Konstruktywna alternatywa dla utopii; destrukcji.: system racjonalny

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Spróbuj kogoś przekonać do czegoś rzeczywiście pozytywnego – możesz dowolnie unaoczniać, wykazywać, udowadniać, przekonywać, prosić, błagać, straszyć itp.!...

Ale do czegoś złego w ogóle nie trzeba w żaden sposób przekonywać, mało tego możesz dowolnie unaoczniać, wykazywać, udowadniać, przekonywać, prosić, błagać, straszyć itp., a i tak dalej będą to czynić...!Przykłady zdolności do samoobrony…


OFIARY STALINA:

Polowanie na kontrrewolucję w Carycynie – 1 000 ofiar.

Ofiary rewolucji bolszewickiej i wojny domowej (a mogło być ich nawet 9 milionów – tylu doliczył się Richard Pipes) zaliczamy na konto Lenina.

Wielki Głód – 6 000 000 ofiar.

Polowanie na opozycję w Komitecie Centralnym po śmierci Lenina – 1 000 ofiar.

Wielki terror 1936-1938 – 800 000 ofiar.

Operacja polska NKWD – 200 000 ofiar

Realizowana w latach Wielkiego Terroru operacja likwidacji osób narodowości polskiej, zamieszkujących teren ZSRR, przyniosła śmierć 200 tysiącom naszych rodaków.

Prawie milion egzekucji.

Zbrodnia katyńska – 22 000 ofiar

Gułag – 60 000 000 ofiar.

Był to najbardziej przerażający system wyzysku i eksterminacji, porównywalny chyba tylko z obłędem Holokaustu. W szczytowym okresie w łagrach przebywało nawet kilkanaście milionów więźniów – około pięciu procent całej populacji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Próbując oszacować liczbę ofiar Gułagu należy pamiętać także o tych, którzy zginęli podczas transportu do łagrów, oraz tych, którzy zmarli po jego opuszczeniu w wyniku kompletnego wycieńczenia organizmu.

Ta szokująca liczba jest kwestionowana przez większość historyków. Dodajmy jednak, że więźniami Gułagu nie byli tylko obywatele ZSRR, ale też, między innymi, miliony niemieckich jeńców wojennych czy setki tysięcy Polaków.

II wojna światowa – 27 000 000 ofiar
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Na konto Stalina zaliczam wszystkie ofiary II wojny światowej po stronie ZSRR (zarówno wojskowe jak i cywilne), ponieważ to Pakt Ribbentrop-Mołotow doprowadził do jej wybuchu.

Przez prawie dwa kolejne lata Stalin był wiernym sojusznikiem Hitlera, umożliwiając mu dalsze podboje, samemu zaś zagarniając wschodnią Polskę, część Finlandii, państwa bałtyckie i rumuńską Besarabię. Koszmarnie wysokie straty radzieckie podczas wojny (wielokrotnie wyższe niż niemieckie) spowodowała przede wszystkim pogarda radzieckich decydentów dla ludzkiego życia.

W przypadku działań wojskowych równało się strategii obronnej ani kroku w tył oraz dyrektywie spalonej ziemi, a w przypadku działań ofensywnych – atakowaniu pozycji niemieckich kolejnymi falami żołnierzy (którym „odwagi” dodawały strzelające do nich od tyłu oddziały NKWD), bez liczenia się ze stratami.

Klęska głodu w latach 1945–1947 – 1 500 000 ofiar.

Wprowadzanie komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej – 400 000 ofiar.Przykład, jako analogia do uporu ludzi…

Marzec-lipiec 2019 r. i powtórka od połowy lutego 2020 r….

Mieszkam tuż przy wielokilometrowej długości lesie (tysiące drzew). Przy narożniku budynku, gdzie mieszkam, stoi najbliższe drzewo. Jak P. myślicie, gdzie od przed 4-tej rano do wieczora hałasuje ptak… Mimo, iż strzelałem do niego: z wiatrówki z 100 razy, a z procy ponad 300 razy, kilka razy użyłem petard, od roku włączony jest ultradźwiękowy odstraszacz ptaków, ostatnio odtwarzam przez głośnik dźwięki ptaków drapieżnych (widocznie „zjedzenie” prze drapieżnika też mu odpowiada: dręczenie albo śmierć...), to dalej zajmuje się dręczeniem mnie… Woli tak trwonić energię, zdrowie, czas, niż zająć się czymś sensownym… Woli cierpieć, zginąć niż hałasować bez żadnego ryzyka w dowolnym z tysięcy innych miejsc w lesie…

A swoje specjalnie głośne „koncerty” kończy, przed przerwą, szyderczym, triumfującym skrzekiem…

