Książki o wampirach możecie coś polecić?

F

favriell

Guest
Szukam jakichś powieści, w których występują wampiry.
Czy ktoś mógłby mi coś ciekawego zaproponować?
Ja już w sumie przeczytałam trochę książek i dlatego proszę nie polecać:
- Kronik wampirów Anny Rice,
- trylogii Kuzynki Pilipiuka,
- sagi Zmierzch Stephenie Meyer,
Najmilej będą widziane tytuły „nie seryjne”, a przynajmniej nie dłuższe niż trylogie.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Bram Stoker - Drakula
Stephen King - Miasteczko Salem
L. J. Smith - Pamiętniki wampirów - książki całkiem dobre, chociaż przedstawiające zupełnie inną historię, niż w serialu
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
cóż szkoda, że nie seryjne, bo Nekroskop Brana Lumleya jest wspaniałą serią, którą uwielbiałem czytać gdy zaczynałem fascynować się drugą stroną, że się tak wyrażę, inne tytuły jakoś nigdy mi nie wpadają automatycznie gdy myślę o wampirach, a Nekroskop zawsze, ale cóż Twoja wola, w końcu tych części tej serii jest trochę, a nie każdy ma czas i ochotę czytać tylu książek jednego autora.
Sam jednak polecam, dla mnie nie był to stracony czas, ale cóż ludzie mają różne gusta.
 
F

favriell

Guest
Czas może by się znalazł, ale nie przepadam za komercją w literaturze/filmie. Kiedy coś ma za dużo części, a wiem o 15 częściach Nekroskopu, to zachodzi obawa, że kolejne będą słabsze od tych pierwszych. Książki seryjne często przypominają mi telenowele gdzie po tysiącu z hakiem odcinkach scenarzysta nie pamięta, co było na początku, albo wymyśla już coraz dziwniejsze historie i wychodzą kwiatki w stylu, że ten kto zginął x odcinków temu nagle się odnajduje bo tak naprawdę to nie on zginął tylko ktoś inny
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
To przeczytaj tylko pierwsze 4 tomy:) Są one spójną całością, reszta jest jakby dodatkiem do istniejącej opowieści. Opowiada pewne fakty, pozwala co nie co zrozumieć, ale nie trzeba tego czytać, tak ogólnie to każda z części jest w pewnej formie całością samą w sobie, nie trzeba czytać czegoś co było wcześniej by zrozumieć resztę(chyba, że tytuły powiązane ze sobą). Dlatego przynajmniej polecam sięgnięcie do pierwszych 4:) A potem wybiórczo o ile się Ci spodoba.
 
B

bone1906

Guest
Miasteczko Salem Stephena Kinga. Ale nie znajdziesz tam wampirów arystokratów, tylko raczej krwiożercze i podstępne bestie. Mi się bardzo podobała ta książka.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Moja dziewczyna czyta coś takiego.
Saga "Upadli" - Lauren Kate. Nie wiem czy się nada ale tylko o tym wiem.
 

Złota Rybka93

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
96
Punkty reakcji
0
polecam ,,dom nocy'', jest to cykl 7 części. Całkiem fajne, chociaż mnie denerwowały zbyt liczne wątki miłosne.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
"Wywiad z wampirem"
A coś z zupełnie innej bajki - "Ślepowidzenie" Wattsa ^^ Genialna... Hard SF ;)
 

Lunka1977

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Moja córka czyta Wampiratów. To jakieś straszne według mnie badziewie, więc raczej nie polecam (i w dodatku seryjne). Pisze o tym bardziej po to, żeby uzmysłowić, ile tych wampirów się namnożyło
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Osobiście polecam "Wpuść mnie" J.A.Lindqvist'a. Niesamowicie wciąga, jestem już przy końcówce i muszę szczerze przyznać... od dawna nie czytałam tak dobrej książki o "krwiopijcach" :)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Tak jak MaraksGhash wspomniał saga "Upadli" jest całkiem w porządku. W sumie są 4 tomy. Koniec każdego sprawia, że aż chce się wiedzieć co będzie dalej :)
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
W sumie to tylko pozornie o wampirach, ale polecam "Ugrofińską wampirzycę" Noemi Szecsi.
 
Do góry