Kostka Rubika

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Jeden raz udało mi się ułożyć. Ale była to dla mnie straszliwa rozkminka i zajęła mi aż dwa tygodnie po czym czułem się spełniony :D ostatecznie zakotwiczyłem się w 2D czyli w sudoku :D
 
W

wiki9969

Guest
Jako dzieciak lubiłam ją układać. Zresztą miałam pełno tego typu "zabawek". Ostatnio siostra chce się zabrać za kostkę. Tak więc może i ja do tego wrócę. ;)
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
grzechuu1990 napisał:
Jeden raz udało mi się ułożyć. Ale była to dla mnie straszliwa rozkminka i zajęła mi aż dwa tygodnie po czym czułem się spełniony :D ostatecznie zakotwiczyłem się w 2D czyli w sudoku :D
Istnieje kostka-sudoku, gdzie zamiast kolorów mamy cyfry.
 

ropucha_89

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
131
Punkty reakcji
6
Moja siostra w dzieciństwie pobiła rekordy układania kostki. Odkleiła naklejki i przykleiła je "zgodnie ze sztuką". :021:
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
w sumie to prościej ułozuć taką kostkę z numerkami, a moze i trudniej... kiedyś spróbuję moich sił jeśli nadarzy się okazja.
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Trudniej :d
Nie dość, że musisz rozwiązać sudoku, to jeszcze kostkę ułożyć
 
A

alfabeta11

Guest
Ja się trochę kostką bawiłem. Układałem tak mniej więcej w trzy minuty. Jak się zna schemat to nie jest to takie trudne :)
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Znajomość schematu pomaga tylko w pewnym stopniu, trzeba jeszcze opanować mechanikę kostki, by szybko się układało.
 

mesajah

Bywalec
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
360
Punkty reakcji
66
Wiek
34
Miasto
lubelskie
Czas odkopać temat :D Ostatnio mnie naszło i kupiłem kostkę 3x3, rozkmina LBL zajęła 2 dni, a teraz na luzie wyrabiam się z ułożeniem w 3 minuty, raz nawet było 1:59, schematy na pamięć znam, są już w rękach zakodowane a z głowy to nie wiem czy bym powiedział co i jak. Zamówiłem sobie jeszcze 2x2, 4x4 i 5x5 i zobaczy się czy są sporo trudniejsze, tylko idą z Chin bo w Polsce za takie same trzeba zapłacić ponad 2x tyle.
 
M

magiczna

Guest
Ja nigdy nie ogarniałam, jak ułożyć całą, bo nie słyszałam o schematach;)
 

Hanna Kmietek

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jako maluch lubiłam się nią bawić, teraz kupiłam dla relaksu i się kurzy... ale pokręcić sobie lubię, a jak mam czas to też podglądam na yt jak to robią. Kolega nawet próbował mnie nauczyć, ale skończyło się na paru butelkach Noteckiego i dalej nie umiem :D
 

mesajah

Bywalec
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
360
Punkty reakcji
66
Wiek
34
Miasto
lubelskie
Może nie schematy, a algorytmy :D
Wykupiłem większość tańszych kostek, tzn. 2x2x2, 3x3x3, 4x4x4, 5x5x5, pyraminxa, magaminxa, mirror, znajomy ma jeszcze mastermorphixa, którego też nauczyłem się układać. wszystkie prócz pyraminxa układa się jak zwykłą 3x3, tylko np do 4 czy 5 dochodzą algorytmy, czy do megaminxa trzeba trochę kombinować, przeskakiwać nie o 1 a o 2 w ostatniej warstwie. Megaminxa już sam rozgryzłem, bez tutoriali :) czy np. mastermorphinx to tu jest inaczej, bo krawędź jest centrą i na odwrót, ale ogólny schemat układania jest taki sam jak 3x3. Teraz już niestety ceny kostek są od 100zł w zwyż, każdą poprzednią kupiłem poniżej 30zł.
 

nniedzielski

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2016
Posty
25
Punkty reakcji
3
Ostatnio oglądałem kostkę 1000x1000x1000. W głowie mi się nie mieści, jak można coś takiego ułożyć, chociaż zdecydowanie może to być zabawa na dobrych kilka miesięcy. Czasem oglądam filmiki, jak ludzie rozwiązują takie w kilka minut. Jak myślicie, ale czasu zajmuje "przyswojenie" takiej sztuki?
 
Do góry