Jestem ciągle niewyspany, wyczerpany psychicznie, fizycznie i wściekły…

I uczy, ten debilny, psychopatyczny skurwysyński ptak, tego inne ptaki (nawet przylatywał za mną w odległe o około pół kilometra miejsce…)… A gdy zobaczy, że wychodzę, to przez kilkaset metrów śledzi mnie i triumfalnie skrzeczy (żebym o tym wiedział)… A gdy wracam, to, póki mnie nie zobaczy, jest cicho, albo hałasuje w innym miejscu…

I to nie pierwszy i nie ostatni taki ptak…Tak więc te fakty obnażają, a więc i całkowicie dyskredytują kierowanie się głosem większości, demokrację!I tacy ludzie
uważają, że są normalni, inteligentni, że posiadają rozległą wartościową wiedzę, że mają rację, są mądrzy, dobrzy, są prywatnie, społecznie, służbowo aktywni, w tym się wypowiadają, obgadują, drwią, szkalują, krytykują, pouczają, głoszą, wygłaszają, uczą, wybierają, głosują, leczą, pomagają, ratują... A gdy spotkają kogoś rzeczywiście normalnego, inteligentnego, mądrego, konstruktywnego, to go atakują, w tym wyśmiewają, wyszydzają, krytykują, diagnozują u niego głupotę, nienormalność, chorobę, szkalują go, nękają, dręczą, szkodzą mu, niszczą, go pogrążają…

Wystawia się na oddziaływanie, słucha, wykonuje się decyzje ludzi nieodpowiedzialnych… czy odpowiedzialnych!, populistów… czy racjonalistów!, utopistów… czy realistów!, kłamców… czy prawdomównych…, głupich… czy mądrych!, nienormalnych, w tym obłąkanych… czy normalnych, zdroworozsądkowych!, destrukcyjnych… czy konstruktywnych!, psychopatycznych… czy dogłębnie, czyli rzeczywiście, etycznych!, krótkowzrocznych… czy dalekowzrocznych!, podejmujących decyzje opierając je na jednym aspekcie… czy podejmujących decyzje w oparciu o całościowe podejście!, demoralizujących, wypaczających, wynaturzających… czy korzystnie, pozytywnie, konstruktywnie wpływających na innych!

Zajmuje się szkodzeniem, niszczeniem, pogrążaniem, destrukcją, regresem… czy konstruktywizmem!

Ma być dalej i to wszechstronnie coraz gorzej… czy coraz lepiej i to wszechstronnie!Więc dalej należy stosować demokrację… czy system racjonalny!

----------------------------------------------------------------------
Mam nadzieję, że nie rozczarowałem. Dodać coś jeszcze?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 283
Punkty reakcji
74
Najprościej, najkrócej i w uproszeniu o działaniach rządów w demokracji, jeśli chodzi o gospodarkę…
Gdy w wyniku ich „prospołecznych”, ‘dobroczynnych” żebraczych itp. działań:

 • wyborcy "otrzymają" pieniądze, tzn., że wcześniej im je, w postaci bezpośrednio i pośrednio płaconych podatków, zabrano... Będzie się im je tak potrącać, gdy pójdą do pracy...
 • chleb, benzyna, mleko będzie kosztować 1 zł, to inne artykuły będą kosztować odpowiednio więcej…
 • pensja minimalna będzie wynosić np. 5 tys. zł, to mleko, chleb będą kosztować po 9 zł, benzyna 16 zł itd…
 • ktoś rządowi pożyczy pieniądze, to ten przeznaczy je na podwyżki swoich, posłów, urzędników, prezesów, dyrektorów i innych swojaków pensji… Na dotowanie nierentownych przedsiębiorstw… Itp… Potem rząd zwiększy ilość i wielkość podatków na wieczne spłacanie coraz większych odsetek od tych coraz większych i coraz droższych niespłacanych pożyczek…
 • rząd uratuje dotacjami nierentowne firmy, to obciąży tego kosztami firmy rentowne, które zbankrutują…
 • alkoholicy, narkomani, żywieniowi, lekowi itd. degeneraci, ich chore dzieci otrzymają pieniądze, to oznacza, że zabrano je dbającym o zdrowie abstynentom i ich zdrowym dzieciom…
Itp., itd…

W systemie racjonalnym takie nonsensy, absurdy, patologie…; szkodzenie, niszczenie, pogrążanie byłoby na etapie już samej propozycji obnażane i merytorycznie kategorycznie odrzucane!!!

