Konstruktywna alternatywa dla utopii; destrukcji.: system racjonalny

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
Ukraiński Żołnierz Ujawnia, Dlaczego Ukraińcy Nie Chcą Walczyć Za Swój Kraj
| 22.01.2024 r.

Korupcja niszczy Zełenskiego. Ukraina krwawi na próżno
| 23.02.2024 r.
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
UJAWNIAMY DLACZEGO TUSK CHCE USUNĄĆ PREZESA NBP! GRUNWALD i WOŁYŃ ZNIKAJĄ Z POLSKICH SZKÓŁ
| 26.02.2024 r.

Te tematy znikną z lekcji historii? Wyciekły dokumenty ministerstwa
https://dorzeczy.pl/kraj/549456/nauczanie-historii-po-nowemu-niepokojace-przecieki-z-men.html | 13.02.2024 r.

Rolnik PROTESTUJE, Tusk KOMBINUJE! Wspierajmy Rolników bo będziemy głodować
| 27.02.2024

Czy POLSKA wyśle WOJSKO na UKRAINĘ? Niepokój w NATO #BizWeekExtra
| 28.02.2024

https://www.infor.pl/prawo/sluzby-m...art-5-nato-nie-dziala-na-zasadzie-automatyzmu |
Art. 4. i art. 5. NATO. Czy możemy się czuć bezpiecznie?

Art. 5. NATO w praktyce


Eksplozje w Przewodowie nasunęły podstawowe pytanie – czy flota amerykańskich F-16 pojawiłaby się w Polsce zaraz po nadejściu rosyjskiej agresji? Odpowiedź nie jest zerojedynkowa, gdyż do tej pory art. 5. NATO nie został przetestowany w podobnych okolicznościach.

Treść art. 5. nie rozstrzyga wszelkich wątpliwości – zbrojna agresja na jeden kraj NATO jest uważana za zbrojną agresję przeciwko wszystkim krajom NATO, pozostałe kraje są zobowiązane do udzielenia pomocy.

Czy w takim razie agresja Rosji na Polskę spowodowałaby formalny obowiązek po stronie sojuszników? Zgodnie z treścią art. 5. NATO inny kraj podejmie wtedy „taką akcję, jaką uzna za konieczną, nie wyłączając użycia siły zbrojnej”. Ten fragment wskazuje, że mechanizmy sojuszniczej obrony są dalekie od automatyzmu.

Art. 5. NATO nie działa na zasadzie automatyzmu

Art. 5. NATO nie został do tej pory przetestowany w warunkach typowej zbrojnej agresji na kraj NATO, sposobem na zgłębienie treści tego przepisu są przede wszystkim opinie ekspertów wojskowych.

W dniu eksplozji w Przewodowie były dowódca armii amerykańskiej w Europie generał Ben Hodges napisał na twitterze, że art. 5. NATO nie działa automatycznie. Użył metafory, że nie jest to wiązka laserowa otwierająca drzwi, gdy tylko ktoś przejdzie. Musi zostać podjęta decyzja polityczna, aby art. 5. został realnie użyty do konkretnych działań militarnych.
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
Dla przypomnienia:
20.09.2023 r.

Rachunek dla Ukrainy!
| 20.09.2023 r.

WYSZŁO NA JAW KTO ZARABIA NA IMPORCIE ZBOŻA DO POLSKI!
| 22.09.2023 r.

FAKTY i MITY o ukraińskiej branży rolnej. Kto jest właścicielem ziemi na Ukrainie? Karol Olszanowski
| 01.2024 r.

Import, eksport płodów rolnych z Ukrainy, o ile są odpowiedniej jakości, odpowiednio przechowywane, transportowane, jest w interesie innych krajów, w tym Polski, o ile pieniądze za te produkty zostaną przeznaczone na potrzeby narodu ukraińskiego (a nie dla ukraińskich oligarchów, zachodnich koncernów).
Gdyż:
 • dzięki temu dotychczasowi rolnicy z innych krajów mogą podjąć inną, pożyteczną, pracę.
 • rolnictwo przyczynia się do skażeń za sprawą produkcji chemii na potrzeby rolnictwa, jak i w wyniku stosowania chemii przez rolników!
 • ziemie uprawne m.in. w Europie wielokrotnie szybciej ulegają m.in. za sprawą rolnictwa wyjałowieniu, degradacji niż są w stanie się zregenerować! Więc jest możliwość dać czas glebie na regenerację, jak również wodom gruntowym, rzekom, jeziorom, morzom na samooczyszczenie się z chemii porolniczej! Rośnie także wielkość ludzkiej populacji. W związku z tym wszystkim oczywistym jest, że ceny ziem uprawnych, płodów rolnych, z sadownictwa będą rosły. A zatem, aby ten proces nieco spowolnić, również i z tego powodu w interesie m.in. Europejczyków jest to, by kupować produkty rolne, sadownicze z Ukrainy.
 • rolnictwo jest dotowane!
 • to jest b. ważne, finansowe, wsparcie dla Ukrainy!

