KSW 15 - wrażenia

C

compton_style

Guest
Jak wrażenia po gali? Które walki najbardziej się wam podobały? Mnie osobiście rozczarowała walka Jana Błachowicza, myślałem, że więcej pokaże i liczyłem, że wygra. Cieszę się natomiast, że zwyciężył Mamed i Materla.
 

michlak11

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Organizacja jak zawsze na wysokim poziomie.Niestety ta gala pokazała że mma w Polsce nie stoi na tak wysokim poziomie jak niektórym mogło by się wydawać. Polacy dostali mocnych zawodników i niestety w większości przypadków to była brutalna weryfikacja umiejętności. Najbardziej zabolała mnie porażka Błachowicza, który wygrywając tą walkę miałby szansę na kontrakt z jakąś dużą organizacją. Wrażenia po gali bardzo dobre, emocjonujące walki, mocni zawodnicy, świetna oprawa dźwiękowa i wizualna. Najbardziej ucieszyło mnie to ze wreszcie doczekaliśmy się gali na której w głównych rolach wystąpili zawodnicy MMA a nie celebryci i pajace. Oby więcej takich gal na naszym podwórku.
 

michlak11

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Pudziana aż tak bym się nie czepiał :) Ma stoczonych kilka walk więc jest już bardziej zawodnikiem niż freakiem. W sumie to nawet jestem ciekaw jego postępów od ostatniej walki :p
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Dla mnie Pudzian, Najman, Saleta mogą walczyć na każdej gali KSW są wtedy większe emocje.
No tak, jeszcze dać im łyżwy, powywijają jakieś korkociągi, a w przerwach na środek ringu wyjdą trenerzy i będą śpiewać. A o zwycięstwie zadecydują smsy widzów.

Generalnie KSW 15 jest nauczką dla KP Wasilewskiego - co się dzieje jak pościąga się na galę zbyt dużo solidnych rywali dla zawodników swojej grupy :)

Dobrze, że solidni zawodnicy przetrzepali ludzi z KSW. Słabi odpadną, bez ambicji spoczną na laurach, silniejsi - może wezmą się do roboty (a więc Błachowicz :), bo innych przyzwoitych zawodników widać nie było na tej gali).
 

michlak11

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wystarczy porównać wyniki oglądalności KSW 15 i KSW 14. W Polsce gala na której mamy freak show w stylu Saleta vs Najman cieszy się dwa razy większym zainteresowaniem niż gala na której występują tylko zawodnicy mma. Ja włączam tv po to, żeby obejrzeć walki na wysokim poziomie sportowym. Jeżeli występy celebrytów zapewniają większe wpływy organizatorom, a oni w zamian fundują nam występy takich zawodników jak na KSW 15 to ja nie mam nic przeciwko :)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Pewnie. Jak tak do sprawy podejść to na każdej gali, poza 4-5 dobrymi walkami, mogło by być 1-2 walki celebrytów i dziwaków. Nie mam nic przeciwko.

A jeszcze bardziej bym się ucieszył jakby takie zabawy doprowadziły do lepszych walk bokserskich w Polsce. Jeśli mieli by przyjechać solidni zawodnicy to by się przebolało starcia dody nie wiem z majewskim, czy kogoś tam.
 

michlak11

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Też uważam, że fajnie byłoby zobaczyć dobrych bokserów na galach organizowanych w Polsce. Zapewne oglądalibyśmy podobną weryfikację umiejętności polskich bokserów jak na ostatniej gali KSW. Gale Wojak Boxing Night na których walczą nasi czołowi zawodnicy to dla mnie śmiech na sali. Poziom organizacyjny w porównaniu do KSW jest zerowy. Pamiętam sytuację, kiedy w walce padł remis a panowie "zapowiadacze" przez kilka minut nie wiedzieli co mają zrobić. Chyba nie wiedzieli jak jest remis po angielsku :) Promotorzy sprowadzają co najwyżej średnich zawodników tylko po to żeby nasi ich obili. Ludziom wmawia się że Polacy są mistrzami, podaje się ich wysokie miejsca w rankingach, szkoda tylko że żaden z nich nie wystawia nosa poza granice naszego kraju. Nie wiem czy są oni blokowani przez promotorów czy też ich ambicje kończą się na zwycięstwach na swoim podwórku. Włodarczyk naprawdę miałby szansę zrobić karierę za oceanem. Nie wiem z czego to wynika. Co do walk bokserskich celebrytów to raczej nie miałoby większego sensu. Nie sprzedałyby się tak jak walki mma.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Sposób prowadzenia karier bokserów KP jest akurat zrozumiały.
Baks rządzi się innymi zasadami niż MMA. W MMA jest kilka (a obecnie już w zasadzie jedna) organizacja, która wszystkim trzęsie, wszystkich ustawia po kątach, tak żeby widownia była zadowolona.

W boksie - główną rolę pełnią promotorzy samych zawodników. Kluczem do sukcesu jest organizowanie walk u siebie i jakby co - ustawianie wyników. Przeciwników można sobie w zasadzie dobierać wedle uznania.
KP mająca na pokładzie przeważnie przeciętnych bokserów - nabija sobie spokojnie rekord, czekając na sprzyjający układ w swojej wadze (ot np - kiepski mistrz swiata, albo mistrz kiepsko promowany, co pozwalało by nawet walke na własnym terenie przeprowadzić.

Choć myslę, że zbyt bardzo boją się ludzie Wasilewskiego porażek w rekordzie. Wystarczy spojrzeć na rekordy czołówki różnych wag - nie ma tam praktycznie doswiadczonych, dobrych bokserów bez porażek (ludzie z nabijanymi rekordami i Mayweather w zasadzie). A jakas porażka dla takiego np Wawrzyka czy Kołodzieja mogła by być motywacją do większej pracy.

Co do walk bokserskich celebrytów - mysle ze by wyglądało to dużo ciekawiej niż jakies nieporadne szarpaniny na podłodze.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Temat ten poruszam w najnowszym numerze forumowej gazetki, link do FNews jest w mojej sygnaturce.
 
C

compton_style

Guest
Dzięki za odpowiedzi, mnie też rozczarowała walka Błachowicza, zachował się jakby stracił głowę, przy zwykłych low kickach, co doświadczony Kameruńczyk bezlitośnie wykorzystał. Cieszy mnie, że gala stoi na coraz wyższym poziomie, że ściągają lepszych zawodników, takich właśnie jak Sokodjou, Zikic, Puhakka czy chociażby Irvin, ale z kolei jak słyszę, że Świerczewski chce się zmierzyć z Najmanem to krew zalewa...
 

Tamburynek

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2009
Posty
394
Punkty reakcji
7
Miasto
Małopolska
Nie zakładam nowego tematu bo po co , chcieliście walki na wysokim poziomie to macie powtórka z rozrywki :)
http://www.boxingnews.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=27047:wymiana-quprzejmociq-midzy-salet-najmanem-na-konferencji&catid=1:latest-news

Zobaczymy co tam Najman pokaże ?
 

Attachments

  • 642937-7801674-317-238.jpg
    642937-7801674-317-238.jpg
    11,7 KB · Wyświetleń: 17
Do góry