Konstruktywna alternatywa dla utopii; destrukcji.: system racjonalny

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
majątek Morawieckiego i żony mln zł (na którą przepisał majątek...)


majątek Tuska i żony mln zł (na którą przepisał majątek...)


majątek Kaczyńskiego mln zł


majątek rządu PiS mln zł
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
be65c4d04c0eb.png
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Wolny rynek, nowe miejsca pracy, wzrost gospodarczy, PKB...
Błędy podczas wyciągania pochopnych wniosków, propagandowe wykorzystywanie danych statystycznych itp. na 1-dnym przykładzie.

Przykładowo splajtowało 100 firm, ale jednocześnie powstało 1000 nowych firm. Czy można ogłosić sukces, rozgłaszać, że gospodarka się rozwija, powstają miejsca pracy (oczywiście celem pracy jest efektywne zaspokajanie korzystnych potrzeb), jest coraz lepiej itp.?
Czy najpierw trzeba ustalić całościowo sytuację, gdyż może okazać się, że zbankrutowały firmy np. produkujące pełnowartościową żywność, a dzięki jej spożywaniu ludzie zdrowieli. A powstały firmy produkujące szkodliwą żywność, powodującą u ją spożywających choroby, co przyczynia się do wydatków na leczenie, renty, rodzenia chorych, upośledzonych, niedorozwiniętych dzieci - rencistów itp…
Oprócz tego, z powodu zwiększania zadłużenia Polski przez rząd, rządzący pobierają coraz wyższe podatki i tworzą nowe.
Banki pobierają coraz wyższe odsetki od udzielanych pożyczek. A wszyscy właściciele nowo powstałych firm zaciągnęli w bankach pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Ubywa pracujących, a przybywa rencistów, emerytów, na których utrzymanie rząd zabiera firmom coraz więcej pieniędzy.
Itp., itd.
Więc jakie są rokowania; jest coraz lepiej…

Analogicznie przedstawia się sytuacja z trucizną nikotynową, alkoholową, lekową, indywidualnym transportem spalinowym, przemysłem cmentarnym, perfumami, w tym w sprayu, rodzeniem i hodowaniem chorych, upośledzonych, niedorozwiniętych dzieci itd.
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Uczniowie polityków zdają egzamin na prawidłowo myślących...
Pytania testowe - wybierz prawidłową odpowiedź:
1.
 • Przeogromna większość ludzi nie myśli obiektywnie, całościowo nie analizuje, nie wnioskuje, jest nieodpowiedzialna, krótkowzroczna, egoistyczna, ogłupiona, zmanipulowana, zdemoralizowana, zdegenerowana, więc m.in. uważają, że każda zastana sytuacja jest jedynie słuszna i nic nie zrobią, aby polepszyć swój, innych los? Dalej będą brać udział w destrukcji, prowadzić do dalszego regresu naszej cywilizacji? Ludzie wybitni, w tym etyczni, dalekowzroczni, odpowiedzialni, analizujący, wnioskujący całościowo to są pojedyncze osoby?
 • Większość ludzi jest mądra, ma rację, więc należy kierować się głosem większości?

2.
- Ponad 90 procent materiałów w szkołach jest zbędna, a tego wpajanie skutkuje m.in. zaśmiecaniem, zatruwaniem umysłów, wyczerpaniem, uwrażliwianiem, uszkadzaniem psychik, zniechęceniem, znienawidzeniem zdobywania, w tym użytecznej, wiedzy? Nie uczy się b. wielu potrzebnych rzeczy, w tym myślenia, analizowania, wnioskowania odpowiedzialnego, całościowego? Należy, na podstawie testów, ustalać kto do czego się nadaje i od samego początku uczyć kierunkowo?
Nie więcej jak 4 godziny nauki dziennie (co z tego, że dzieci będą uczyć się rzeczy zbędnych, a nawet potrzebnych (co dotychczas nie ma miejsca) po 8 godzin codziennie skoro przyswoją, zrozumieją, wykorzystają mniej wiedzy, umiejętności, niż gdyby uczyły się 1 raz na dwa dni rzeczy przydatnych po 4 godziny i w sposób efektywny, skuteczny... Plus poniosą szkody zdrowotne, psychicznie, umysłowe z tego skutkami i ich konsekwencjami... A m.in.: "Za kilkanaście lat choroby kręgosłupa będą główną przyczyną niepełnosprawności ludzi całego świata. Problem już dziś dotyka 70 proc. Polaków". "Ludzie są coraz mniej inteligentni. IQ spada o 7 pkt na pokolenie".
Żadnych zadań do domu? Dzień nauki, dzień ćwiczeń fizycznych i innych zajęć? Szkoła podstawowa 6 letnia? Potem kursy zawodowe, albo dalsza nauka w szkołach wyższych? Możliwość uczenia się w własnym zakresie, w tym kierunkowo?
- Obecnie stosowane programy nauczania w szkołach są dobre? A młodzież jest coraz mniej inteligentna, posiada coraz mniej użytecznej wiedzy, bo jest za mało materiałów do przerobienia, za mało godzin nauki, za mało lat nauki?

3.
 • Kompetentnych członków rządu powinny wybierać kompetentne osoby, jako jawna, całkowicie niezależna, w każdym aspekcie, komisja? Członkowie rządu zajmują stanowisko tylko dopóki ktoś merytorycznie nie udowodni, że ta osoba do tego się nie nadaje, że jest lepszy kandydat? W takiej sytuacji osoby odpowiedzialne za wybór tej osoby do rządzenia z komisji wyborczej tracą swoje stanowisko i zabierane jest im, wypłacone wcześniej, za źle wykonaną pracę honorarium? A w razie udowodnienia, że złego wyboru dokonali świadomie, za łapówkę, ponoszą b. surowe konsekwencje, w tym w postaci kary pozbawienia wolności?
 • Członków rządu powinni wybierać wyborcy, którzy zostali obdarowani i przeszkoleni za pośrednictwem TVP przez rząd? Rządzący powinni zajmować się rządzeniem do czasu zakończenia swojej kadencji?

4.
 • Decyzje powinny by podejmowane w oparciu o całościowe przeanalizowanie, prawidłowe wywnioskowanie i mieć na celu osiąganie pozytywnych celów? Każdy człowiek powinien mieć możliwość zaprezentowania swojej kandydatury na posła, senatora, członka rządu, celem wstępnej weryfikacji, za pośrednictwem forum rządowo-ludowego? Jak również przedstawiać tam swoje uwagi, sprzeciwy, w tym wobec projektów, kandydatur, członków rządu, pomysły, propozycje, projekty? - I jeśli nikt tego merytorycznie nie podważy, to obowiązkiem rządzących jest podporządkowanie się, tego zastosowanie, w tym usunięcie danego członka rządu, mianowanie mającego lepsze kwalifikacje?
 • Decyzje powinny być podejmowane w oparciu o wynik referendum, głosowania?

