Książki, które trzeba przeczytać

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
albo ciekawą historię, trochę taką niespodziewaną, o której opowiada książka Pierwszy Telefon z nieba M. Alboma. Bardzo dobrze mi się ją czytało.
 

nonszalancja

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
od siebie mogę polecić After Anny Todd, moim zdaniem super. Fajnie napisana, całkiem zwyczajna historia a jednak ma w sobie coś wyjątkowego.
 

BlueRain

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Jak ktoś lubuje się w kontrowersyjncyh tematach to moze mu sie spodobac ta pozycja: in vitro ważne rozmowy na trudny temat.
 

denka

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
mnie się bardzo podobała książka Erica Metaxasa Cuda. Niezwykła, inspirująca opowieść o ludziach, którzy doświadczyli cudów.
 

Kamil Tocicki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
przeczytać trzeba ostatni hit literacki "Władca Piasków". Moim zdaniem rewelacja, od 3 tygodni jestem pod wpływem tej książki, cos niesamowitego. :)
Fragmenty zachecają do czytania
 
M

Mother Russia

Guest
Koniecznie trzeba przeczytać wszystkie siedem tomów "W poszukiwaniu straconego czasu", bo bez tego ani rusz w życiu. :th_connieswatfly:


Jestem w połowie pierwszego. :zubaw:
 

Klaudia Bienias

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jest bardzo fajna książka R. Gonga -,,W pogoni za miłością ". Tytuł może być trochę mylący bo nie jest to żadne romansidło, ale porządny obyczaj z głównym bohaterem, który jest bardzo prawdziwy, naturalny. Dobrze się to czyta.
 

Sayan

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
a lubicie kryminały? Jeśli tak polecam sięgnąć po książkę Tajemnica domu Helclów. Moim zdaniem jedna z lepszych i ciekawszych, jakie miałam okazję czytać. Bardzo wciągająca. Super obraz Krakowa XIX w. czyta się jednym tchem.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
A kto to napisał? Bo po tytule to nie kojarzę, szczerze powiedziawszy. Jeżeli natomiast chodzi o dobre książki, które warto przeczytać, to z pewnością mocno zahaczę o sierpniowy ranking Czytam Wszędzie (nie wiem czy znacie, śledzę regularnie), z naciskiem na Pilipiuka, Grishama i Millenium. :)

Btw. o co chodzi z tą "Gwiazd naszych wina"? Małolaty za nią szaleją podobno . Czytał ktoś? Warto? To może przekartkuję z juniorką. :)


603734_883501015070258_3186346929998037826_n.png


https://www.facebook.com/czytamwszedzie?fref=tsz)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
samba_mamba napisał:
Btw. o co chodzi z tą "Gwiazd naszych wina"? Małolaty za nią szaleją podobno . Czytał ktoś? Warto? To może przekartkuję z juniorką.
Czytałam, film też obejrzałam. Jasne, że warto sięgnąć. Historia o miłości nastolatków chorych na raka, nie jest to więc opowieść z happy endem, za to porusza ważną kwestię choroby.
 

Nora Suarez

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2015
Posty
22
Punkty reakcji
1
"Jak złapać rosyjskiego szpiega"- Naveed Jamali. Rewelacyjna książka, przedstawiająca zwykłego człowieka, który staje się podwójnym agentem. Książka nawiązuje do zimnej wojny, która według większości się zakończyła. Tak naprawdę to zmieniła swój charakter, a walka o dominacje na świecie trwa nadal i zagraża pokoju.
 

Kate555

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
no i też do tej listy dopisałabym książkę Żelazne damy. Warto poznać fakty z życia kobiet, które stały u boku władców Polski, a o których nie dowiecie się z lekcji historii.
 

krokodyl89

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Aktorki Portrety Łukasza Maciejewskiego, moim zdaniem super książka, można dzięki niej bliżej poznać Jandę, Fraszyńską i Szapołowską.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Aktualnie czytam małego księcia zainspirowany przez fanpage Czytam Wszędzie. Powróc do szkoły i dzieciństwa :)
Ogólnie polecam ich znaleźć na fejsbooku, regularnie wrzucają sensownie pozycje, dzięki czemu człowiek ma mniej zawrotów głowy w empiku :)
 

Marika567

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2016
Posty
17
Punkty reakcji
1
Miłość w czasach zarazy. Dla mnie książka o słabości, niepewności, walki ze samym sobą ale na końcu wygranej.
 

Sayan

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Do moich ulubionych należą książki historyczne, najczęściej po nie sięgam. Teraz czytam Niegrzeczne księżniczki i muszę przyznać, że książka robi wrażenie. Myślę, że spodoba się nie tylko tym, którzy lubią historię.
 

martkaa333

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Mnie bardzo zaciekawiła i zaintrygowała książka Marka Rybarczyka Elżbieta II o czym nie mówi królowa. Dzięki niej można lepiej poznać, od takiej bardziej ludzkiej strony królową Anglii.
 

sunrise_girl

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
126
Punkty reakcji
1
Na pewno warto przeczytać nową książkę Katarzyny Michalak Zemsta. Zapowiada się ona naprawdę bardzo ciekawie i intrygująco. Bardzo lubię twórczość tej autorki i bardzo się cieszę, że będę miała okazję przeczytać jej książkę.
 
Do góry