Konwencja o zapobieganiu przemocy wobec kobiet

S

Sa Mara

Guest
Witam forumowiczów :)
Chciałam przejść obok tego tematu bo dla mnie jest oczywisty ale zauważyłam, że nie dla wszystkich. Od jakiegoś czasu obserwuję toczącą się dyskusję na temat ratyfikacji wyżej wspomnianej konwencji i za każdym razem nie mogę się nadziwić z jaką zawziętością potrafią walczyć ci, którzy są przeciwko pomocy dla maltretowanych kobiet. O co chodzi? Aż tak bardzo są zżyci z tradycją? Przecież to skandal, że dobro obywatelek jest niczym dla ideologicznej prawicy. Mam nadzieję, że ustawa przejdzie i przyczyni się do poprawy życia tysięcy kobiet.
 
M

MacaN

Guest
No wiesz... Ja też uważam się za człowieka z poglądami prawicwymi, nie rozmumiem za bardzo w czym konkretnie jest problem. Przecież kobieta to człowiek, nad żadnym człowiekiem się nie można znęcać, tym się zajmuje policja.

Są też przypadki znęcania się nad mężczyznami ;) I co ? Oczywiście jeśli ktoś chce dać pieniądze na taką organizację, to fajnie. Tylko pod warunkiem, że to będą prywatne pieniądze. W moim odczuciu kobiety mają dokładnie takie same prawa jak ja, bo tak przecież jest. Jeśli mają takie same prawa, to dlaczego chcą być traktowane jeszcze bardziej " specjalnie " ? Naturalnie nie jestem przeciwko pomaganiu tym kobietom, ale uważam, że istnieją odpowiednie organy, które odpowiednio reagują na takie sytuacje. Od policji w zwalczaniu, do psychologów w pomaganiu " po "
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Sa Mara napisał:
Przecież to skandal, że dobro obywatelek jest niczym dla ideologicznej prawicy. Mam nadzieję, że ustawa przejdzie i przyczyni się do poprawy życia tysięcy kobiet.
Polska i Europa to nie Arabia Saudyjska,czy arabski krąg kulturowy,prawa kobiet są szanowane jak nigdy i nigdzie wcześniej.
Tak jak napisał Macan ,w przypadkach maltretowania kobiet ,sprawców bierze się za przysłowiowe fraki i sprawa jest zamknięta.
O czym tu w ogóle dyskutować.Czy nie wystarczyło by zaostrzyć i surowo egzekwować kar za przemoc?
Kolejne ogólnokrajowe czcze gadki.
Sprawą oczywistą jest ,że ten cały niepotrzebny zamęt wywołują różni genderowcy ,chcący wykazać,że problem przemocy tkwi w tradycyjnym modelu rodziny ,religii,mężczyznie jako głowie rodziny itp.
Powodem przemocy w rodzinie najczęściej jest alkohol czy narkotyki i tyle w temacie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przemoc to jest też często efekt frustracji, czy to facet czy kobieta wyładowują się na członku rodziny bo samemu się przeżywa jakieś niepowodzenie, niespełnienie. Wtedy własny stres znajduje ujście w postaci agresji na zewnątrz.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Nie trzeba żadnych ustaw. Mamy w Polsce kodeks karny i bicie, zastraszanie i maltretowanie drugiego człowieka jest łamaniem prawa i jest ścigane z urzędu przez prokuraturę. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn bo w Polsce mamy równe prawa i płeć nie ma znaczenia w postępowaniu prawnym.
 