5.
 • Ludzi na świecie jest o rzędy wielkości za dużo, co wywołuje efekt negatywnych lawin problemów. Więc m.in. trzeba zezwolić na bezbolesną, w przeciwieństwie do naturalnej śmieci, eutanazję, komisyjne bezbolesne uśmiercanie, zezwalać wyłącznie na pozytywną prokreację?
 • Ludzi na świecie jest za mało, więc należy zwiększać przyrost naturalny?

6.
 • Płodzenie, rodzenie, hodowanie dzieci chorych, upośledzonych, niedorozwiniętych powoduje brak ludzi do pracy, prowadzi do biedy, długów, bezbronności państwa, degeneracji, wyginięcia danego społeczeństwa, naszego gatunku?
 • Płodzenie, rodzenie dzieci chorych, upośledzonych, niedorozwiniętych jest dobre i słusznie jest nagradzane pieniędzmi i innymi korzyściami? A płodzenie, rodzenie dzieci ładnych, zdrowych fizycznie, psychicznie, inteligentnych, o pozytywnym potencjale jest objawem faszyzmu, złe i słusznie jest karane podatkiem na dzieci chore, upośledzone, niedorozwinięte?

7.
 • Pieniądze, dobrobyt powstaje z efektywnie wykonywanej, z jak najmniejszymi negatywnymi skutkami, pożytecznej pracy?
 • Pieniądze, dobrobyt zapewnia rząd?

8.
 • Zadłużanie państwa pogrąża państwo, kraj, obywateli?
 • Zadłużanie państwa jest korzystne?

9.
 • Surowce, energię należy oszczędzać, a więc m.in. jak najmniej produkować przyszłych śmieci, które zajmują coraz więcej miejsca, coraz bardziej skażają, trują, jak najmniej skażać, truć, produkować wyłącznie rzeczy pożyteczne, a po ich zużyciu ich składniki powinny nadawać się i być przetwarzane i ponownie wykorzystywane? Propagowanie, wpajanie konsumpcjonizmu, zadłużanie państw jest w interesie i opłacane przez fabrykantów, tych, którzy udzielają pożyczki, aby powiększać swój majątek, mieć wpływ na zadłużające swoje państwa rządy?
 • Powinno się jak najwięcej produkować; zwiększać PKB, co zapewnia miejsca pracy i umożliwia zwiększanie zadłużanie państw?

10.
 • Ludzi konstruktywnych, wybitnych należy, w tym finansowo, wspierać, aby mogli działać na większą skalę, osiągać pozytywne cele, oraz aby takich, ich uczniów, naśladowców, ludzi przybywało, a za sprawą ich działalności powstawał efekt pozytywnej lawiny?
 • Tylko popierający zastany system, rządzących są odpowiednimi wzorcami do naśladowania i zasługują na nagrodę?

Jeśli wybrałeś/aś wszędzie 2-gą opcję, to oznacza, że jesteś osobą prawidłowo myślącą, w tym popierającą jedynie słuszną demokrację, oraz nadajesz się do rządzenia!
Celem dalszego kształcenia właściwej postawy zapraszamy do słuchania wiadomości w TVP, udziału w wyborach, zapisania się do partii politycznej i czekania na kolejne wybory, co zapewnienia, w międzyczasie, także niezbędną rozrywkę, i tak do emerytury. Życzymy przyjemnego odbioru i dużo emocji!

image079.jpg

Co on znowu pier...! Ja pier...! K...wa!
image081.jpg

Tu Raaadiooo X! Słuchasz radia X! Słuchaj radia X! Piosenka w radiu X! Radio X - najlepsze źródło wiadomości! Twoje Wiadomości w radiu X! Pogoda w radiu X! Jest godzina... w radiu X! Gość w radiu X! Reklama w radiu X! Program w radiu X! Jesteś mądry. bo słuchasz radia X! Jesteś dobry, bo słuchasz radia X! Masz rację, bo słuchasz radia X! Dzisiaj, jak co dzień, jest do wygrania nagroda dla tej osoby, która poprawnie poda: Ile set razy podamy dzisiaj nazwę naszej stacji radiowej? Słuchaj radia X! Tu Raaadiooo X!...
Dołóż do grilla, bo przygasa! I podgłoś radio! Niektórzy ludzie to są poj...ni - bo nie chcą słuchać radia, radio im przeszkadza!... No! A są i tacy, co i telewizji nie oglądają - to są dopiero pop...ni ludzie, nie Zdzichu!? No!
Ale nie ma się co przejmować debilami! Ch... im w d...!
Podaj kolejną zgrzewkę piwa i fajki!
Jakie dziś bierzemy narkotyki?
image035.gif

A na kogo głosujesz w tych wyborach? Bo ja głosuję na...
image054.jpg
 
Ostatnia edycja:

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Poseł Lubczyk – najbiedniejszy dentysta w Polsce [Politycy Plotą Farmazony]
| 13.08.2023 r.

Odsiadka z Politykiem (MEGA SKECZ) - KMN, Kabaret Smile


Wywiad z Prawowitym Prezydentem
| 08.08.2023 r.


Senyszyn do PISu "Przegracie i będziecie rozliczeni" #shorst


Lista afer PiS

Arbitror chce udokumentować afery PiS. Darmowa broszura dla "skazanych na TVP"

https://www.wirtualnemedia.pl/artyk...t-pis-dokumentacja-broszura-andrzej-grabowski | 2023-06-21
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Proszę się zastanowić na przykładzie 2-ch państw:
- w jednym podatki wynoszą 10 procent z zarobionych pieniędzy. Prawie niczego nie ma za "darmo", ale przeciętne zarobki wynoszą 6 tys. zł? Nikt nie przekupuje wyborców... Nikomu nie przychodzi do głowy, aby próbować wyłudzić pieniądze od państwa. Itp., itd.

- w drugim podatki, bezpośrednio i pośrednio, podczas płacenia za produkty, usługi, płacone, wynoszą, łącznie, 70 procent z zarobionych pieniędzy. Prawie wszystko jest za "darmo", ale przeciętne zarobki wynoszą 3 tys. zł... Mnóstwo ludzi pasożytuje na zasiłkach, rentach, wyłudzają odszkodowania itp... Utrzymywana jest za dziesiątki mld zł armia urzędników, którzy, wraz z rodzinami, głosują na dobrodziei polityków, którzy ich dokarmiają pieniędzmi podatników oraz pochodzącymi z zadłużania podatników... A pożyczkodawcy mają swoje wymagania... Nikt niczego nie szanuje, o nic nie dba, bo przecież jest za darmo... Wszędzie jest ścisk, są kolejki, bo przecież jest za darmo, to szkoda nie skorzystać... Mnóstwo ludzi zajmuje się zbędną, szkodliwą pracą, bo ludzie korzystają z "darmówek"... Jest niska jakość szkolnictwa, lecznictwa... Itp., itd...


[94 daniny-podatki (różnie nazywane, pobierane)]
Ile podatków mamy w Polsce?

| 06.2023 r.