Ukraińcy są w b. złej sytuacji pod każdym względem, są w stanie wojny przy naszej granicy, więc nie są w stanie konkurować jak równy z równym, więc należy być taktownym, wstrzemięźliwym, wyrozumiałym, solidarnym! Oraz zapobiegać problemom, w tym działaniom odwetowym, rewanżować się tym samym itd., itp.!
Taka współpraca = pomoc, zamiast przekazywanie wprost pieniędzy, z których znaczna cześć jest rozkradana!...

Więc rozwiązaniem, dla obu stron, jest wsparcie, wymuszenie, aby produkcja rolna, sadownicza, magazynowanie i transport w Ukrainie spełniały wszystkie normy odbiorców ich produktów w innych krajach. Aby pieniądze za produkty rolne, ogrodnicze były przeznaczane Ukraińcom! A nie blokowanie dostaw płodów z Ukrainy! Jeśli ktoś może dostarczać produkty tańsze i jednocześnie spełniające normy, to należy z tego korzystać z wyżej i z niżej wymienionych powodów!


Wydatki na rolnictwo i rozwój wsi oraz rynki rolne wyniosą 35,4 mld zł, a wraz z dotacjami unijnymi kwota na rolnictwo wyniesie 60,6 mld zł.
https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pi...-na-co-beda-dotacje-a-na-co-zabrkanie-2386245 | 07.01.2022

W ciągu najbliższych lat na polską wieś trafi ponad 150 mld zł z budżetu Wspólnej Polityki Rolnej oraz Krajowego Planu Odbudowy.


Degradacja gleb na świecie i jej skutki
W naturalnych warunkach materia krąży i substancje pozyskane z gleby przez rośliny prędzej czy później do niej wracają (łańcuch pokarmowy!), sytuacja jest więc stabilna. Wszystko się zmienia, gdy glebę zaczynamy wykorzystywać rolniczo w sposób rabunkowy – korzystamy z zasobów gleby, a zbierając plony, nie oddajemy jej pobranych przez rośliny związków mineralnych. Jeśli trwa to długo (pojęcie względne, zależy od zasobności gleby, czasem wystarczy kilka lat), gleba traci swoją produktywność. Mówimy wówczas o degradacji gleby.

Ponieważ rolnictwo istnieje od ponad 10 tys. lat, a liczba ludności na Ziemi stale rośnie, gleby wykorzystywane są coraz intensywniej, a jednym ze skutków jest coraz większa powierzchnia gleb zdegradowanych.

Jeśli nieodpowiednio zastosuje się nawozy sztuczne, skutki mogą być odwrotne do zamierzonych. Na przykład przy zbyt dużych dawkach gleba może zostać zatruta – giną mikroorganizmy glebowe, uaktywniają się związki metali ciężkich, zmienia się pH (rośnie zakwaszenie), a przez to możliwości poboru przez rośliny składników pokarmowych. Przenawożenie jest typowe dla państw wysoko rozwiniętych stosujących intensywną gospodarkę rolną.

Degradacja gleby może być też skutkiem błędów w użyciu chemicznych środków ochrony roślin. Jeśli te substancje, z założenia trucizny, dostaną się do gleby, zabiją tamtejsze organizmy, co zaburzy procesy glebotwórcze.

Nawet niewłaściwe nawadnianie może prowadzić do opłakanych skutków. Woda stosowana w rolnictwie często bywa bogata w sole. W wyniku parowania do atmosfery trafiają tylko cząsteczki wody, a związki mineralne pozostają w glebie. W miarę upływu czasu ich ilość rośnie, w konsekwencji powodując jej degradację w postaci zasolenia. Zasolenie gleb jest charakterystyczne dla obszarów suchych zarówno słabo, jak i wysoko rozwiniętych państw.

Do degradacji gleby przyczyniać się mogą niektóre maszyny rolnicze. Zwykle te do zbioru plonów są duże i ciężkie, przez co ugniatają glebę. Utrudnia to wymianę gazową, wsiąkanie wody, przemieszczanie się zwierząt żyjących w glebie, ułatwia natomiast spływ wody po powierzchni. Wszystko razem pogarsza jakość gleby, czyli powoduje jej degradację. Ze względu na wysokie koszty maszyn ten typ degradacji jest typowy dla państw wysoko rozwiniętych.