K

konwalia78

Guest
Artykuł 12. Konwencji mówi:
1. Strony podejmą działania niezbędne do promowania zmian wzorców społecznych i kulturowych dotyczących zachowania kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji oraz innych praktyk opartych na idei niższości kobiet lub na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn.
Te dwa słowa rażą mnie w oczy. Dlaczego w dokumencie znalazło sie słowo ,,stereotyp''? Jakie zachowania, sposób myślenia i rozumowania można za taki uznać? Może taki, że normalne małżeństwo to związanie losów kobiety i mężczyzny? Że normalna i zdrowa dla rozwoju dziecka rodzina to ojciec i matka? Że płeć człowieka jest uwarunkowana biologicznie?Że temat seksu nie jest dziedziną wiedzy potrzebną i niezbędną 6 - latkowi?
Czy o te stereotypowe kwestie chodzi i nalezy je wykorzenić? Dokument powołuje się na działanie pomocowe w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i ochronie kobiet ale są w nim głebsze przesłania nad którymi warto się zastanowić. Jak się wykozreni wszystkie stereotypowe kwestie ? Oczywiście nowym programem edukacji w szkołach (i nie tylko) i prawem.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Niestety za tą konwencja stoi lobbing i nie ma ona nic wspólnego z bezpieczeństwem kobiet. To jest w tym wszystkim najbardziej przerażające.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ta konwencja uznaje że istnieje płeć kulturowa.


płeć społeczno-kulturowa” oznacza społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn; (Art. 3c.)Strony podejmują się uwzględnienia perspektywy płci społeczno-kulturowej we wdrażaniu i ocenie wpływu zapisów niniejszej konwencji (Art.6c.)
Nie ma czegoś takiego jak płeć kulturowa. Jest tylko biologiczna. Ta konwencja narzuca gender i ukrywa pod szlachetnym celem. Według gender można sobie wybrać płeć. Wystarczy że facet będzie łykał hormony i już będzie kobietą ale ma jeszcze organy męskie i trudno uznać taką osobę za kobietę . Obetnie sobie penisa i ma być uznany za kobietę. Ta osoba nie zmieni sobie DNA i pies bo kastracji jest psem a nie suką . Nie musi brać żadnych leków ani przejść operacji by zostać kobietą. Efektem gender jest Conchita Wurst. Jest oficjalnie facetem a traktuje się tą osobę jak kobietę. Nie wiadomo czemu . Ta konwencja ma doprowadzić do likwidacji płaci biologicznej i zmusić ludzi by udawali że facet z brodą i sukience jest kobietą . Każdy będzie wychowywał się bez płci a później sobie wybierze płeć. . Nie tylko będzie mógł wybrać płeć męską i żeńską ale też inne. Naszym kraju już prowadza się sztucznie trzecią płeć. Poseł Grodzka nie jest kobietą ale mężczyzną. Udaje kobietę bo był agentem SB i kolaborantem komunistycznym. Popierał Stan wojenny. Dla każdego jest to oczywiste. Sądy szykanują za to i zmuszają do udawania że jest kobietą. Twarz i głos męski jak można traktować jak kobietę?. Dlatego Krystyna Pawłowicz nie zwraca się do niej jak do kobiety tylko do mężczyzny za to miała proces. Dobrze powiedziała że ma twarz boksera bo ma taką twarz . Po prowadzeniu nastąpi agitacja i propagowanie trzeciej płaci. Wtedy szkołach dzieci będą musiały się uczyć że nie płaci biologicznej a dzieci będą obowiązkowo wychowywane bez płci. Prawie każdy będzie musiał uznać faceta sukience za kobietę. Europie Zachodniej obwiązuje patologia która pozwala by facet nadał sobie imię kobiece i ubrał sukienkę.
Ta osoba jest zaburzona psychicznie i stanowi zagrożenie dla innych. Szczególnie jeśli ma brodę i nosi sukienki to stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i bez brody też stanowi zagrożenie np Najwyższym Czasie był list czytelniczki która opisała że mieszka w tym samym bloku co Rafalala. Ta osoba jest oficjalnie , biologicznie , genetycznie facetem ale ubiera sukienki i uznaje siebie za kobietę i każdy kto nie uznaje urojeń tej osoby ryzykuje że ta osoba rzuci się na niego. Jej mąż nie zauważył tej osoby i nie przytrzymał jej drzwi. Ta osoba szalała ale jej mąż zignorował to i poszedł do domu ale ta osoba na ich drzwiach napisała debil. To pokazuje że takie osoby są zaburzone psychicznie i trzeba je leczyć.