Prawdopodobnie, jeśli mieszkasz w Polsce i pracujesz legalnie, to państwo zabiera Ci przynajmniej 40%, a może nawet ponad 50% tego co wypracujesz [z pensji].
https://finanse.rankomat.pl/poradniki/jaka-czesc-zarobkow-oddajemy-panstwu/ | 23 czerwca 2022
[Plus 94 daniny-podatki podczas zakupów, korzystania z usług itp., itd. - red]

[Koszty pracy - ile z zarobionych pieniędzy zabiera państwo]
Sławomir Mentzen: BYŁEM KARANY! Mówi o PICIU ALKOHOLU i ściąganiu

| 02.05.2023 r.

Co do dysponowania naszymi i pożyczonymi pieniędzmi przez polityków.
Całkiem inaczej dysponuje się swoimi pieniądzmi na swoje potrzeby niż nieswoimi pieniądzmi na nie swoje potrzeby…

„Po uchwaleniu nowelizacji budżetu na 2023 r. limit wydatków wynosi nie więcej niż 693,4 mld zł (wcześniej było to 672,5 mld zł), dochody budżetu mają sięgnąć 601,4 mld zł (poprzednio było to 604,5 mld zł), zaś deficyt budżetu państwa ma wynieść maksymalnie 92 mld zł (poprzednio - 68 mld zł).”


Proszę się zastanowić, czy ma sens: najpierw pobierać pieniądze, jednocześnie opłacając zajmujących się tym pracowników, pośredników, a następnie część z tych pieniędzy wybrańcom zwracać, jednocześnie opłacając zajmujących się tym pracowników, pośredników... Po czym wydając te pieniądze ponownie pobierane są daniny-podatki - jednocześnie opłacając zajmujących się tym pracowników, pośredników...


Nakłady na administrację w Polsce wynoszą około 25 mld zł rocznie. Wysokie zarobki, pewność zatrudnienia, niestabilność prawa powodują, że aparat ma się doskonale i wciąż się powiększa.

Cyril Northcote Parkinson, brytyjski historyk, doradca konserwatywnych rządów w sprawach administracji publicznej, w latach 60. ubiegłego wieku zauważył, że większość pracy urzędników stanowią działania pozorne, których celem jest jedynie uzasadnienie swojej użyteczności. Innymi słowy urzędnicy w pocie czoła zmieniają przepisy, produkują tony rozporządzeń, aktów wykonawczych, zaleceń itp. tylko po to, by je zmieniać i produkować.

Obecnie Polaków obsługuje przeszło półmilionowa armia urzędników działających w trzech strukturach: administracji rządowej, państwowej i samorządowej. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza zatrudnienie na wszystkich szczeblach niemal wyłącznie z roku na rok rosło. W połowie lat 90. w całym aparacie administracyjnym było zatrudnionych nieco ponad 100 tys. osób. W ubiegłym roku natomiast, jak wynika z ostatniej informacji na ten temat Głównego Urzędu Statystycznego, w sektorze administracji publicznej, obronie narodowej i zabezpieczenia społecznego pracowało 525 tys. osób.
https://www.money.pl/gospodarka/ile-kosztuje-biurokracja-6646235934628512a.html | 06.06.2021


------------------------
Rozwiązaniem jest nieomal samowystarczalne, nieomal bezpodatkowe państwo.
Płatne: usługi urzędnicze, lecznictwo, ubezpieczanie się na własną rękę*, samoutrzymywanie się przez więźniów itd.
Podatki płacą wyłącznie milionerzy i w takim stopniu, by nikt nie mógł stać się miliarderem.

*https://natemat.pl/152701,mlodzi-nie-chca-placic-na-zus-by-nie-stracic-pieniedzy | 26 sierpnia 2015: Młodzi nie chcą płacić na ZUS. Po 40 latach oszczędzania uzbieraliby aż 371 tys. zł.
[Za które można kupić np. działkę, lokal, mieszkanie, garaże na wynajem, działalność gospodarczą i dokonać inne inwestycje. - red.]
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Zbliżają się tzw wybory...
Ratuj kraj!!! - Zabierz dziadkom, sąsiadom alkoholikom, nierobom, debilom, chorym upośledzonym, niedorozwiniętym, płodzącym chore, upośledzone, niedorozwinięte dzieci: telewizor, radio, dowód osobisty!!!

AWANTURA NA ULICY! Wyborcy PiS POKŁÓCILI się o referendum!
| 17.08.2023 r.


Ciągle słyszę z mediów o tzw. obrażaniu Polaków, w tym jako wyborców, wyznawaniu, gloryfikowaniu demokracji itp... Otóż trafna diagnoza nie jest obrazą... I w związku z tym już to ukazuje czym jest demokracja... A jeszcze wystarczy sobie unaocznić: kto kandyduje, w tym jest w ogóle wstanie, w demokracji...; kto wybiera/głosuje w tzw. wyborach...; kto jest wybierany w demokracji...; jakie są tego skutki i ich konsekwencje... A więc tacy ludzie zasługują na uznanie, szacunek...; są obrażani czy trafnie oceniani; diagnozowani... I lekiem ma być tego kontynuowanie, rozwijanie...
Co większość ludzi uznaje za normalne, dobre, prawidłowe...; czego chcą, co realizują... I konstruktywna alternatywa
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Rekordowa liczba niewypłacalnych firm w Polsce [RAPORT]
W pierwszym półroczu 2023 r. w Polsce niewypłacalność ogłosiło ponad 2,5 tys. firm. To prawie tyle samo co przez cały ubiegły rok, gdy upadło 2752 przedsiębiorstwa.
Od stycznia do czerwca niewypłacalność ogłosiło aż 2528 firm, co stanowi wzrost o 142 proc. w porównaniu do I półrocza poprzedniego roku.
https://forsal.pl/biznes/firma/arty...zba-niewyplacalnych-firm-w-polsce-raport.html | 18 lipca 2023