Rolnictwo prowadzi do przekształcenia gleby, przerywając naturalny łańcuch pokarmowy, co może zakończyć się jej degradacją.
Najczęstsze przyczyny degradacji gleby to nadmierny wypas, wylesianie i źle prowadzona gospodarka rolna.
Największy odsetek zdegradowanych gleb jest w Europie, ale największe obszary znajdują się w Azji.
Tendencje w światowej produkcji żywności w przeliczeniu na jednego mieszkańca są wzrostowe.
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
https://kresy.pl/publicystyka/czarnoziemy-szansa-na-zysk-i-rozwoj-ukrainy/ | 28 September 2012
Czarnoziemy szansą na zysk i rozwój Ukrainy
Czarnoziemy to niewiarygodnie żyzne i głębokie gleby występujące na Ukrainie. Ich niezwykła urodzajność sprawia, że kraj ochrzczono “spichlerzem Europy”.

Ukraina dysponuje niemal jedną trzecią powierzchni gruntów całej Unii Europejskiej. Jest to około 34 milionów hektarów, z których 70 proc. stanowią czarnoziemy na głębokości do sześciu metrów.

W ciągu ostatnich dwóch lat wielkość zbiorów na Ukrainie powróciła do tych z czasów Związku Radzieckiego, a nawet ją przewyższyła. Rocznie uzyskuje się 40-50 milionów ton zboża oraz nasion zawierających olej. Kraj ten jest jednym z głównych wytwórców i eksporterów nasion oraz oleju ze słonecznika, jęczmienia, pszenicy i kukurydzy.

Jak twierdzi Peter Thomson, wicedyrektor generalny Agrarian Investments, należącego do moskiewskiej Renaissance Group gospodarującej 240,000 ha na 62 posiadłościach, istnieje możliwość podwojenia zbiorów zboża i oleju w ciągu mniej więcej dekady, dzięki inwestycjom i wprowadzeniu w życie praktycznej wiedzy.

„To raj dla rolnika, mamy tu idealny klimat… i fenomenalnie produktywną ziemię” – mówi Thomson.

Poza tym koszty pracy i produkcji są niższe niż w UE. Według banku inwestycyjnego Concorde Capital z Kijowa, wysokość opłat za ziemię wahają się od 35$ do 90$ za hektar, niewiele w porównaniu do stawek z Ameryki Łacińskiej, które wynoszą od 250 do 400$.


1534d37b96fe7.pngPRZEGRALIŚMY WSZYSTKO! DR ARTUR BARTOSZEWICZ UJAWNIŁ CO CZEKA POLAKÓW
| 01.03.2024 r.
 
Ostatnia edycja:

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
[Putin stawia ultimatum do 11 marca – czy przygotowywany jest atak nuklearny?]
Putin gibt Ultimatum bis 11.März – Wird Atomschlag vorbereitet?
| 3 mar 2024
Wczoraj doszło do wycieku rosyjskich dokumentów wojskowych dotyczących przygotowań do ataku nuklearnego. Atak Taurusa na Krym uznawany jest za próg nuklearnego kontrataku Rosji. I to jest niezwykle wybuchowe, bo wczoraj opublikowano tajną rozmowę o tym, jak wysocy rangą niemieccy generałowie planują atak na Krym rakietami Taurus. Putin postawił teraz rządowi federalnemu ultimatum do 11 marca, aby wydał oświadczenie w sprawie przechwyconej rozmowy. Sytuacja jest niezwykle dramatyczna!

Copilot: W Niemczech doszło do wycieku informacji dotyczących planów ataku na most krymski1. Rozmowy na ten temat prowadzone były przez oficerów niemieckich sił powietrznych za pośrednictwem otwartych kanałów na platformie WebEx1. W rozmowie, która odbyła się 19 lutego, uczestniczyli szef operacji i ćwiczeń Dowództwa Sił Powietrznych Bundeswehry Frank Grefe, inspektor BBC Ingo Gerhartz oraz oficerowie z centrum operacji powietrznych Dowództwa Kosmicznego Bundeswehry Fenske i Frostedte1.
Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała, że Moskwa domaga się wyjaśnień od Niemiec

[Putin przedstawił rządowi Niemiec zapytanie ofertowe: Czy mają ochotę, podczas ostatniej wieczerzy, aby zaserwował im grzybki...
Pytanie jest b. trudne, gdyż oferta jest b. duża... - red.]

b21iYS5qTVNQCy9gGgpARhNTezpcU04QREtjcRpHUgpJWm1hGhVMRUEANDQbAQ4dAFxsYw1CUwYHRGhnAkRaAgZabmQaEw1fUwh3OUUWQE8

f73pxsasx48cgsg1dvn3rfw6ztqzpuo3.jpg

8e0afb813d670e81c6358ec14c17.jpeg

896bd4368627ae74789272c7bdaea2e4,1680,0,0,0.webpDLACZEGO TUSK CHCE WYSŁAĆ ŻOŁNIERZY NA UKRAINĘ?!
| 03.03.2024 r.
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
Kto Na Pewno Nie Będzie Bronił Polski? [Czy NATO Nas Obroni?]
| 03.03.2024 r.

