Kościół i księża

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to jest wspaniałe podsumowanie, zamiatanie pod dywan nigdy nie zlikwiduje problemu. Problem będzie narastał i kiedyś wybuchnie. A wystarczyło by się pokajać już na samym początku. Powiedzieć otwarcie przed kamerą - wyhodowaliśmy we własnym gronie diabła - pedofila. Jest niegodny bycia księdzem. Ale nie, i tu przewagę zdobywa koncepcja zamkniętej grupy społecznej. Nie potępiamy naszego człowieka, bo jest nasz i musimy się trzymać razem, to wszystko to manipulacji itd.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Herbatniczek napisał:
zamiatanie pod dywan nigdy nie zlikwiduje problemu.
Smutne jest to że Jan Paweł ,własnie tak postępował-nowy Papierz jak na razie bardzo podoba mi się pod tym względem-zobaczymy jak będzie dalej...
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Ogólnie to JPII nie zajmował się "pierdołami". W sumie to zajmował się wszystkim tylko nie tym, co się działo na jego własnym podwórku. Kuria rzymska, problemy duchownych itp vs. dziesiątki podróż dookoła świata i złota zasada nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie mówię (bo po co? świat jest piękny!). Wyszło na to drugie, a jak wiadomo, gdy kota nie ma, myszy harcują.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Dlatego myślę że Franciszek się sprawdzi. Jak dotąd papieże byli chodzącymi ideałami, do których podchodzono jak do żywych świętych. A ma to być przecież dobry zarządca, który nie boi się podejmować trudnych problemów, ma je rozwiązywać, pomagać innym.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
sewanna napisał:
zamiatanie pod dywan nigdy nie zlikwiduje problemu.
Smutne jest to że Jan Paweł ,własnie tak postępował-nowy Papierz jak na razie bardzo podoba mi się pod tym względem-zobaczymy jak będzie dalej...
już wiemy jak będzie....WEsolowski dostał immunitet watykanski( jest pod ochrona) ofiary zawsze pozostaną ofiarami,,,,,,,tak już jest ...........ofiary pedofilów ,homoseksualistów,gwałciciela,,,,,,pozostaną na zawsze potępiania....nawet przez społeczeństwo.......tzn.zarzuca sie im atakowanie kościoła a nie pedofilów.......wynika z tego ze kosciol atak na pedofilie odbiera personalnie...??
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ten przebił nawet Michalika - kwintesencja mentalności polskiego hierarchy

Czy duchowni powinni informować o przypadkach pedofilii? Zdaniem biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza (75 l.) niekoniecznie. Biskup twierdzi bowiem, że "księża nie są donosicielami", i sprawę wyjaśnia w liście do wiernych.
Jak grupa przestępcza - kryjemy się wzajemnie
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
dziwne......dostałem 3punkty karne za powyższy post.....hmm wolność słowa zwycieza nawet na publicznych/? forach==moderatoze~1 toz o tych sprawach pisza nawet na ''pudelku''haha...............czy i za ten post mam oczekiwać punkty karne? niewielu już wam piszących usow pozostalo..........ups..​
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
vengo napisał:
dziwne......dostałem 3punkty karne za powyższy post.....hmm wolność słowa zwycieza nawet na publicznych/? forach==moderatoze~1 toz o tych sprawach pisza nawet na ''pudelku''haha...............czy i za ten post mam oczekiwać punkty karne? niewielu już wam piszących usow pozostalo..........ups..​
Za powyższy post zostały Ci usunięte 3 punkty ostrzeżeń. Popraw trochę interpunkcję bo bardzo ciężko zrozumieć o co Ci chodzi. Poza tym temat nazywa się "Kościół i księża" a nie "Ostrzeżenia Vengo". Jeżeli chcesz kontynuować ten wątek - zapraszam do mnie na PW.
 

