konsultanci ślubni, co sądzicie?

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Jak w temacie: co sądzicie o konsultantach ślubnych? Uważacie, że są oni potrzebni i czy jest szansa na to by firmy takie cieszyły się u nas w Polsce tak dużą popularnością jak na zachodzie, gdzie praktycznie większość par młodych sięga po pomoc konsultantów ślubnych. A może ktoś z Was ma już doświadczenia z takimi firmami? Znacie jakieś dobre?
 

Katiaaa

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Moja koleżanka korzystała w tym roku z usług konsultantki i była bardzo zadowolona, bo jako dość zajęta kobieta, swoje działania przedślubne mogła ograniczyć do koniecznego minimum. Wynajmowała firmę Exclusive Event. Myślę, że bez problemu mogę ich polecić.Pozdrówka!
 

xtreme

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
109
Punkty reakcji
0
Myślę, że coraz częściej Młode Pary decydują się na wynajęcie konsultantów ślubnych. Przede wszystkim takie osoby są bardziej obeznane w temacie, znają rozmaite nowinki, które na rynku ślubnym pojawiają się dość często. Wydaje mi się, że warto skorzystać z takich usług, bo oferty firm zajmujących się organizacją ślubną są bardzo atrakcyjne. Dajmy na to jedną z ofert np. Gustowne Wesele. Wydaje mi się, że naprawdę opłaca się z takich usług skorzystać, bo można sobie sporo czasu i pieniędzy zaoszczędzić.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Mówicie, że się opłaca to pewnie orientujecie się ile kosztuje wynajęcie takiej firmy? Czy wg Was to, że ktoś za Was wszystko pozałatwia jest warte każde pieniądze? Bo ja nie jestem przekonana, wg mnie strata pieniędzy, dla ludzi którzy lubią szastać kasą na prawo i lewo.
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Nie zgadzam się z opinia jakoby był to niepotrzebny wydatek i strata pieniędzy, a konsultanci ślubni byli tylko dla osób, które szastają pieniędzmi na prawo i lewo. Bez sensu. Znam wiele osób na tyle zapracowanych, że znalezienie czasu na organizację wesela jest w ich wypadku po prostu niemożliwe. Czas to pieniądz, tak? Podobnie jest przecież z różnymi innymi usługami. Wiele z nich moglibyśmy zrobić sami, ale bardziej opłaca się wynająć do tego celu firmę zajmującą się czymś profesjonalnie.
Ja uważam, że wedding plannerzy mają szansę na rozwój w Polsce. Jest coraz więcej firm i kilka naprawdę wartych uwagi (spośród wielu, których oferty przeglądałam, moją uwage przykuła ta firma Gustowne Wesele, o której xtreme piszesz!) Sama mogłabym oddać w ręce takich specjalistów organizację swojego wesela i ślubu.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Tak zachwalacie tą firmę, mówicie, że się opłaca a nikt nie odpowiedział na moje pytanie... Cóż ja tam wyznaję zasadę, że wolę coś zrobić sama i po swojemu niż zdać się na kogoś i mieć dodatkowy wydatek, ale jak kto uważa ;)
 

anabela1979

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Nie zgadzam się z opinia jakoby był to niepotrzebny wydatek i strata pieniędzy, a konsultanci ślubni byli tylko dla osób, które szastają pieniędzmi na prawo i lewo. Bez sensu. Znam wiele osób na tyle zapracowanych, że znalezienie czasu na organizację wesela jest w ich wypadku po prostu niemożliwe. Czas to pieniądz, tak? Podobnie jest przecież z różnymi innymi usługami. Wiele z nich moglibyśmy zrobić sami, ale bardziej opłaca się wynająć do tego celu firmę zajmującą się czymś profesjonalnie.
Ja uważam, że wedding plannerzy mają szansę na rozwój w Polsce. Jest coraz więcej firm i kilka naprawdę wartych uwagi (spośród wielu, których oferty przeglądałam, moją uwage przykuła ta firma Gustowne Wesele, o której xtreme piszesz!) Sama mogłabym oddać w ręce takich specjalistów organizację swojego wesela i ślubu.
Uważam że to sami młodzi powinni zdecydować czy potrzebna jest konsultant, jeżeli nie mogą sobie z czymś poradzić lub nie mają ochoty ani czasu spedzać na jakiś załatwianiach i poszukiwaniach czegoś tam ,to jak najbardziej chyba pomoże im konsultant, to jego praca w końcu
 

hella9

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
z tymi konsultantami to chba przesada jakaś. To młodzi powinni wszystko zorganizować, bo po pierwsze to takie pierwsze duze wspólne przedsięwzięcie i wymaga duzo sił, kompromisu itp. Uwazam że każdej parze się to przyda, a potem jak miło się po latach wspomina ;)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
taka firma to na pewno duża wygoda, ale z drugiej strony te przygotowania są ważne

my wzięliśmy sprawy w swoje ręcę i wszytsko się udało, choć prosto nie bylo
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Biarac firme masz gotowca,ale zero wspomnien...Po latach zawsze fajnie jest sie smiac z tego co bylo z tego co sie nie udalo.

