8:26-27 …26. Podobnie także DUCH przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam DUCH przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami. 27. TEN zaś, który przenika serca, zna zamiar DUCHA, wie, że przyczynia się za Świętymi zgodnie z wolą BOŻĄ.

Ezechiel 36:27 … DUCHA MOJEGO chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według MYCH nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali. 37:14 …Udzielę wam MEGO DUCHA, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że JA, PAN, to powiedziałem i wykonam – wyrocznia PANA BOGA.

Dzieje Apostolskie 8:17 …Wtedy więc kładli Apostołowie na nich ręce, a oni otrzymywali DUCHA ŚWIĘTEGO. 10:44 …Kiedy Piotr jeszcze mówił o tym, DUCH ŚWIĘTY zstąpił na wszystkich, którzy słuchali nauki 45. I zdumieli się wierni pochodzenia żydowskiego, którzy przybyli z Piotrem, że dar DUCHA ŚWIĘTEGO wylany został także na pogan. 16:6 …Przeszli Frygie i krainę galacką, ponieważ DUCH ŚWIĘTY zabronił im głosić Słowo w Azji.

Drugi List do Tymoteusza 1:7 …Albowiem nie dał nam BÓG ducha bojaźni, ale Mocy i Miłości, i Trzeźwego Myślenia.

Księga Rodzaju 2:7 …Wtedy to PAN BÓG ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą. 1:2 …Ziemia była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią rozmiaru wód, a DUCH BOŻY unosił się nad wodami. 6:3 …Wtedy PAN rzekł: “Nie może pozostawać DUCH MÓJ w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat.”

List do Galatów 5:16-26 …16. Oto czego uczę: postępujcie według DUCHA, a nie spełnicie pożądania ciała. 22. Owocem zaś DUCHA jest: Miłość, Radość, Pokój, Cierpliwość, Uprzejmość, Dobroć, Wierność, Łagodność, Opanowanie.

List do Efezjan 6:18 …Przy każdej sposobności módlcie się w DUCHU…

Pierwszy List do Koryntian 12:3-11 …3. Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem DUCHA BOŻEGO nie może mówić: “Niech JEZUS będzie przeklęty!” Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy DUCHA ŚWIĘTEGO: “PANEM jest JEZUS”. 4. Różne są dary laski, lecz ten sam DUCH…7. Wszystkim zaś objawia się DUCH dla wspólnego dobra. 8. Jednemu dany jest przez DUCHA dar Mądrości Słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego DUCHA, 9. Jeszcze innemu dar Wiary w tymże DUCHU, innemu Łaska Uzdrawiania przez tego samego DUCHA 10. innemu dar czynienia Cudów, innemu Proroctwo, innemu Rozpoznawanie Duchów, innemu dar Języków i wreszcie innemu laska Tłumaczenia Języków. 11. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam DUCH, udzielając każdemu tak, jak chce.

Księga Liczb 11:25 …A PAN zstąpił w obłoku i mówił z nim. Wziął z DUCHA, który był w nim, i przekazał go owym siedemdziesięciu starszym. A gdy spoczął na nich DUCH, wpadli w uniesienie prorockie. Nie powtórzyło się to jednak.

Psalm 104:30 …Stwarzasz je, gdy ślesz SWEGO DUCHA, i odnawiasz oblicze Ziemi.

Księga Izajasza 42:1 …Oto MÓJ Sługa, którego podtrzymuje, Wybrany MÓJ, w którym MAM upodobanie. Sprawiłem, ze DUCH MÓJ na Nim spoczął; …48:16 …Tak wiec teraz PAN BÓG posłał Mnie ze SWOIM DUCHEM.

Pierwsza Księga Samuela 16:13-14 …Wziął wiec Samuel róg z oliwą i namaścił go pośrodku jego braci. Od tego dnia DUCH PAŃSKI opanował Dawida…14. Saula natomiast opuścił DUCH PAŃSKI, a opętał go duch zły zesłany przez PANA.

Pierwsza Królewska 22:23 …Oto dlatego teraz PAN włożył ducha kłamstwa w usta tych wszystkich twoich proroków….

Księga Zachariasza 4:6 …Nie siła, nie moc, ale DUCH MÓJ dokończy dzieła – mówi PAN ZASTĘPÓW.