Zaległości firm wobec banków i kontrahentów wzrosły w rok o 8,4 proc., do 41,5 mld zł - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.
https://www.google.com/search?q=Zaleg%C5%82o%C5%9Bci+firm+wobec+bank%C3%B3w+i+kontrahent%C3%B3w+wzros%C5%82y+w+rok+o+8%2C4+proc.%2C+do+41%2C5+mld+z%C5%82+-+wynika+z+danych+Rejestru+D%C5%82u%C5%BCnik%C3%B3w+BIG+InfoMonitor.+&client=firefox-b-d&sca_esv=562009476&sxsrf=AB5stBgD-wC52eCU3RR3KMPTsO7R9kF1Zg%3A1693600644200&ei=hEvyZL7mC_6G9u8Pu_uZoAI&udm=&ved=0ahUKEwi-uKeGooqBAxV-g_0HHbt9BiQQ4dUDCA4&oq=Zaleg%C5%82o%C5%9Bci+firm+wobec+bank%C3%B3w+i+kontrahent%C3%B3w+wzros%C5%82y+w+rok+o+8%2C4+proc.%2C+do+41%2C5+mld+z%C5%82+-+wynika+z+danych+Rejestru+D%C5%82u%C5%BCnik%C3%B3w+BIG+InfoMonitor.+&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAilQFaYWxlZ8WCb8WbY2kgZmlybSB3b2JlYyBiYW5rw7N3IGkga29udHJhaGVudMOzdyB3enJvc8WCeSB3IHJvayBvIDgsNCBwcm9jLiwgZG8gNDEsNSBtbGQgesWCIC0gd3luaWthIHogZGFueWNoIFJlamVzdHJ1IETFgnXFvG5pa8OzdyBCSUcgSW5mb01vbml0b3IuIDIHECMY6gIYJzIHECMY6gIYJzIHECMY6gIYJzIHECMY6gIYJzIHECMY6gIYJzIHECMY6gIYJzIHECMY6gIYJzIHECMY6gIYJzIHECMY6gIYJzIHECMY6gIYJ0iNJFDRBlixHXACeACQAQSYAbMBoAHKFKoBBDAuMjG4AQzIAQD4AQH4AQKoAgrCAgQQIxgn4gMEGAEgQYgGAQ&sclient=gws-wiz-serp


Budżet 2024: zadłużenie państwa przebije 2 bln zł
Deficyt w budżecie państwa w przyszłym roku ma skoczyć do ok. 165 mld zł z 92 mld zł w tym roku. A dług całego sektora finansów publicznych ma się zwiększać o niemal 340 mld zł do ponad 2 bln zł – wynika z uzasadnienia do projektu ustawy budżetowej na 2024 r.
https://www.parkiet.com/finanse/art39007041-budzet-2024-zadluzenie-panstwa-przebije-2-bln-zl | 25.08.2023

Budżet 2024: zadłużenie państwa przebije 2 bln zł
Deficyt w budżecie państwa w 2024 r. ma skoczyć do ok. 165 mld zł z 92 mld zł w tym roku. A dług całego sektora finansów publicznych ma wzrosnąć o niemal 340 mld zł do ponad 2 bln zł – wynika z uzasadnienia do projektu ustawy budżetowej na 2024 r.
https://www.rp.pl/budzet-i-podatki/art39006981-budzet-2024-zadluzenie-panstwa-przebije-2-bln-zl | 25.08.2023

deficyt 165 mld zł 2024 r.

zadłużenie 2 bln zł 2024 r.

[Proszę państwa. Nie ma się czym przejmować, o co martwić, przecież tak twierdzi Pinokio! I to przez sam nasz codzienny, powszechny, odwieczny TELEWIZOR! - Uff, co za ulga prawda! No i jest na kogo głosować!! - To podwójna ulga!! A będzie jeszcze lepiej, jak zapewnia Pinokio! - To potrójna ulga, jak Trójca!!! - Przypadek?!! No i hasło wyborcze na 2023 r. gotowe: Kto polak, prafdziwy patriota słucha telewizora i głosuje na Trójcę!!!...
PS
Życzę emocjonującego czekania na następne wybory, następne wybory, następne wybory... Oraz dalszego wyznawania PRZEKAZU Z NAJJAŚNIEJSZEGO TELEWIZORA, w tym od polityków!! Dalszej wiary w demokrację!!! - red.]

8577a1a232468.jpg
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
100 konkretów Koalicji Obywatelskiej [Skrót kongresu]
| 09.09.2023 r.
[W skrócie i w uproszczeniu: Aby dać jednym, to trzeba zabrać innym, wszystkich zadłużyć; spłacać odsetki, opłacić polityków, media, urzędników, bankierów - obsługujących programy. A następnie te pieniądze będą wyłudzane przez oszustów, nierobów, alkoholowych, nikotynowych, narkotykowych, lekowych, żywieniowych, płodzonych chore, upośledzenie, niedorozwinięte dzieci; rencistów - degeneratów...!!! Itp., itd... Co już wielokrotnie opisywałem. Czyli kontynuacja ogłupiania, destrukcji... - red.]

image035.gif


image015.gif


image021.gif

image019.gif


39a1bb221972eb64gen.png

146285b5545f784egen.png


image033.gif05 lut 2019
Postępowanie racjonalne oznacza osiąganie pozytywnych celów, bez względu na to, czy jest to zgodne czy nie z wymogami religijnymi, prawnymi, relatywnymi, względnymi moralnymi, co o tym sądzi większość, autorytety, np.:
- rozmnażają się i to w odpowiedniej ilości, do możliwości środowiska, przyrody, Natury, wyłącznie ludzi zdrowi i o wysokich pozytywnych walorach, które są przekazywane. Płody, noworodki z wadami są bezboleśnie dla nich uśmiercane.

- produkuje się rzeczy racjonalnie zasadne i w sposób jak najmniej szkodliwy dla środowiska

- przygotowuje i emituje się wyłącznie wartościowy przekaz, tak edukuje, kształci (nie wolno przymuszać do odbioru tzw. reklam, indoktrynować religijnie, wpajać moralnych, ekonomicznych, gospodarczych, politycznych utopii)

- wspiera się wyłącznie wartościowych, konstruktywnych ludzi i w jak największym stopniu wykorzystuje ich potencjał (nie nagradza się za degeneractwo, np. nikotynowe, alkoholowe, narkotykowe, żywieniowe, prokreacyjne, religijne, za demoralizowanie, wypaczanie, wynaturzanie; za szkodzenie, niszczenie, pogrążanie)

- każdy człowiek ma identyfikator z numerem i statusem i jest jawnie, na liście w internecie, opisany, co sobą reprezentuje; kim jest.

Itp.

Proszę się zastanowić, czy dzięki temu będzie dalej wszechstronnie, jak dotychczas, coraz gorzej, czy wszechstronnie coraz lepiej.
----------------------------------
Społeczny ruch polityczny 2019 na rzecz wprowadzenia racjonalnego systemu społeczno-polityczno-gospodarczego
| Wolnyswiat.pl

image003.gif


EUTANAZJA, EUGENIKA

EUTANAZJA; SELEKCJA POZYTYWNA/DOGŁĘBNA ETYKA


29 sie 2019
Tzw. wybory do Sejmu, Senatu 2019
Moje propozycje wyborcze:

Hasło wyborcze:
By było normalnie, dobrze, to trzeba postępować konstruktywnie, czyli normalnie, dobrze/prawidłowo (a nie destrukcyjnie, kierować się głosem większości, wynikiem głosowania, interesem partii politycznych itp., bo to nie jest żaden merytoryczny, prokonstruktywny argument)!

