Książki Fantastyczne

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
jak można nie lubić tych tematów :) ze smoków i magii to ostatnia, którą przeczytałam to "Tu żyją smoki" co prawda średnia jeśli chodzi o akcję ale jako lektura relaksacyjna jak najbardziej. Teraz nie mogę się doczekać na kolejnego "Malowanego człowieka" poza tym wszelkiej maści Koontz i Masterton jak najbardziej do polecenia
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Smoki i magia jak najbardziej mogą się komuś znudzić ;) Wszak - autorzy (jak i w każdym gatunku) często oryginalnością i pomysłowością nie błyszczą.
Ale we wspomnianym "Malowanym Człowieku" jest i jedno i drugie (choć moim skromnym zdaniem potencjał niewykorzystany)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Wiesz jest różnica, miedzy np. taśmowymi opowiadaniami z Forgotten Realms (nie wszystkimi, są też dobre) a takim Malowanym Człowiekiem, gdzei druga książka nawet jeśli nie jest jakaś arcywybitna to ma świetną atmosferę i umiejętnie skonstruowaną fabułę. Choćby przeplatający się wzajemnie motyw z Pustynną Włócznią - dla mnie bomba.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Pewnie, że jest. Po "Malowany Człowiek" jak najbardziej warto sięgnąć.
 

filiszklanka

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
59
Punkty reakcji
0
Przekazujecie tę pasję z pokolenia na pokolenie?
z wartościowych fantasy dla młodzieży polecam polskiego autora Krzysztofa Stelmarczyka
 

Humbleguy

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2012
Posty
86
Punkty reakcji
0
Nie wiem, nie chce mi się czytać co tam kto pisał!

Ale polecam zdecydowanie serię zaczynającą się książką pt. "Malowany człowiek". Koncepcja świetna, sama książka lekka i przyjemna, wciąga niesamowicie. Trochę szkoda że Brett nie zagłębił się mocniej w temat, tylko poleciał po łebkach, zajmując się bardziej tym tematem mógłby napisać niekończącą się powieść bez początku. Dlatego też książkę można przeczytać w dzień ( myślę, że jeden dzień na każdą część, mi prawie się tak udało), jest to z jednej strony minusem a z drugiej... no, jak kto woli. Polecam.

A z cięższego materiału to może "Dwunastu" J.Kenta? Też w kilku częściach,
 

kkllus

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie :
1 Terry Pratchet (przeczytałem wszystkie jego książki ze Świata Dysku, oprócz Niuch, i tej najnowszej, i są świetne)
2 Sapkowski (Wiedźmin, a po "Achai" Andrzeja Ziemiańskiego będę czytał "Cykl o Reynevanie")
3 Wspomniany wyżej Andrzej Ziemiański.
To jest moja ulubiona trójka, a gdy już przeczytam Achaję, wezmę się za:
1 Stephena Kinga ("Mroczna wieża", może przeczytam jego wszystkie opowiadania ;))
2 Lawrence Watt-Evans ("Jednym zaklęciem", jak ktoś zna inne jego książki fantasy, napiszcie, bo szukam jakowyś :p)
3 Conor Kostick (Przeczytałem już "Epica", ale nigdzie nie mogę znaleźć "Sagi" i "Eddy" :( )
A jak ktoś zna jakieś fajne książki, piszcie, może znajdę coś interesującego :)
 

Trax PD

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie :
1 Terry Pratchet (przeczytałem wszystkie jego książki ze Świata Dysku, oprócz Niuch, i tej najnowszej, i są świetne)
2 Sapkowski (Wiedźmin, a po "Achai" Andrzeja Ziemiańskiego będę czytał "Cykl o Reynevanie")
3 Wspomniany wyżej Andrzej Ziemiański.
To jest moja ulubiona trójka, a gdy już przeczytam Achaję, wezmę się za:
1 Stephena Kinga ("Mroczna wieża", może przeczytam jego wszystkie opowiadania ;))
2 Lawrence Watt-Evans ("Jednym zaklęciem", jak ktoś zna inne jego książki fantasy, napiszcie, bo szukam jakowyś :p)
3 Conor Kostick (Przeczytałem już "Epica", ale nigdzie nie mogę znaleźć "Sagi" i "Eddy" :( )
A jak ktoś zna jakieś fajne książki, piszcie, może znajdę coś interesującego :)
Mocny wybór :)
To ja dodam jeszcze
"Ani słowa prawdy" J. Piekary
"Zerwane kajdany" T. Biedrzyckiego
 

Miko32

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam
Czytaliście może "Pomnik Cesarzowej Achai" - Andrzeja Ziemiańskiego?
Opis mnie zaciekawił. Znalazłem tą książkę w formie e-booka, kosztuje 42,99 pln. Warto?
 