5.Natura MĄDROŚCI (Księga Przysłów)

1. Udzielona przez BOGA …… Księga Przysłów 2:6
2. Woła na ulicach, podnosi SWÓJ Głos, nawołuje, przemawia, udziela DUCHA, poucza, radzi, szydzi, drwi, nie odpowiada tym co wzgardzili, posłusznym daje pokój i bezpieczeństwo, ….. Księga Przysłów 1:20-33
3. Daje zrozumienie bojaźni PAŃSKIEJ i pozwala osiągnąć poznanie BOGA. … Księga Przysłów 2:5
4. Daje długie życie, bogactwo i pomyślność. Jest drzewem życia dla tych, co JEJ strzegą, daje szczęście…. Księga Przysłów 3:13-20
5. ONA ocala i strzeże, otacza nas czcią i sławą, jest podstawą dla nas ….. Księga Przysłów 4:7-9
6. MĄDROŚĆ jest cenniejsza od pereł, posiada wiedzę i rozwagę, radę i powodzenie, rozsądek i potęgę, zapewnia królom panowanie, kocha tych, którzy JĄ kochają, znajdą JA ci, którzy JĄ szukają. Zrodzona od pradawna, jest rozkoszą PANA, igra, raduje się, przestrzega ludzi i błogosławi posłusznych. …. Księga Przysłów 8:11-35

6.Natura MĄDROŚCI (Księga Mądrości)

1.MĄDROŚĆ jest DUCHEM miłującym ludzi …. Księga Mądrości 1:6
2.Jest wspaniała i nie więdnie. Ci łatwo JĄ dostrzegą, którzy JĄ miłują. Ci JĄ znajdą, którzy JEJ szukają. ONA szuka tych, którzy są JEJ godni. Pragnienie MĄDROŚCI wiedzie do Królestwa … Księga Mądrości 6:12-21
3.W NIEJ jest DUCH Rozumny, Święty, Jedyny, Wieloraki, Subtelny, Raczy, Przenikliwy, Nieskalany, Jasny, nie zadający bólu, miłujący dobro, Bystry, Niepowstrzymany, Dobroczynny, Miłujący ludzi, Mocny, Niezawodny, Beztroski, Wszechmogący i Wszystkowidzący, Przenikający wszelkie Duchy Rozumne, Czyste i Najsubtelniejsze ……Księga Mądrości 7:22-23
4.MĄDROŚĆ jest ruchliwsza od wszelkiego ruchu, przez wszystko przechodzi, jest tchnieniem Mocy BOŻEJ, i przeczystym wypływem chwały WSZECHMOCNEGO, jest odblaskiem wiecznej Światłości, Zwierciadłem bez skazy działania BOGA, obrazem JEGO dobroci. Jedna jest, a wszystko może………. Księga Mądrości 7:22-27


* * * * * * *
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Orsa napisał:
Piję WODĘ ZYCIA i nie przestanę
Uisge beatha. Znaczy się whiskey. Bardzo dobrze, też lubię. ;)

W odniesieniu do tematu, znam swoją matkę, a Matka Ziemia jest jedna. Więc to raczej nie o Wenus się rozchodzi.
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
29
Miasto
Warszawa
Lobo2007 napisał:
Niech mi ktoś wytłumaczy jakie ma znaczenie którym rodzajem męskim czy żeńskim opisujemy Ducha Świętego. Jakimś musimy taki mamy język.
Oto właśnie są słowa mądrości.

Naprawdę sądzicie, że jesteśmy w stanie odkryć naturę samego Boga posługując się naszymi językami?

Bóg stworzył człowieka na swój obraz, na swoje podobieństwo.
Człowiek to także kobieta, a w zasadzie dopiero w naszym, współczesnym rozumieniu, bo gdy pisano te Księgi, to słowo człowiek było jednoznacznie kojarzone z mężczyzną wyłącznie.
Skoro zatem stworzył również kobietę, to możliwe, że Bóg ma w sobie coś z "matki".
ALE to TYLKO spekulacje.
Sami zauważcie, jak zmienny jest język opisujący otaczający nas świat.
Tekst Starego Testamentu jest bardzo trudny do przetłumaczenia.
 
Do góry