Kościół i księża

Incubus3

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2013
Posty
60
Punkty reakcji
10
Miasto
Toruń
Kilka dni temu miałem bardzo nieprzyjemną sytuację z księdzem, dość młodym, bo 30-paro letnim. W związku z zaistniałą sytuacją postanowiłem dowiedzieć się tego i owego na temat instytucji, jaką jest Kościół i na temat księży, czyli, przynajmniej według mnie zachłannych pedofilii.

Skąd takie mniemanie?

Rozmawiałem z wieloma osobami na temat księży i Kościoła - większość z tych osób to właśnie osoby wierzące, ale w Boga, nie w Kościół, który ostatnimi czasy mało ma wspólnego z Bogiem.

Dlaczego nie chodzą do kościoła i nie przepadają za księżmi? Dlatego, że Kościół w ciągu ostatnich kilkunastu lat stał się zarabiarką pieniędzy, zbiorowiskiem ludzi, których celem w życiu jest... życie w bezprawiu. Na przykład ostatnio, w Poznaniu, w diecezji czy jak to się tam nazywa, a dokładniej w ogrodzie, którego zawartość jest niewidoczna dla zwykłych ludzi, ktoś zauważył krzaki marihuany. Poszedł z tym do sądu, miał dowody i... Kościół jak to Kościół - kochani księża wszystko zatuszowali, a krzaczki nadal sobie rosną. Pytanie tylko: po co księżom marihuana? To chyba oczywiste, że dla osobistych potrzeb, powszechnie wiadomo, że marihuana jest lepsza od wszystkich innych używek, o czym świadczy fakt, iż pali się ją od bardzo, bardzo dawna. Media starają się przedstawić marihuanę jako zły, niedobry i szkodzący ludziom narkotyk. Nie prawda, sam pale i nie widzę, aby mi to zaszkodziło w jakimkolwiek stopniu. Po głębszych przemyśleniach doszedłem do wniosku dlaczego tak jest: po spaleniu marihuany zaczynamy myśleć racjonalnie, mamy gdzieś to, co piszą wszystkie media - zbieramy wszystkie fakty do kupy i wychodzą nam prawdziwe fakty dotyczące tego, co aktualnie dzieje się na świecie.

Inna, też ciekawa historia: Mój znajomy, ma wujka, który był księdzem, tak, był, a nie jest. Księdzem był kilka lat, ale porzucił to bo poznał Kościół "od środka". W parafii, w której był księdzem było kilku naprawdę biednych ministrantów, jak przyszły jakieś dary, to zamiast podarować je ministrantom, którzy bezinteresownie i oddanie służą, Proboszcz sprzedaje owe dary na głupim rynku.

Dochodzą do tego sprawy z księżami pedofilami, nawet tutaj znam historię: Impreza, niby zwykli ludzie, a tak naprawdę duża część z nich to księża. Nachlali się i głośno naśmiewali z ludzi przychodzących do nich do spowiedzi - co to ma być? Inna historia: Ksiądz, który bardzo zaprzyjaźnił się z młodym małżeństwem. Miał nawet klucz do ich domu, nachodził ich bardzo często aż w końcu przespał się z żoną dobrego znajomego. Mąż nie zwlekał, miał dowody i poszedł do proboszcza mówiąc mu, żeby coś zrobił, inaczej zgłosi to osobom na wyższych stanowiskach niż on. Co się stało? Owy ksiądz po krótkim czasie został proboszczem w Warszawie. Bardzo ciekawe, jeśli czyta to jakaś osoba, która chce zostać księdzem: łam zasady a zostaniesz nawet biskupem! Ksiądz, stary oblech, który wykorzystuje seksualnie ministrantów.

Jeśli jest ktoś chętny do dyskusji to zapraszam, osobiście jestem osobą niewierzącą, głównie przez instytucje jaką jest Kościół i przez księży, którzy w 80% to pedofile.