PS1
Co może wyniknąć z schlebiania gustom niekompetentnych wyborców przez niekompetentnych wybrańców - a jedno i drugie gwarantuje demokracja...... - Takie są konsekwencje, jeśli dopuszcza się do wyborów niekompetentnych wybrańców i wyborców...
,, Są dwie pewne rzeczy na świecie- śmierć i podatki''.
Żyjesz w społeczeństwie i w społeczeństwie się wychowałeś. Płacisz więc podatki aby to społeczeństwo stwarzało jak najlepsze warunki do życia! Co jest też w Twoim interesie!
Demokracja nie jest idealna, ale to najsprawiedliwszy system, jaki wymyślono, gdyż nie faworyzuje jednych kosztem drugich. W demokracji każdy ma tak samo ważny głos. Dzięki czemu słabszy może się bronić przed mocniejszym. Nie tak, jak było w przeszłości, gdy wąska grupka opływała w przywileje i uciskała całą resztę, bo nikt jej nie kontrolował i z tego nie rozliczał.
W efekcie dochodziło do krwawych przewrotów, rebelii, gdy ludzie zostało doprowadzeni do ostateczności. A nawet do takich tragedii jak rewolucja bolszewicka- była ona dzieckiem wyzysku i niesprawiedliwości społecznej.
Chcesz cofać się w rozwoju i wracać do tego, co skompromitowało się w przeszłości? Od nowa przeżywać złą, tragiczną historię?
To może jeszcze cofnijmy się dalej i zlikwidujmy policję? Reaktywujmy ,,zajazdy''? W sumie, zresztą, cos podobnego przedstawiłeś na swoich rysunkach. Np. na tym, gdzie grupka silniejszych nastaje na małego faceta i chce mu odebrać portfel. Bo to nie jest ilustracja do demokracji, tylko jej przeciwieństwa- prawa pięści.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 283
Punkty reakcji
74
Też byłbym temu przeciwny by przekazywać im pieniądze pod
warunkiem jednak że forumowicz byłby takim degeneratem
bądź gdyby miał takie dziecko.
Niech się forumowicz wcieli w rolę tych którym chce coś odbierać.

Na Zachodzie 500+ także istnieje.
W jaki sposób pozyskuje się na to pieniądze jeśli nie w podobny?
Czym "ciekawym" jeszcze nas zaskoczy forumowicz?
Może bez przesady z tym karaniem dzieci za poglądy rodziców.;)
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 283
Punkty reakcji
74
Kibicu, ja nie mam czasu na tak skrupulatne sprawdzanie, czy mi się dobrze guzik w klawiaturze wcisnął, dżentelmen mógłby przymknąć oko na takie rzeczy.;)
Aczkolwiek spróbuję jeszcze skorygować. Może się uda.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 074
Punkty reakcji
191
Aczkolwiek spróbuję jeszcze skorygować. Może się uda.
Wybaczam forumowiczce.
Można opuścić już ręce i odejść od ściany.
Ewentualnie wstać z kolan.


Zagapiłem się myśląc że to wpis tzw.... redaktora a wiadomo że "redaktorzy" do pisowni powinni się bardziej przykładać
od zwykłego forumowicza.
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Dokąd to zmierza - Wyższa Inflacja, Dług, Deficyt
| 11.06.2023 r.
[Rząd zadłuża państwo-Polaków na spłatę coraz większych i wyższych odsetek od coraz większych długów Polski-Polaków. - Oto inwestycja rządu Polski... A "obdarowani" rolnicy, górnicy, pielęgniarki, urzędnicy itd. będą płacić za chleb nie 2.40 zł tylko 7.40 zł, a potem jeszcze więcej... Tak samo za inne artykuły, opłaty za mieszkanie, usługi, odsetki od pożyczek itp., itd... A rządzący dalej będą prać mózgi wyborcom, jak to ratują, pomagają, wspierają; są dobrzy, troskliwi, dobroczynni; pożyteczni itp., itd... - red.]


Morawiecki obligacje zarobił
 
Ostatnia edycja:

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Daję ostatnią szansę na zrozumienie

image035.gif

EUTANAZJA, EUGENIKA

EUTANAZJA; SELEKCJA POZYTYWNA/DOGŁĘBNA ETYKA
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
I jeszcze raz unaoczniam, na czym polega system racjonalny.
Proszę sobie wyobrazić taką sytuację:
Na budowie decyzje podejmuje nie główny inżynier z kierownikiem, tylko, na podstawie głosowania, robotnicy... I tak samo nie lekarze w szpitalu, tylko pacjenci... W autobusie, tramwaju, samolocie, na statku pasażerowie zamiast kierowcy/kapitana... Itd. W interesie robotników, pacjentów, pasażerów (i wielu innych grup społeczeństwa), a w przypadku polityki - „wyborców” - jest, by tak nie było!
Racjonalny rząd
Racjonalne myśli, analizy, wnioski
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Piotr Tymochowicz z wizyta w Bialskim Zakładzie Karnym
| 2015 r.

