Książka dla dziewczyny zmieniająca codzienne podejście - co polecacie ?

garry87

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2018
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam,
piszę w sprawie książki w stylu popularno-naukowej / motywacyjnej / "mądrości życiowe" / coachingowej / psychologii stosowanej i tym podobnych kategorii.

Książka powinna skutecznie uświadamiać alternatywne podejście w trzech kwestiach oraz inspirować do zmian nawyków i nastawienia na codzień, apropo:
A. bycia pozytywną osobą, nie skupiania się na przeszkodach i negatywnych aspektach, nie "czarnoksiężenie"
B. nie irytowania się pierdołami wykonywanymi przez osoby trzecie, nie nakręcanie się na to, nie narzekanie
C. wiara w siebie, docenianie swojej wartości, pewność siebie

Książkę szukam dla mojej dziewczyny. Kiedyś próbowałem ją namówić do przeczytania książek, które mi pomogły, zainspirowały mnie do podobnych zmian. Jednak nie miała ona wtedy chęci ich czytać, a ja odpuściłem, bo wiadomo, że bez chęci to i tak nic z tego. Jednak nie dawno temu, takie chęci pojawiły się u niej same i sama zapytała mnie o jakiś tytuł.

Dla sprostowania: nie jest to osoba negatywna, nadmiernie wkurzająca się czy osoba o niskiej samoocenie. Raczej poziom w tych kwestiach jest u niej w normie. Od nie dawna jednak postanowiła zmienić się w kierunku wyżej wymienionych cech. I chcę jej jak najlepiej w tym pomóc.

Sam czytałem książki, które wymieniam poniżej. Jednak zdecydowałem się napisać tutaj, aby wybrać jak najlepszą książkę w jej przypadku. Aby nie zraziła się, a książka pomogła wykorzystać jej obecne chęci i nie zmarnować tej sytuacji.

Dlatego proszę osoby, które z doświadczenia mogą polecić tytuły, które skutecznie zainspirowały je do opisanych przeze mnie zmian.
Proszę o kilka propozycji z króciutkim opisem autora i argumentem.

Książki, które polecam ja:
1) "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" Carnegie - super książka, jednak dotyczy wyżej wymienionych tematów zaledwie pośrednio, raczej skupia się na umiejętnościach socjalnych
2) "Potęga podświadomości" Murphy - książka fajna, natomiast autor będąc pastorem próbował wytłumaczyć pewne zjawiska na bazie religii, co w tym przypadku się chyba nie sprawdzi
3) "The Secret" - w tym przypadku oglądałem film, który zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie i dużo mi kiedyś pomógł, książkę mam zamiar przeczytać w odpowiednim momencie

Mam jeszcze zakupione książki, do przepracowania wkrótce:
4) "Jak przestac się martwić i zacząć żyć" Carnegie - Może to będzie dobre dla niej ? Czytał ktoś ? Pomogła ?
5) "Potęga pewności siebie" Tracy
Jeśli ktoś czytał jedną z dwóch powyższych to również proszę o opinię.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Może, jesli charakter dziewczyny Ci przeszkadza, warto sie zasnanowić nad inną dziewczyną?

A jak chcesz u niej podnieść pewność siebie, to zapiszcie sie oboje na siłownię.
 
Do góry