Książki Fantastyczne

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
ja sporo recenzji czytałam o GONE Michaela Granta.
gone.jpg


oto jedna z nich:
GONE: Zniknęli premiera: 23 września 2009 Faza pierwsza: Niepokój Pierwsza część sześciotomowego cyklu dla młodzieży w brawurowy sposób łączy w sobie wątki znane z klasyki literatury dla młodzieży oraz elementy popularnych seriali z pogranicza science-fiction. W niewielkim amerykańskim miasteczku, Perdido Beach, w jednej chwili znikają wszyscy, którzy ukończyli piętnaście lat – nauczyciele, rodzice, sprzedawcy, kierowcy znajdujących się w ruchu samochodów. Wszyscy. Świat bez dorosłych nie jest tak zabawny, jak mogłoby się wydawać – w rozciągającej się wokół miasta strefie zaczyna rządzić prawo silniejszego. Bez stróżów porządku, opiekunów, lekarzy, ci, którzy niedawno byli jeszcze dziećmi, wprowadzają własne porządki. Jednak władza deprawuje, zwłaszcza gdy sięgają po nią nieodpowiednie osoby, takie jak charyzmatyczny i pozbawiony zahamowań Cain. Główny bohater, Sam, stara się wyjaśnić zagadkę i nie dopuścić, by w miasteczku szerzyła się przemoc, ma jednak niewiele czasu na znalezienie odpowiedzi na dręczące wszystkich pytania. Niedługo skończy piętnaście lat. Pierwszy tom bestsellerowej serii dla młodzieży, to inteligentny, znakomity literacko thriller rekomendowany przez króla powieści grozy, Stephena King „Niezwykła, trzymająca w napięciu historia opowiedziana tak, że przykuwa uwagę od pierwszej do ostatniej strony. Znakomita narracja, literatura na najwyższym poziomie. Naprawdę kocham tę książkę!” Stephen King. Świat właśnie się skończył. W mgnieniu oka. Wszyscy znikli. Jest pusto. Pozostały dzieci. Niemowlęta. Uczniowie. Nastolatki. Żadnych nauczycieli, rodziców, gliniarzy, nikogo dorosłego. Oto nowy świat, inny świat – bez telefonów, Internetu, telewizji. Pomoc nie nadejdzie – musisz radzić sobie sam. Dołącz do grupy, wybierz stronę, walcz o przetrwanie. Nie ma litości dla słabych. Nie ma odpowiedzi. Czas upływa – w dniu piętnastych urodzin dołączysz do tych, którzy odeszli. Znikniesz. Czas ucieka. Wydawca: Wydawnictwo Jaguar

co sądzicie? na wielką wodą książka szybko stała się bestsellerem.
 

maczos97

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
MOje najleprze ksiąrzki fantastyczne to np: Artemis Fowl ,Wojny Duszkuw,Eragon, i inne niemam czasu bo w bibliotece jestem narka
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Właśnie skończyłem Achaję, pierwszy tom. Jako namiętny czytelnik muszę przyznać, że dawno nie czytałem tak dobrej i wciągającej fantastyki. Dojrzałe dark fantasy.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Też lubię Achaję, I tom jest rzeczywiście bardzo dobry, ale później niestety jest coraz słabiej... A szkoda. Podobno będzie kontynuacja serii, bo niektóre wątki nie zostały doprowadzone do końca (np. współczesne zajawki o Achai).
W ogóle szkoda, że czasem pisarze muszą tworzyć pod presją czasu. Takie ma się wrażenie czytając kontynuacje wielu doskonałych I tomów.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Słabiej, to znaczy?

Typowa bolączka kontynuacji - niektóre wątki niezakończone, albo zakończone "na chybcika", brak dobrych pomysłów na rozwinięcie akcji (takich jak w I tomie) i "lanie wody". II tom się broni, ale III zupełnie mnie rozczarował. Nie chcę Cię zniechęcać, mam nadzieję, że Twój odbiór będzie mimo wszystko pozytywny. Daj znać :)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Przeczytałem to "Gniazdo światów", o które się wcześniej dopytywałem.