Trax PD

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Trochę drogo jak na ebooka, ale jeśli trzyma poziom poprzednich... to brać :)
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Ja to czytałam już jakiś czas temu skuszona okładką :p Choć mówią - nie oceniaj książki po okładce, to ta ma piękną okładkę (i obrazki na początku rozdziału xD) i jest równie dobra w srodku :)
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
JA nie komentuję okładki bo naprawdę nie wiem jakim cudem można się nią sugerować. Może po przeczytaniu- czy ilustracja jakoś odzwierciedla treść. Reckless jest fajny, szkoda, że Funke nie jest u nas taka sławna jak na zachodzie. Większości jej książek u nas nie wydali. Na pewno była u nas jeszcze atramentowa trylogia a tak nie widzę, pomimo wsparcia wujka googla.:p
 

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Cornelii Funke, jeśli już o niej rozmawiacie to troche więcej było książek w Polsce, oprócz Atramentowej były tez serie "Łowcy duchów" i "Dzikie kury". "Reckless" też docelowo ma być serią, ale kolejne części jeszcze nie powstały. Na pewno był jeszcze "Król złodziei", "Dwie małe czarownice" i "Anyżowa Warownia".
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Alice88- zwracam honor:) Rzeczywiście więcej wydali, musiałem źle wpisać wcześniej w wyszukiwarkę. Ale te inne są chyba dla trochę młodszych niż Reckless. Nawet ja się momentami prawie bałem :) (bo oficjanie to się niczego nie boję):)
 

32Polak

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2012
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Duisburg, Niemcy
Polecam:
  • HP
  • Władcę Pierścieni
  • Felix, Net i Nika
  • Ulysses Moore
  • Igrzyska Śmierci
  • Saga o Ludziach Lodu
  • White Light (mojego autorstwa)
  • Percy Jackson
 

Igni

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jestem świeżo po lekturze książki "Niewidzialni: Tajemnica Misty Bay" napisanej przez Ponte Giovanni i jestem bardzo pozytywnie do tej książki nastawiony. Tekst z okładki dość precyzyjnie oddaje naturę tej powieści. Przygoda, magia, lekki dreszczyk (lecz nie taki, by odstraszyć mniej zaprawionych w tej tematyce czytelników) i ciekawi bohaterowie... jeśli ktoś nie miał okazji się zapoznać, to "Tajemnica Misty Bay" od Zielonej Sowy jest godna polecenia.
 

tomi94

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja tak jak @32Polak polecam książki o Percym Jacksonie. Niedawno była premiera nowej ksiązki tego autora ( R. Riordana) - własnie przymierzam się do kupna, czy ktoś może już ją czytał?:) Aaaaaaaaaaaaaaaaa zapomnaiłem podać tytułu tej ksiązki "Znak Ateny".
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
"Hyperion" Dan Simmons
hyperion-dorec.jpg

S-f na najwyższym poziomie. Niesłychany popis wyobraźni autora, który wymyśla i łączy ze sobą elementy pozornie nie możliwe do połączenia...
Na planetę 'Hyperion' udaje się grupa pielgrzymów (ksiądz, polityk, wojskowy, detektyw, naukowiec z niemowlakiem, kapitan statku kosmicznego, poeta). Legenda głosi, że mają otworzyć się 'grobowce czasu', a anioł śmierci/anioł bólu/krwiożercza kreatura/antychryst/na wpół legendarna bestia - Chyżwar - spełni życzenie 1 osoby, zgładzając pozostałe...
Co więcej - wyprawa ta może ocalić ludzkość przed międzyplanetarną wielką wojną, a na pokładzie jest jeden zdrajca...
Książka składa się w zasadzie z kolejnych opowieści (niesamowitych wręcz) pielgrzymów, z któych dowiadujemy się jak to Hyperion zniszczył i na zawsze pozostawił swoje piętno na ich życiu...
Książka wyróżnia się przede wszystkim tym, że... Chyżwar jest najbardziej niesamowitym, intrygującym, oryginalnym i ciekawym czarnym charakterem z jakim spotkałem się do tej pory.

Momentami swym kwiecistym językiem Simmons może trochę przynudzać, ale od tej historii nie da się oderwać.
Niestety - tom ten kończy się w środku wydarzeń, więc po prostu trzeba sięgnąć po kolejny: "Upadek Hyperiona"
Tutaj mamy sporo space opery, polityki i międzygwiezdnych wojen... Ale wszystko na wysokim poziomie i dalej niesamowite i zapierające dech w piersi wyobraźnią autora (który dalej momentami przynudza).
Polecam.
Są jeszcze dwa kolejne tomy... 'Endymion' i 'Triumf Endymiona', ale akcja dzieje się 200 lat po wydarzeniach z dwóch pierwszych tomów i w zasadzie tworzy odrębną historię...
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ciekawostka. Listy najlepszych powieści SF i fantasy XX i XXI wieku według czytelników amerykańskiego czasopisma 'Locus'
www.sedenko.pl/?p=4771

W usa o Lemie jeszcze się pamięta jak widać.
 
Do góry