Krav Maga

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Co sądzicie o tym systemie walki? Wg. mnie jest brutalny, choć rzekomo służy do obrony. Chciałbym się jej nauczyć, ale na moje nieszczęście nie ma takiej szkoły w pobliżu.
 

Tombstone

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
znienacka :)
no brutalny, nawet bardzo. ale skuteczny. na pewno jak opanujesz dobrze niektore techniki to nie musisz sie obawiac, ze po obezwladnieniu potencjalnego napastnika ten wstanie i odda :p no i co ważne, uczysz się do sytuacji "codziennych" np atak w autobusie, przedziale pociągu, ciasnym pomieszczeniu...
 
P

Październik

Guest
ja trenuję, krótko, bo krótko, dopiero 3 miesiące, ale warto. technika opiera się na nagłym ataku, zdominowaniu przeciwnika, masz kombinacje ciosów łokciami, kopów w krocze, na żebra, low kicki. obrona przed nożami, pałkami.


tomstone, gdzie Ty masz w kravce obornę w autobusie, przedziale pociągu, bajek nie opowiadaj, bo w żadnej szkole w Polsce tego raczej nie znajdziesz :), znam chłopaka co kilka lat to trenuje i ewentualnie bar jakiś wynajmą ... poza tym kravka opiera się głównie na tym, żeby kogoś szybko okopać i obić ze wszystkich stron i się wycofać. wszystko zależy od tego jaką masz chęć walki i agresję, tutaj lecisz na ostro, żywioł i do tego jak masz technikę jest super.
 

upr

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Krav maga jest dobrym systemem niestety bardzo często źle nauczanym a wiem bo w Krakowie mamy szkół i szkółek w/w od groma. Osobiście bardziej podobał mi się Combat 56 uważam, że jest ciekawszy niż Krav Maga ale to moje prywatne odczucie. Przede wszystkim na Krav Madze (hasło komercyjne trudno się dziwić) wpajane jest ludziom, że obronisz się przed nożem co jest wierutnym kłamstwem. Małe szanse ma człowiek obronienia się przed nożem a jeśli ktoś się umie posługiwać nożem to samymi gołymi rękami człowiek nie obroni choćby krav magę ćwiczył 20 lat. ale cóż to raczej komercja, co do trenowania jeśli nie masz krav magi to polecam osobiście znaleźć sekcję boksu bądź kickboxingu i do tego dorobić zapasy bądź judo sądzę, że da ci to o wiele więcej niż sama krav maga.

filmik ciekawie pokazujący jak się zachowuje człowiek walczący nożem

http://www.youtube.com/watch?v=DJGyxBgf0Is...feature=related
 

laparisienne

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Moja koleżanka na to chodzi i wraca cała posiniaczona, ale jest cała dumna i blada, że nikt jej w ciemnej ulicy nie da rady. Ja jakoś bardziej się boję bólu i siniaków niż tych ciemnych uliczek.
 
P

Październik

Guest
kick boxing jest jednak lepszy, o wiele, krav maga to głównie reklama, na którą dałem się nabrać ;)
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Na Krav mage najlepiej iść jak sie ma już jakieś podstawy z innego SW, zresztą nigdy nie wierzyłem w ten izraelski system.
 

mak5iu

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
15
Punkty reakcji
1
Miasto
Wieluń
kick boxing jest jednak lepszy, o wiele, krav maga to głównie reklama, na którą dałem się nabrać ;)
W pewnym sensie masz rację, ale zależy o co chodzi. Już wyjaśniam, jeśli chodzi o ring i sport np w MMA to masz duża przewagę nad gościem który trenował więcej Krav Magi, ale jeżeli chodzi o obronę na ulicy to owszem cos tam sie obronisz kick-boxingiem bez urazy ja sam trenuję Muay-Thai i MMA i nie zamienilbym tego na Krav Magę ale co byś zrobił jak przeciwnik na ulicy wyciagnąłby nóż? Ja nie wiem... Albo jakbys miał stanąc na ulicy przeciwko gościowi co trenuje Krav Magę on by cię kopnął w krtań albo w genitalia i bys lezal i kwiczal ja tak samo... Dlatego dla mnie najlepszymi sportami sa te które trenuje ale kocham wszytkie sztuki i sporty walki a do Krav Magi mam wielki szacunek. Największy minus Kravki to brak możliwości posparownia no ale i tak SZACUN.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
W pewnym sensie masz rację, ale zależy o co chodzi. Już wyjaśniam, jeśli chodzi o ring i sport np w MMA to masz duża przewagę nad gościem który trenował więcej Krav Magi, ale jeżeli chodzi o obronę na ulicy to owszem cos tam sie obronisz kick-boxingiem bez urazy ja sam trenuję Muay-Thai i MMA i nie zamienilbym tego na Krav Magę ale co byś zrobił jak przeciwnik na ulicy wyciagnąłby nóż? Ja nie wiem... Albo jakbys miał stanąc na ulicy przeciwko gościowi co trenuje Krav Magę on by cię kopnął w krtań albo w genitalia i bys lezal i kwiczal ja tak samo... Dlatego dla mnie najlepszymi sportami sa te które trenuje ale kocham wszytkie sztuki i sporty walki a do Krav Magi mam wielki szacunek. Największy minus Kravki to brak możliwości posparownia no ale i tak SZACUN.

