Kot się strasznie leni

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Witam.
Czy są jakieś sprawdzone sposoby/kosmetyki dla kota które pomogą przeciwko wypadaniu sierści?
Kot się strasznie leni od około 3 miesięcy i nie wiem co z tym fantem zrobić, ubrania i łóżko całe w sierści a kudłaty siedzi zadowolony :D
Wiek kota: 9 lat
 

haczyk

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
To normalne, koty i psy zrzucaja siersc na zime i zapuszczaja grubsza. Najlepszy sposob to wyczesywac, najlepiej specjalnymi szczotkami bo sa najskuteczniejsze.
 

marti.ku

Nowicjusz
Dołączył
29 Luty 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Myślałam że każy kocur to leniuch :D Ps. Idź do weta, niech coś przepisze na wypadanie sierści.
 

princess_r

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Miasto
Wrocław
Mój też się leni (i chodzi tu o obydwa znaczenia tego słowa). Weterynarz stwierdził że to normalne, tym bardziej że kotu nic nie dolega, ale to nie zmienia faktu że muszę codziennie walczyć z wszechobecnymi kłaczkami (pół biedy, gdyby były czarne, ale niestety mój kot ma jasną sierść). Mam wrażenie, że wyczesywanie nic nie pomaga, aplikacji witamin nie próbowałam, ale póki co fajnie jakbyście napisali w jaki sposób walczycie z kocią sierścią w domu
 

Zagdaktoja

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdańsk
Polecam zmianę diety dla kotka :) przeważnie takie problemy występują z braku niektórych witamin ;) wizyta u weterynarza będzie najbardziej odpowiednia :))))
 

Fitorka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
60
Punkty reakcji
1
A kiedy trzeba zacząć się martwić? dopiero jak jakoś szczególnie bardzo zaczyna gubić sierć? i jakich witamin może wówczas brakować? Jak je uzupełniać?
 

hylo-for99

spolegliwy
Dołączył
10 Październik 2007
Posty
675
Punkty reakcji
16
Miasto
Polska Południowa
haczyk napisał:
To normalne, koty i psy zrzucaja siersc na zime i zapuszczaja grubsza. Najlepszy sposob to wyczesywac, najlepiej specjalnymi szczotkami bo sa najskuteczniejsze.
Dokładnie.
Czesanie przynajmniej co drugi dzień zmniejsza wypadanie ...
Kiedyś nie wiedziałem o tym i miałem pełno kocich kłaków wszędzie DOSŁOWNIE wszędzie, nawet w zupie...
Teraz szczotkuje kocura raz dziennie o stałej porze (to też ważne)
i problem znikł .. :)
 
T

TomaszTomasz

Guest
Kota należy przyzwyczajać do szczotki od małego, później mogą być problemy, nie za bardzo będzie potem pozwalał się czesać.
 

saga84

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Być może kot na coś choruje ? Na pewno warto to sprawdzić
 

kaskagrudzien

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2019
Posty
12
Punkty reakcji
0
karma z bozity dziaal cuda na sierść! moja kicic ma po niej taka sliczna sierść, troszkę wypada ale bez przesady.
 

aLINKAa

Zbanowany
Dołączył
13 Czerwiec 2019
Posty
14
Punkty reakcji
0
mój kot po zmianie karmy przestał się tak bardzo lenić... zmieniliśmy na serię karm z bozita i wprawdzie też mu włoski wypadają dalej, ale zwykłe szczotkowanie wystarcza, żeby nie było to uciążliwe, wcześniej to było za mało...
 

joaska01

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2014
Posty
17
Punkty reakcji
0
Przyczyn może być wiele i najlepiej żeby kota zbadał vet. Może to też być sprawa złej diety. Warto sprawdzić skład karmy którą podajesz kotu. Mój kocur dostaje karmę reico i sierść ma mocną i lśniącą. Karma składa się wyłącznie z naturalnych i świeżych składników jet wysoko energetyczna i co ważne bez konserwantów.
 

ewkamarchewka1

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2016
Posty
36
Punkty reakcji
1
Też myślę, że warto zasięgnąć opinii weterynarza. Może należałoby zrobić jakieś podstawowe badania, może brakuje jakichś witamin, minerałów?
 

radzislaw

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2019
Posty
38
Punkty reakcji
0
Mój też się bardzo, ale to bardzo lenił. Pomogło czesanie codziennie i przestał gubić wszędzie sierść
 

zmija85

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2019
Posty
31
Punkty reakcji
0
też miałam z tym problem i weterynarz polecił mi zmienić karmę i atk zrobiłam zmieniłam mu na bez zbożową z Bozita no zdziała dużo bo jużt ak mocno mu nie wychodzi może warto spróbować
 
Do góry