Kruche ciasto z malinami i lekką budyniową pianką-polecam:)

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Bardzo lubię kruche ciasta,zawsze wychodzą i są dość łatwe w wykonaniu.Sezon na owoce zaczyna się,więc można dać upust własnej wyobrażni i dać radość podniebieniu.
Ciasto z malinami to jeden z moich nowszych przepisów,który natychmiast podbił moje serce,szczególnie dzięki piance budyniowej.

Składniki na ciasto:
2,5 szklanki mąki przennej
250 g.masła
2 łyżeczki proszku do pieczenia
3 łyżki cukru pudru
5 żółtek
masło pokroić w kostkę i szybko zagnieśc z pozostałymi składnikami ciasta-jeśli będzie zbyt sypkie można dodać 1-2 łyżki wody.Podzielić na 2 części -60% i 40%-zawinąć w folię -zamrozić.
Blachę wym.33x20 cm. wyłożyć papierem do pieczenia-zetrzeć większą część ciasta-lekko! przyklepać dłonią.Podpiec na złoty kolor temp.190 stopni przez 20 min.Odstawić do wystudzenia.

Pianka budyniowa:
5 białek
1 szklanka cukru pudru
1 cukier waniliowy-16g.
2 op.budyniu waniliowy lub śmietankowy
4-5 łyżek oleju słonecznikowego

ponadto:
500g.malin
cukier poder do opruszenia

Gdy spód jest wystudzony ubijamy białka na sztywno,powoli łyżka po łyżce dosypujemy cukier puder i cukier waniliowy-cały czas ubijamy na najwyższych obrotach.Następnie powoli wsypujemy proszek budyniowy,cały czas miksując.Na koniec wlewamy olej-tutaj bardzo powolutku i miksujemy do połączenia.

Pianę wykładamy na nasz spód-układamy gęsto maliny (otworkami do góry)-lekko je wpychamy w pianę łopatką.Na wierzch zetrzeć resztę ciasta.
Piec w temp.190 stopni 30-40 min.Na koniec oprószyć cukrem pudrem.

Smacznego:)
 
0

03092010

Guest
Ciekawy pomysl na ciasto z malinami. Na weekend pewnie dopiero zrobie.
Mam tez mala sugestie. Jesli bedziesz robila deser lub ciasto, zrob zdjecie i dodaj do przepisu, ktory bedziesz chciala opublikowac ;)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Myślałam o zdjęciach-ale to wymaga trochę zachodu-może się zmobilizuję.

Co do przepisu-można też użyć jagód lub borówek.
 

konrad202

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2011
Posty
49
Punkty reakcji
0
Jestem zwłaszcza wdzięczny za naprawdę dobry przepis na kruche ciasto ;) bo mi smakuje, ale wychodzić to nigdy. Zawsze lubię zjeść u kogoś, lub kupić :)
 

justyna1981

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
konrad ja kiedyś miałam dobry przepis na kruche ciasto, ale gdzieś mi sie zapodział :( wydaje mi się jednak tak na oko, że był bardzo podobny, może nieco inne proporcje.
 
0

03092010

Guest
sewanna napisał:
Własnego zdjęcia nie posiadam,ale może wystarczy to
Doceniam starania. Mimo, ze znalezione w necie. W tym przepisie jak i w dwoch pozostalych. Bo przeciez plakalam, ze chce zdjecia.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Wybacz-nie chce robić mi się własnych zdjęć-ale zapewniam,że właśnie tak to ciasto wygląda-właśnie zamierzam ponownie je zrobić-pokazały się świerze maliny to dobry moment.
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Oh, narobilas mi ochoty na słodkości, a to ciasto wyglada bardzo smakowicie :) chyba sie niedługo na nie skusze :)
 
Do góry