Kozi ser - z czym to się je?

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
@ Istny Diabel, Kozie sery, to jak w przypadku wielu produktów, kwestia gustu, tak naprawdę. Jednym smakuje innym nie. Ale moim zdaniem to akurat jeden z tych produktów, do którego warto się przekonać, nie tylko ze względu na smak, ale też zdrowie. Jeśli nigdy nie jadłeś, to koniecznie spróbuj na początek czegoś delikatnego, żeby się nie zrazić.
grabka, podaj przepis na tą zapiekankę, może też spróbuję :)
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Uwielbiam różne sery, a jeśli chodzi o kozie to są bardzo zdrowe. :)
Ostatnio do gustu przypadł mi chavroux z figą, bo ma lekko słodkawą nutę. Sprawdza się w naleśnikach i na kanapki, z tym jeszcze nie próbowałam robić na razie innych potraw.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Z ciekawości kupiłam ten Chavroux, ale nie było figowego, więc wziełam ten smietankowy naturalny. W smaku faktycznie nie jest intensywny i zjadłam go sobie na kanapkach z pomidorem ;) Przy kolejnym opakowaniu zacznę experymentować.
 

grabka

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2016
Posty
27
Punkty reakcji
4
Koozka (swoją drogą Twój nick świetnie pasuje do tematu :))) Ta zapiekanka, to nic nadzwyczajnego ale jak chcesz to podaję przepis w skrócie. Surowe 2 duże ziemniaki kroisz na cieniutkie plasterki (ja to robię na tarce, jak ogórki na mizerię). Marynujesz je sobie w oliwie z oliwek z dodatkiem czosnku i przypraw wedle uznania. Tak około godzinkę. Mięso mielone wieprzowo wołowe podsmażasz na patelni, doprawiając pieprzem, solą i czerwoną papryką i ewentualnie dodajesz puszkę pomidorów (będzie bardziej soczyste). No i zaczynasz wykładać w naoliwionym naczyniu do zapiekania na przemian warstwami, najpierw ziemniaki, potem mięso i drugi raz tak samo. Na ostatnią warstwę mięsa ja lubię jeszcze położyć pomidorki koktajlowe. Całość zalewam sosem beszamelowym i do piekarnika na 180 stopni (grzałka góra/dół) na 45 min. Po jakiś 20-25 minutach układam na wierzchu ser kozi pokrojony w kawałki. Po wyjęciu z piekarnika dekoruję świeżą bazylią. I już :) Smacznego ;-)
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio kupiłam kozi ser niepasteryzowany z cząbrem... I wstyd się przyznać, ale bardzo szybko go zjadłam ot tak, bez niczego.
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
A jedliście kiedyś pizzę z kozim serem? Ja mam zamiar ją jutro wypróbować.
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Też mi smakowała. Do tego dodałam rukolę oraz pieczonego buraka w plasterkach - genialne połączenie.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
U mnie najczęściej na kanapkach, ale jak kupiłam ten chavroux figowy to zrobiłam jako nadzienie do naleśników :) Nawet mój synek się skusił, więc to już sukces.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
On się fajnie komponuje na słodko na świeżej bagietce. Robiłam też z niego farsz do pierogów z jagodami. Naprawdę pycha. :)
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Pyszny z pieczoną figą polany miodem i octem balsamicznym, na kanapce, na pizyy, w sałatce - np. buraki, kozi ser, miód, ocet balsamiczny, rucola.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
Ten figowy lubię w naleśnikach, albo z chrupkim pieczywem. Ewentualnie z musli, taka przekąska przekładana w słoiczku, często do pracy zabieram. (chavroux figowy, owoce, musli)
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Patrzac na instagram czy stronkę z przepisami Chavroux to mozliwości podania jest ogrom. Muszę kiedyś bardziej rozwinąć skrzydła i zrobić z tym serkiem jakąś wariację obiadowa.
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
A wolicie kozi ser na surowo czy pieczony? Mi chyba jednak bardziej pieczony smakuje.
 

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
Najczęściej na surowo. Wiem że na jakiejś stronie było dużo przepisów. W końcu musze zrobić sałatkę z serem kozim i winogronem...
 

Agneslap

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2018
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja mam sprawdzony przepis i zawsze cieszy się dużym powodzeniem. Robię sałatkę szpinak, kozi ser, burak, orzechy brazylijskie albo nerkowca lub włoskie po prostu i całą słodycz wzbogacam żurawiną. Akurat ja ją zamawiam, bo nie mogę znaleźć i dobrej i taniej, na Swojskiej Piwniczce zamawiam.
I sos jogurtowo-czosnkowy lub można jogurtowo-majonezowy - też pyszny ;)
a na ostro jakieś sałatki polecacie? Też mogą być z kozim serem ;)
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Fajnie się komponuje z rozmarynem z Maroko z knorra. Bardzo lubię kozi ser w takim wydaniu.
 
Do góry