Książka na pewno bardzo dobra. Ciekawa, wciągająca, co najważniejsze - dość oryginalna i inna niż większość (ale nie wszystkie). Nie uważam jednak żeby była jakoś specjalnie genialna i wybitna.
Fajnie stworzony świat - to co w SF i fantastyce lubie najbardziej (widać, że autor jest fizykiem, świat dopięty na ostatni guzik). Fabuła też ciekawa (choć mam pewne zastrzeżenia). W książce mamy nawet okazję porozwiązywać zagadki matematyczne na poziomie chyba 1 klasy liceum i wyciągać na ich podstawie zadziwiające i fundamentalne wnioski (trochę bohaterowie nienaturalnie długo się z nimi męczą, ale to drobnostka).
Książka jest chyba ceniona najbardziej za nawiązanie kontaktu i interakcje z czytelnikiem - co rzeczywiście ma miejsce (choć mam wrażenie, że można było zrobić to jeszcze lepiej).
Polecam.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Typowa bolączka kontynuacji - niektóre wątki niezakończone, albo zakończone "na chybcika", brak dobrych pomysłów na rozwinięcie akcji (takich jak w I tomie) i "lanie wody". II tom się broni, ale III zupełnie mnie rozczarował. Nie chcę Cię zniechęcać, mam nadzieję, że Twój odbiór będzie mimo wszystko pozytywny. Daj znać :)
Sama książka dobra (choć zgodzę się, że nie tak jak pierwszy tom). Mi się nie podobały dwie rzeczy. Raz, przeciągnięte wątki militarne z oddziałem Achaji. Dwa
motyw z przemianą Achaji i czarownicy. Sama rasa ciekawie przedstawiona. Ale gdy przeczytałem że starsi plemienia ożywili dwójkę wrogów i zamienili ich w ludzi koty, to pomyślałem ,,No rly, Ziemiański łot de fak?".
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
HEJ; NIE MA TO JAK JONNATAN CAROLL; chyba tak on sie pisze... FAJNE , albo Pfilip DICK, majatek!!! :eek:k:
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
"Xavras Wyżryn" - najbardziej przystępna dla szerszego grona wielbicieli fantastyki książka Dukaja, jaką spotkałem. Normalny język (bez szalonego słowotwórstwa i zabaw językowych), bez przesadnego zagłębianie się w rozmaite teorie naukowe, no i niedługa. Przy tym pozostaje wszystko to, co tak naprawde w jego książkach jest najlepsze.

Książka składa się z 2 opowiadań:
1. Zanim noc - nawiedzony dom pod naukowo-fantastyczną lupą z okupowanej przez nazistów Polską w tle. Na koniec nie da się chyba nie zastanawiać, czy przedstawione teorie nie są czasem prawdziwe :)

2. Xavras Wyżryn - Historia alternatywna. Nie bylo 1 wojny światowej. Amerykański dziennikarz przyjeżdza do okupowanej przez ZSRR Polski w niebezpiecznej misji - zrobić reportaż o legendarnym dowódcy grupy partyzantów/terrorystów - Xavrasie Wyżrynie. Pytanie o granicy do jakiej można się posunąć w walce o niepodległość - autor pozostawia pytanie bez odpowiedzi. Krótko mówiąc: opowiadanie o polskich Czeczeńcach.

W książce znajdzie się ponoć sporo błędów historycznych, no ale to jest fantastyka, więc mi nie przeszkadzało. Dodać jeszcze trzeba, że autor napisał to w wieku 21 lat.
 

RJD

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Może i będe sie powtarzał no ale cóż...
Sapkowski - Wiedżmin
Steven Erikson - Malazańska Księga Poległych dużo czytania:D
George R.R. Martin - Pieśń Lodu i Ognia
Mckillip Patricia A - Mistrz zagadek z Hed (cała trylogia)
Ursula K. Le Guin - Ziemiomorze
Patrick Rothfuss - Imię Wiatru
Terry Pratchett
Neil Gaiman - Amerykańscy bogowie,Nigdziebądź,Dym i Lustra itd
 

Zakapior

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2010
Posty
29
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Polecam Brent'a Weeks'a i jego trylogie The Night Angel oraz Czarną Kompanie bardzo wciągające książki polecam!!
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Ja słabo znam fantasy. Własciwie dopiero poznaję ten gatunek. Ale mogę polecić Pierumowa. Na razie czytałam Terna. A teraz biorę się za jego kontynuację Władcy pierścienia.
 

Pati2002

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
120
Punkty reakcji
0
Polecam Trudi Canavan - począwszy od Uczennicy Maga. Dla mnie wszystkie są naprawdę świetne :)
 

bobi86

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
117
Punkty reakcji
0
To ja polecę może coś zupełnie innego, a mianowicie... książkę o wróżkach;) Tylko proszę się nie śmiać, bo "Król mroku" to książka Melissy Marr, która do postaci wróżek podchodzi przewrotnie i nietypowo. Takie wróżki raczej nie spełniają życzeń... Ale czyta się o nich świetnie;)
 
Do góry