Jesteś osobą wierzącą? Wierzysz, że księża to tak naprawdę dobrzy ludzie a Kościół jest dobry? :)
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Incubus3 napisał:
głównie przez instytucje jaką jest Kościół i przez księży, którzy w 80% to pedofile.
Uff, to dobrze, że przez Kościół, bo już myślałam, że przez Boga... :D
Nie oceniam ani katolików ani księży katolickich, gdyż sama nie jestem bez grzechu. Niemniej jednak, Kościół ma swoje problemy z którymi musi się sam uporać. Nie wnikam w szczegóły, mnie to nie dotyczy.
Mówi się też, że Kościół to skupisko grzeszników, zgodnie ze słowami Jezusa: "Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają” (Mt 9,12). Nie trudno się z tym nie zgodzić. Człowiek istota grzeszna, zawsze będzie upadać, bez względu na to, co wyznaje.



Incubus3 napisał:
Jesteś osobą wierzącą?
Jestem, ale nie opieram swojej wiary na Kościele Katolickim.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
po spaleniu marihuany zaczynamy myśleć racjonalnie, mamy gdzieś to, co piszą wszystkie media - zbieramy wszystkie fakty do kupy i wychodzą nam prawdziwe fakty dotyczące tego, co aktualnie dzieje się na świecie.
Szczury i węże które prześladują człowieka po ciągu alkoholowym też są prawdziwe, jak nie wierzysz to popytaj tych którzy je wychodowali.


Jesteś osobą wierzącą? Wierzysz, że księża to tak naprawdę dobrzy ludzie a Kościół jest dobry?
Wszyscy są lub chcą być dobrzy, a czy im to wychodzi to całkiem inna sprawa.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Incubus3 napisał:
głównie przez instytucje jaką jest Kościół i przez księży, którzy w 80% to pedofile.
Skąd taka wiedza że 80 % kapłanów to zboczeńcy ?. Większość takich przypadków występuje w rodzinach . Najwięcej takich przypadków jest wśród psychologów . Te osoby leczą osoby chore i łatwiej jest im wykorzystać te osoby i aktorów te osoby chroni branża i po śmierci od okrywana jest prawda a najwięcej zboczeńców występuje wśród Żydów np SZEF Funduszu Walutowego DSK który urządzał orgie i we Francji był nietykalny i wierzył że USA spróbuje wykorzystać pokojówkę i będzie nietykalny ale USA prawo jest takie samo dla każdego . DSK wykorzystywał egzotyczne kobiety które były nieletnie i przemilczane . Kapłanów nie ma większej liczby niż wśród innych grup społecznych . Media przemilczają przypadki wśród gwiazd i psychologów a najbardziej przemilczają wśród Żydów . Nowym Jorku Chasydzi wykorzystywali dzieci a media to przemilczały np NEW JORK TIMES zawsze krytykuje wspólnoty Chrześcijańskie za wykorzystanie dzieci i przypadku Żydów przemilczał . To pokazuje że najwięcej przypadków występuje wśród Żydów a szczególnie jeśli są Bogaci i pełnią ważną funkcję . Tak samo jest wśród zwykłych bogaczy. Sporo takich przypadków jest wśród partii lewicowych a szczególnie partiach Zielonych . Niemczech Zieloni powstali 1968 i propagowali pedofilie i chcieli by wszystkie zboczenia były legalne . Daniel Cohn-Bendit twórca tej partii realizował praktyce te pomysły i napisał książkę o swoich praktykach pod tytułem „Wielki Bazar”. W książce, która ukazała się w 1975 r., Cohn-Bendit opisywał m.in. doznania seksualne, których zaznał podczas obcowania z pięcioletnimi dziećmi, gdy pracował w przedszkolu we Frankfurcie nad Menem: „Kilka razy zdarzało się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem” – możemy tam przeczytać.

. 1985 r. przedstawiciele Zielonych w landzie Badenia Wirtembergia opowiedzieli się za złagodzeniem kar za wykorzystywanie seksualne nieletnich.
Partia ta podobnie jak inne partie krytykują Chrześcijaństwo za wykorzystywanie dzieci a swoich szeregach tego nie widzą i ukrywają własne zboczenia .To pokazuje że partie Zielonych powinny zostać zakazane . Wszystkie partie które głoszą podobne poglądy .
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
najwięcej pedofilów w Polsce jest wśród nauczycieli, a w USA w skautingu, ale o tym w mainstreamowych mediach się raczej nie dowiesz - nie pasuje do z góry przyjętego schematu wyuczenia w społeczeństwie skrótu myślowego ksiądz = pedofil

