Książki, które trzeba przeczytać

32Polak

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2012
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Duisburg, Niemcy
Moim zdaniem nie ma takiej. Każdy lubi inne książki. Na przykład ja mogę powiedzieć, że każdy musi przeczytać książkę pt.: Igrzyska Śmierci, ale ktoś inny może powiedzieć nie, bo nie lubi takiego rodzaju książek.
 

midsummer

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
Postawiłabym na "Sto lat samotności", bo to chyba najważniejsza książka w dorobku świetnego, docenianego Marqueza. Do tego dorzuciłabym "Mistrza i Małgorzatę", bo po prostu nie ma takiej możliwości, żeby tej powieści nie znać i nie przeczytać. Poza tym Nabokov, Dostojewski, Remarque i wielu wielu innych :).
 

TongPo

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Z mojej strony książka, którą trzeba przeczytać to "Mechaniczna Pomarańcza". Jest to lektura trudna, ale jednocześnie genialna.
 

PaulaNR

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Gorąco zachęcam do przeczytania książki "Dziewczyna na każdy dzień". Dostałam ją od przyjaciółki na urodziny i z miejsca się w niej zakochałam. Nie jest to książka, którą przeczytasz raz i odstawisz na półkę. To przewodnik w postaci praktycznych i dowcipnych karteczek z kalendarza, do których możesz wracać każdego dnia. Takie mini kompendium wiedzy o świecie - jak dla mnie bomba. :)
 
Y

Yellow Jester

Guest
Kafka i tzw. trylogia samotności... Gombrowicz i "Kosmos"... Camus i "Obcy"... :klaniasie:

itp... itd...
 

d921009

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio przeczytałam "piąta fala pożądania". Świetna i podniecająca książka. Dałam do przeczytania mojemu chłopakowi i też bardzo ją docenił :) Myślę, że każdy powinien ją przeczytać, bo pomaga uporać się ze wstydem i uczy mówić o swoich potrzebach. Ewentualnie dostarcza dużo rozrywki. Polecam!!! :)
 

IwonaA

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
d921009 napisał:
Ja ostatnio przeczytałam "piąta fala pożądania". Świetna i podniecająca książka. Dałam do przeczytania mojemu chłopakowi i też bardzo ją docenił :) Myślę, że każdy powinien ją przeczytać, bo pomaga uporać się ze wstydem i uczy mówić o swoich potrzebach. Ewentualnie dostarcza dużo rozrywki. Polecam!!! :)
Również przeczytałam tę książkę, Moim zdaniem to najlepiej, najszczerzej i najodważniej napisana książka na temat seksu jaką w życiu czytałam. Gwarantuje przeniesienie się w świat erotycznych doznań i zapomnienie i całym świecie. Gorąco polecam na gorące letnie wieczory.
 

Boenamierzyska

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
[SIZE=9pt]Witam. [/SIZE]
[SIZE=9pt]Książka "Piekło istnieje? Nowe fakty" to jedna z tych, które pokazują nam jak tak naprawdę może wyglądać życie po śmierci. Autor ukazał nam wiele historii i wywiadów z ludźmi, którzy wygrali ze śmiercią kliniczną i bez obawy opowiedzieli o tym i zostali przy swoim nazwisku, nie zrezygnowali z możliwości pozostania anonimowym. Autor również odpowiada na pytania; czy życie po smierci istnieje i jeżeli tak, to jakie. [/SIZE]
[SIZE=9pt]Warto przeczytać i dowiedzieć się jak wyglądała walka ze śmiercią i jak tak naprawdę wygląda świat po śmierci.
Pozdrawiam i zachęcam do przeczytania!
[/SIZE]
 

Kwestiaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja nigdy nie uznawałem tej zasady, że niektóre książki po prostu MUSZĘ przeczytać bo komuś się spodobały. Uważam, że coś takiego istnieje tylko przy książkach branżowych np. Marketing i książki, które trzeba znać by się czegoś o tym nauczyć. Jednak gadka znajomych w stylu "Stary! Musisz to przeczytać! Fantastyczny przekaz!" nigdy mnie nie przekonała. Może przez to, że nigdy po literaturze w stylu "must read" nie zmieniłem raczej swoich poglądów i nie miała wielkiego wpływu na mnie.
 

trogo

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
na sam początek strzelałbym w elementarz reszta jest juz kwestią wyboru, ze swej strony mogę polecić całego Hemingway'a
 

Młody Filozof

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Jeżeli ktoś interesuje się nieco lotnictwem to polecam książkę Bohdana Arta "Rycerze Biało-Czerwonej Szachownicy" została wydana jakieś pół wieku temu, także trudną ją znaleźć (Ja znalazłem przy "czyszczeniu" dziesiątek kilogramów książek w jednej z gminnych bibliotek na wschodniej części mazowsza ) Opisane są w niej dokonania Polaków w lotnictwie na przestrzeni początku XX wieku do zakończenia wojny. Osobiście nie interesowałem się lotnictwem wcale ale po jej przeczytaniu dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy ( aż wstyd się przyznać, że do tego czasu nie wiedziałem kim byli Żwirko i Wigura )
Polecam każdemu(o ile ktoś z was znajdzie ten artefakt), nawet jeżeli nie jesteś jakimś fanem samolotów to ciekawa luźna lektura.
 
0

03092010

Guest
32Polak napisał:
Moim zdaniem nie ma takiej.
Potwierdzam. Kiedy powiem, ze ksiazke MADE IN USA koniecznie trzeba przeczytac ilu po nia siegnie? A juz na pewno ci, ktorzy nienawidza tego kraju.
 

Namarie

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Co jakiś czas różne media ogłaszają kolejne listy książek, które "musisz/powinieneś" przeczytać, np. tegoroczne "The Big Read" BBC: bbc.co.uk/arts/bigread/top100.shtml
 

Rustyfka

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Młodym kobietom polecam książkę E. Gyurkovich " Niebieskie puzzle". Jest to pamiętnik młodej dziewczyny Igi, która dopiero co wkracza w dorosłe życie. Zaczyna pierwszą pracę (w Irlandii), poznaje nowych ludzi, podejmuje trudne życiowe wybory, jest w ciąży.. Książkę czyta się z ogromnym zaciekawieniem, bo nie jest tak oczywista. Żeby ją zrozumieć i poukładać historię w całość trzeba przeczytać ją od A do Z.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Wiele zależy od wieku czytelniczki czy czytelnika.
Młodzi powinni przeczytać: Molnar, Chłopcy z placu broni.
 

puzderko

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
"Chanel. Życie intymne" - ciekawe spojrzenie na życie projektantki, a przy okazji wnikliwe studium tamtych czasów
 
Do góry