Książki w Biedronce co można znaleźć i czy warto kupić? ;)

W

wiki9969

Guest
Od jakiegoś czasu kupuję w Biedronce ksiąźki. Ceny są o wiele niższe niż w księgarniach, a na półkach można znaleźć bardzo ciekawe pozycje. Jednak część osób uważa, że nie warto kupować tych książek, ponieważ są słabej jakości. Co o tym sądzicie? U mnie na półkach przeważają biedronkowe książki i jestem z nich zadowolona. :)
 
A

alfabeta11

Guest
Kupowałem w biedrze chociażby Misery Kinga. Prawda jest taka, że to zazwyczaj wydania kieszonkowe, które na przykład są trochę mniejsze. No i nie ma co liczyć na przykład na twardą oprawę. Poza tym to są normalne, dobrej jakości książki. Do tego taniej niż w księgarni. Nic, tylko brać!
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Przecież tam nie ma dobrego wyboru, może raz na jakiś czas zdarzy się jakaś książka godna uwagi, przypadkowo. Wtedy można się skusić i kupić. Faktycznie, King to tam standard, ale te co chciałam mieć, to kupiłam gdzie indziej. Osobiście nie poluję na biedronkowe książki, wolę kupić w księgarni lub zamówić przez internet.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Jak się coś ciekawego trafi, to kupuję, ostatnio wzięłam Dziwne losy Jane Eyre ^_^ Na Kinga się nie skuszę, właśnie przez te wydania kieszonkowe. Mam parę takich na półce, ale wolę normalnej wielkości wydania, głównie dlatego, że ładniej wyglądają ;) A co do ceny, obecnie bardziej opłaca się kupować także w dyskontach książkowych, mają ceny o kilka - kilkanaście złotych niższe, niż w księgarniach.
 

shopi99

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2016
Posty
2
Punkty reakcji
1
w Biedronce można trafić na dobrą literaturę, tak samo jak i w innych marketach i dyskontach. Ale czy nie jest przyjemniej jednak udać się po książkę do księgarni...?
 

Inevera

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Jaki wpływ na książkę ma miejsce jej zakupu?
Kupuję w różnych miejscach - internecie, Empiku czy Matrasie i wnętrze jest to samo.
Z Biedronki mam jednego Koontz'a, przeczytałam z przyjemnością i stoi cierpliwie na półce.
 

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
A ja tam lubię te ksiażki. Wiadomo, tytuły są różne, raz lepsze raz gorsze, ale jednak cena przyciąga. Te ksiażki są trochę inne od księgarnianych, często format trochę mniejszy i nie zakładek przy okładce, ale mnie to akurat żadnej różnicy nie robi.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Kupiłam ostatnio w Biedrze Widmową Krainę Patricka Lee, jak się okazało jest to druga część serii, więc będę musiała dokupić pierwszą, i Zabójcę z sąsiedztwa Alex Marwood. Były w dobrych cenach i w normalnym wydaniu, nie kieszonkowym :upup:
 

Mollbook_pl

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2017
Posty
8
Punkty reakcji
1
W zasadzie przewijają się tam różne tytuły i moim zdaniem jak najbardziej warto szukać, być może znajdziesz dla siebie coś interesującego. Są to rzecz jasna nowe książki, chociaż ja osobiście i tak wolę księgarnie internetowe.
 

Kasiunia901

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2023
Posty
12
Punkty reakcji
3
Od jakiegoś czasu kupuję w Biedronce ksiąźki. Ceny są o wiele niższe niż w księgarniach, a na półkach można znaleźć bardzo ciekawe pozycje. Jednak część osób uważa, że nie warto kupować tych książek, ponieważ są słabej jakości. Co o tym sądzicie? U mnie na półkach przeważają biedronkowe książki i jestem z nich zadowolona. :)
Jak ktoś lubi takie proste książki z prostymi historiami miłosnymi lub sensacyjnymi to jak najbardziej można tam znaleźć ciekawe i tanie pozycje.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ja w biedronce znalazlem kilka czesci Mrocznej Wiezy S. Kinga. Czasami można trafić coś ciekawego a ceny są bardzo niskie.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
331
Punkty reakcji
44
Ja dawno temu kupiłem czytnik e-booków i ściągam książki za darmo w pdfie :)

Zwrócił się błyskawicznie
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Witam miło i fajnie, ludzie.

Ja kilka książek kupowałem w tej sieci marketów, ale także w jakichś centrach handlowych, a może tylko dwa razy kupiłem dwie jakieś książki w normalnej księgarni.
Teraz nie kupuję na razie żadnych książek, bo mam ich trochę w domu i nie wszystkie jeszcze są przeczytane.
Ja się lubuję najczęściej tylko w polskich i nie tylko, kryminałach, ale też w thrillerach amerykańskich.
A jak byłem młodszy to lubiłem horrory z literatury i takie też książki kupowałem.
Horrorów teraz już raczej nie czytam, a bardziej oglądam ten gatunek filmowy w telewizji.
Teraz najczęściej pożyczam książki w bibliotece, bo to jest najlepsze, gdyż nie trzeba płacić za książki.
No chyba że ktoś lubi kolekcjonować książki różnego gatunku w domu, to może sobie sporo ich kupować, tanio.
Mi już wystarczy, a w domu nie robię prywatnej biblioteki.
Tylko już najczęściej książki mojego gatunku pożyczam w bibliotece.
Nie zawsze mam chęć na czytanie książek, ale jak mam chęć, to lubię pożyczać różne kryminały i thrillery.

