Książki Fantastyczne

fehcram

j-lover
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
1 220
Punkty reakcji
0
Miasto
Wonderland
Ja czytałam Siewce!
I podobało mi się, fakt, chociaż na początku akcja nieco się dłuży...

Garth Nix- trylogia:Sabriel, Lireale, Abhorsen
Lektura na tyle ciekawa, iż zawiera morał ;)
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Ja polecam przede wszystkim polską fantastykę. Polscy autorzy są bardzie odkrywczy od kolegów z zachodu(nie wszystkich oczywiście). No i oczywiście kwesią gustu jest co się w fantastyce lubi. Jeśli czar na czarze, czarem poganiany, to moje przykłady na pewno do gustu nie przypadną. Jeśli humor i innowacyjność to polecam:
Romuald Pawlak "Pogodnik trzeciej kategorii"
Anna Brzezińska "Opowieści z Wilżyńskiej Doliny"(!), "Saga o zbóju Twardokęsku"
Andrzej Ziemiański "Achaja"
Artur Baniewicz "Smoczy pazur"(więcej nie miałem okazji przeczytać)
Andrzej Sapkowski "Boży Bojownicy", "Narrenturm", "Lux Perpetua"(dla mnie lepsze od Wiedźmina)
Z zagranicznych:
Terry Goodkind "Miecz Prawdy"(11 tomów po 500 stron średnio)
Terry Pratchett

No i jak ktoś jest fanem Włądcy Pierścieni to Nik Pierumov "Pierścień Mroku"
 

Shani

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
375
Punkty reakcji
0
Miasto
Słupsk
Stephen King - seria o nazwie "Mroczna Wieża". 7 tomów. Przeczytałam narazie 4 części :) Świetne!

Popieram genialna opowiesc, sama jestem w trakcie czytania i jestem mile zaskoczona...Czy tylko mi glowny bohater kojarzy sie z Geraltem z wiedzmina? xD
 

Adela

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
88
Punkty reakcji
0
Ktoś wspomniał Pilipiuka... A wymieniliście "Operację Dzień Wskrzeszenia"? Długa i miejscami ciężka lektura, ale wciąga jak diabli już od pierwszego rozdziału. Ja osobiście najbardziej lubię fragmenty w zadżumionym mieście... Tylko zakończenie jakieś takie dziwne. :/


A, Brzezińskiej jeszcze bym polecała "Wody głębokie jak niebo" - ostatnio przeczytałam i stwierdzam, że książka jest o wiele lepsza od "Opowieści z Wilżyńskiej Doliny". Chociaż to może tylko moje zdanie.


Carrie napisał:
Stephen King - seria o nazwie "Mroczna Wieża".

Ach, gdybym ją tylko dorwała w swoje łapki... Planuję to od czasu, gdy przeczytałam fragment zamieszczony w "Legendach"...
 

Gamgee

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2007
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
33
tylko nie Paollini. tylko nie ten mały komercyjny chłopczyk, który stara się pisać jak Tolkien. (i mu to nie wychodzi)
 

Fairy

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Białystok
Ja polecam:

1. Mercedes Lackey "Czarny Gryf" i reszta serii.
2. Clive Staples Lewis - cykl "Narnia" (to się czyta dobrze niezależnie od wieku).
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Najnowsza trylogia Sapkowskiego jest genialna, Narenturm, Bozy Bojownicy i Lux Perpetua sa genialne, polecam Piekary opowiadania i Madderdinie Mordimerze (Sluga bozy, mlot na czarownice, miecz aniolow - to tomy opowiadan, jest jeszcze powiesc ale nie mialem tej przyjemnosci jeszcze) a takze przenajswietsza rzeczpospolita, genialna ksiazka. Do tego Polecam Pilipiuka, i jego opowiadania o Wedrowyczu (nie moge sie doczekac mozliwosci przeczytania 'wieszac kazdy moze') Komuda tez niezle pisze, a i mimo ze nie lubie ksiazek pisanych przez kobiety bo maja inny nastroj to jednak polecam Kossakowska, (siewca wiatru, masz tu anioly lejace sie po mordach, chodzace do burdelu, mordujace sie po zaulkach, prowadzace swoje spiski, i do tego Abaddone przedstawionego jak paskudnego metala ;])
 

