Konto oszczędnościowe w banku, pieniądze na % ?

Messyy

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Witam.

Mam kilka gorszy na koncie w baku ING, tam przychodzą mi wynagrodzenia za pracę. Nie ma tego dużo ale trochę jest. Mam tam konto bieżące, bodajże konto Direct.
Ogólnie nie mam tak, że każdego miesiąca wybieram kasę do zera, tylko ciągle coś tam pieniędzy dochodzi i sumka sobie rośnie.
Koleżanka zasugerowała mi abym zdecydowała się na przeniesienie tych pieniędzy na któreś konto oszczędnościowe, tak abym dostawała jakieś tam pieniążki za % od pieniędzy moich na takim koncie.
Słyszałam, że można liczyć na 1% do 3%, że są promocje na kilka miesięcy...
W sumie by mi pasowało coś takiego, bo zawsze to coś tam by wpadło. Pytanie mam tylko takie czy tworząc takie konto i mając tam jakąś sumę pieniędzy można je w każdej chwili wypłacić? Czy są jakieś kary? itp?
Ogólnie zależałoby mi na tym abym w każdej chwili mogła w razie co pieniądze wypłacić bez żadnych strat z mojej puli pieniędzy.
Może Państwo by mogli mi coś doradzić w tym temacie?
Ogólnie jakoś temat banków jest mi słabo znany i jestem trochę zagubiona w tym świecie.
Może ktoś doradzi jakiś konkretny bank?

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc w moich zapytaniach.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Jestem klientem tego banku i co nieco mogę o tej usłudze opowiedzieć. Jeśli chodzi o ING to oferują oni tzw. OKO (Otwarte Konto Oszczędnościowe). Środkami na nim zgromadzonymi można dowolnie dysponować, co oznacza, że może Pani wpłacać i wypłacać pieniądze w dowolnym momencie bez naliczania kar pieniężnych. Niemniej oprocentowanie po wygaśnięciu takiej kilkumiesięcznej (bodajże cztero) "promocji" jest niskie i spada z 3 do 1,20%. Lokata w ING jest już praktycznie nieopłacalna, gdyż oprocentowanie jest praktycznie takie samo. Jeśli zależy więc pani na dostępie do środków pieniężnych lepszym wyjściem jest OKO. Można je otworzyć online.

Co do innym banków to moja wiedza ogranicza się do tego co można sprawdzić w internecie.
 

Work

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Obecnie oprocentowanie na lokatach jest bardzo małe 1-4%. Te na poziomie 3-4% są to lokaty krótkoterminowe zazwyczaj 3 miesięczne powiązane zwykle z otworzeniem konta w tym banku. Mają one chyba charakter przynęty aby zarabiać później na obsłudze konta.
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Nie zawsze trzeba zakładać konto, nie wszystkie banki tego wymagają. Przykładowo Lion's Bank i lokata Welcome, którą można założyć też online - wcale tam nie wymagają zakładania konta. Mój facet właśnie się przymierza, żeby ją założyć, więc mam to na bieżąco.
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Nie, bo Welcome to lokata dla nowych klientów i bez innych produktów. Zakładają tylko rachunek lokaty na czas jej trwania i to wszystko.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Aż tak sobie dla pewności znalazłam, bo mi się wierzyć nie chciało i faktycznie wygląda na lokatę bez haczyków. Ciekawe. :)
 

tonsab

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2016
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja aktualnie oszczędzam na koncie oszczędnościowym w Toyota Banku. Fajne jest, że mają kalkulator konta oszczęnościowego, gdize można łatwo podejrzeć ile się zarobi. Mała rzecz a cieszy
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
U mnie w BGŻ Optima jest tak, że i nowi klienci i ci stali mogą liczyć na dobre warunki. Nie ma znaczenia kto ile czasu ma umowe z bankiem.
 

szot

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2017
Posty
6
Punkty reakcji
0
Też mam założone konto oszczędnościowe, ale to raczej na takie drobne kwoty jak mi coś zostanie na koniec miesiąca.
 
Do góry