A inna sprawa to taka, że księgarnie będą zamykane, bo mają już coraz mniej sprzedaży książek.
Wynika to z tego, że jest coraz więcej marketów i centrów handlowych w Polsce, a także "Empików", które mają tam masę, róznych gatunków książek i są niektóre nawet tańsze książki niż w księgarniach.
Konkurencja na rynku książek spycha małe i mniejsze księgarnie, które nie utrzymają się bez sprzedaży odpowiedniej ilości książek.
Już jest coraz mniej księgarni w Polsce i nie tylko w Polsce.
Wygrywają markety, centra handlowe, gdzie także jest jakiś tam wybór i taniej można kupić książki.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
198
Mało kto pewnie to zauważył ale ten wątek został założony przed siedmiu laty.
Nie pamiętam jakie były w tym czasie dostępne książki w Biedronce.
Pamiętam jednak że w kwietniu 2014 roku udawałem się do szpitala w stolicy
na operację kardiologiczną mającą sprawić że jeszcze dłuższy czas ten świat będę gnębił.
Na okres tego pobytu zabrałem ze sobą Sławomira Kopra


czy też nieznanego mi wtedy Chufo Llorensa


To co te książki ze sobą łączyło to fakt ich nabycia w Biedronce po dość niskiej cenie.
Potem tam też nabyłem jeszcze kilka tytułów Kopra i drugą część Llorensa.
Ogółem więc to miało sens.

Jednak od kilku lat na takie stoisku w Biedronce chyba nawet nie zwracam uwagi.
Dlaczego?
Kiedyś na stronie internetowej Biedronka informowała jakie książki będą w ofercie.
Te tytuły bądź ich autorzy zawsze mniej lub bardziej były ciekawe.
Jednak jedna rzecz ich łączyła.
Albo autorzy albo tytuły mniej lub bardziej były znane i popularne.
Dziś tego nie obserwuje.
Dziś znajduje tam nieznanych mi autorów czy „dzieła” dla mnie pozbawione wartości.

Dlatego śmieję się z przedmówcy który jak zwykle
„powiedział co wiedział”
wróżąc księgarniom upadek.

Ilu z forumowiczów idąc dziś do Biedronki nabędzie tam biografie:
Piłsudskiego , Putina czy Napoleona jakie ja mam na półce?

Ilu z forumowiczów nabędzie podręcznik szachowy dla zaawansowanych?

Ilu z forumowiczów nabędzie tam np. podręcznik do korzystania z Adobe Premiere?

Kiedy nadejdzie „koniec świata”?
Wtedy kiedy niektórzy zaczną myśleć co piszą zamiast pisać co myślą.

Podsumowując

Dziś w Biedronce mamy w ofercie szereg książek ale moim zdaniem znacznie ciekawiej z nimi w sklepie było w momencie powstania tego wątku.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
331
Punkty reakcji
44
Nie no, o jakim upadku księgarni rozmawiamy. Do księgarni idziesz po jakąś konkretną książkę, która ma tam być i już, a w biedronce trafisz na randomowy tytuł.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
Książki można zamówić przez internet. Są audiobooki.
Spada sprzedaż w księgarniach i pewnie niektóre nie wytrzymały konkurencji gigantów, jak Empik. Nie rozumiem skąd takie oburzenie na stwierdzenie faktu.(?)

Wracając do tematu.
Warto. Pewnie, że warto. Dlaczego nie?
Nie wszystko musi być od razu ambitna literaturą, choć być może i taka się zdarza? Z każdej inteligentny człowiek może coś wynieść, bądź tylko się rozerwać/odmóżdżyć.
Mnie bardzo w takich miejscach ciekawią pozycje dla dzieci. W samej Biedronce nic z książek nie kupiłam, ale przyczyna jest taka, że rzadko tam bywam. Inne sklepy mam bliżej. A z marketów najbardziej lubię Auchan, który godnie mi zastąpił zlikwidowane Tesco.
No i w tym Auchanie co jakiś czas zdarza mi się kupować przecenione książki. Znalazłam kilka przyjemnych perełek i sporo fajnych książeczek dla dzieci.
Będąc, w którejś galerii handlowych, co dość często mi się zdarza, bo niestety nad oszczędnością powinnam popracować🙄 nie mogę się powstrzymać od wizyty w Empiku. Czasem zajrzę też do Świata Ksiązki.
Mały mają ruch, ale może jakoś przetrwają?
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
331
Punkty reakcji
44
A w internecie te książki to są przez jakie firmy sprzedawane, jeśli nie przez księgarnie? :)
 
Do góry