Lepiej poswiecic czas i samemu zorganizowac to tez taka lekcja dla przyszlego malzenstwa bo jak wiadomo razem z przygotowaniami dochodzi stres,nerwy...wiec warto przemyslec co wybrac:)
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Zgadzam się, chociaż sądzę, że po prostu nie każdy nadaje się do załatwiania takich rzeczy. Znam osobiście kilka osób, którym organizacja wesela wcale nie sprawiłaby przyjemności i wtedy właśnie decydują się na pomoc wedding plannerów. Ja sama nie wiem jak będzie w moim przypadku, bo u mnie jest to kwestia braku czasu a nie braku chęci organizacji.
 

joanna104

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ja osobiście uważam, że w Polsce jeszcze długo takie usługi nie będą popularne. Wszystko rozbija się o pieniądze... Sama jestem w trakcie przygotowań do ślubu więc raczej staram się ciąć koszty niż je zwiększać...
 

Jastin18

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
323
Punkty reakcji
1
Moim zdaniem to jest dodatkow i niepotrzebny wydatek. Jedyny plus to to ze prawie wszystko zalatwia za ciebie, ale za to ty nie czujesz ze wychodzisz za maz czy sie zenisz. Moim zdaniem dla bogatych, zabieganych osob, ktore nie maja czasu to dobry pomysl. Jednak jak dla mnie wole sama wszystko zalatwic:).
 

agaletta

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja natomiast chętnie skorzystałabym z usług konsultanta, gdyby tylko trafił się odpowiedni kandydat na męża :p No ale tak na serio to agencja może być fajnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób mieszkających za granicą i chcących zorganizować ślub i wesele u nas w kraju. Zamiast jeździć ciągle w kółko i pilnować wszystkiego można by mieć kogoś, kto załatwiłby wszystko za nas. Co do kosztów to nie ma co ukrywać, że taka usługa kosztuje grosze bo tak nie jest, ale nie ma też tragedii. Jak zrobiłam sobie szybkie rozpoznanie to można znaleźć sporo firm, które mają całkiem rozsądne ceny.
 

jelezja

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Znam jedną parę, której ślub i wesele organizowała konsultantka i z tego co pamiętam byli zadowoleni. Nie byłam osobiście na tym weselu, ale ze zdjęć widziałam że wyszło to fajnie, przynajmniej jeśli chodzi o takie elementy jak dekoracje, ustawienie stołów itp. Jeśli chodzi o ceny to dużo zależy od lokalizacji ( w dużym mieście pewnie będzie drożej ), ale przede wszystkim od zakresu usług - jak sobie zażyczysz nie wiadomo jakich ekstrawagancji to cena idzie w górę. Moi znajomi mieli jakąś firmę z pomorza ( nie znam nazwy ) ale z tego co wiem to kompleksowa obsługa ( bo taką mieli ) kosztowała ich mniej więcej tyle, ile w agencji indygo z linka, którego wkleiła koleżanka, a więc stosunkowo niedrogo jak na takie usługi.
 

kopcik

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
dla mnie też jest to strata kasy, bo lubię wszystko sama zrobić, bo wiem że wtedy będzie na pewno dobrze, ale muszę przyznać, że jeśli miałabym dużo kasy to pewnie pokusiłabym się o takiego konsultanta :p
 

aroma

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja skorzystałam z usług kolnsultanta przy organizacji mojego wesela i też na poczatku kiedy podejmowałam deczyje o wspopracy do konca nie bylam przekonana czy dobrze robie zlecajac to komus badz co badz nieznajomemu ale z czasem okazało się, że to była najlepsza decyzja :) Dziewczyny serdecznie Wam polacam korzystanie z usug takich firm( ja korzystałam z firmy Bluebell ) i to totalna nieprawda i bzdura ze ich uslugi sa drogie i to zbedny wydatek i ze z oszczednosci lepiej sobie darowac zatrudnianie konsultanta. Ja dzieki mojej konsultantce zaoszczedziłam na prawde sporo pieniedzy, to dzieki niej mielismy fundusze na podroz poslubna. Takie firmy maja bazy sprawdzonych podwykonawcow z ktorymi wspołpracuja i u nich maja duze znizki. My mielismy srednio kazda usluge tansza o kilkaset złotych. Do tego (przynajmniej my) trafiliśmy na konsultantkę z prawdziwym powołaniem i to było wiadac na kazdy kroku, że kocha to co robi i przede wszystkim sie na tym zna. To ona otwierała nam oczy na niketore sprawy o ktorych ani ja ani moj maz nie mielismy pojecia. Także jednym słowem poleca firmę bluebell :)
 

anda87

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2011
Posty
32
Punkty reakcji
0
Gdybym miała więcej kasy, chętnie bym skorzystała z takiej pomocy
 

soso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
171
Punkty reakcji
2
Coraz więcej młodych jest tak zapracowanych, że nie ma czasu na poświęcanie swojego czasu na przygotowania do wesela i wszystko wychodzi w nerwach. Myślę, że korzystanie z usług wedding plannera u nas też się przyjmie.
Cała sprawa jak zwykle rozbija się o koszty.
 
Do góry