Mój program społeczno-polityczno-gospodarczy w skrócie
Tylko zdrowa żywność.
Bezpłatne (opłacane z podatków) prawidłowe indywidualnie dobrane odżywianie w publicznych centrach posiłków (miliardy opakowań mniej, o wiele mniejsze zużycie energii, mniejsza emisja spalin, mniej ścieków; mniej skażeń; mniej trucia, o kilkadziesiąt procent chorych mniej; mniejsze wydatki na lecznictwo).
Przyczynowe, całościowe [a nie objawowe] leczenie, w tym dzięki stałym, nigdy nie zmniejszanym, pensjom dla lekarzy – wówczas w ich interesie będzie, by skutecznie leczyć, by mieć mniej pacjentów/pracy (a nie jak najwięcej pacjentów i otrzymywać procent od przepisanych leków, zleconych/przeprowadzonych zabiegów itp.).
Delegalizacja partii politycznych (Te organizacje wyspecjalizowały się w dbaniu o własny interes, bez względu na tego skutki i ich konsekwencje dla narodu, kraju, państwa). Każdy może zarejestrować się i przedstawić, co sobą reprezentuje na forum rządowo-obywatelskim, samorządowo-obywatelskim i tak (bez żadnych innych formalności) wstępnie kandydować na prezydenta, premiera, posła, radnego).
Jawny status każdego obywatela – co sobą reprezentuje, na internetowym portalu, i na tej podstawie stosowanie odpowiednich zakazów, przydzielanie przywilei, w tym w większości przypadków zamiast kary więzienia, to wypłacanie odszkodowań lub odpracowywanie przez przestępców poczynionych szkód, oraz noszenie przez zasądzony czas kamizelek z odpowiednim napisem (A m.in.: Jestem złodziejem kieszonkowym! Jestem bijącym niewinnych ludzi łobuzem! Jestem włamywaczem! Wyłudzam pieniądze od ludzi! Nie płacę pracownikom! Znęcam się psychicznie nad niewinnymi ludźmi! Znęcam się fizycznie nad niewinnymi ludźmi! Jestem debilem! Jestem psychopatą! Itd.).
Zakaz emisji tzw. reklam!
Zakaz produkcji rzeczy nietrwałych, zbędnych, szkodliwych/produkowania szybkich śmieci.
Składa Unijna tak. Pieniądze od Unii i skądkolwiek dla Polski nie. A w zamian w Polsce m.in. handlem, bankowością, przekazem telewizyjnym, radiowym zajmują się wyłącznie polskie firmy!
Zakaz zadłużania Polski/Polaków.
Niemal całkowicie bezpodatkowy i bezskładkowy system gospodarczy. A podatki płacą jedynie milionerzy i miliarderzy (płatne usługi urzędnicze dla petentów, więźniowie sami się utrzymują z pracy, sądy, policja utrzymują się z zasądzonych kar i z pracy więźniów, płatne szkolnictwo, posłowie, rząd i ich personel utrzymywani są z dobrowolnych wpłat wnoszonych przez obywateli oraz z państwowej działalności gospodarczej, infrastruktura drogowa utrzymywana jest z części pieniędzy pozyskiwanych z sprzedaży tego, co stanowi zasilanie pojazdów).
Wyłącznie pozytywna prokreacja, a m.in. tą drogą zmniejszanie liczby ludzi chorych, odrażających fizycznie, upośledzonych, szkodliwych psychicznie, nienormalnych, niedorozwiniętych umysłowo; zwiększanie pozytywnego potencjału naszego gatunku, zmniejszanie ilości przyczyn przestępczości, cierpień, nieszczęść, itp.
W coraz większym stopniu pozyskiwanie energii z źródeł odnawialnych i przechodzenie na pojazdy nie emitujące zanieczyszczeń.
Itp., itd.

Wolnyswiat.pl
Mój forowy publikator: http://wolnyswiat.pl/forum/index.php
Racjonalne zarządzenia: http://wolnyswiat.pl/24.html
Racjonalny rząd: http://wolnyswiat.pl/racjonalnyrzad/

Chcecie P., by to wprowadzić, to odpowiednio postępujcie, konsekwentnie działajcie, wspierajcie, by uzyskać efekt pozytywnej lawiny (dotychczas jest efekt negatywnej lawiny)(życie ma się jedno/żyje się tu i teraz. Drugiej takiej okazji może nie być).


30 gru 2018
Naród m.in. chroni, dba o swoje wspólne dobro, swój kraj, a jako obywatele o swój kraj jako państwo, działa na rzecz coraz lepszego bytu, zapobiega niebezpieczeństwu, ratuje w razie potrzeby swoją wspólnotę, swój kraj, w tym jako państwo.
Natomiast bydło ludzkie, jak się je np. zawoła z telewizora, np. Wy mondre prawdziwe polaki! Choćta nas, osoby niekompetentne, debili, psychopatów, złodziei, kłamców, oszustów, zdrajców, szkodników, niszczycieli, pogrążaczy itp. ponownie wybrać, to bydło pójdzie i ponownie te kreatury - za każdym razem, bez zastanowienia, szukania, wspierania, organizowania konstruktywnej alternatywy - wybierze...
Natomiast arcybydło, nawet znając konstruktywną alternatywę wbrew swojemu interesowi nie poprze jej...

Generalnie nie ma polskiego narodu (co najwyżej ułamek procenta spełnia w jakimś zakresie tą definicję). Jest tylko bydło ludzkie!
Aby bydło ludzkie gdzieś zapędzić (np. do jakiejś politycznej inicjatywy), to trzeba spełnić kilka warunków:
 • potrzeba co najmniej kilkaset mln zł,
 • trzeba wcześniej opłacić, przekupić media, by przynajmniej o danych działaniach poinformowały ich odbiorców,
 • zatrudnić tysiące ochroniarzy,
 • trzeba to zakomunikować i dać każdemu bydlęciu z 300 zł za przyjazd,
 • następnie, w nieregularnym odstępie czasu, co kilka minut rozdawać po 5 zł (inaczej bydło poleci do monopolu i się zachleje albo/i kupi narkotyki i naćpa. A tak nie będą w stanie przewidzieć, kiedy otrzymają kolejną kasę, więc będzie, przynajmniej części, szkoda szmalu, więc będą czekać),
 • następnie za każdą aktywność trzeba bydłu dać kolejną i to dużo większą kasę, a oprócz tego zagwarantować, że w razie sukcesu przedsięwzięcia otrzymają następną, jeszcze większą kasę i inne korzyści (jakieś zniżki, przywileje, stanowiska dla nich i ich rodzin),
 • oprócz tego trzeba zapewnić bydłu bezpłatnie dobre wyżywienie, rozrywkę, nocleg i transport.