jak gość umie się posługiwać choć trochę nożem to choćbyś był kung fu i karate mistrz nie mówiąc o krav madze to najlepiej brać nogi za pas
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Tylko dzisiaj na ulicy przeważnie z nożami chodzą cwaniacy . którzy nie mają zielonego pojęcia , a nóż kupili na targu u ruskich . Nie spotkałem się jeszcze z osobą która miała by opanowaną jakąś SW i posługiwała się nożem czy kastetem w samoobronie .
 

Bartosz148

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Co do Kravki to uczęszczam od marca. Jak na razie jestem zadowolony, Myślę że jest to ciekawy system, ponieważ można nauczyć się wielu przydatnych rzeczy w krótkim czasie. Wiadomo że można trafić na słabego trenera i wtedy mówimy że to jest system do kitu. Tak samo będzie z każdym SW.
Druga sprawa to odnaleźć się w danym otoczeniu. Jeden woli MMA inny kyokushin inny krav-maga a później się okazuję że ten co ćwiczył MMA przeniósł sie na kravke i mu się spodobało i został.
Więc różnie to bywa.
Ciekaw jestem jak jest na dalszych poziomach krav maga tych już bardziej zaawansowanych np G1.
jak na ten czas to kravkę bym uzupełnił właśnie jakimś kick-boxingiem bo to chyba najbliżej do real fight street:)
Pozdrawiam.
 

ewewod

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
36
a tak z innej strony: w większości filmików jakie widziałam walczyło 2 napakowanych gości. a jeśli jestem drobną dziewczynką która wie że jest łatwym celem i chce wiedzieć jak się zachować w momencie ataku? bo dość poważnie myślę o tym żeby spróbować ale właśnie się waham czy od tej strony dam sobie radę...
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Tylko dzisiaj na ulicy przeważnie z nożami chodzą cwaniacy . którzy nie mają zielonego pojęcia , a nóż kupili na targu u ruskich . Nie spotkałem się jeszcze z osobą która miała by opanowaną jakąś SW i posługiwała się nożem czy kastetem w samoobronie .

nawet nie wiesz ilu znam ludzi, którzy trenowali SW i którzy byli ranieni raz bardziej innym razem mniej od noży i to właśnie bardzo często przez leszczy. Problem jest taki, że wszystkie obrony przed nożem które się ćwiczy są to tendencyjne i bardzo statyczne ale przewidywalne zachowania natomiast na ulicy zupełnie inaczej wygląda bójka z udziałem noża.
 

Bartosz148

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
a tak z innej strony: w większości filmików jakie widziałam walczyło 2 napakowanych gości. a jeśli jestem drobną dziewczynką która wie że jest łatwym celem i chce wiedzieć jak się zachować w momencie ataku? bo dość poważnie myślę o tym żeby spróbować ale właśnie się waham czy od tej strony dam sobie radę...

Myślę ze Krav-maga dobrze by opisywała zdarzenia w której Ty jako Kobieta była byś łatwym celem dla potencjalnego napastnika który nie spodziewa się po tobie żadnej obrony.
Tam ćwiczy się różne sytuacje jakie mogą cię spotkać na ulicy.
Jeżeli wybierzesz Krav mage to od razu Kieruj się do IKMF -International Krav Maga Federation- Myślę że mają dobrze wyszkolonych instruktorów. I wiem że Kyokushin jest Twardym Stylem Karate Ale to raczej Dla Fighterów z nastawieniem bij zabij Ale Kobiety też to ćwiczą no i nie chciał bym się z nimi spotkać w ciemnej uliczce :D :)
Inny aspekt to Technika uderzeń. trzeba na to zwracać szaleńczą uwagę więc na jakie SW byś nie poszła pracuj właśnie nad tym.
A czy sobie poradzisz? Potraktuj każdy trening tak jak byś walczyła z prawdziwym napastnikiem który chce Ci zrobić krzywdę. Pamiętaj wszystko tkwi w Twojej głowie:) Pozdrawiam.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Nie ma żadnej skutecznej metody obrony przed nożem, najczęściej na plakatach z reklamą krav magi są takiego wielkie napisy że ucza tam takiej skutecznej metody a jest to ... prawda, zwykły chwyt marketingowy. Nawet byle dureń moze nożem zabić.
 