Zniesienie Ustawowego Zwolnienia Polityków z Obowiązku Obrony Polski. Jasny Sygnał Społeczeństwa.
| 05.03.2024 r.
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
09.03.2024 r.
Drugi list otwarty do Prezydenta Rosji Władimira Putina
Przez Ambasadę Rosji w Polsce.

W sprawie wojny Rosji z Ukrainą (i ją wspierającą międzynarodową koalicją)…

Witam ponownie
Przestrzegałem, że kontynuowanie wojny spowoduje tylko i wyłącznie same szkody, straty... Ukraina, wpierające ją państwa nie odpuszczają i wiele wskazuje na to, że Ukraina będzie kontynuować swoją obronę, a wspierające ją państwa kontynuować jej wspieranie, aż do osiągnięcia pożądanego efektu... Wiec Rosja będzie ponosić, o kolejne rzędy wielkości, dalsze straty.
Więc proszę pomyśleć perspektywicznie: do czego to prowadzi...; więc: czy to ma sens... - Nie przebiegło to zgodnie z państwa, błędnymi, założeniami... Dalsze "przewidywania" także nie sprawdzają się... - Chcę pan doprowadzić do negatywnego, z ludzi młodych, zdrowych, przetrzebienia Rosjan... Totalnego zadłużenia Rosji... Załamania gospodarki Rosji z powodu: długów, prowojennej produkcji, ucieczki Rosjan z Rosji, braku rąk do pracy... - Kto i za co będzie wówczas miał bronić Rosję...


Niemcy: nowy system obrony powietrznej dla Ukrainy
Według opublikowanego w piątek (5.01.2024) przez niemiecki rząd zestawienia do Ukrainy trafił nowy system obrony powietrznej Skynex wraz z amunicją, jak również pociski do systemu obrony powietrznej Iris-T SLM oraz dwa radary TRML-4D.
Dostarczono ponadto dziesięć kolejnych bojowych wozów piechoty typu Marder razem z amunicją i częściami zamiennymi, dwa kolejne wozy saperskie Wisent oraz inżynieryjny pojazd opancerzony Biber z częściami zamiennymi. Dostawy objęły także amunicję artyleryjską, amunicję do broni strzeleckiej, zimowe siatki maskujące i zimowe poncza maskujące.
https://www.dw.com/pl/niemcy-nowy-system-obrony-powietrznej-dla-ukrainy/a-67898650 | 05.01.2024


Broń-eksperyment dla Ukrainy. Ekspert zdradza jej siłę
– W porównaniu do pocisków GMLRS nowa amunicja ma większą celność, większą moc, a także jest mniej podatna na elektroniczny sprzęt bojowy wroga – wyjaśnia Zgurets. Jego zdaniem GLSDB ma znacząco zwiększyć możliwości armii ukraińskiej. To natomiast pozwoli Ukraińcom prowadzić precyzyjne ostrzały w głąb terytorium wroga. – Dokładność bomby GLSDB sięga 90 centymetrów – dodaje ekspert.
Konkurencyjne GMLRS i ATACMS poruszają się po trajektorii balistycznej, czyli po łuku. GLSDB ma natomiast mieć możliwość stosowania radykalnych zmian w trakcie lotu w zakresie 360 stopni. To sprawia, że bomba jest zdolna do przeprowadzenia ataku z każdej strony w kierunku przeciwnika – omijając przy tym przeszkody w powietrzu.
https://tech.wp.pl/bron-eksperyment-dla-ukrainy-ekspert-zdradza-jej-sile,6991383039454144a | 02.02.2024


Koalicja dla Ukrainy. Możemy działać również w ramach wielonarodowych projektów
Do przekazywania uzbrojenia Kijowowi zachęca nas też ogłoszona niedawno przez resort obrony Wielkiej Brytanii kolejna runda finansowania w ramach wielonarodowych projektów IFU (International Fund for Ukraine) w wysokości 896 mln funtów, czyli ok. 4,5 mld złotych.
To koalicja państw złożona z Wielkiej Brytanii, Norwegii, Danii, Holandii, Szwecji oraz Litwy.
https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/polska-ma-ciekawa-bron-dla-ukrainy,801297.html | 06-02-2024