Wówczas można spróbować coś zmienić. Oczywiście tylko na coś inaczej głupiego, absurdalnego, anormalnego, szkodliwego, niszczycielskiego; pogrążającego; złego. Bo cokolwiek odpowiedzialnego, dalekowzrocznego, mądrego spotka się z sprzeciwem – tym większym, nim bardziej wartościowa będzie inicjatywa…


Małpowate przeganiają drapieżniki (w przeciwieństwie do ludzi potrafią prawidłowo zidentyfikować wroga, zorganizować się, wspólnie obronić; brać-dawać pozytywny przykład, osiągać sukces...)
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
1b514683cc7e9.png(Tzw.) Prawo i Sprawiedliwość...
23 września 2001 w wyniku wyborów parlamentarnych Komitet Wyborczy PiS uzyskiwał 9,50% głosów i 44 mandaty poselskie
27 października 2002 w wyniku wyborów samorządowych Koalicyjny Komitet Wyborczy PO-PiS uzyskał 16,02% głosów i 97 mandatów radnych wojewódzkich
13 czerwca 2004 w wyniku wyborów do Parlamentu Europejskiego PiS uzyskało 12,67% głosów i 7 mandatów w PE
25 września 2005 w wyniku wyborów parlamentarnych PiS uzyskało 26,99% głosów i 155 mandatów poselskich oraz 49 senatorskich
23 października 2005 w wyniku drugiej tury wyborów prezydenckich Lech Kaczyński został wybrany na urząd Prezydenta RP
31 października 2005 zaprzysiężony został rząd Kazimierza Marcinkiewicza
23 grudnia 2005 zaprzysiężenie wybranego na urząd Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego
14 lipca 2006 zaprzysiężony został rząd Jarosława Kaczyńskiego
12 listopada 2006 w wyniku wyborów samorządowych PiS uzyskało 25,12% głosów i 170 mandatów radnych wojewódzkich
20 maja 2007 w wyniku przedterminowych wyborów samorządowych do Sejmiku Województwa Podlaskiego PiS uzyskało 31,43% głosów i 12 mandatów radnych wojewódzkich (zwyciężając)
21 października 2007 w wyniku przedterminowych wyborów parlamentarnych PiS uzyskało 32,11% głosów i 166 mandatów poselskich oraz 39 senatorskich
7 czerwca 2009 w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS uzyskało 27,4% głosów, zajmując 2. miejsce i otrzymując 15 mandatów
21 listopada 2010 w wyborach samorządowych kandydaci PiS uzyskali 141 mandatów w sejmikach województw (otrzymali 23,05% głosów)
9 października 2011 w wyniku wyborów parlamentarnych PiS uzyskało 29,89% głosów i 157 mandatów poselskich oraz 31 senatorskich
25 maja 2014 w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS uzyskało 31,78% głosów, zajmując 2. miejsce i otrzymując 19 mandatów (18 bez reprezentanta Prawicy Rzeczypospolitej)
16 listopada 2014 w wyborach samorządowych komitet PiS uzyskał 171 mandatów w sejmikach województw (otrzymał 26,85% głosów)
24 maja 2015 w wyniku drugiej tury wyborów prezydenckich Andrzej Duda został wybrany na urząd Prezydenta RP (zaprzysiężony został 6 sierpnia)
25 października 2015 w wyniku wyborów parlamentarnych PiS uzyskało 37,58% głosów i 235 mandatów poselskich oraz 61 senatorskich
16 listopada 2015 zaprzysiężony został rząd Beaty Szydło
1 grudnia 2017 zaprzysiężony został pierwszy rząd Mateusza Morawieckiego
21 października 2018 w wyborach samorządowych komitet PiS uzyskał 294 mandaty w sejmikach województw (otrzymał 34,13% głosów)
26 maja 2019 PiS odniosło zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego, uzyskując 45,38% głosów i otrzymując 26 mandatów (23 bez reprezentantów Solidarnej Polski i Porozumienia)
13 października 2019 w wyniku wyborów parlamentarnych PiS uzyskało 43,59% głosów i 235 mandatów poselskich oraz 48 senatorskich
12 lipca 2020 w wyniku drugiej tury wyborów prezydenckich Andrzej Duda został wybrany na urząd Prezydenta RP


Do wyznawców PiS
Jak państwo widzicie PiS miało mnóstwo czasu i okazji na wykazanie się!!! Teraz czas przeglądnąć, sprawdzić, podsumować i ocenić ich rządy, a jednocześnie sprawdzić inne opcje polityczne, rozwiązania. PiS zawsze można wybrać ponownie, w tym w przedterminowych wyborach.
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
W ciągu trzech ostatnich lat Polska ściągnęła blisko 2 mln nowych pracowników spoza UE. Według danych Eurostatu w 2020 r. wydała 600 tys. wiz pracowniczych dla cudzoziemców na 2,2 mln przyznanych łącznie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, rok później już ponad 790 tys. Dla porównania Niemcy zaledwie ponad 18 tys., Czechy – 41 tys., a Włochy – 50 tys.
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/n...e-najwiecej-wiz-pracowniczych-w-u,nId,7022982 | 13.09.2023

Wydali 2 mln wiz pracowniczych w 3 lata. Ilu z nich kraje UE odeślą do Polski? Piński, Szwejgiert
| 16.09.2023 r.

Interwencja Krzysztofa Bosaka w sprawie afery wizowej!
| 18.09.2023 r.

"Afera wizowa" - Senat: Posiedzenie Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej
| 20.09.2023 r.


Donald Tusk - zakłócona konferencja przed siedzibą TVP
| 19.09.2023 r.

Posłowie KO ostro o telewizji publicznej "macie krew na rękach"
| 19.09.2023 r.

KAMPANIA DLA KRETYNÓW
https://www.youtube.com/watch?v=2semtqLiz1w&ab_channel=LeszekSzymowskiTV | 19.09.2023 r.
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Po aktualizacji:

20.07.2021: Lista nepotyzmu. Ponad 350 osób związanych z politykami PiS na państwowych posadach


"25 mln dawek szczepionek do utylizacji. 2,5 mld zł do kosza."
„Nasz minister nakupił szczepionek za 9 mld zł, które to teraz się przeterminowały w magazynach, i nie wiadomo, co z nimi zrobić."


Bitwa o wycenę testów PCR. Dotychczas na tego typu testy NFZ wydał 3,7 mld zł.
https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdr...-testy-pcr-wycena-koszt-laboratorium-nfz.html | 19 stycznia 2022


rafineria gdańska afera


W ciągu trzech ostatnich lat Polska ściągnęła blisko 2 mln nowych pracowników spoza UE. Według danych Eurostatu w 2020 r. wydała 600 tys. wiz pracowniczych dla cudzoziemców na 2,2 mln przyznanych łącznie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, rok później już ponad 790 tys. Dla porównania Niemcy zaledwie ponad 18 tys., Czechy – 41 tys., a Włochy – 50 tys.
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/n...e-najwiecej-wiz-pracowniczych-w-u,nId,7022982 | 13.09.2023

Wydali 2 mln wiz pracowniczych w 3 lata. Ilu z nich kraje UE odeślą do Polski? Piński, Szwejgiert
| 16.09.2023 r.

Interwencja Krzysztofa Bosaka w sprawie afery wizowej!
| 18.09.2023 r.

"Afera wizowa" - Senat: Posiedzenie Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej
| 20.09.2023 r.

Kontrola poselska - "afera wizowa" - Michał Szczerba i Dariusz Joński
| 21.09.2023 r.

Koalicja Obywatelska: Konferencja ws. #AferaWizowa.
| 22.09.2023 r.

