krwawiące dziąsła

kamlot85

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
mam problem z krwawiącymi dziąsłami podczas szczotkowania. uzywałem średniej i miekkiej szczoteczki i nadal krwawienie występowało (ale w mniejszym stopniu). nawet gdy przy wieczornym myciu zębów krew nie leci to rano budze sie z "nie porzadkiem" ;) w buzi. z checia skorzystam ze sprawdzonych sposobów na moja przypadłosc.
 

AjDżej

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
8
Możliwe, że masz już zapalenie dziąseł jeżeli Twoje dziąsła są nabrzmiałe to owszem jest to zapalenie. Są specjalne pasty (droższe od zwykłych) : sendosyne, elmex teraz jakąś nową paste wypuściło blenda med ale nie powiem, że jest dobra gdyż nie używałam. Proponuję myć zęby przynajmniej trzy razy dziennie daną pastą jeden łuk dwie minuty, po miesiącu wszystko powinno wrócić do ładu i składu. Są jeszcze płukanki z szauwi które też pomagają. Zęby szczotkuj miękką szczoteczką nawet jak Ci się pasta skończy to szczotkuj same dziąsła rób im taki masaż - pomaga :).
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
A ja radzę też zacząć nitkować sobie zęby. Rano i wieczorem. Może nie brzmi to zbyt przekonywająco ale działa... przynajmniej w moim przypadku ;)
 

IzUnIa22

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Lublin
ode mnie jeszcze moge polecic pasty parodontax ( w samu taka sobie ale jest dobra) i sensodyna.
 

KarolS90

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Mi pomógł właśnie Paradontax. Oprócz tego stosowałem także płyn do płukania jamy ustnej wspomagający regenerację dziąseł - Meridol. Sprawdź także, czy dobrze szczotkujesz zęby. Dla wrażliwych dziąseł, szczotkowanie powinno być nieco delikatniejsze (np. pod kątem 45 stopni i miękką szczoteczką)
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Przyczyn krwawienia dziąseł jest kilka :
- stan zapalny,
- paradontoza,
- brak witamin
- stan po przeziębieniu, osłabienie organizmu
- kamień nazębny

Kiedy pozna się przyczynę, to i skutek łatwiej usunąć :)
 

nastia898

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
ja też polecam Paradontax, ewentualnie pastę Meridol,ale krwiawiące dziąsła musi obejrzeć lekarz, bo jeśli są zaniedbane może dojść do naprawdę przykrych konsekwencji a wtedy żaden Paradontax nie pomoże.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Ważna jest technika mycia zębów, aby nie naciskać zbyt mocno i aby po zakończeniu mycia zębów tak jakby zaczesać dziąsła ku zębom. Tak uczyła myć zęby moja dentystka ;)

Ludzi narzekający na krwanienia dziąseł po przerzuceniu się na szczoteczkę elektyczną stwierdzili, że po prostu za bardzo naciskali na zęby. (w szczoteczkach lelektrycznych jest sygnalizator zbyt mocnego nacisku)
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
a ja proponuje wybrać się do stomatologa po prostu. Ja miałam zapalenie dziąseł, próbowałam różnych past, masowałam, nic nie pomagało, poszłam do dentysty i okazało się, że to stan po aparacie na zęby, przez co dużo kamienia nazębnego osadziło mi się na zębach.
 
K

kabol

Guest
Rozwiązanie które sprawdziło się w moim przypadku - wprowadzenie pasty ajona, zmiana szczoteczki na nową, z miękkim włosiem.
To podstawa - na przyszlość, staraj się systematycznie zmieniać szczoteczkę i zostaw sobie ajonę, nawet kiedy problem ustąpi. Przynajmniej nie będziecie mieli problemów w przyszłości.
 