Ukraina trzykrotnie zwiększyła produkcję uzbrojenia
Pieniądze z UE dla Ukrainy
Premier Ukrainy Denys Szmyhal poinformował, że przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapewniła go, iż pierwsza transza nowej pomocy dla Ukrainy w wysokości 4,5 mld euro zostanie przekazana w marcu. Pieniądze te będą pochodzić z nowego pakietu w wysokości 50 mld euro.
Według danych amerykańskiego i brytyjskiego wywiadu straty po stronie rosyjskiej wynoszą 300-350 tys. zabitych i rannych żołnierzy
https://www.money.pl/gospodarka/ukr...a-produkcje-uzbrojenia-6999469400189920a.html | 25.02.2024


Sikorski: Europejska pomoc dla Ukrainy sięga 150 mld USD, dwukrotnie więcej niż ze strony USA, które dotychczas przeznaczyły na ten cel 75 mld dolarów - mówił szef MSZ Radosław Sikorski na konferencji z okazji 25 lat członkostwa Polski w NATO.
"Europa potrafi działać skutecznie i solidarnie. Od początku wojny instytucje unijne i państwa członkowskie przeznaczyły na wsparcie Ukrainy 96 mld dolarów, w tym 30 mld na pomoc wojskową" - mówił Radosław Sikorski na konferencji z okazji 25 lat członkostwa Polski w NATO na Uniwersytecie Warszawskim.
Szef MSZ dodał, że 1 lutego kraje wspólnoty uzgodniły przeznaczenie kolejnych 54 mld dolarów na wsparcie odbudowy i modernizację Ukrainy.
Sikorski zwrócił uwagę, że kolejny warty 50 mld pakiet czeka na zatwierdzanie w amerykańskiej Izbie Reprezentantów.
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomo...a-ukrainy-siega-150-mld-usd-dwukrotnie-w.html | 08.03.2024 r.


Są przymiarki, aby także rosyjskie aktywa o wartości około 300 mld zostały przekazane dla Ukrainy...
Wkrótce m.in. państwa wspierające Ukrainę uruchomią na dużą skalę produkcję broni...
NATO planuje wsparcie Ukrainy...


UE powinna przeznaczyć zyski z rosyjskich aktywów dla zakup broni dla Ukrainy – stwierdziła Ursula von der Leyen
– Czas rozpocząć rozmowę w sprawie przeznaczenia nieoczekiwanych zysków ze wspólnego wykorzystania zamrożonych rosyjskich aktywów na zakup sprzętu wojskowego dla Ukrainy – powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w środę (28.02) w Parlamencie Europejskim. – Nie ma silniejszego symbolu i lepszego wykorzystania tych pieniędzy, aby Ukraina i cała Europa stały się bezpieczniejszym miejscem do życia – dodała.
Podcza spotkania G20 w Brazylii dyskusję ws. tej propozycji poparli ministrowie finansów Niemiec Christian Lindner i Francji Bruno Le Maire.
https://www.dw.com/pl/zyski-z-rosyj...ny-odzew-na-propozycję-szefowej-ke/a-68399619 | 28.02.2024


Europa przestawi się na gospodarkę wojenną


Czy Europa przejmuje inicjatywę w wojnie na Ukrainie?
| 08.03.2024 r.


Itp., itd...

A zatem perspektywy dla Rosji są coraz gorsze...
Więc chce pan to dalej kontynuować...!!!


Piotr Kołodyński - autor-redaktor: Wolnyswiat.pl
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
Świat bez Ukrainy. Rosja ma miażdżącą przewagę nad Ukrainą. Czy świat pozwoli jej upaść?
| 10.03.2024

[Prowojenna produkcja, zużywanie produktów na wojnie, prowojenne usługi generują straty surowców, energii, zasobów ludzkich; śmierć, choroby, kalectwo, co pochłania środki na lecznictwo, opiekę, renty... Jak również skażenia = trucie ludzi = śmierć, choroby, kalectwo, co pochłania środki na lecznictwo, opiekę, renty... Zapóźnienie, niedobory w innych dziedzinach gospodarki... Kolejny problem to długi na potrzeby wojenne... Następny problem to długi na odbudowę... - red.]
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
Zwiększyliśmy produkcję dronów stukrotnie, w niektórych przypadkach 150–krotnie, a może nawet więcej – mówi Giorgi Tskhakaia, doradca ministra ds. transformacji cyfrowej i jeden z autorów projektu „Armii Dronów”. Podkreśla, że dronów nigdy nie będzie wystarczająco dużo: – Dronów zawsze brakuje, ponieważ są pilnie potrzebne – mówi DW. Według niego, na początku szeroko zakrojonej rosyjskiej inwazji na Ukrainę było siedmiu producentów dronów; półtora roku później było ich 150, z czego większość stanowiły firmy prywatne.
https://www.dw.com/pl/jak-ukraina-rozwija-swoją-produkcję-dronów/a-67502924 | 20.11.2023