. Dla każdego jest oczywiste że jest mężczyzna a nie kobietą. Dlatego ta osoba nie wejdzie do toalety dla kobiet bo nie jest nią. Nie wejdzie do ich pomieszczeń które są dla kobiet.Rafalala jak można zobaczyć na YouTube stanowi zagrożenie dla innych. Dlatego nie można przyjmować ten konwencji bo oznacza propagowanie gender. Przyczynia się do powstania osób zaburzonych które normalnie zamyka się zakładzie psychiatrycznym i leczy a nie uznaje ich urojeń. Jak można mieć organy męskie a uznawać siebie za kobietę. Ten sposób można dojść do absurdów. Uzna siebie za kota. Nada sobie imię mruczek i będzie zachowywać się jak kot to trzeba ją uznać za kota.

TAK czy NIE - Artur Zawisza vs Rafalala 06.08.2014 - Na tym filmie widać że osoby które nie wiedzą kim są stanowią zagrożenie dla innych. Jak widzi się faceta który jest nim biologicznie i oficjalnie a chce by uznano go za kobietę to można zwracać się do niego to coś. Nie da się określić takiej osoby.
https://www.youtube.com/watch?v=QhEh73nrUBc
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
No to po zabiegu

Platforma z przewagą ok 80 głosów właśnie wprowadziła tylnymi drzwiami Gender ,pod płaszczykiem "konwencji o przemocy"
Może ktoś ma ochotę poczytać ten bełkot
W myśl tych bzdur za przemoc odpowiada tradycyjny model rodziny,
Niszczenie rodziny krok po kroku postępuje
http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/E651513809A6D5D8C1257D010031FCD9/%24File/2515.pdf



"Przecież to skandal, że dobro obywatelek jest niczym dla ideologicznej prawicy. Mam nadzieję, że ustawa przejdzie i przyczyni się do poprawy życia tysięcy kobiet."
Autorze tematu możesz spać spokojnie
 
S

serwor

Guest
nie mogę się nadziwić z jaką zawziętością potrafią walczyć ci, którzy są przeciwko pomocy dla maltretowanych kobiet.
Hm, to bez tej konwencji kobiety sa maltretowane ale juz z nią nie?
Na jakiej podstawie tak twierdzisz, bylas , jestes maltretowana?


To znaczy bylas, bo teraz po uchwaleniu konwencji luz blus, mamy raj.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Bardzo dobry post Konwalii78 opisał sedno problemu tej konwencji.
 
K

konwalia78

Guest
To, ze konwencja przeszła nie jest dla mnie żadną niespodzianką. W końcu czekały i czekają na nią tysiace kobiet w Polsce jak podkreslała co trochę Wanda Nowicka :pokrecony:

Zastanawiam się gdzie ma się zacząć i kończyć moje wychowywanie MOICH DZIECI bo gdy zrobię to w duchu wyznawanych przeze mnie wartosci okaże się, że są to wartości sprzeczne z prawem polskim :pokrecony:
Jeśli w moim przekonaniu coś jest złe, destrukcyjne i niemoralne to moze się okazać że wychowuję swoje dzieci stereotypowo i je niszczę :blink:

Państwo nakłada swoje macki coraz dalej i głębiej.....eliminuje rodziców jako pierwszych wychowawców z ich roli i sprowadza ich tylko do utrzymania rodziny i zapewnienia jej materialnych korzyści.
Ciekawe czy te ,,darmowe '' podręczniki dla uczniów będą do wglądu rodziców. Moje dzieci jeszcze na razie z nich nie korzystają, dopiero tak będzie od przyszłego roku szkolnego.


Szkoda, że jak słusznie zauważyła Beata Kępa państwo nie robi nic w celu przeciwdziałania przemocy w szkole. Jak przyznała niedawno wychowawczyni moich dzieci , nauczyciele nie mają zadnych narzędzi do eliminowania patologicznych zachowań. Moje dzieci są swiadkami wypowiadania niegrzecznych (delikatnie mówiąc) słów do nauczyciela , szamotania się z nim i lekceważenia jego słów. Dzieci patrzą na dorosłych jak na bezsilne istoty którym można odpyskować i nie wykonywać poleceń. Taki wzorzec postępowania zakrada się potem do domów i potzreba wysiłku i pracy by autorytet rodzica - człowieka dorosłego był na swoim miejscu.


Aha...jeszcze coś. Skoro państwo rozwinie struktury na rzecz przeciwdziałania przemocy to co za tym idzie wzrośnie liczna stanowisk urzędniczych opłacanych z pieniędzy podatników.