barburka86

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
a ja proponuje wybrać się do stomatologa po prostu. Ja miałam zapalenie dziąseł, próbowałam różnych past, masowałam, nic nie pomagało, poszłam do dentysty i okazało się, że to stan po aparacie na zęby, przez co dużo kamienia nazębnego osadziło mi się na zębach.
zgadzam się z przedmówczynią! zazwyczaj jest tak, że gdy pojawia się problem z dziąsłami, złota radą (prawie każdego) jest zmiana pasty i szczoteczki. otóż w takim przypadku najlepiej wybrać się do lekarza. bo problem może leżeć gdzie indziej, a rozwiazanie ze szczoteczka to za mało! mnie z problemem kwiawiacych dziasel lekarz z kliniki do ktorej chodze wyslał na specjalistyczne badania. i okazało się że jest to związane z zaburzeniami hormonalnymi. nie powiedzielibyście? ja też...
 

balbinka13

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
ja też polecam wybranie się do dentysty. Ja zmieniłam pastę i szczoteczkę, a problem nie zniknął. Dopiero mój dentysta z Dormedu powiedział mi jakie mogą byc przyczyny i co może pomóc. Zdecydowałam się jeść wiięcej warzyw i owoców zawierających wit. C bo ona uszczelnia naczynka krwionośne, dzięki czemu krwawienie ustępuje. U mnie sie to sprawdziło, a dodatkowo sa korzyści dla zdrowia i figury :)
 
K

kabol

Guest
Ta... jasne... A mogę wiedzieć z jakiej pasty korzystałaś? Bo rozumiem, że była to pasta specjalistyczna, czy tak?
 

barburka86

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
trzeba się pogodzić z tym że niestety nie każdemu zmiana pasty służy i rozwiąże problem krwawienia dziąseł. u mnie przyczyną były zaburzenia hormonalne, a przez długi czas używałam meridolu (uważam że to świetna pasta, ale na ten problem i tak by nie pomogła). mojego ojca tez dotknęło krwawienie dziąseł i okazało się że problemem była zbyt mała ilość płytek krwi, a dowiedział się o tym tylko dlatego że nie mógł oddać krwi (tzn nie chcieli jej przyjac) a robi to regularnie. dla mnie wizyta u lekarza zazwyczaj jest jedynym rozsądnym wyjściem, bo czasem działając na własną rękę można się przejechac jeszcze bardziej.
a tak na marginesie ajona jest bez fluoru i niestety nie sprawdzi się u osób które mają problem z próchnica (u mnie też, niestety). bo jak wiadomo fluor zapobiega próchnicy zębów i pasta powinna zawierać choć niewielką jego ilość ( i tego też dowiedziałam się od lekarza perdiontologa :p)
 
K

kabol

Guest
barburka - o tym fluorze to nieprawda. Na całym świecie pojawiają się, publikacje na temat jego szkodliwości.
Belgia całkowicie zakazała dodatków fluorkowych, Dania zakazala fluoryzacji, a Polska wciąż w tym samym miejscu.
Od lat mam pastę bez fluoru i żadnych ubytków - to chyba jasno tłumaczy sens samego fluoru...
 

barburka86

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
no tak, prawda jest taka- ilu ludzi, tyle opinii. no zgodzę się że jakieś minusy ten fluor może mieć, ale wydaje mi się że próchnicy to akurat naprawde przeciwdziała ;) w świecvie gdy mamy tyle produktów, tyle suplementów, leków, tyle cudownych sposobów, trudno się połapać, niestety. może przy następnej wizycie po prostu zapytam się dentysty co będzie najlepsze dla moich w słabych zębów (spadek po dziadku) ;)
 
K

kabol

Guest
Wiesz... to nie jest moje zdanie, tylko znalezione opinie naukowców. W sieci jest sporo publikacji na ten temat - warto poczytać.
Zresztą problem fluoru nie jest mój - korzystam z ajony dłuższy czas, zęby są w dobrej kondycji więc nie widzę przyczyn do zmian. To dla mnie jasno świadczy o tym, że z tym fluorem, to ktoś nam po prostu wciska kit.
 
Do góry