Proszę sobie wyobrazić taką sytuację:
Głównego inżyniera, kierownika na budowie wybierają spośród siebie, na podstawie wyniku głosowania, robotnicy… Analogicznie kapitana statku, samolotu wybierają spośród siebie pasażerowie… Lekarzy spośród siebie pacjenci… Mało tego, bo na podstawie ich wizerunku, w oparciu o emocje, na bazie myślenia życzeniowego, obietnic itp…
Albo/i na budowie decyzje podejmuje nie główny inżynier z kierownikiem, tylko, na podstawie głosowania, robotnicy... I tak samo nie lekarze w szpitalu, tylko pacjenci... W autobusie, tramwaju, samolocie, na statku pasażerowie zamiast kierowcy/kapitana... Itd. W interesie robotników, pacjentów, pasażerów (i wielu innych grup społeczeństwa), a w przypadku polityki - „wyborców” - jest, by tak nie było!
RACJONALNY RZĄD

Klub milionerów PiS i PO - Popis hipokryzji
| 13.06.2023 r.

relokacja migrantów...
Islamizacja Islamization Islamisierung!!!
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
„Gość Wiadomości”. Wicepremier Jarosław Kaczyński
| 22.06.2023 r.

Właśnie PiS na kom. Finansów przegłosował zwiększenie finansowania TVPiS z 1mld 995 mln na 2mld 700 mln.
https://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/8600424,budzet-tvp-dodatkowe-pieniadze-abonament.html | 30 listopada 2022

"Wstydu naprawdę nie mają! Ludzie nie mają pieniędzy na ogrzewanie i chleb, budżet tonie w długach, kasa państwa świeci pustkami ale dla TVPiS miliardy!" - napisała na Twitterze wzburzona wiceszefowa partii Polska2050 Paulina Hennig-Kloska. "Teraz już 2,7 mld zł na propagandę, na premię za atakowanie opozycji i chwalenie rządu" - dodała.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ni...uje-pieniedzy-Telewizji-Polskiej-8449010.html | 2022-11-30

3,8 mld zł z abonamentu i dotacje z budżetu to za mało. TVP ze stratą ponad 100 mln zł
Autor: Wprost
https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/38-mld-zł-z-abonamentu-i-dotacje-z-budżetu-to-za-mało-tvp-ze-stratą-ponad-100-mln-zł/ar-AA1aJqTI | 4 maj 2023 r.

prezes TYP kurski zarobił 854 tys. zł brutto

zarobki Kaczyńskiego tys. zł
Z oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego wynika, że prezes PiS zarobił 362 959,66 zł, co daje 30 tys. zł miesięcznie.


Rzeczywiste zarobki parlamentarzystów są o niemal 19 proc. wyższe, niż się oficjalnie podaje – obliczyła NIK.
Zdaniem izby w 2022 roku posłowie dostawali uposażenie w średniej wysokości 15211,5 zł, czyli o prawie 2,4 tys. zł więcej, niż wynikałoby z rozporządzenia prezydenta. NIK podała tę liczbę, biorąc pod uwagę 376 posłów zatrudnionych w 2022 roku. Chodzi o to, że nie wszyscy z 460 posłów to tzw. parlamentarzyści zawodowi pobierający uposażenie. Niektórzy łączą politykę z pracą zawodową albo działalnością gospodarczą.

https://www.rp.pl/polityka/art38655...ienia-pokontrolnego-ws-tego-ile-zarabia-posel | 26.06.2023
 
Ostatnia edycja:

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
inflacja 2023 procent


Średnia krajowa: legenda o dobrych zarobkach Polaków
Z danych wynika, że nawet 75 proc. z nas zarabia mniej.
Skąd błąd statystyków? Czerpią dane z firm zatrudniających powyżej 10 pracowników - a to oznacza, że GUS pomija niemal 95 proc. firm w Polsce.
https://mycompanypolska.pl/artykul/srednia-krajowa:-legenda-o-dobrych-zarobkach-polakow/11413 | 06.03.2023

Około 70 procent z nas ma pensję niższą od przeciętnego wynagrodzenia podawanego przez Główny Urząd Statystyczny
https://tvn24.pl/biznes/dla-pracown...biaja-polacy-przecietne-wynagrodzenie-7064622 | 5 maja 2023


Polacy zadłużeni są na prawie 79 mld zł. W 2022 r. zadłużenie wzrosło o 6,4 mld zł.
Niemal z dnia na dzień zmieniała się lista głównych powodów kłopotów finansowych” – podkreślił. Zwrócił uwagę, że przed rokiem były to niskie zarobki, nieprzewidziane wydatki i zdarzenia losowe – teraz na pierwszym miejscu wskazywana jest inflacja (36 proc.), na drugim niskie zarobki (22 proc.), a na trzecim, jako efekt podwyżek stóp procentowych – wysokie koszty spłacanych kredytów (8 proc.).