Roman Giertych: Rozliczymy łajdaków z PiS, 23.09.2023
https://www.youtube.com/watch?v=C9ON-WBfQoQ&ab_channel=RomanGiertych-oficjalny | 23.09.2023 r.


Donald Tusk - zakłócona konferencja przed siedzibą TVP
https://www.youtube.com/watch?v=hz8ys6_2dmQ&t=979s&ab_channel=JanuszJaskółka | 19.09.2023 r.

Posłowie KO ostro o telewizji publicznej "macie krew na rękach"
https://www.youtube.com/watch?v=f7v87-6F3SQ&t=176s&ab_channel=JanuszJaskółka | 19.09.2023 r.


Piątek odkrywa wielkie manipulacje Kaczyńskiego
https://www.youtube.com/watch?v=4OfXU4gzwos&t=492s&ab_channel=SEKIELSKI | 08.2023 r.

O Kaczyńskim


Prawdziwe wiadomości 22.09.2023


KOLEJNA AFERA PiS. GDZIE SIĘ PODZIAŁO 200 MLD Z FUNDUSZU COVIDOWEGO?
https://www.youtube.com/watch?v=9srKsZ7bhNs&t=445s&ab_channel=LeszekSzymowskiTV | 21.09.2023 r.

Koalicja Obywatelska: Prywatyzacja polskich lotnisk - kolejny przekręt #PiS
https://www.youtube.com/watch?v=G9Ht32WMJIA&ab_channel=JanuszJaskółka | 23.09.2023 r.

----------------------------------
KAMPANIA DLA KRETYNÓW
https://www.youtube.com/watch?v=2semtqLiz1w&ab_channel=LeszekSzymowskiTV | 19.09.2023 r.
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Dla przypomnienia moja publikacja z 28 sty 2011 r.:
JAK PRZYGOTOWYWANE I OSIĄGANE SĄ SUKCESY RZĄDU…
[Najpierw winę zwala się na poprzedników i zawyża niekorzystne szacunki finansowe. Np.:] Poprzedni rząd spowodował konieczność zwiększenia deficytu budżetu państwa do 75 mld zł, i zadłużenie Skarbu Państwa o 120 mld zł. [A po odpowiednim czasie ogłasza się:] Dzięki działaniom naszego rządu deficyt budżetu państwa został zmniejszony o 1/3, więc wyniesie tylko 50 mld zł, a zadłużenie Skarbu Państwa o ¼, więc wzrośnie tylko o 90 mld zł. Jeszcze żadnemu rządowi to się nie udało. To sukces naszego rządu!

[Pomija się fakt, że: Polscy emigranci pracujący w UE przesłali oficjalnie do Polski już blisko 70 mld złotych od czasu naszego przystąpienia do Wspólnoty. Tak więc średnio płynie do polski 38 mln złotych dziennie - wynika z cytowanych przez "Dziennik" danych NBP. Ekonomiści sądzą, że pieniądze przesłane przez emigrantów stanową nawet 1,5 proc. polskiego PKB.
Za te pieniądze wybudowano w Polsce tysiące domów, kupiono co najmniej drugie tyle mieszkań i założono kolejne kilka tysięcy mniejszych i większych biznesów. A te 70 mld to czubek góry lodowej. Nikt nie jest w stanie oszacować, ile pieniędzy przywieziono w skarpetach. Może to być nawet drugie tyle - powiedział "Dziennikowi" Krzysztof Rybiński, były wiceprezes NBP. (http://www.o2.pl | Niedziela [03.05.2009, 21:37] 2 źródła). I ogłasza:] Dzięki działaniom naszego rządu polska gospodarka najlepiej poradziła sobie z skutkami światowego kryzysu. To następny sukces naszego rządu!

[Rosną ceny, a zatem podaje się że:] Polska ma najwyższy wskaźnik PKB w Europie. To kolejny sukces naszego rządu!

[Nie wskazuje się korelacji z długami wynikłymi m.in. z dopłacania m.in. do górnictwa, lecznictwa, ZUS-u, itp. Nie wykazuje sensu, całościowo oszacowanych, wykazanych skutków tzw. pracy dla stanu zasobów naturalnych, środowiska, przyrody, zdrowia ludzi, przyszłych pokoleń. Nie wymienia się ile mln Polaków wyjechało do pracy za granicą. A jedynie sucho komunikuje:] Dzięki działaniom naszego rządu bezrobocie zmniejszyło się o... To kolejny sukces naszego rządu!

Bank Światowy chwali polski rząd za stan gospodarki. To jeszcze jeden sukces naszego rządu! [Że jest to, ze strony pożyczkodawcy, najdroższa reklama na świecie, to pomijana strona tego „sukcesu”...]

[Dzięki ich zmilczaniu ogłasza się:] Nasz rząd ma najmniejszą na swoim koncie, z dotychczasowych rządów, liczbę afer. To następny sukces naszego rządu!

[Dzięki opanowanym mediom, ogłupianiu, manipulowaniu, propagandzie ogłasza się:] Nasz rząd ma najwyższe poparcie z wszystkich dotychczasowych [Pomijając też, że wśród niemyślących; nierozumiejących; nieświadomych widzów...]. To kolejny sukces naszego rządu!

Itp., itd...
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Należy oceniać, całościowo, osiągane efekty, a nie deklaracje, starania, działania, uzasadnienia, jak to jest nazywane, traktowane itp.! A pozytywne efekty wymagają trudu, poświęcenia, niekierowania się emocjami, uprzedzeniami, wierzeniami itp.!
Demokracja to w teorii i w praktyce absurd, nienormalność, gwarancja destrukcji …!!!! Co jest logiczne, oczywiste, przewidywalne! Tylko jest to przedstawiane, nazywane na odwrót…
Problemem do rozwiązania nie są politycy, partie, tylko utopijny, prodestrukcyjny system demokratycznego wybierania kandydatów, podejmowania decyzji, rządzenia.
W przedstawionym przeze mnie systemie racjonalnym są zabezpieczania przed destrukcją. Oraz zabezpieczenia dla wyłącznie konstruktywnego działania.


Wysłałem to redakcjom tzw. opiniotwórczych pism, portali internetowych.
21.08.2023 r.

Moja propozycja pytań referendalnych:
1. Czy jest P. za:
 • wprowadzeniem racjonalnego sytemu społeczno polityczno gospodarczego?
 • pozostaniem przy demokracji?

2.
- Kompetentnych członków rządu powinny wybierać kompetentne osoby, jako jawna, całkowicie niezależna, w każdym aspekcie, komisja? Członkowie rządu zajmują stanowisko tylko dopóki ktoś merytorycznie nie udowodni, że ta osoba do tego się nie nadaje, że jest lepszy kandydat? W takiej sytuacji osoby odpowiedzialne za wybór tej osoby do rządzenia z komisji wyborczej tracą swoje stanowisko i zabierane jest im, wypłacone wcześniej, za źle wykonaną pracę honorarium? A w razie udowodnienia, że złego wyboru dokonali świadomie, za łapówkę, ponoszą b. surowe konsekwencje, w tym w postaci kary pozbawienia wolności?