Fabryka tureckich dronów na Ukrainie już powstaje. Będą w niej produkowane drony Bayraktar
https://portalobronny.se.pl/przemys...kowane-drony-bayraktar-aa-MxAz-kz87-umnD.html | 2024-02-07

W zbrojeniówce rozpędzają się bezprecedensowe inwestycje. Fabryka Broni Radom potroi produkcję.
Za dwa lata radomski Łucznik chce produkować 100 tys. karabinów rocznie.
Zatwierdzono budowę dodatkowych hal, choć obecna, zaprojektowana „pod klucz” fabryka ruszyła ledwie przed dekadą.
https://www.rp.pl/biznes/art39695381-polskie-fabryki-ida-na-wojne-produkcja-idzie-pelna-para | 15.01.2024

Ukraina rozpoczęła produkcję systemów artyleryjskich według standardów NATO, a także zwiększyła dwukrotnie produkcję amunicji - powiedział w środę minister ds. strategicznych gałęzi przemysłu Ołeksandr Kamyszin.
https://www.pb.pl/ukraina-ruszyla-produkcja-systemow-artyleryjskich-w-standardzie-nato-1205842 | 2024-01-17

Francja przyspiesza produkcję haubic Caesar i amunicji
https://portalobronny.se.pl/przemys...o-pomoc-ukrainie-22-01-aa-Bfem-uRrt-h292.html | 2024-01-23

Rusza budowa fabryki amunicji na Węgrzech. Niemcy inwestują
Na Węgrzech w miejscowości Várpalota miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki niemieckiego koncernu Rheinmetall, której zadaniem będzie produkcja różnego rodzaju amunicji do systemów uzbrojenia różnego kalibru.
https://defence24.pl/przemysl/rusza-budowa-niemieckiej-fabryki-amunicji-na-wegrzech-niemcy-inwestuja | 23.01.2023

Niemiecki Rheinmetall zwiększa moce produkcyjne. Zakład ma ambitne plany na kolejne fabryki. "Głód amunicyjny"
W związku z „głodem amunicyjnym” w Europie i wciąż niezaspokojonymi potrzebami walczącej Ukrainy koncern zbrojeniowy Rheinmetall rozpoczął budowę fabryki amunicji artyleryjskiej. Powstanie ona w głównym zakładzie w Unterlüß, w Dolnej Saksonii. Według zapowiedzi, od 2025 roku, rocznie ma tam być produkowanych do 200 tysięcy sztuk amunicji 155 mm.
https://portalobronny.se.pl/przemys...-glod-amunicyjny-13-03-aa-qQS6-Z1u1-tGYz.html | 2024-03-13

W odpowiedzi na nieustające zapotrzebowanie Ukrainy na amunicję, o czym często donosiliśmy, notując jednocześnie wzrost mocy produkcyjnych krajów takich jak USA, Niemcy czy Polska, producent amunicji z Norwegii i Finlandii, Nammo, zdecydował o wprowadzeniu trybu pracy 24/7 w swoim zakładzie w Szwecji. Celem jest zaspokojenie potrzeb Ukrainy, jak podały szwedzkie media Dagens Nyheter.
https://portalobronny.se.pl/przemys...armonogram-pracy-13-03-aa-htev-jFTZ-Y7Zh.html | 2024-03-16
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
Nowy rząd zaplanował dochody na poziomie 682 mld zł. Natomiast deficyt budżetowy ma wynieść 184 mld zł, gdyż wydatki są zaplanowane na poziomie 866 mld zł.
https://www.money.pl/pieniadze/konc...zly-sie-dzieki-cieciom-6981003406563840a.html | 04.01.2024

Bezpośredniego zagrożenia dla Polski nie ma [ze strony Rosji] i trzeba żyć nadzieją, że są granice tej agresji, tego braku realizmu w Moskwie. Przypominam, im się wydawało, że zdobędą Kijów w 3 dni, a od 2 lat nie mogą, podbili poniżej 20% terytorium Ukrainy – stwierdził Radosław Sikorski w RMF FM.
https://300polityka.pl/live/2024/03/13/sikorski-bezposredniego-zagrozenia-dla-polski-nie-ma/ | 13.03.2024
[I jeszcze przez wiele lat nie byłoby nawet w obecnym stanie sytuacji geopolitycznej. A tymczasem: Rosja wykrwawia się, traci sprzęt, pieniądze, zadłuża się z powodu swojej napaści na Ukrainę... Kolejne państwa wstąpiły do NATO... Europa zbroi się... Coraz więcej rosyjskich żołnierzy nie chce walczyć... Społeczeństwo buntuje się... W Rosji może dojść do obalenia dyktatury Putina... - red.]