ksi93

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2013
Posty
7
Punkty reakcji
1
Skąd twierdzenie, że 80% księży to pedofile? Są na to jakieś statystyki, autor tematu robił na ten temat jakieś badania? Skąd się wzięła ta liczba? Skąd w temacie o księżach nagle przemyślenia na temat marihuany i tego, czy jest zła czy nie? Wychodzi na to, że Incubus3 sam sobie zrobił offtop, poza tym nie słyszałam, żeby komuś po marihuanie "włączało się" jakieś bardziej niż zwykle racjonalne myślenie.
Inna, też ciekawa historia: Mój znajomy, ma wujka, który był księdzem, tak, był, a nie jest. Księdzem był kilka lat, ale porzucił to bo poznał Kościół "od środka". W parafii, w której był księdzem było kilku naprawdę biednych ministrantów, jak przyszły jakieś dary, to zamiast podarować je ministrantom, którzy bezinteresownie i oddanie służą, Proboszcz sprzedaje owe dary na głupim rynku.
przykre i smutne, ale może te dary po prostu nie były tym ministrantom potrzebne? Co to były za rzeczy, i dlaczego ów wujek nic nie zrobił, żeby pomóc tym biednym ministrantom? Tylko z tego powodu odszedł od kościoła, zamiast zostać i postarać się coś zdziałać? Serio? Coś mi mówi, że to wyssana z palca historyjka.

Jeżeli ktoś wyrzeka się wiary tylko dlatego, że media trąbią o złym kościele, to serdecznie gratuluję, właśnie dałeś sobie wyprać mózg. Tym bardziej, że w tym samym poście piszesz o ludziach, którzy do wiary nie potrzebują chodzenia do kościoła i słuchania kazań.

Co do wypowiedzi Michnika, czy jak mu tam, rzeczywiście są niesmaczne i żenujące, ale czy to temat o nim? Mam wrażenie, że jest tu mowa o niczym i o wszystkim, takie polaczkowe narzekanie na wszystko, o czym nie ma się najmniejszego pojęcia, tylko powtarza się opinie przeczytane na necie albo usłyszane w telewizji.
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
" Dziecko szuka spełnienia w łóżku dorosłego " “ Dzieci potrzebują zaspokojenia, same wchodzą do łóżek dorosłych ” - Skandaliczna wypowiedź księdza Bochyńskiego ! Policzek dla ofiar pedofilii !!!

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,14905274,Dziecko_szuka_spelnienia_w_lozku_doroslego___Wypowiedz.html?v=1&obxx=14905274&order=najstarsze&pId=24935306

Cytat: ks. dr Ireneusz Bochyński, rektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. - " Mamy dzieci 10-letnie, trochę starsze, i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka " .

Ciekawe czy ten ksiądz chciał powiedzieć, że Gilowi i Wesołowskiemu, a może Michalikowi też dzieci wchodziły do łóżek i to stadami? Takie wypowiedzi pasują do pokrętnych tłumaczeń pedofilii.

A oto inne jeszcze komentarze :

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/ofiara-pedofila-czy-ksiadz-rozmawial-z-10-letnia-gwalcicielka-kiedy-to-mowil-bog-odebral-mu-rozum,369529.html

Cynizm kleru katolickiego przechodzi wszelkie granice. Poniższy link podaję dla uzmysłowienia jak wyglądają takie " spełnienia " w łóżku dewiantów w sutannach :

http://www.youtube.com/watch?v=N8_1ddPOTOo#t=11
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
brakuje słów - następny diabeł w sutannie
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zarazy ? wiadomo że grzech pochodzi od szatana
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Zboczena istniały i istnieć będą.
Teraz raczej problem z dziennikarzynami którzy dla tematu tworzą fakty.
Ostatnimi czasy mamy wysyp molestowanych gwiazdek show biznesu, okazuje się że prawie wszystkie były molestowane.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
A jehowe mają pożywkę, codziennie słucham "prawd objawionych", jak po bułki rano idę do jaśnie szanownej siostry w "prawdzie", to jest dopiero jazda po katolach, aż jej z podniety dymki uszami idą :devil:
pewnie, że zboczenia były i będą, to dobrze, że mówi się o tym coraz odważniej i częściej, mnie nie interesuje, kto mowi prawdę i ile prawdy w prawdzie, nie wrzucam zaraz wszystkich do jednego wora, ale Bóg mi świadkiem, że jestem całym sercem za odpowiednimi do czynu karami, nie ważne czy oprawcą jest ksiądz, sąsiad czy nauczyciel, czy inny czort, na pale powbijać i na widok publiczny wystawić, albo za jajka do mostu przybić i zostawić ostry nóż, jako narzędzie wybawienia.
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Środowiska antyklerykalne mają igrzyska, to prawda. Aczkolwiek gdyby przyjąć taki prosty, zero-jedynkowy sposób rozumowania to powinniśmy zakazać naszym dzieciom chodzenie do szkoły, bo to akurat wśród nauczycieli jest najwięcej przypadków pedofilii. Ale no cóż, opinia publiczna zawsze wolała te najprostsze rozwiązania. Przecież tak samo jak ministerstwo edukacji nie dąży do tego aby nauczyciel gwałcił swoich uczniów tak samo Kościół w wymiarze instytucji nie dąży do tego aby ksiądz molestował ministrantów. Chociaż temat jest niewygodny z różnych przyczyn, nie wykluczając zero-jedynkowego sposóbu rozumowania ogółu.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Pestka__ napisał:
A jehowe mają pożywkę, codziennie słucham "prawd objawionych", jak po bułki rano idę do jaśnie szanownej siostry w "prawdzie", to jest dopiero jazda po katolach, aż jej z podniety dymki uszami idą :devil:
Swoją drogą ciekawe. ŚJ też mieli (przynajmniej w Ameryce, gdzie ich najwięcej) sprawy o molestowanie dzieci. Strażnica podobnie jak KK starała się zamieść wszystko pod dywan. Pedofile znajdują się wszędzie i licytowanie się nie ma sensu. Tę konkretną dewiację należy piętnować i zwalczać, tak by występowała jak najbardziej marginalnie.