W parafii, w której był księdzem było kilku naprawdę biednych ministrantów, jak przyszły jakieś dary, to zamiast podarować je ministrantom, którzy bezinteresownie i oddanie służą, Proboszcz sprzedaje owe dary na głupim rynku
gnidowaty, ten ksiądz, ale generalizowanie, że każdy jest taki, to aberracja
 

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
Dlatego, że Kościół w ciągu ostatnich kilkunastu lat stał się zarabiarką pieniędzy, zbiorowiskiem ludzi, których celem w życiu jest... życie w bezprawiu.
Od kilkunastu lat? Ja bym raczej powiedzial, ze od setek... jesli nie od samego poczatku.
Kosciol jak kosciol... chyba kazdy glupi wie, ze ma on na celu przynosic zyski. Niby firma jak firma... ale ta dodatkowo ma przywileje, grupe zaslepionych wyznawcow i wszystko jej uchodzi na sucho.
 

Kranzescytka

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2013
Posty
17
Punkty reakcji
4
Ech, tematy o kościele już mi bokiem wychodzą tak samo jak tematy o polityce.
Obydwa nic nie warte ale chcące być najważniejszymi a każdy z nas, co o tym pisze to tylko dodaje rekalmy. BO!
Bo jak mówią: "nie ważne jak, ważne aby mówili".
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Kranzescytka
czy masz zamiar w jakikolwiek merytoryczny sposób odnosić się do tematu?
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Incubus3 napisał:
Kilka dni temu miałem bardzo nieprzyjemną sytuację z księdzem, dość młodym, bo 30-paro letnim.
Jaką sytuację, jeśli można wiedzieć oczywiście. Czy ta sytuacja była opisana w którymś z Twoich akapitów?



Incubus3 napisał:
Inna, też ciekawa historia: Mój znajomy, ma wujka, który był księdzem, tak, był, a nie jest. Księdzem był kilka lat, ale porzucił to bo poznał Kościół "od środka". W parafii, w której był księdzem było kilku naprawdę biednych ministrantów, jak przyszły jakieś dary, to zamiast podarować je ministrantom, którzy bezinteresownie i oddanie służą, Proboszcz sprzedaje owe dary na głupim rynku.
No bywa różnie. Widziałem kiedyś interesujący artykuł dotyczący parafilii i zaburzeń wśród polskich księży (niestety, na racjonalista.pl, a tam artykuły dotyczące wiary katolickiej są dość tendencyjne), gdzie autor oceniał liczbę tzw. osób z powołaniem, urodzonych altruistów na 1-2% ogółu.



Incubus3 napisał:
Dlatego, że Kościół w ciągu ostatnich kilkunastu lat stał się zarabiarką pieniędzy, zbiorowiskiem ludzi, których celem w życiu jest... życie w bezprawiu.
Jak ktoś powyżej napisał, nie od kilkunastu, a od kilkuset lat. Z KK w historii bywało różnie, często źle, ale nie oceniałbym pochopnie jego znaczenia w historii Europy. Kościół był Europie potrzebny z kilku bardzo poważnych powodów. Mogę rozwinąć, ale w odpowiednim dziale.



Incubus3 napisał:
Dochodzą do tego sprawy z księżami pedofilami, nawet tutaj znam historię: Impreza, niby zwykli ludzie, a tak naprawdę duża część z nich to księża. Nachlali się i głośno naśmiewali z ludzi przychodzących do nich do spowiedzi - co to ma być? Inna historia: Ksiądz, który bardzo zaprzyjaźnił się z młodym małżeństwem. Miał nawet klucz do ich domu, nachodził ich bardzo często aż w końcu przespał się z żoną dobrego znajomego. Mąż nie zwlekał, miał dowody i poszedł do proboszcza mówiąc mu, żeby coś zrobił, inaczej zgłosi to osobom na wyższych stanowiskach niż on. Co się stało? Owy ksiądz po krótkim czasie został proboszczem w Warszawie. Bardzo ciekawe, jeśli czyta to jakaś osoba, która chce zostać księdzem: łam zasady a zostaniesz nawet biskupem! Ksiądz, stary oblech, który wykorzystuje seksualnie ministrantów.
Wybacz, ale zaczynasz zdanie, sugerując nam, że będzie ona dotyczyła księdza pedofila, po czym nic co napisałeś się tego nie tyczy...