To ZMIAŻDŻYŁOBY Putina! "Wykluczam WOJNĘ w Polsce" Gen. Bieniek: Unia MUSI UZUPEŁNIAĆ NATO
| 14.03.2024

[Nie ma, w praktyce, zagrożenia zarówno z użyciem broni konwencjonalnej jak i jądrowej.]
Putin ZAATAKUJE POLSKĘ?! Gen. Skrzypczak NIE MA ZŁUDZEŃ
| 15.03.2024

Rosja 2024. Stan państwa [FILM DOKUMENTALNY]
| 15.03.2024

Budżet na obronę zaplanowano na poziomie 118,14 mld zł, co stanowi 3,1 proc. przewidywanego PKB, wraz z Funduszem Wsparcia Sił Zbrojnych wydatki obronne mają wynieść blisko 159 mld zł – 4,2 proc. PKB.
https://defence24.pl/polityka-obron...tach-na-2024-wieksza-armia-pelna-gotowosc-wot | 29.12.2023
[Czyli blisko 1/4 budżetu państwa będzie przeznaczona na wojsko (a budżet zostanie przekroczony o 184 mld zł)... - Po co, przynajmniej teraz (jak odstraszać, to wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba, i trzeba mieć za co, czyli trzeba mieć rezerwy pieniężne, w b. dobrym stanie gospodarkę, aby być wiarygodnym kredytobiorcą, z kim, czyli trzeba mieć wiarygodnych sojuszników, czym, czyli czymś nowoczesnym/groźnym!!! - red.]


4f8261af1e09b.png8a92b61c9c7f7.png145c38f3cba78.pngPolski rząd, nie czekając na przetarg, zakupił 96 tureckich dronów Bayraktar TB2 za około 1 mld zł. Oficjalne przekazanie pierwszej partii odbyło się 28 października 2022 r.

Pod koniec 2023 roku ruszy produkcja dronów nowej generacji Bayraktar TB3. Mają one dużo lepsze parametry, osiągi. Turecka firma rozwija również bezzałogowy myśliwiec Bayraktar Kizilelma, który będzie wyposażony w silnik odrzutowy.
[Pieniądze niepotrzebnie wydano na drony starszej generacji, więc nie ma ich na kupno nowej generacji...
Za jakiś czas powstaną drony kolejnej generacji... A Rosja jest wyczerpana wojną z Ukrainą, więc przez najbliższe lata nie będzie stanowić zagrożenia. Oprócz tego należymy do NATO.
Nakupiono również innego sprzętu, który również wkrótce będzie przestarzały... A trzeba go jeszcze utrzymywać... - red.]

Bayraktar TB 3 bije kolejny rekord
W porównaniu do starszego brata TB 3 legitymuje się większymi rozmiarami (8,35 x 14 m vs 6,5 x 12,0 m), większą masą własną (1450 kg vs 650 kg w TB 2), niemal dwukrotnie większą masą przenoszonego uzbrojenia (280 kg vs 150 kg) oraz zwiększoną z dwóch do sześciu liczbą punktów podwieszeń. Jako pierwszy turecki UCAV Bayraktar TB 3 posiada także w pełni wciągane podwozie (TB 2 mógł schować jedynie przednią goleń by nie ograniczać pola widzenia zamontowanej pod kadłubem głowicy elektro optycznej) oraz składane skrzydła umożliwiające łatwiejsze bazowanie na okręcie. Zastosowanie mocniejszego silnika niż w starszej konstrukcji (PD170 wytwarza 165 KM podczas gdy stosowany na TB 2 silnik Rotax 912-iS jedynie 100 KM) umożliwia uzyskanie prędkości maksymalnej 160 węzłów, a patrolowej 125 w (parametry te dla starszej wersji bezzałogowca wynosiły odpowiednio 70 i 120 węzłów). Głównym wyposażeniem pokładowym przeznaczonym do wykrywania i namierzania celów, w odległości do 20 km, jest opracowany przez Aselsan system CATS (Common Aperture Targeting System), który zastąpił wykorzystywaną obecnie na TB 2 głowicę obserwacyjną L-3 Wescam MX-15D. Na wspomnianych sześciu pylonach pod skrzydłami możliwe jest podwieszanie całego spektrum uzbrojenia opracowanego z myślą o UCAV w tym pociski kierowane: L-UMTAS, MAM (w odmianach C,L,T), TÜBİTAK Sage (Bozak, Togan oraz Kuzgum). Ten ostatni pocisk występuje także z napędem (TJM) wówczas jego zasięg wzrasta do 245 km.