Tak wracając jeszcze do tego zdziwienia determinacją w próbie odrzucenia projektu wspomnianej konwencji: Jeśli nasi rządzący zabrali Polakom kolejne miejsca pracy (spałowali ich w dodatku za bunt i uzasadnioną złość z tego powodu) , zostawiajac ich na pastwę losu, podnieśli wiek emerytalny, zaproponowali szprycowanie kobiet hormonami (pigułka ,,dzień po'' ) na rzecz seksualnych uciech , umożliwili rzozgrabienie naszego kraju ( i wiele innych rzeczy podcinające skrzydła naszej wolności i suwerenności) to poważnie ktoś jeszcze wierzy że w tym gąszczu kłamstw, machlojek i mafijnych rozgrywek przypomniało im się o kobietach których jak dzielni rycerze chcą bronić?
I nie chodzi o sianie podejrzeń (mówię o sceptykach co do wprowadzania kolejnych rewelacji prawnych w naszym kraju) , czy o szukanie spisków ale o włączenie samodzielnego myślenia i badania co nam się podaje w złotych papierkach. Roztropność i zdrowy rozsądek to cechy które powinny charakteryzować człwoieka dorosłego. Ja przynajmniej nie zwykłam przyjmować wszystkiego z ogromnym zaufaniem ( trzeba na nie zasłużyć) i bezrefleksyjnie.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Jak to mówi Kolonko - mamy politykę "sleight of hand", rozgłos w temacie tej durnej konwencji, a po cichu, boczkiem, boczkiem... sprzeciwili się podniesieniu kwoty wolnej od podatku. To jest dopiero skandal.
Ciekawe czy te ,,darmowe '' podręczniki dla uczniów będą do wglądu rodziców. Moje dzieci jeszcze na razie z nich nie korzystają, dopiero tak będzie od przyszłego roku szkolnego.
Ale to mówisz o tych, które teraz wprowadzili, czy mają być jeszcze jakieś zmiany, o których nie słyszałam? Mój syn był pierwszym rocznikiem, który w I klasie dostał rządowe podręczniki. Mam do nich wgląd, przejrzałam bardzo dokładnie. Znalazłam masę punktów, do których mogę się w pełni swojej upierdliwości doczepić, tyłka nie urywają, ale powiedzmy, że zaspokajają niezbędne minimum.

Wracając do konwencji...
@Sa Mara

Witam forumowiczów :)
Chciałam przejść obok tego tematu bo dla mnie jest oczywisty ale zauważyłam, że nie dla wszystkich. Od jakiegoś czasu obserwuję toczącą się dyskusję na temat ratyfikacji wyżej wspomnianej konwencji i za każdym razem nie mogę się nadziwić z jaką zawziętością potrafią walczyć ci, którzy są przeciwko pomocy dla maltretowanych kobiet. O co chodzi? Aż tak bardzo są zżyci z tradycją? Przecież to skandal, że dobro obywatelek jest niczym dla ideologicznej prawicy. Mam nadzieję, że ustawa przejdzie i przyczyni się do poprawy życia tysięcy kobiet.
Śmiech we mnie wzbudza tego typu postawa. Sa Mara, wcale bym się nie zdziwiła, gdybyś jeszcze do tego wszystkiego dodała, że walczysz o prawa maltretowanych kobiet, bo jesteś feministką. I pewnie jako feministka, potrzebujesz do tego kretyńskich konwencji, tak samo jak parytetów przy wyborach. Kupy się to nie trzyma, a świadczy o takiej tępocie umysłowej, że przepraszam, ale we mnie też się budzi chęć maltretowania.
"Ideologicznej prawicy" chodzi o wolność jednostki. Czyli o to, że wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Znaczy to tyle, że nie mamy prawa naruszać czyjejś własności dla zaspokojenia swoich potrzeb. Nie możemy naruszać czyjejś cielesności, w celu zaspokojenia swoich odruchów. Każdy ma rozum, musi być odpowiedzialny za siebie i za swoje czyny. Kara za popełnione przestępstwo musi być odpowiednia i ma się to tak samo w stosunku do kobiet, co w stosunku do mężczyzn.
Dlaczego mówi się wciąż o "maltretowanych kobietach", a słysząc "przemoc domowa" ludzie niepełnosprytni umysłowo od razu widzą pobita kobietę i dzieci oraz mężczyznę - tyrana? ofiarami przemocy domowej bywają również mężczyźni, pragnę przypomnieć, że przemocą nie jest tylko czyn fizyczny, ale również gnębienie psychiczne, a w tym kobiety bywają o wiele gorsze od facetów...
Co tam jeszcze... Jestem matką. Nie zgadzam się zatem, żeby ta cała Fuszara, miała prawo dyktować mi, jak mam wychowywać swoje dzieci. Całkiem niedawno zrobiło się o niej głośno przy okazji jej pomysłu z seksualizacją dzieciaków od najmłodszych lat. Teraz mamy to, o czym napisała Konwalia:

Państwo nakłada swoje macki coraz dalej i głębiej.....eliminuje rodziców jako pierwszych wychowawców z ich roli i sprowadza ich tylko do utrzymania rodziny i zapewnienia jej materialnych korzyści.
Jakie ma być państwo, w którym prezydent mówi wprost, ze chce być "prezydentem obywatelskim"? Proszę sobie dokładnie sprawdzić w słowniku, co znaczy słowo "obywatel".
Po pierwsze to człowiek, ograniczony zewsząd ustalonymi przez (nie)rząd prawami i obowiązkami, a więc człowiek zewsząd ograniczany i sterowany. Woda na młyn. Po drugie: ja bym w ogóle nie chciała być "obywatelką", wolałabym być "poddaną", bo to by świadczyło, że z własnej, nieprzymuszonej woli podejmuję wybór, czy komuś/czemuś służę, czy nie.
Nie jestem zwolenniczką teorii spiskowych, ale zobaczcie, co się dzieje na naszych oczach ze społeczeństwem. Podatki w górę, wiek emerytalny w górę, wiek gotowości szkolnej w dół. Państwo dvpokratyczne, projewropejskie, postkomunistyczny syf z socjalem, który odstrasza nawet wojujących islamistów. Tutaj lepiej odebrać dziecko rodzicom przez biedę i dać pieniądze na jego utrzymanie obcym ludziom. Tutaj pod płaszczykiem szumnych konwencji realizuje się marksistowskie idee, przy okazji cichaczem nie godząc się na podniesienie kwoty wolnej od podatku. To stąd wyemigrowała taka masa ludzi, w większości młodych, którzy powinni być fundamentem rozwoju silnego państwa. O czym to świadczy? Wyłącznie o tym, że mamy być chomikami, napędzającymi maszynkę, która drukuje pieniądze prosto do kieszeni grupy trzymającej władzę, ludzi na usługach obcych państw. Wychowany na chłodno obywatel ma iść jak najwcześniej do szkoły, potem zapierwiaszczać na podatki jak wół bez prawa do godnego życia, prawie do siedemdziesiątki, bo może wcześniej zdechnie, to przy okazji podreperuje ZUS, tego bankruta, który całe życie utrzymujemy po to, by na emeryturze wybierać czy kupić sobie chleb, czy lekarstwa, jak już się swoje wyczekamy w kolejce do lekarzy.
Skandal w tym po:cenzura:ym kraju goni skandal.
Więc z czym jest coś nie tak?! Z "prawicową ideologią" czy z lewakami, którzy pogrążają nas wszystkich razem z tą biedną Polską, bez żadnych skrupułów?! Bez bajek proszę. Mnie interesują konkrety.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Avia - świetny i merytoryczny wpis. Fajnie się czyta ludzi, którzy mają niezależne myślenie.

