Kraków - fajne miejsca

elisella

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
Ja tam lubie klimat ulicy Stolarskiej w Krakowie. A szczegolnie nalesniki w tej restauracji dominikanskiej mniammmmmmmmmm :)))))) Czemu Stolarska??? Wlasciwie to sama nie wiem, moze dlatego, ze tyle lat uczylam sie tam w instytucie jezyka francuskiego, a kochammm ten jezyk :) Poza tym lubie sie od czhasu do czasu rozlozyc na Bloniach i sobie tak beztrosko lezec :) i gapic sie chociazby w niebo, o niczym przy tym nie myslac. Rynek jest Rynkiem :D Kto go wlasciwie nie kocha?! :D
 

Mute

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
87
Punkty reakcji
0
Na Kazimierzu największa perełką jest Plac Nowy. Tam jest największa ilość urokliwych lokali. Ja bardzo lubię Le Scandale, to bardzo ekskluzywny lokal. Wystrój jest bardzo atrakcyjny, obsługa naprawdę profesjonalna a drinki i dania niebanalne. Lubię siedzieć w ich ogródku nawet kiedy pada deszcz.
 

elisella

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
Ja oprocz tego, ze moglabym kazdego dnia sluchac Hejnalu Mariackiego, lubie pospacerowac po Kazimierzu, lud udac sie w okolice Kopca Kosciuszki. No i oczywiscie kawka lub goraca czekolada w Prowincji przy Rynku. Cos pysznego :) I do tego ten pyszny cytrynowy torcik hehe :)
 

Manka6661

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Kazimierz...

Nie podoba mi się tam. Ostatnio zrobili boom na promocje tej dzielnicy ale w dalszym ciągu czuć blebsem.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
ja mam kilka ulubionych miejsc, gdzie lubię chodzić. Jeśli chcę iść na spacer to najczęściej nad Wisłę, albo na Zakrzówek, a jeśli chcę się spotkać z przyjaciółmi, podczas obiadu, czy kolacji wybieram restaurację Scandale Royal na Placu Szczepańskim. Świetna jest ta restauracja mają najlepsze krewetki w mieście, przepyszne drinki, fantastyczne desery. Szczególnie czekoladowe ciastko.
 

haima

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
361
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Hmm... Święta Krowa!!, Bambus na Rynku, Nowa Prowincja...
Absynt na Miodowej też super, jeśli jesteśmy na Kazimierzu to moja pierwsza wizyta w pubie Szynk bardzo pozytywna, wnętrza ciekawie urządzone, polecam :)
Natomiast miejsce, gdzie często lubimy wychodzić ze znajomymi to Still na Starym Mieście - knajpa naprawdę odlotowa! Przemiła atmosfera, super klimat, tanie piwo ! i bardzo dobre :)

Poza knajpami to okolice Wawelu nocą... Teatr Bagatela - uwielbiam!!
albo spacerki nad Wisłą w blasku księżyca... achh, super :)
 

Gosia31

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Niesamowity jest chyba Hotel Stary i jego taras widokowy na rynek. Nie jestem z Krakowa, ale to chyba miejsce nie do pobicia.

Z dala osz wrzasku, szumu itp.
 

Staszek91

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
640
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Ja lubię spacer brzegiem Wisły i siedzenie na ławce. Teraz może nie jest najlepsza pora no, ale przecież robi się coraz cieplej. Tak samo Park Jordana. W wakacje nawet można się opalić na błoniach :sexy:

To zależy do czego potrzebujesz to miejsce. Jakąś restauracje, coś co można pozwiedzać. Miejsce by zabrać gdzieś dziewczynę?
 
Q

qarolka

Guest
ja bardzo lubię knajpy na Kazimierzu w ogóle klimat krakowskiego Kazimierza , wszytsko jest tam super i można tam bardzo dobrze zjeść począwszy od zapiekanek skończywszy na knajpach np le Scandale na placu Nowym , bardzo dobre jedzenie , klimatyczne miejsce
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
qarolka - Scandale też są przy Szczepańskim placu jeśli się nie mylę i nawet teraz mają tam ogródek letni - no ale w Krakowie jest ich mnóstwo :) Też lubię Kazimierz a tam głownie knajpki przy Placu Nowym no i ulicę Stolarską oraz Podgórze :)
 
C

compton_style

Guest
W krakowie jest tyle miejsc, gdzie można zjeść albo się zabawić, że musiałbym zużyć całą liczbę dostępnych znaków, a może i więcej, żeby je opisać. Polecam wszystkim pochodzących spoza Krakowa, profil krakow.pogodzinach.pl, mnóstwo informacji na temat życia kulturalnego i imprezowego w dawnej stolicy Polski :)
 

okiennik

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2011
Posty
37
Punkty reakcji
1
Klub Kulturalny - najlepsze miejsce, żeby napić się piwka :) Zaraz obok Bagateli.
 

niedozwolony_nick

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
102
Punkty reakcji
0
Byłam z rodzinką raz w Le Scandale (zaprosiłam z chłopakiem moich rodzicow) i wybraliśmy się właśnie tam na obiado-kolację ale menu naprawdę pyszne, amotfera i klimat miejsca na piątkę i obsługa również bardzo przyjemna ale nie nadgorliwa ;) Mój tata zajadał się grillowanym antrykotem wołowym podawanym z frytkami i mixem sałat
 
Q

qarolka

Guest
jak też poszukujecie jakiegoś fajnego miejsca żeby zjeść, albo szukacie opinii o czymś, to ja ostatnio odkryłam taki portal gdzie własnie można wystawiać oceny restauracjom i pubom, dzieki temu można poznać nowe miejsca ale także samemu wpisać recenzje , żeby inni wiedzieli gdzie jest fajnie
 

Kukła

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
37
Punkty reakcji
0
tez byłam ostatnio w la Scandale na Kazimierzu i rzeczywiście było fajne jedzenie tak jak mówicie, napiłam sie bardzo ciekawych drinków, no a po za tym klimat Kazimierza jest tak magiczny, że trudno nie kochać każdego miejsca które sie znajduje w okolicy Placu Nowego
 
Do góry