Koszykówka

n62

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
98
Punkty reakcji
0
A w ogóle co to jest wsad? Ja nie wiem . Powiedzcie mi plis.
 

fishu11

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
lool z wami... ;] ja mam 15 lat... okolo 180 C.W. i palce ponad obrecz.. nie doozu ale kostka palca zawsze juz jest.... wystarczy zebrac sily pod obrecza i ciagnac sie do gory.. a nie w dal.. z Twoim wzrostem to wsady nie sa jeszze przymusem ale jak widzisz.. ja mam okolo 75 C wyskoku xD :D:D
 

maxl33t

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
www.google.pl
Ja mam 184 cm wzrostu do wagi 78 kg i powiem Wam szczerze kocham koszykowke - bardziej street, and1 :). Ja swoją skocznosc podratowałem tym iż kupilem odważniki 1kg na kostki , i zaczelem w nich poprostu biegac i skakac na skakance. są i złe strony ich - siadają szybko stawy . Lecz jak narazie jest wszystko wporządku :). Mogę doradzic osobiscie ogolny trening :) ( zapraszam do Galerii )

I życzę wysokich lotów :D
 

cozmld

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Kazdy taki program to wielka ściema, nawet jesli działą to chwilowo a za dwa, trzy lata bedziecie musieli zrezygnowac z kosza z powodu zniszczonch kolan...
Jedyny "rozsadny program" to kupic sobie skakanke i po kazdym treningu (na sali a nie na betonie!!) robić 3 serii po 30 powtórzeń - (30 na prawej 30 na lewen 30 obunoz)x3 - z czasem można zwiększać liczbe powtorzen do 40, 50, ...
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
Ja gram w siatkowke, ale wyskok i w koszu i siatce sie bardzo liczy. Rozmawialem z trenerem jak mam wyskok poprawic i powiedzial ze programy airalerty itp trzeba odrzucic. Jump po tym szybko przyjdzie, ale stawy wkoncu dadza o sobie znac. Powiedzial mi, zebym przez 2 tyg robil po 5x20 przysiadow z spieciem na palcach. Po 2 tygodniach moje miescie i stawy byly juz przygotowane na wiekszy wysilek, i doszly do przysiadow cwierc skok i "spiecie miesni" tzn 5 razy po treningu z calych sil zaciskam miesnie nog. Po 1,5 miesiaca takich cwiczen wyskok o 3 cm sie mi poprawil w bloku i 5cm w ataku. Nie bola mnie stawy, nie czuje sie przemeczony. Efekt b.dobry.
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
To co napisał mój poprzednik jest dobra, jednak poprawi głównie wyskok z obu nóg do śiatkówki rzecz najistotniejsza. W koszykówce przyda Ci sie jeszcze wybicie z jednej np. przy dwu taktach więc musisz dorzucić do zaproponowanego treningu tardycyjne dynamiczne wspiecia na palce, skoki na jednej nodze z dociągnieciem nogi wybijajacej do klatki, różnego rodzaju sprinty tzn rózny dystans i najważnejsze są 3 pierwsze kroki - poprawia to start, dynamike i wybicie chiciaż w mniejszym stopniu.

Przy poprawie wyskoku należy dodatkowo zwrócić uwagę na mięśnie brzucha i grzbietu. ( nie ma to drastycznego wpływu na poprawę, ale świetnie wspomaga i efekty są odczuwalne)
 

zawodnik

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Kto ma ochotę pograć zawodowo w koszykówkę to zapraszam do drużyny ligowej. Aktywni.pl patronują imprezie, wystawiamy nasz skład i gramy co niedzielę. Skład może być bardzo szeroki także nie trzeba brać udziału co tydzień. Najlepsi gracze z drużyny będą mieli ufundowane stroje sportowe. Wszystko bezpłatnie!

Szczegóły na: http://aktywni.pl/wydarzenia/pokaz/liga-koszykowki-ursus/

Zapraszam!
 

grows

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Hmm to i ja dodam coś od siebie :) Moim zdaniem na twój wiek jest za szybko by brać się za wyskok na twoim miejscu zaczął bym program jakiegoś dryblingu , i techniki rzutu a z wyskokiem poczekał parę lat. Nie wiem czy to prawda ale sam szukałem treningu i odradzam ci " Air Alert " nigdzie się nie spotkałem z dobrym słowem o tym programie same minusy.(podobno większość nie dochodziła do końca). Po wielu poszukiwaniach sam od paru dni zacząłem robić Spudd'a Webb'a link: http://street-ball.info/showthread.php?tid=122 (zjedz na dół są poprawione błędy) ) Ale jak już chcesz coś robić to uważaj najmniejszy (niepokojący) ból np kolan powinno być dość dużym powodem by natychmiast przerwać i zrobić sobie przerwę. Bo lepiej troszkę niżej skakać niż oglądać kosza tylko przed telewizorem :)
(Jeżeli masz jakieś pytania to śmiało pisz na PM/PW)


Pozdrawiam
 

PePe13

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
No jak widac jestes początkujący i ja bym ci radzil trenowac na jumpa w prosty sposób na początku w domu przy scianie robic krzesełka w seriach np 5 razy po 2 min jest cieżko na początku ale z czasem zauważysz postępy i po jakims czasie zwiekszaj serie i czas wykonywania krzeselek .Puzniej trenuj na łydki w sposub stepów albo wbiegania w szybkie tepo po schodach ,nastepnie siłownia :na silowni rob poprostu na miesnie łud .trenuj tak jak ci powiedzialem to bedziesz sam pod wrażeniem :D powodzenia
 

oski3234

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Siema Nazywam sie Oskar gram w kosza juz 5 lat w klubie mkks rybnik jestem jednym z najlepszych rozgrywającym na śląsku mam 158 wzrostu kocham koszykowke ;)jestem tu nowy więc taki moj wstęp :)

Najprostszym rozwiązaniem było by gdybys sobie kupił buty co są zakazane w nba ktore podwyszszają wyskook o 10 cm ;) marka:APL ;)
 

loogin

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
nie każdy potrafi zrobić wasada zależy to od zawodnika (w tym wypadku od Cb) od Twojej siły wyskoku '; )
 
Do góry