Według raportu wartość opóźnionych o 30 dni kredytów wzrosła w minionym roku o ponad 1 mld zł, do 34,1 mld zł, a zaległości pozakredytowe podwyższyły się o blisko 5,4 mld zł, do 44,7 mld zł. Łącznie dało to niemal 78,9 mld zł zaległości, o 9 proc. więcej niż na koniec 2021 r.

Dłużników przybywa
W całym kraju przybyło 18 412 niesolidnych dłużników – ich liczba wzrosła do 2,68 mln osób. Co piąty z nich ma jednocześnie zaległości kredytowe i pozakredytowe.
https://www.infor.pl/prawo/prawa-ko...uzenie-polakow-rosnie-ile-jestesmy-winni.html | 21 marca 2023.

rosną długi Polaków mld zł


Łączne długi firm względem banków i kontrahentów w styczniu 2023 r. wyniosły prawie 40,2 mld zł (to wzrost o 2,5 mld zł rok do roku), a ponad 313 tys. podmiotów miało problemy z terminową regulacją zobowiązań jako płatnicy należności
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Ludobójstwo w Rwandzie – masakra osób pochodzenia Tutsi dokonana przez ekstremistów Hutu (przede wszystkim z bojówek Interahamwe i Impuzamugambi) w Rwandzie w ciągu około 100 dni od 6 kwietnia do lipca 1994. Jej ofiarą padło, według szacunków, od 800 000 do 1 071 000 ludzi.
Ludobójstwo to, wyróżniające się niespotykaną liczbą ludzi zamordowanych w tak krótkim czasie, stało się prawdopodobnie największą porażką ONZ w historii jej istnienia. Pomimo wszelkich danych, które udało się zebrać przed wybuchem konfliktu, i pomimo aktualnych relacji w mediach, gdy ludobójstwo już się rozpoczęło, państwa zachodnie (w szczególności USA, Francja, Belgia i Wielka Brytania) w żaden sposób nie zainterweniowały, aby mu zapobiec.

ludobójstwo w Rwandzie

[Z powodu śmiertelnego postrzelenia przez policjanta uciekającego samochodem młodego algierczyka. W przyszłości policja na całym obleganym przez muzułmanów świecie w ogóle nie będzie reagować, jeśli sprawcą przestępstwa będzie muzułmanin... Potem wiadomo co będzie, a właściwie kogo koniec... - red.]
ARMAGEDON WE FRANCJI! ZAMIESZKI NA ULICACH! MIASTO PŁONIE
| 30.06.2023 r.

- A tak będzie na całym świecie i jednocześnie ze strony wszystkich (nikt nie będzie chciał zginąć) muzułmanów...

Jeśli komuś odpowiadają muzułmanie, chce żyć "kolorowo" itp., to niech jedzie do któregoś państwa opanowanego przez muzułmanów.

----------------------
Islamizacja Islamization Islamisierung!!!
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
[94 daniny-podatki (różnie nazywane, pobierane)]
Ile podatków mamy w Polsce?

| 06.2023 r.

Prawdopodobnie, jeśli mieszkasz w Polsce i pracujesz legalnie, to państwo zabiera Ci przynajmniej 40%, a może nawet ponad 50% tego co wypracujesz [z pensji].
https://finanse.rankomat.pl/poradniki/jaka-czesc-zarobkow-oddajemy-panstwu/ | 23 czerwca 2022
[Plus 94 daniny-podatki podczas zakupów, korzystania z usług itp., itd. - red]


Co do dysponowania naszymi i pożyczonymi pieniędzmi przez polityków.
Całkiem inaczej dysponuje się swoimi pieniądzmi na swoje potrzeby niż nieswoimi pieniądzmi na nie swoje potrzeby…

„Po uchwaleniu nowelizacji budżetu na 2023 r. limit wydatków wynosi nie więcej niż 693,4 mld zł (wcześniej było to 672,5 mld zł), dochody budżetu mają sięgnąć 601,4 mld zł (poprzednio było to 604,5 mld zł), zaś deficyt budżetu państwa ma wynieść maksymalnie 92 mld zł (poprzednio - 68 mld zł).”


Proszę się zastanowić, czy ma sens: najpierw pobierać pieniądze, jednocześnie opłacając zajmujących się tym pracowników, pośredników, a następnie część z tych pieniędzy wybrańcom zwracać, jednocześnie opłacając zajmujących się tym pracowników, pośredników... Po czym wydając te pieniądze ponownie pobierane są daniny-podatki - jednocześnie opłacając zajmujących się tym pracowników, pośredników...


