Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w dniach ostatnich. Mormon

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Jedyne chyba wyznanie które uważa , ze mozna zabic kogos kto grzeszy smiertelnym grzechem aby ocalić jego dusze bo tylko jego krew może zmyc jego grzech
Krew JChrystusa nie ma takiej siły zeby zmyc wszystkie grzechy. Więc juz samo to nauczanie jest przeciwne nauce Chrystusowej
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Ja na temat Mormonów nie mam zielonego pojęcia
Czy to ma jakiś związek ze S.T I N.T ?
Bo mi się wydaje że oni bardzie uznawali Jazycznystwo ( nie wiedziałem jak mam to ując w języku polskim) To niby poganie itd długa o tym jest historia i bardziej wytłumaczalna tego słowa "Poganie"
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
agar 05 maja 2012 roku napisała:
"Jedyne chyba wyznanie które uważa , ze mozna zabic kogos kto grzeszy smiertelnym grzechem aby ocalić jego dusze bo tylko jego krew może zmyc jego grzech."


Odpowiadam:
Powyższe przytoczone przez Ciebie zdanie jest to "Credo" Świętej Inkwizycji.
Jeśli Mormoni mają podobne "Credo" to je przybliż, aby wszystko było jasne i zrozumiałe, bo narazie to szerzysz tylko plotki?
(napisał MD)
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Nie mam przy sobie ich ksiąg ani Wielkiej Perły ani Księgi Mormona ani.. postaram sie poszukac w necie , .
Nie sa to plotki Mietek Ty znając ich nie wiesz o prawdach zawartych w ich księgach? hmmm
Fan mormoni bardzo staraja sie udowodnic wszystkim , ze mają zwiazek z NT ze ST wywodza korzenie.. ale to tylko żeby zmylic chrześcijan ze sa od Boga Biblii
Wierzymy, że Biblia jest słowem Bożym, jeśli tylko została właściwie przetłumaczona” — głosi ósmy spośród mormońskich Artykułów Wiary. Ale dalej dodano w nim: „Wierzymy również, iż Księga Mormona jest słowem Bożym”. Ale niejeden zastanawia się, dlaczego prócz Biblii mielibyśmy potrzebować jeszcze innych świętych pism?
Bruce R.McConkie, mormoński starszy, oświadczył: „Nie ma na ziemi ludzi, którzy by cenili Biblię tak wysoko, jak (…)[mormoni]. (…) Ale nie uważamy, (…) że Biblia zawiera całą wiedzę potrzebną do zbawienia”.
„Jesteście głupcami”, mówi Księga Mormona, „jeśli powiecie: Biblia, mamy Biblię i nie potrzebujemy dodać więcej do tej Biblii” (2 Nefiego 29:6).
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
„Jesteście głupcami”, mówi Księga Mormona, „jeśli powiecie: Biblia, mamy Biblię i nie potrzebujemy dodać więcej do tej Biblii”(2 Nefiego 29:6).
kwintesencja
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Kaplani kazdej masci sekty straja sie pozyskiwac klinetow

A Ci łażą i starają się przekabacać

Katolicy sa lepsi ? Ci od razu bez pytania biora i chrzcza dzieci. Dorobili sie wlasnego panstewka a ich instytucja legalnie zaplegla sie w wielu krajach swiata.
 

Humbleguy

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2012
Posty
86
Punkty reakcji
0
Kaplani kazdej masci sekty straja sie pozyskiwac klinetow

A Ci łażą i starają się przekabacać

Katolicy sa lepsi ? Ci od razu bez pytania biora i chrzcza dzieci. Dorobili sie wlasnego panstewka a ich instytucja legalnie zaplegla sie w wielu krajach swiata.
Idź sobie kojot. Myślisz jak piszesz? Czy piszesz zawsze tylko po to by atakować? W dodatku w nieudolny sposób i bez polskich znaków x).

Dalej panowie, bo Mietek stoi twardo i będzie tu wszystkich prostował, jakaś dyskusja się kręci powoli.
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Humbleguy 14 maja 2012 roku napisał:
"Dalej panowie, bo Mietek stoi twardo i będzie tu wszystkich prostował, jakaś dyskusja się kręci powoli."


Odpowiadam:
Nie zamierzam młócić słomy w tym temacie, ale zapraszam do dyskusji w temacie pod tytułem - Stwórca i Jego Duch oraz dusza żyjąca - człowiek i jego duch -
(napisał MD)
 
Do góry