- Członków rządu powinni wybierać wyborcy, którzy zostali obdarowani i przeszkoleni za pośrednictwem TVP przez rząd? Rządzący powinni zajmować się rządzeniem do czasu zakończenia swojej kadencji?

3.
- Decyzje powinny by podejmowane w oparciu o całościowe przeanalizowanie, prawidłowe wywnioskowanie i mieć na celu osiąganie pozytywnych celów? Każdy człowiek powinien mieć możliwość zaprezentowania swojej kandydatury na posła, senatora, członka rządu, celem wstępnej weryfikacji, za pośrednictwem forum rządowo-ludowego? Jak również przedstawiać tam swoje uwagi, sprzeciwy, w tym wobec projektów, kandydatur, członków rządu, pomysły, propozycje, projekty? - I jeśli nikt tego merytorycznie nie podważy, to obowiązkiem rządzących jest podporządkowanie się, tego zastosowanie, w tym usunięcie danego członka rządu, mianowanie mającego lepsze kwalifikacje?

- Decyzje powinny być podejmowane w oparciu o wynik referendum, głosowania?

---------------------------------------------------------------------------
Autor pytań: Piotr Kołodyński - autor-redaktor: Wolnyswiat.pl
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
[A po kampanii PiS ponownie wyciągnie asa z rękawa - i znowu odbędzie się fałszowanie wyników wyborów, tyle, że już na maksymalnie dostępną skalę...
Więc i na tym procederze trzeba się profesjonalnie skupić/temu zapobiec! - red.]

Były działacz PiS: Widziałem, jak PiS fałszuje wybory. Sam miałem wpływ na fałszowanie [UJAWNIAMY]
Ludzie PiS, którzy siedzą w komisjach, dostawiają krzyżyki na kartach do głosowania lub fałszuje się podpisy wyborców. To się robi dyskretnie – mówi Marek Zagrobelny, były działacz PiS.
Zmiany w Kodeksie wyborczym mają umożliwić PiS sfałszowanie wyborów.
https://www.newsweek.pl/polska/poli...ybory-sam-mialem-wplyw-na-falszowanie/xsl71fj | 13 lutego 2023

Jak PiS sfałszuje wybory?
Po pierwsze, wybory nie będą równe, czego wymaga art. 96 Konstytucji. 22 mandaty w 21 okręgach zostaną przyznane niewłaściwie.
Po drugie, referendum. PiS nie chodzi tu o wygranie referendum, a nawet o uczynienie z uchodźców głównego tematu wyborów (już widać, że ten temat, inaczej niż w 2015, „nie niesie”). Chodzi o możliwość nieograniczonego i niekontrolowanego finansowania kampanii przez podmioty zależne od rządu. Zasady finansowanie w ordynacji wyborczej i ustawie referendalnej są całkowicie odmienne. W przypadku kampanii wyborczej finansowanie jest nadzorowane bardzo restrykcyjne, a złamanie przepisów obłożone poważnymi finansowymi karami za niewielkie wykroczenia. W przypadku kampanii referendalnej panuje całkowita wolna amerykanka. Kampanię może prowadzić organizacja społeczna, która istnieje co najmniej od roku. Restrykcje dotyczące finansowania praktycznie nie istnieją.

To nie jest teoretyczne zagrożenie. Orlen stać na przekazanie dowolnie wysokiej kwoty do jednej z fundacji PiS. Przez przypadek w tej kampanii wystąpią politycy PiS (bo przecież sprawę pasożytów i drobnoustrojów wnoszonych do Polski przez uchodźców od dawna jest przedmiotem ich troski). Opozycja może mieć nawet problem z wykupieniem billboardów, bo wszystkie będą zajęte.

Nie to, że opozycja nie potrafiła się dogadać w sprawie wspólnych list spowoduje, że te wybory przegramy. Na własne życzenie. 22 mandaty zostaną przydzielone bezprawnie. Kampania wyborcza partii rządzącej zostanie sfinansowana bezprawnie. Milczenie opozycji oznacza zgodę.
https://obywatele.news/jak-pis-sfalszuje-wybory/ | 4 sierpnia, 2023
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
https://innpoland.pl/185731,zamrozenie-cen-energii-i-wegla-rzad-musi-zaciagnac-gigantyczny-dlug | 17 października 2022
Zamrożenie cen energii i węgla to flagowy pomysł rządu PiS.
Rząd mrozi ceny energii i węgla. 10 podatków Sasina to za mało, by znaleźć na to pieniądze

Zamrożenie cen prądu i węgla to bardzo kosztowna sprawa. Skąd rząd weźmie na to pieniądze? Poza faktem, że cel ten trzeba będzie sfinansować z kieszeni podatników, potrzeba mocno zapożyczyć nasz kraj. Nawet dwa razy bardziej niż rząd prognozuje w ustawie budżetowej.
W projekcie budżetu rząd oszacował potrzeby pożyczkowe na 110 miliardów złotych, ale realnie będzie to ponad dwa razy więcej. – Od razu uważaliśmy, że to nieaktualne. Wydaje się, że będą raczej na poziomie 250 mld zł – wyliczył ekspert mBanku.
Zamrożenie cen prądu i części paliw stałych, choćby węgla, będzie musiało zostać sfinansowane z kasy państwa, czyli z kieszeni każdej i każdego z nas.
A inflacja w Polsce wciąż szaleje. Zgodnie z najnowszymi danymi GUS, we wrześniu wyniosła już 17,2 proc. rdr. To już siódmy miesiąc z rzędu, kiedy wzrost cen usług i towarów konsumpcyjnych osiąga wartość dwucyfrową.

dług Polski ponad 2 bln zł w 2024

wzrost cen prądu o 70 proc. 2024


OD 1 STYCZNIA 2024 SKOKOWY WZROST CEN!
| 28.09.2023 r.

Zapłacimy 108 miliardów podatku PIT - Skarbówka WYDRENUJE NAM kieszenie
| 28.09.2023 r.
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 077
Punkty reakcji
191
A inflacja w Polsce wciąż szaleje. Zgodnie z najnowszymi danymi GUS, we wrześniu wyniosła już 17,2 proc. rdr. To już siódmy miesiąc z rzędu, kiedy wzrost cen usług i towarów konsumpcyjnych osiąga wartość dwucyfrową.
Możemy zobaczyć te dane?

Inflacja we wrześniu wyniosła w Polsce 8,2 proc. rok do roku - podał GUS. Tym samym, po raz pierwszy od lutego 2022 roku odnotowano w Polsce jednocyfrowy odczyt.

To jest raczej "szacunek inflacji" no bo jak zapewne każdy szanujący się "redaktor" wie wrzesień wczoraj się nie skończył
więc końcowy wynik może się nieco zmienić.
Zapytam więc jeszcze raz:
"Redaktor" nas oszukuje?
 
Ostatnia edycja:
Do góry