Nakłady na administrację w Polsce wynoszą około 25 mld zł rocznie. Wysokie zarobki, pewność zatrudnienia, niestabilność prawa powodują, że aparat ma się doskonale i wciąż się powiększa.

Cyril Northcote Parkinson, brytyjski historyk, doradca konserwatywnych rządów w sprawach administracji publicznej, w latach 60. ubiegłego wieku zauważył, że większość pracy urzędników stanowią działania pozorne, których celem jest jedynie uzasadnienie swojej użyteczności. Innymi słowy urzędnicy w pocie czoła zmieniają przepisy, produkują tony rozporządzeń, aktów wykonawczych, zaleceń itp. tylko po to, by je zmieniać i produkować.

Obecnie Polaków obsługuje przeszło półmilionowa armia urzędników działających w trzech strukturach: administracji rządowej, państwowej i samorządowej. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza zatrudnienie na wszystkich szczeblach niemal wyłącznie z roku na rok rosło. W połowie lat 90. w całym aparacie administracyjnym było zatrudnionych nieco ponad 100 tys. osób. W ubiegłym roku natomiast, jak wynika z ostatniej informacji na ten temat Głównego Urzędu Statystycznego, w sektorze administracji publicznej, obronie narodowej i zabezpieczenia społecznego pracowało 525 tys. osób.
https://www.money.pl/gospodarka/ile-kosztuje-biurokracja-6646235934628512a.html | 06.06.2021


------------------------
Rozwiązaniem jest nieomal samowystarczalne, nieomal bezpodatkowe państwo.
Płatne: usługi urzędnicze, lecznictwo, ubezpieczanie się na własną rękę*, samoutrzymywanie się przez więźniów itd.
Podatki płacą wyłącznie milionerzy i w takim stopniu, by nikt nie mógł stać się miliarderem.

*https://natemat.pl/152701,mlodzi-nie-chca-placic-na-zus-by-nie-stracic-pieniedzy | 26 sierpnia 2015: Młodzi nie chcą płacić na ZUS. Po 40 latach oszczędzania uzbieraliby aż 371 tys. zł.
[Za które można kupić działkę, lokal, mieszkanie na wynajem, działalność gospodarczą. - red.]
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Dług publiczny poza budżetem puchnie. Tak gigantycznej różnicy jeszcze nie było
Różnica między długiem liczonym polską metodą a metodą unijną wynosi już ponad 320 mld zł. "Ekonomia polityczna przesunęła nas w stronę iluzji".
Dług sektora instytucji rządowych i samorządowych (EDP), czyli dług liczony metodą unijną, wyniósł 1 bln 531 mld 780,5 mln zł.
https://www.money.pl/gospodarka/dlu...znicy-jeszcze-nie-bylo-6911031797901984a.html | 20.06.2023


Waloryzacja 800 plus staje się faktem [Skrót debaty w Sejmie]
Szacunkowy roczny koszt 800 Plus z punktu widzenia budżetu państwa to 66 miliardów złotych.
| 07.07.2023 r.

Na program "Rodzina 500 plus" od początku funkcjonowania wydano ponad 156 mld zł, a łączne koszty obsługi świadczenia wyniosły przeszło 1,8 mld zł - wynika z danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
https://wgospodarce.pl/informacje/99743-na-program-rodzina-500-plus-wydano-ponad-156-mld-zl | 7 sierpnia 2021

Oto rachunek za 500 plus
Wydaliśmy już ponad 150 mld zł.
Koszt obsługi jednego wniosku w 2016 roku wynosił od 89 zł do 489 zł oraz prowizja 1–2% dla urzędu wypłacającego świadczenie. Na 2017 rok koszty te zostały ujednolicone; zaplanowano, że wyniosą łącznie 7,6 mln zł (koszt rozpatrzenia wniosku: 140 zł, prowizja za wypłacanie świadczenia: 1,5%).

https://businessinsider.com.pl/twoj...0-plus-wydalismy-juz-ponad-150-mld-zl/j8qfbsw | 7 sierpnia 2021

