Ksiązki O Drugiej Wojnie Światowej

mlody-informatyk

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2006
Posty
299
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrocław (0-71)
James Webb - Generał Cesarza
James Clavell - Król Szczurów

nie wiem czy chodzi ci o taki ksiazki ale to sa moje dwie ulubione zycze milego czytania
 

Katarynka

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
128
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
Dzięki :) Narazie też nie wiem, czy mi chodzi o takie książki, ale sprawdzę ;) Lubię takie, żeby w nich było dużo bohaterstwa i odwagi.
 

mlody-informatyk

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2006
Posty
299
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrocław (0-71)
jak najbardzie tytulowi bohaterowie swietnie sie nadaja do wszystkiego opisywalem te ksiazki na maturze i bylo ok wiec mysle ze na pewno ci sie przydadza poza tym jak juz wspomnialem bardzo dobrze sie je czyta jezeli masz dobra wyobraznie to podlozysz sobie dobra scenerie i bedzie super :)
 

Katarynka

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
128
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
Dzięki. Przeczytam. Sorry za tyle pytań, nie dość że musiales pisac o tych ksiazkach na maturze to jeszcze mnie musiales opowiadac ;)
 

BeAtQa

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
177
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
BdG - 4DoN
O drugiej wojnie światowej to mi podobały "Medaliony" Zofii Nałkowskiej... tylko za dużo tam dfrastycznych opisów... jak przecztyałam sam ppoczątek to rzuciłam ją w kąt i powiedziałam że nie będę tego czytała... ale musiałam bo lektura... i mi sie potem spodobała... opisuje zeznania ludzi z obozów koncentracyjnych... jak masz dosyc mocne nerwy to warto ją przecztać.... aha jest wielkości połowy zeszytu i ma ok. 50 stron ja przeczytałam to w kilka godzin....
 

Katarynka

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
128
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
Dziekuje Ci. Nerwy mam nie za mocne, ale jestem tez bardzo ciekawa. Pojde jutro do bibilioteki.
 

Jagoda1

Power of flower :)
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
614
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
uuuuu daleko :P
Polecam ci jeszcze ksiazke "Kolumbowie 20 wieku" Romana Bratnego. Tematyka akurat na Twoj temat :)
 

wilczurzyca

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2005
Posty
177
Punkty reakcji
0
Wiek
34
W lekturze w gimnazjum pt "Kamienie na szaniec" tez jest i wojna, i bohaterstwo, i odwaga, i bohaterowie na pewno mogą być wzorem, a jak miałes kiedykolwiek kontakt z hercerstwem to i sentyment.
A z innego typu to "rozmowa z katem" o jednym z niemieckiich żołnierzy, likwidujących getto warszawskie. Szeregi SS, Niemcy przed wojną te klimaty
 

Maggot

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2006
Posty
215
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Sandomierz
W lekturze w gimnazjum pt "Kamienie na szaniec" tez jest i wojna, i bohaterstwo, i odwaga, i bohaterowie na pewno mogą być wzorem, a jak miałes kiedykolwiek kontakt z hercerstwem to i sentyment.
Zgadzam się w zupełności. Książka bardziej jak reportaż :). Ale jak ktoś lubi to suuper :).
Polecam także Kirsta :). 08/15 w partii i te sprawy :).
"Medaliony" trochę wstrząsające , ale warto przeczytać.
Na mnie duże wrażenie wywarła książka "Mój ojciec Hans Frank" . Napisał ją syn Hansa Franka , coś w stylu pamiętnika. Rozpisuje tam cały swój ból , przygnębienie i żal do ojca.
Polecam również "Szkoła janczarów" -listy do niemieckiego przyjaciela. Pewien meżczyzna jako dziecko myślał , ze jest Niemcem , wychowywany w duchu nazistowskiej propagandy i wierzący ponad wszystko w ideały wojny. Jest , jednak Polakiem. W każdym liście pisze do swojego "niemieckiego przyjaciela" jak czuł się wtedy , jak bardzo był zaślepiony... Dla mnie dosyć ciekawa książka.
Przepraszam , ze nie operuję autorami , ale pamiętam tylko tytuły :).
Pozdrawiam miłośniczkę literatury wojennej ;).
 
Do góry