Konto młodzieżowe/internetowe...pytania

robert723

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
1. W ogole zaczne od tego, ze jestem "zielony w tym temacje". Musze otworzyc konto w banku. (18 lat koncze za 3 miesiace). Są konta młodzezowe, rozumiem, ze praktycznie nic nas nie ksztuje. pytanie - W takim razie czemu dorosli ludzie nie mogą posiadac tych kont skoro tansze??? Wyjasnijcie mi PO POLSKU :p podstawowe rzeczy ktore powinienm wiedziec...

2. Konto internetowe - czy musze miec skonczone 18 lat??? Czy takie konto bedzie zupelnie odzielne od tego zwykłego czy tez zachowam nr. konta itd. .. no wiecie o co mi chodzi :lol:
I jakie są zalety takiego konta, czy to bezpieczne, po co to w ogóle. U mnie w bliskiej rodzinie nikt takiego czegos nie ma to nie mam wiedzy na ten temat.
 

wasap80

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
278
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
W takim razie czemu dorosli ludzie nie mogą posiadac tych kont skoro tansze??? Wyjasnijcie mi PO POLSKU jezyk.gif podstawowe rzeczy ktore powinienm wiedziec...
1. nie każdy ma np. siedzibę mBank w swoim mieście i konta też nie ma bo mu po co jak nie może wpłacić/wybrać pieniędzy bez prowizji albo ma bankomat w którym trzeba płacić prowizję.
2.
Konto internetowe - czy musze miec skonczone 18 lat???
Nie
Czy takie konto bedzie zupelnie odzielne od tego zwykłego czy tez zachowam nr. konta itd. .. no wiecie o co mi chodzi
konto internetowe jest zintegrowane ze zwykłym kontem, jak wypłacisz ze zwykłego to i z internetowego ci zabiorą :) nr masz taki sam.
konto internetowe jest wygodniejsze nie musisz stać na poczcie czy gdzieś tam w banku jak jest kolejka żeby zapłacić rachunek tylko z domku przelew, bez kolejek i zazwyczaj taniej
 

robert723

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
1. nie każdy ma np. siedzibę mBank w swoim mieście i konta też nie ma bo mu po co jak nie może wpłacić/wybrać pieniędzy bez prowizji albo ma bankomat w którym trzeba płacić prowizję.

Ale chodziło mi o to, czemu dorosła osoba nie załozy np. konta graffiti w PKO a płaci za utrzymanie w zwykłym...?
 

wasap80

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
278
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
może jest jakieś ograniczenie wiekowe, walutowe, kwotowe, niskie odsetki i takie tam...
 

salos

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
http://www.mbank.net.pl/pp/izzy.html#tabs=3

Czy to oznacza, ze jesli skoncze 18 lat nie moge miec juz tego izzy konta?

A otwierajac takie ekonto (takie o który mowa pod linkiem), mam swoja karte i moge normalni pobierac kase z bankomatów?

Jeśli skończysz 18 lat dalej możesz korzystać z izzy konta. Posiadając izzy konto masz kartę i możesz korzystać z bankomatów.
Tutaj możesz porównać te 2 konta:

http://www.mbank.pl/indywidualny/rachunki/...dex.html#tabs=5

Tutaj też możesz założyć takie konto:

http://www.twojakasa.net/mbank/izzy.html#tabs=0
 

olibenek

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Teraz wiele banków oferuje konta młodzieżowe tylko musisz je porównac i wybrać najlepsze dla siebie.
 

agnienia

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
286
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marzeń.
http://www.mbank.net.pl/pp/izzy.html#tabs=3

Czy to oznacza, ze jesli skoncze 18 lat nie moge miec juz tego izzy konta?

A otwierajac takie ekonto (takie o który mowa pod linkiem), mam swoja karte i moge normalni pobierac kase z bankomatów?

jak skończysz 18 lat dalej możesz korzystać z izzy konta, jednak przedstawiciele mBanku dzwonią jakiś czas po ukończeniu 18 roku życia z propozycją założenia rachunku bankowego eKonto.
jest ono wzupełności darmowe, jednak jest korzystniejsze bo jest oprocentowane etc.

wtedy przedstawiciel zakłada Ci przez tel. nowe konto. i wtedy masz dwa konta- izzy Konto i eKonto. Aby zostało tylko eKonto to musisz przelać wszystkie środki na eKonto z izzy i usuwasz izzy. nie ponosisz za to żadnych kosztów.
 

hela1101

bosmanka :P
Dołączył
13 Maj 2005
Posty
816
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...:::hmm:::...
ja nie bawem bede musieć założyć konto, skonczylam osiemnascie we wrzesniu i polecam konto w alior banku, kase bez prowizji można pobierac z każdego bankomatu, oczywiscie mają opcje internetowe kożystania z konta, prawie za nic nie płaci sie prowizji, opłata jest bodajże tylko za prowadzenie karty ale to jest kwestia paru złotych jakos 4 czy 5zl miesięcznie, za przelewy chyba sie nie płaci, i w nocy pieniądze jakoś tam pracują na siebie
 
Do góry