Całościowy koszt 800 Plus znamy, przyjmijmy niższą kwotę 65 mld zł. Musimy ją teraz podzielić przez liczbę obywateli naszego kraju. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że jest ich ok. 37 milionów 766 tysięcy. Po podzieleniu jednego przez drugie wychodzi nam kwota 1 721 zł rocznie przypadająca na każdego Polaka, czyli 143 zł miesięcznie.
https://bezprawnik.pl/800-plus-bedzie-kosztowac-kazdego-doroslego-polaka-176-zl-miesiecznie/| 07.07.2023wzrost cen żywności
Ceny żywności w polskich sklepach nadal galopują w tempie blisko 20% w skali roku. Wstępny odczyt za kwiecień '23 pokazał dynamikę rzędu 19,7% rdr. To co prawda znacznie mniej niż w marcu czy lutym (odpowiednio 24% i 24,7% rdr)


wzrost podatków


Prawie 17% Polaków chce wyjechać za granicę do pracy w ciągu roku!
https://obserwatorgospodarczy.pl/20...ce-wyjechac-za-granice-do-pracy-w-ciagu-roku/ | 20 marca, 2023


Niepokojący wzrost upadłości wśród polskich konsumentów pokazują Dane Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej za pierwszy kwartał 2023 r. Wystarczyły 3 miesiące, by bankructwo ogłosiły 5352 osoby. Liczba ta odpowiada 1/3 upadłości w całym 2022 r., a porównując pierwszy kwartał ubiegłego roku z tegorocznym widoczny jest skok aż o 55%. COIG przewiduje, że obecny rok może być rekordowy i liczba niewypłacalności może przekroczyć poziom 20 tysięcy.
Wzrost pensji jest niższy niż inflacja, więc mimo podwyżek i tak możemy mniej kupić. Poza tym ten wskaźnik dotyczy tylko sektora większych przedsiębiorstw. Maleją też – to wynika z naszych badań – oszczędności Polaków – a to z nich wiele osób finansowało rosnące koszty życia czy rat kredytów.
Niepokoi też to, że mamy coraz więcej do oddania. Średnio dłużnik zalega na nieco ponad 19 tys. zł. To o 2% więcej niż kwartał wcześniej.
https://biznes.meble.pl/rankingi/fala-upadlosci-w-i-kwartale-2023-roku/ | maj 17, 2023

Według danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, ponad 80 mld zł zaległości należy do blisko 2,7 mln Polaków.
https://www.msn.com/pl-pl/finanse/n...ż-spłacać-swoich-długów-7-07-2023/ar-AA1dxJ78 | 07.07.2023 r.

Fala bankructw firm w Polsce przybiera na sile
W I kwartale 2023 r. upadłość ogłosiło w Polsce 105 firm, czyli o blisko 17 proc. więcej niż w IV kwartale 2022 r.
https://pieniadze.rp.pl/finanse-firmy/art38514751-fala-bankructw-firm-w-polsce-przybiera-na-sile | 23.05.2023

Coraz więcej firm w Polsce ogłasza bankructwo
Jeśli nałożyć na to aktualną kwotę zadłużenia firm, która wynosi 9,02 miliarda złotych i obarcza 262 tysiące podmiotów, to widać, że kryzys mocno daje się przedsiębiorcom we znaki. Funkcjonują oni w trudnych warunkach rynkowych, na które składają się coraz wyższe koszty działalności, rosnące ceny komponentów używanych w produkcji oraz niedobory kadrowe.
https://firma.rp.pl/finanse/art38591271-coraz-wiecej-firm-w-polsce-oglasza-bankructwo | 10.06.2023

2023 wzrost rekord fala upadłości firm
[To dlatego, że:
 • podatków jest za mało...
 • podatki są za małe...
 • wydatki na biurokrację są za małe, w tym na zajmowanie się ratującymi przed długami, bankructwem programami (aby ten stan rzeczy poprawić można zwiększyć ilość cykli przepływu pieniędzy: zabrać-część oddać-zabrać-część oddać - itd...)...
 • są zbyt niskie odsetki od długów państwa, w tym zbyt wolno rośnie ich wielkość i ilość...
 • media rządowe zbyt słabo informują Polaków, jacy są bogaci, jak dobrze wiedzie się polskim firmom - dzięki pomaganiu, wspieraniu, ratowaniu przez rząd...
 • red.]
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Walka z bezrobociem w praktyce! #jkm #korwin

„WPROST” nr 44, 03.11.2002 r.: Jedno miejsce pracy stworzone w ramach popularnego w czasie prezydentury Billa Clintona programu „First start” (dla osób na zasiłkach) kosztowało gospodarkę USA około 250 tys. dolarów.
Autor: Jan M. Fijor
Współpraca: Krzysztof Trębski

[No przecież urzędnicy-swojaki-wyborcy tym się zajmujący nie będą głosować, wraz z rodzinami, za frajer... Kolejna kwestia, to jaką pracę się wykonuje - pożyteczną czy szkodliwą. Następną, to z jakimi skutkami i ich konsekwencjami dla środowiska, przyrody, ludzi, gospodarki, społeczeństwa... - red.]