m-ania-k

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Hmm... co mogę polecić... Nie będę oryginalna jeśli wymienię 'Wiedźmina' Andrzeja Sapkowskiego, no i oczywiście całą serię Świada Dysku Terry'ego Pratchetta (szczególnie polecam "Kolor magii" i "Wiedźmikołaja" :D ). Mnie osobiście przypadła do gustu twórczość Andrzeja Pilipiuka (np. "Norweski dziennik", "Zagadka Kuby rozpruwaacza", "Wieszać każdy może" etc...)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Co do pilipiuka poza Wędrowyczem mialem okazje czytac tylko jeden tom jego opowiadan niekomediowych, a te tez sa genialne, naprawde genmialny pisarz.
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Zabrze
Moje ulubione książki to wszystkie Jacka Piekary traktujące o inkwizytorze. Na prawdę wspaniałe dzieła, pełne niespodziewanych rozwiązań. Z całego serca polecam!!
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
w zasadzie wszystko Ursuli Kroeber Le Guin zwłaszcza cykl "Ziemiomorze" i "Lewa ręka ciemności"
drugie w zasadzie ;) wszystko Terry Pratchett i drugie zwłaszcza "Świat Dysku" ulubione "Mort" i "Wyprawa czarownic"
 
I

impresja_switu

Guest
czytałam niedawno "Złoty list" Piotra Bednarskiego. Nie jest to czyste fabtasy, ale pogranicze. Dla mnie to jednak jst główny atut tej książki:) W rewelacyjny sposób został spleciony swiat realny z nadrealnym, wręcz demonicznym. Może ciebie również zainteresuje:) Tutaj podaje ci link do stronki, na której ją znalazłam:http://www.goneta.net/
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Popieram genialna opowiesc, sama jestem w trakcie czytania i jestem mile zaskoczona...Czy tylko mi glowny bohater kojarzy sie z Geraltem z wiedzmina? xD
Raczej tylko tobie. poza tym powinno być odwrotnie- Roland powstał wcześniej :p
A tak poza tym to dla mnie całkiem inna, odrębna, oryginalna postać :)

Bardzo inteligentna wypowiedź, nie ma co :/

CYTAT(Carrie)
Stephen King - seria o nazwie "Mroczna Wieża".
Ach, gdybym ją tylko dorwała w swoje łapki... Planuję to od czasu, gdy przeczytałam fragment zamieszczony w "Legendach"...
Polecam gorąco! :) Świetna książka.

Ja nic nie polecę (oprócz up), bo Wiedźmina wszyscy wymieniają :p
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Terry pratchet , Andrzej Sapkowski , to takie 2 dosyć znaczące nazwiska. Jest jeszcze wiele ciekawych książek fantastycznych , ale to już mniej znanych autorów , a mało kto chce kupować w ciemno (niestety) ;)
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Sory! Miałam to napisać w temacie o Kingu, ale źle kliknęłam! :bag:
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Kiedyś oglądałam film pt. "Sztorm stulecia" niby na podstawie książki Kinga. Czytał ktoś?
ja! słaby klimat i słabo nakręcone ! poza tym dłuuuuużyzny :( !! niewiele pozostało tam z Kinga <_< ! kino dla wytrwałych takich co "w kamiennym kręgu" albo "niewolnice izaurę " wciągają jedna dziurką od nosa :D !!
 

trawka

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Skoro w temacie jest mowa o fantastyce, a nie o fantasy, to:
Adam Wiśniewski-Snerg (szczególnie "Według Łotra", choć trudno porównywać książki tego autora, są zbyt świetne, jak na mój gust)
Stanisław Lem
 
Do góry