Konto bankowe dla osoby uczącej się.

izuniakn

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
354
Punkty reakcji
0
Witam. Zamierzam założyć sobie konto w banku, tylko że pojawia się pytanie w JAKIM banku ?
Uczę się, rocznikowo mam 18 lat, dokładnie kończę w sierpniu.
Gdzie mają najkorzystniejszą ofertę dla osób uczących się ?
I ile trzeba co miesiąc wpłacać na takie konto ?
 

stewie.90

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja mam konto studenta w ING i nie narzekam. Za kartę miesięcznie płacę 2 zł, tak więc nie jest to dużo :)
 

darkmack

Zwykły Facet
Dołączył
20 Luty 2009
Posty
715
Punkty reakcji
0
Ja tobie polecam konto w mBanku. I jestem bardzo zadowolony
Zero opłat za prowadzenie konta.
Zero za wydanie kary debetowej.
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
ja mam studenckie w PKO, bo rodzice też mają w tym banku i nie płacą za przelewy do mnie, a poza tym PKO ma sporo bankomatów.


ale faktycznie dobre jest w mBanku- mój ukochany tam ma.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
A ja polecam Aliora.. ;)

A tak na serio:
mBank jest fajny, tylko trudno o placówki. Poza większymi miastami jest z nimi problem.
PKO BP (nie wiem w którym pko masz konto W.Redna ;) ) - niestety mają mało bankomatów, a co jeszcze gorsze, w niektórych np. Euronet nie wypłacisz.
Osobiście z ING nie skorzystam, pracowałem trochę dla nich i jakoś się nie przekonałem do tego banku.
A wspomniany na początku Alior - ma sporo plusów, jednak na razie jest zbyt młodym bankiem, nie ma jeszcze zbyt wielu placówek, więc trzeba by się zastanowić.

Szczerze mówiąc, izuniakn, dobrze by było, jakbyś podała ciut więcej informacji. Czy zamierzasz przebywać w większym mieście, czy spodziewasz się, że będziesz miała od kogoś wpłaty na to konto, lub też komuś będziesz wpłacać (wiadomo, przelew wewnętrzny idzie kilka minut, zewnętrzny około doby), czy zamierzasz w przyszłości brać jakiś kredyt..
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
PKO BP (nie wiem w którym pko masz konto W.Redna ;) ) - niestety mają mało bankomatów, a co jeszcze gorsze, w niektórych np. Euronet nie wypłacisz.
to bez żuberka ;) ma dużo bankomatów i z euronetu można wypłacać oczywiście, ale niestety z prowizją
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
bez żuberka to właśnie PKO BP ;)
Bankomatów dużo ma może w Bydgoszczy, jednak ogólnie w wielu miastach Polski trudno znaleźć odpowiedni bankomat.
A jeśli chodzi o euronet - niestety, to jakoś dziwnie działa, bo w niektórych bez problemu wypłacisz, w innych nie..
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
bez żuberka to właśnie PKO BP ;)
Bankomatów dużo ma może w Bydgoszczy, jednak ogólnie w wielu miastach Polski trudno znaleźć odpowiedni bankomat.
A jeśli chodzi o euronet - niestety, to jakoś dziwnie działa, bo w niektórych bez problemu wypłacisz, w innych nie..
no właśnie w Bydzi. ale nie tylko. w moim rodzinnym mieście są aż (!) 3 bankomaty, z których akurat jeden jest pko bp
z euronetu raz wypłacałam i ta przyjemność kosztowała mnie 5 zł.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Ja miałem okazję zjechać wiele większych miast Polski i zawsze zdarzała się sytuacja, że do bankomatów PKO BP trudno było trafić, wielokrotnie trzeba było minąć wiele innych bankomatów. W mniejszych miastach było jeszcze gorzej.
I niestety, korzystając z innych bankomatów, zawsze płacimy 5zł (nawet jeśli to bankomat ING).
A w Gdańsku, korzystając z bankomatów euronetu nie można było wypłacić z karty PKO BP..
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
PKO rulez, największa zaleta tego banku to duża ilość bankomatów w całej polsce i ekspresowe przelewy przez internet.
Sam mam jedno konto w PKO i jedną wysoko oprocentowaną lokatę - polecam wszystkim.
 

qwer12

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Gdybyście szukali opinii o kontach bankowych to na konto ing opinie - bankowe-konta.info/konto/ing-bank-slaski/ takowe możecie sobie sprawdzić. Polecam.
 

pmsady

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
polecam Ci ekonto dla młodych w mbank ( 18 do 26 roku życia ) , w tym koncie masz bezpłatne prowadzenie, bez wymaganych minimalnych wpłat na kono, bezpłatne przelewy, bezpłatne bankomaty w Polsce, karta tez jest bezpłatna jeśli wykonasz nią w miesiącu transakcji na tylko 100 zł.
 
K

Kamil Brz

Guest
Bez problemu obecnie można założyć konto nawet jeśli nie ma się ukończonych 18 lat.

Poszukajcie w necie, w którym banku można założyć dziecku konto. Moja siostra ma w domu nastolatka On bardzo ją swego czasu męczył o to konto tak więc w końcu zdecydowała mu się je założyć. Oczywiście miała pewne obawy na samym początku ale potem mały ją namówił. Obecnie nie żałuje bo dzięki temu dzieciak nauczył się o co chodzi w tych wszystkich sprawach bankowych.
 
Do góry