Incubus3 napisał:
Jesteś osobą wierzącą? Wierzysz, że księża to tak naprawdę dobrzy ludzie a Kościół jest dobry?
Zależy w co. Sam mam problemy z wiarą. Nie zajmuję nią sobie głowy. Sam siebie nazywałbym agnostykiem, bo tu mi najbliżej, choć cichutko mam nadzieję, że gdzieś tam jest jakieś "życie po życiu". Co do drugiej części pytania, to wierzę w to, że nie ma ludzi całkiem dobrych i złych. Dobre mogą być uczynki. Człowiek może kierować się zasadami moralnymi, ale i te bywają różnie interpretowane.

Ksiądz będący czynnym pedofilem jest moralnym zerem, podobnie jak każdy inny pedofil. Winien być ukarany z całą odpowiedzialnością. Nie ważne jakiej był wiary, jaką profesję uprawiał, jak wyglądało jego zdrowie psychiczne. Winien być wykastrowany i osadzony w ośrodku karnym, bez ochrony przed współwięźniami.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Akurat wyborcza to nie jest dobre źródło, ale z resztą się zgadzam. Chce mi się rzygać jak patrzę na ten cały syf ukrywany pod kościelnymi dywanami. Nie ma to nic wspólnego z wiarą katolicką.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
sewanna napisał:
Akurat wyborcza to nie jest dobre źródło
Dobre czy nie ,chodziło mi o wypowiedż Michalika ,którą teraz wszyscy próbują "wytłumaczyć"-farsa.
to nie farsa to dramat - oczywiście chodzi mi o dramat właściwy bo farsa jak i komedia jest także dramatem :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
bełkot bez składu i ładu, a wędrujący myślami nie tam gdzie powinien w wykonaniu Michalika, rzeczywiście był dramatyczny
szkoda, lepiej by się stało gdyby nie mówił nic
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
gorzej że ktoś tego oratora wywindował na sam szczyt KK w Polsce, i wychodzi na to że im głupszy tym lepszy
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
może to jednorazowy wybryk?
zobaczymy
(tak z innej beczki zastanawiam się nad połączeniem tego tematu z innym niemal identycznym pt księża - zobaczymy jak się rozwinie)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
miał być jednorazowy wybryk a ten dalej gada, może ktoś mu marychę dostarcza albo wino podmienia


Podczas środowej mszy w katedrze we Wrocławiu ponownie zabrał głos w sprawie pedofilii w polskim Kościele. I winą za molestowanie przez księży obarczył m.in. feministki, które, jak twierdzi, walczą o możliwość dokonywania aborcji, jednopłciowe związki i prawo do adopcji.
Oczywiście księża nie mają problemu, jak to mawiał Wałęsa "Nie chcą ale muszą molestować dzieci"
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Herbatniczku niestety biskup wypowiedział się i jedynie pogłębił niesmak, ja jednak zwrócę na inną rzecz uwagę, księża to raptem kilka % przypadków pedofilii (prawie zawsze homoseksualnej), a reszta?
czy w takim TVN ktoś nazwał nauczycielkę mającą dzieciaka z 14 latkiem pedofilką, doszło do tego, o czym pisali co bardziej agresywni lewacy w USA, słowo pedofilia związano z klerem
mały sukces jest, jak im się uda jeszcze aktywniej manipulować i zohydzić chrześcijaństwo, to nie będzie barier poza zatomizowanym społeczeństwem
gdyby ode mnie to zależało kastrowałbym farmakologicznie każdy przypadek (o czym kiedyś gadał Tusk, z czego się oczywiście rakiem wycofał, aby nie utracić wsparcia lewackich mediów)
podsumowując największym sojusznikiem (paradoksalnie) lewaków okazał się Jan Paweł II decydując o chowaniu sprawy pedofilii wśród księży pod dywan, a taka wypowiedź o jakiej rozmawiamy, to z jednej strony głupota hierarchy, po 2 "wycinankowe cytowanie" przez wybiórczą (i resztę mediów za nią), tak oto historia zatoczyła koło, ten papież, który chyba najostrzej sprzeciwiał się lewicowemu totalitaryzmowi, stał się o ironio dzięki swym pomysłom sojusznikiem jego następców, po czym taki nasz Michalik wbija swoimi słowami nożyk...
 
Do góry