Książki - II wojna światowa

feel_me

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Hej,
ciekawa jestem czy jest wsrod Was ktos kto czyta ksiazki o tematyce II Wojny Światowej. Mnie interesuje temat psychologii i zachowań nazistow podczas wojny.
Moze znacie jakies ciekawe tytuły?
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ja czytam, ale to raczej wspomnienia. Tam również poruszone są tematy, które Cię interesują.
 

feel_me

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wspomnienia, biografie też to właśnie przerabiam. Slyszalam kiedys wypowiedź w TV jak podczas procesow norymberskich jeden żołnierz SS powiedzial, że nie zdawal sobie sprawy, że to co robił było złe.
Zaczelam sie zastanawiac, kto i jak zmienil ich psychike, ze ci nie zauwazali tego co robia.
Szukam własnie ksiazek na ten temat. Propaganda, Hitlerjugend, itp
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Polecam Stalowe Piekło. Omówione są tam dywizje pancerne SS. Kopalnia wiedzy, oraz Krwawy Śnieg, sporo naocznych relacji. Jutro podeślę Ci jeszcze kilka konkretniejszych tytułów.
 
K

KamilKA01

Guest
może nie dokładnie o Ii wojnie swiatowej, ale o słuzbach specjalnych, bardzo dobra i ciekawa książka, literatura faktu, "Pięść Dawida. Tajne służby Izraela" Artur Górski - mój facet ostatnio sobie zamówił z Matrasa, ja przejrzałam tylko początek, wydaje się fajna, ale mnie takie coś nie interesuje, to raczej dla facetów :)
 

Zuzia92

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2024
Posty
10
Punkty reakcji
0
Hej,
ciekawa jestem czy jest wsrod Was ktos kto czyta ksiazki o tematyce II Wojny Światowej. Mnie interesuje temat psychologii i zachowań nazistow podczas wojny.
Moze znacie jakies ciekawe tytuły?
Jeśli fascynuje Cię psychologia i zachowania podczas II Wojny Światowej, polecam "Eksperyment utopia" Dylana Evansa. Ta książka, choć nie koncentruje się bezpośrednio na nazistach, oferuje głębokie spojrzenie na ludzkie reakcje w ekstremalnych warunkach. Opisuje realny eksperyment, badając jak izolacja i stres wpływają na zachowanie, co może dać wgląd w mechanizmy psychologiczne działające w czasie wojny. To interesująca lektura dla zainteresowanych psychologią mas i indywidualnych reakcji na trudne sytuacje. Zachęcam do odkrycia tej książki!
 
Do góry