Bartosz148

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Nie ma żadnej skutecznej metody obrony przed nożem, najczęściej na plakatach z reklamą krav magi są takiego wielkie napisy że ucza tam takiej skutecznej metody a jest to ... prawda, zwykły chwyt marketingowy. Nawet byle dureń moze nożem zabić.

To Ci co nie byli nigdy na zajęciach krav-magi wypisują że na kravce nauczają bzdurnych obron przed nożem które i tak nie działają.
A to że na plakacie jest pokazana obrona przed nożem...w w pewnym sensie jest to na pewno jakiś chwyt ale czy tam jest napis _napeno nauczymy cie obrony przed nożem_ ? Osobiście mam gdzieś plakaty reklamę itd. Poszedłem spodobało się zostałem.
Co Do obrony przed nożem to racja że próba jakiej kolwiek konfrontacji z nożownikiem zakończy się porządnym uszczerbkiem na zdrowiu
jak nie naszą śmiercią.
Ale nie zgodzę się że nauczanie tego typu obron jest bez sensowne ponieważ ćwicząc te zachowania po wielokroć mózg to wszystko rejestruje i jest minimalna szansa że pod wpływem stresu w sytuacji bez wyjścia kiedy jedyna droga ucieczki prowadzi tylko przez napastnika obronisz się w skuteczny sposób. Mam tu na myśli zachowanie własnego życia. A i dodam że nawet sam instruktor powie ci że jeśli zobaczysz nóż to jak tylko mamy szanse to ratujemy się ucieczką. Pozdro.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
A to że na plakacie jest pokazana obrona przed nożem...w w pewnym sensie jest to na pewno jakiś chwyt ale czy tam jest napis _napeno nauczymy cie obrony przed nożem_ ?
Ale nie zgodzę się że nauczanie tego typu obron jest bez sensowne ponieważ ćwicząc te zachowania po wielokroć mózg to wszystko rejestruje i jest minimalna szansa że pod wpływem stresu w sytuacji bez wyjścia kiedy jedyna droga ucieczki prowadzi tylko przez napastnika obronisz się w skuteczny sposób.
Sposobów ciecia nozem jest wiele nie wiem jakim trzeba byc omnibusem żeby je wszystkie załapać tzw. pamięc mięśniowa. Ćwiczyć sobie można ale pewnie w 99% przypadków nic to nie daje. Lepiej nauczyć się szybko biegać na setkę.
Szkoły nie musza na plakacie pisać ze na pewno naucza obrony przed nozem, laik podświadomie podłapie temat "a pójde tam to żaden nożownik nie bedzie mi straszny". Lepiej od razu powiedzieć jak zobaczysz nóz spierniczaj gdzie pieprz rośnie. Zresztą niech każdy ćwiczy co mu sie podoba.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
ćwiczyłem krav magę i ćwiczyłem combat kalaki, mogę z każdym po sparować z ciekawości jeśli ktoś chce zarówno pałką jak i nożem nie ma szansy się obronić chyba, że się jest totalnym laikiem w obchodzeniu z bronią a przeciwnik bez noża ma jeszcze farta. obrona przed nożem tylko inną bronią i to najlepiej o większym zasięgu niż nóż.
 

Bartosz148

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jest szansa obrony.... nie ma szans obrony.... powiem inaczej. Osobiście gdybym stał plecami do ściany a na mnie szedł by nożownik-pałkarz czy z innym narzędziem to zrobił bym wszystko aby ujść z życiem. Wydaje mi się że lepiej jest próbować zrobić cokolwiek niż wpoić sobie do głowy że coś jest nie możliwe i się poddać.
No i temat obrony przed nożem jest chyba wyświechtany zwłaszcza temat że niby krav-maga = obrona przed nożem :(
 
Do góry