Książki o miłosci dla nastolatków

MultiKarolina24

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Niedawno przeczytałam książkę pt. Ever, którą napisała Alyson Noel. Jak dla mnie bardzo fajna. Polecam też kolejne części tej książki (cykl podzielony na części). :)
 

masietengust

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja znam. Na przykład Pamiętniki Księżniczki, Meg Cabot albo seria Percy Jackson, no i jeszcze Hallie Jinkins: Wojna Bogiń, ale co do tej ostatniej, to jeszcze jej nie przeczytałam :p
 

littleroseana

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie polecam: "Akademia Wampirów" Richelle Mead, "Szeptem" Becca Fitzpatrick, "Szukając Alaski" John Green, "Z kim płaczą gwiazdy" Ewa Barańska, "Candy" Kevin Brooks, "Ever" Alyson Noel, książki Siesickiej. Sporo tego jest. ;)
 
I

impresja_switu

Guest
A książki L. Oliwer znacie? Mnie się bardzo podobają, bo z łatwością można się utożsamić z bohaterką, co więcej podobnie jak ona przeżywać pewne sytuacje, albo wręcz przeciwnie, można sobie myśleć o na pewno ja zrobiłabym inaczej. Już 3 października premiera jej nowej książki Pandemonium. Zapowiada się bardzo ciekawie, sądzę, że jest to książka tylko dla nastolatków, ale dorośli też znajdą coś dla siebie.
 

Anka Woźniak

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam książkę dla nastolatek i starszej młodzieży LARISTA autorstwa Melissy Darwood. Zapowiedzi są obiecujące - książka będzie w kwietniu 2013 w księgarniach. Mnie osobiście do kupienia zachęca trailer powieści LARISTA - dostępny na youtube

Anka
 

Mitka

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2012
Posty
49
Punkty reakcji
0
Ja polecam polską autorkę Krystynę Siesicką. Praktycznie każda jej książka jest świetna, poruszająca problemy nastolatków, a jednocześnie bardzo dobrze czyta się te utwory. Przykładowe tytuły: "Zapałka na zakręcie", "Jezioro osobliwości", "Przez dziurkę od klucza".
 

derrie

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Była taka cała seria - Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty (książki różnych autorów). Poza tym w Jeżycjadzie Musierowicz jest sporo wątków romantycznych. :)
 

Monika Migow

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
Zobacz sobie książkę "Amore 14" Autor: Moccia Federico
Myślę że coś w tym stylu Cię zainteresuje dla nastolkatki o miłości jest tam taki wątek aczkolwiek bohhaterka ma 14lat
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
mnie się bardzo podobała książka List Evansa. O tym, jak miłość wystawiona jest na próbę, o trudnych sytuacjach życiowych. Moim zdaniem jedna z lepszych książek, jaką miałam okazję ostatnio czytać.
 

nonszalancja

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
mnie się podobała After Anny Todd, świetnie napisana bardzo ciekawa historia. Niby trochę banalna, bo jest spokojna dziewczyna i jest chłopak taki niepokorny, ale czyta się ją bardzo dobrze.
 

nymphaea

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
top secret
Polecam "Amore 14" autorstwa Federico Moccia.

Carolina ma prawie czternaście lat. Jest wyjątkowa, jak wiele dziewczyn w jej wieku. To magiczny okres. Są przyjaciółki, z którymi dzieli się dni i sekrety. Są pierwsze pocałunki skradzione w cieniu klatki schodowej. Jest szkoła, są żarty pod adresem nauczycieli i przygotowania do egzaminów. Jest cudowna babcia i superbrat, który pomaga jej marzyć. A miłość? Czy ma oblicze spotkanego przypadkiem Massimiliana? Amore 14 to podróż przez uczucia, entuzjazm, z jakim spotyka się pierwszą miłość, ból niespodziewanego rozczarowania, tego pierwszego, przyprawiającego o bezdech, to strata bliskiej osoby, to nagły miłosny gest, którego się nie spodziewałaś.
 
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Klaudia Kopiasz napisała bardzo przyjemną ksiązke, którą czyta się bardzo przyjemnie i jest to książka o miłości, przyjaźni i... autorka pokusiła sie o przepiękne opisy miejsc, sytuacji, które czytelnik odbiera wszyskimi zmysłami...

Polecam W głąb lawendowych uliczek - przeczytajcie!!!!
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Polecam przeczytać książki z cyklu ''Upadli''. Wspaniale się je czyta. Ja po kilka razy je czytałam, tak mi się spodobały. :)
 

Piniata

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ciekawe propozycje, sama zauważam, że coraz więcej jest naprawdę ciekawych i lekkich książek dla młodzieży, ostatnio zwróciłam uwagę na Miłość na każdą porę roku. Czytał ktoś może? Nie wiem, czy kupić kuzynce. Książka w formie opowiadań nie nudzi. Ważne jest dla mnie też, by miała jakąś tam wartość, by czegoś uczyła. Sama pamiętam, jak czytałam Pamiętniki księżniczki. Były wciągające, ale raczej nie nauczyły mnie zbyt wiele.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Czym się różnią książki o miłości dla nastolatków od książek o miłości dla nie-nastolatków?
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Malefitz napisał:
Czym się różnią książki o miłości dla nastolatków od książek o miłości dla nie-nastolatków?
No wiesz, nastolatkowi nie dasz raczej książki o kobiecie po przejściach, np. Dzienników botoksowych
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Bal_lerina napisał:
No wiesz, nastolatkowi nie dasz raczej książki o kobiecie po przejściach, np. Dzienników botoksowych
Dlaczego nie? Wczoraj oglądałem coś o geniuszach i był tam 8-letni chłopaczyna, który w wieku lat sześciu dorwał się do podręcznika chemii i tak go sobie czytał, że zaciekawieni rodzice i ciotka zapytali, czy rozumie to, co czyta. A on że taaaak. Jak się teraz okazuje, dorównuje poziomem studentom chemii w Singapurze.

Podział na "dla dzieci", "dla nastolatków", "dla dorosłych" to podział sztuczny, który blokuje rozwój dziecka. Chociaż "dzienników botoksowych" to nie dałbym nikomu, czymkolwiek by to nie było.
 
Do góry