Nawet politycy zasiadający w Sejmie od kilkunastu lat twierdzą, ze rząd coś daje, popierają program 500-800+… Nie posiadają wiedzy, nie rozumieją gospodarki…
Spotkania przedwyborcze osobników niekompetentnych, kłamców, ogłupiaczy, złodziei z głupcami, leniami…
Jak to ciężko wpaść na pomysł, ażeby sprawdzić prawdomówność polityków… I ile wymaga to wysiłku…
I takie osobniki coś tam na spotkaniach ustalają, ażeby to wprowadzić...


Czy wyznający demokrację politycy swoje prywatne decyzje także podejmują na podstawie wyniku głosowania w kręgu swojej rodziny, znajomych, sąsiadów (organizują wiece, spotkania itp.)...
Czy zadłużający Polaków politycy prywatnie także zadłużają swoje dzieci, wnuki, prawnuki...
Czy pobierający podatki od ludzi zdrowych i dbających o zdrowie, a zarazem odmawiając ich im dzieciom, a przekazujący te pieniądze alkoholikom, narkomanom, nikotynowcom, lekomanom, osobom źle się odżywiającym i ich chorym, niedorozwiniętym, kalekim, upośledzonym, brzydkim dzieciom, prywatnie także zabierają pieniądze członkom swojej rodziny i przekazują je schorowanym zdegenerowanym sąsiadom i ich stworkom, potworkom...
Itp., itd...
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
119
Punkty reakcji
4
Kolejny raz, kolejna wersja:
Ogłupianie, uzależnianie od pseudodarowizn, zadłużanie, obciążanie kosztami, absorbowanie, aby spełnić wymogi programu itp… Zamiast stwarzać warunki do rozwoju, wypracowywania dobrobytu…
Aby rząd mógł „dać”, to najpierw musi więcej zabrać bądź/i zadłużyć „obdarowanych”, aby opłacić siebie, urzędników, bankierów, piorące mózgi „szczęśliwcom” media.
A gdy zadłuży „ubogaconych”, to będą oni, ich dzieci, wnuki, prawnuki… wiecznie spłacać coraz większe i coraz wyższe odsetki… Co jednocześnie oznacza wyprowadzanie polskich pieniędzy za granicę… W efekcie „dobroczynny” rząd będzie zabierać, w postaci bezpośrednio i pośrednio pobieranych podatków, opłat, składek itd., coraz większą część zarobionych pieniędzy od „zasilonych” ich własnymi bądź/i pożyczonymi pieniędzmi „bogaczy”… A Polacy już teraz są zadłużeni… Nie stać ich na wykazanie się przedsiębiorczością… Mało tego, bo rozpowszechnia się postawę żebraczą… Polskie firmy już teraz mają problemy z konkurowaniem z firmami zagranicznymi, w tym są zadłużone… Nie stać je na zwiększanie płac pracownikom… Coraz więcej bankrutuje… A przecież rząd będzie zabierać firmom coraz więcej pieniędzy…
Dzięki czemu zadłużający swoich wyznawców rząd będzie miał więcej pieniędzy do m.in. swojej dyspozycji, w tym na podwyżki dla siebie i swojaków, na nowe stanowiska, zlecenia, uposażenie, wyposażenie, pojazdy, podróże itp., itd…
Ale w zamian za to zadłużający rząd będzie przymuszony robić interesy, podporządkowywać się, być dyspozycyjny wobec tych, dzięki którym otrzymuje kolejne pożyczki…
A więc jest to b. szkodliwa, a nie dobroczynna, dla gospodarki, obywateli, kraju, politycznie dla państwa działalność!!! I powinna być prawnie zabroniona raz na zawsze!!!

Rząd powinien:
 • być niezależny od obcych wpływów!
 • nie szkodzić!
 • ograniczać się wyłącznie do zasadnej ekonomicznie, gospodarczo, społecznie, politycznie działalności!
 • działać w interesie polskiego narodu, kraju, państwa, w tym w pełni rozwijać, wspierać, wykorzystywać intelektualny, twórczy, produkcyjny potencjał narodu, umożliwiać pełny, pożyteczny rozwój gospodarczy!
 • dbać, robić jak najkorzystniejsze gospodarcze, geopolityczne, geostrategiczne interesy z innymi krajami, państwami!!!

Proszę zwrócić także uwagę na fakt, że debatujący z obywatelami/występujący politycy-artyści, tak b. otwarci na propozycje, zasłuchani, zatroskani, gotowi do współpracy, realizacji postulatów itp., itd. przez kilkadziesiąt lat ani razu nie nawiązali współpracy m.in. ze mną, mimo, iż cały czas o to zabiegałem i będę zabiegał… Ani razu nawet o mnie nie wspomnieli…
 
Do góry