Oburzać może jedynie podejście władz kościelnych, czy też niektórych decydentów KK, do tematu.

A kwestia odszkodowań? Hmmm... Sądzę, że jeśli pracownik Biedronki zabiłby jakiegoś człowieka na ulicy, to nikt o zdrowych zmysłach nie sądziłby się z pracodawcą (no chyba, że w USA - kraju powagi "prawa"), a z tym konkretnym człowiekiem, winowajcą. Uważam, że zadośćuczynić powinien ksiądz pedofil. Nie, nie za mszowe. Powinien pójść do typowej roboty i zapier***ać na spłatę odszkodowania, tak by przy okazji zobaczyć jak wygląda życie przeciętnego parafianina.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Pedofile znajdują się wszędzie i licytowanie się nie ma sensu. Tę konkretną dewiację należy piętnować i zwalczać, tak by występowała jak najbardziej marginalnie.
Ja wiem, że nie ma sensu, Ty wiesz, że nie ma sensu i ci, co myślą wiedzą. Ale ci, co nie myślą, a jazdę po katolach uprawiają hobbystycznie, będą się podniecać i nic tego nie zmieni, jakby ta cała nagonka miała zaprocentować dla nich jakimiś profitami, wzrostem w statystykach czy cuś :loldev:
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Brave napisał:
Herbatniczku niestety biskup wypowiedział się i jedynie pogłębił niesmak, ja jednak zwrócę na inną rzecz uwagę, księża to raptem kilka % przypadków pedofilii (prawie zawsze homoseksualnej), a reszta?
czy w takim TVN ktoś nazwał nauczycielkę mającą dzieciaka z 14 latkiem pedofilką, doszło do tego, o czym pisali co bardziej agresywni lewacy w USA, słowo pedofilia związano z klerem
mały sukces jest, jak im się uda jeszcze aktywniej manipulować i zohydzić chrześcijaństwo, to nie będzie barier poza zatomizowanym społeczeństwem
gdyby ode mnie to zależało kastrowałbym farmakologicznie każdy przypadek (o czym kiedyś gadał Tusk, z czego się oczywiście rakiem wycofał, aby nie utracić wsparcia lewackich mediów)
podsumowując największym sojusznikiem (paradoksalnie) lewaków okazał się Jan Paweł II decydując o chowaniu sprawy pedofilii wśród księży pod dywan, a taka wypowiedź o jakiej rozmawiamy, to z jednej strony głupota hierarchy, po 2 "wycinankowe cytowanie" przez wybiórczą (i resztę mediów za nią), tak oto historia zatoczyła koło, ten papież, który chyba najostrzej sprzeciwiał się lewicowemu totalitaryzmowi, stał się o ironio dzięki swym pomysłom sojusznikiem jego następców, po czym taki nasz Michalik wbija swoimi słowami nożyk...
Jan Paweł 2 nie ukrywał tych czynów . Wiedział tyle ile przekazali Biskupi i Przeorowie . Nie przekazywały co się dzieje co robią ich kapłani . Wierzył że skoro nie potwierdzają tego ich szefowie to można traktować to jak wymysł komunistyczny bo komunizm znieważał swoich wrogów i o czerniach ich moralnie np Jerzy Popiełuszko był znieważany na różne sposoby i robiono wszystko by oczernić go . Wymyślano afery moralne .Tak samo robiła 3 Rzesza by zniszczyć chrześcijaństwo i usprawiedliwić pogaństwo i mordowanie kapłanów .
 
Do góry