Pozdrawiam!
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Dzięki, Daniel. Po prostu nie mogę znieść ludzkiej ślepoty i takiego bezsensownego, ograniczonego podążania za "jedyną słuszną opcją".
Na naszych oczach fundują nam cywilizacyjny przewrót, a i tak znajdą się tacy, którzy temu bezmyślnie przyklasną.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Również gratulacje dla Avii za świetny post,chciałem powiedzieć to samo ,ale nie potrafiłem tego tak ubrać w słowa.
Podpisuję się pod tym w każdym razie.
My dorośli sobie jakoś pewnie poradzimy z tą paranoją,szkoda przyszłych pokoleń.kto wie co wymyślą.
Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie sądził,że w Europie w przedszkolach pojawią się bezpłciowe słoniki i zacierane będą "stereotypowe"
pojęcia jak chłopiec i dziewczynka,jak to ma miejsce w Szwecji.
Okazuje się że to co niedawno było science fiction zaczyna się dziać naprawdę
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Marku - nie poradziłabym sobie, gdyby ktoś mi teraz ustawą wprowadził, ze moje dziecko ma zakaz mówienia do mnie "mamo", bo teraz musi się zwracać per "rodzicu"/"opiekunie" tylko dlatego, by dzieci par homo nie czuły się gorsze. Poprzegryzałabym tętnice wszystkim, którzy są zwolennikami odczłowieczania, przysięgam.
 
K

konwalia78

Guest
Avia mam na myśli podręczniki, które już weszły w obieg . Póki co moje dzieci na razie korzystają z zakupionych przez nas. Od przyszłego roku to się zmieni. Na pewno będą się one wpisywały w klimat przyjętej konwencji.
Póki co w pełni korzystamy z obowiazku i przywileju pierwszych wychowawców swoich dzieci i siejemy w nich swoje wartości mając głeboką nadzieję iż plon ten przyniesie dobry plon i nie zostanie zachwaszczony.
Avia w jakim wielu masz dzieci jeśli można wiedzieć.....

Zwróciłaś uwagę na ważną kwestię: Ofiarami przemocy bywają też mężczyźni. Kobieta potrafi wprowadzić w błąd bo wizualnie i z natury pokazuje się jako wrażliwa, bezbronna, bezsilna istota i tymi cechami potrafi pograć na ludzkich emocjach i psychice. Więc skoro przychodzi zapłakana i roztrzęsiona to na samym starcie zyskuje pełne zaufanie i zrozumienie. Niestety bywają kobiety manipulantki i aktorki. Takich historii naczytałam się i naooglądałam trochę. Oczywiscie nie neguję tym wpisem obowiązku niesienia pomocy kobietom autentycznie jej potrzebującym ale w każdym przypadku indywidualnie nalezy podejsć do sprawy zachowując zdrowy osąd, sprawiedliwość i uczciwość.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ja się nieco szerzej wypowiedziałem na blogu
http://www.forumowisko.pl/blog/1867/entry-8277-arogancka-g%C5%82upota-pod-r%C4%99k%C4%99-z-przes%C4%85dem-ta%C5%84czy%C5%82y/
ten wpis szczegółowo omawia przepisy konwencji, więc teraz bardziej skupię się na ocenie (której tam w zasadzie zabrakło)
Neomarksiści drugiej fali swą cokolwiek kuriozalną frazeologią i indoktrynacją niemal bezbrzeżnie opanowali świat polityki i mediów, w zasadzie posiadanie innych poglądów niż akceptujących puste neomarksistowskie hasła, to Faux pas towarzyski. Zastanawiające jest raczej to, jak łatwo tzw establishment wyparł swymi poglądami (zgodnie z zaleceniami Gramsciego) to co 90% społeczeństwa uważa za normalność
Sama konwencja to sprytny zabieg taktyczny dający dokument o pozornie słusznych założeniach, a wprowadzający ekstremizm lewicowy jako jedyny właściwy i słuszny do dialogu publicznego, włącznie z penalizacją innych poglądów...
 
K

konwalia78

Guest
Brave napisał:
Sama konwencja to sprytny zabieg taktyczny dający dokument o pozornie słusznych założeniach, a wprowadzający ekstremizm lewicowy jako jedyny właściwy i słuszny do dialogu publicznego, włącznie z penalizacją innych poglądów...
Tak. Dostalismy w prezencie trujący cukierek w błyszczącym papierku.

W nurt stereotypów wpisuje się jak najbardziej słowo: matka, ojciec. Zostaniemy uświadomieni niedługo że to jest nazwa która przypisuje osobie płeć. No i ciekawe jak to będzie z imionami bo one też jakby nie było charakteryzują płeć narodzonego dziecka.
 
Do góry