Co ciekawe, mimo że Baykar jest firmą prywatną, która w rozwój kolejnych prototypów inwestuje własne środki, w 2023 roku uznana została za najbardziej dochodowym koncernem tureckiej zbrojeniówki. Zyski z eksportu wyniosły 1,8 mld USD, co stanowi 1/3 całościowych przychodów wszystkich firm z tego kraju w sektorze obronnym. Umowy eksportowe podpisano łącznie z 34 państwami w tym 33 zakupiły UCAV TB-2 a dziewięć Akıncı.
https://zbiam.pl/bayraktar-tb-3-bije-kolejny-rekord-wideo/ | 7 lutego 2024


Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał umowę na zakup 250 czołgów M1A2 Abrams SEPv3 za 20 miliardów.
Pierwsze 28 czołgów zostanie przekazanych w bieżącym roku ze składów US Army, z przeznaczeniem do szkolenia, będą to wozy w wersji M1A2 SEPv2. Z kolei dostawy wozów w docelowej konfiguracji mają rozpocząć się w 2025 i zakończyć w 2026 roku,
https://defence24.pl/sily-zbrojne/polska-kupila-abramsy | 05.04.2022
[Zanim ewentualnie te czołgi mogłyby się przydać, w razie konfliktu, okażą się przestarzałe... A na czołgi nowej generacji nie będzie pieniędzy... - red.]

Abrams X - czołg przyszłości IV generacji.
 • 3 członków załogi (zamiast 4)
 • automat lądujący pociski
 • 50 kilka ton (lżejszy o około 10 ton)
 • wieża bezzałogowa
 • system aktywnej obrony
 • tzw. przezroczysty kadłub (gogle wyświetlają obraz z umieszczonych na kadłubie kamer wokół pojazdu), oraz możliwość odbioru informacji, w tym z kamer, z innych miejsc (pojazdów)
 • napęd hybrydowy: diesel napędza prądnicę zasilającą silniki elektryczne
 • wsparcie sztucznej inteligencji
Abrams X - amerykański czołg przyszłości
| 08.2024


12.03.2024 r.
Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Donalda Tuska i ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego z Joe Bidenem
"Prezenty Andrzeja Dudy i Joe Biedena były przemyślane. Okazuje się, że gospodarz, który gościł u siebie Polaka dał mu [Dudzie] długopis, papeterię i książkę"...

Prezydent Biden zamierza udzielić Polsce pożyczki na zakup amerykańskiego uzbrojenia w wysokości 2 mld dolarów.
[Czyli zarobią na broni i na pożyczce...]

DLACZEGO WATYKAN POPIERA ROSJĘ?
| 15.03.2024


Jeśli Europa ma się zbroić, to państwa mogą się specjalizować w produkcji poszczególnych sprzętów, np. Niemcy w produkcji czołgów, Francuzi w produkcji samolotów, Polacy w produkcji armatohaubic, itd. Ale, generalnie, samoloty, czołgi to jest b. drogie w nabyciu, w eksploatacji, w tym ich zaplecze ludzkie, techniczne, infrastrukturalne i przestarzałe rozwiązanie! Teraz nadchodzi czas m.in. rakiet, pojazdów bezzałogowych sterowanych (można przeszkolić miliony Polaków w stertowaniu dronami za pośrednictwem sieci komórkowych z użyciem własnych telefonów) i działających autonomicznie, dział elektromagnetycznych, laserów, sztucznej inteligencji na poziomie strategicznym, operacyjnym, taktycznym, sterowania pojazdami bezzałogowymi, wspierania pojazdów z załogami. - red.
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
Polska pociski z zubożonym uranem


ZESZYTY NAUKOWE AKADEMII MARYNARKI WOJENNEJ
ROK XLVII NR 3 (166) 2006

SKUTKI RADIACYJNE UŻYCIA AMUNICJI ZE ZUBOŻONYM URANEM

STRESZCZENIE
Pociski ze zubożonym uranem ( 238U) były stosowane w wojnach w byłej Jugosławii i Iraku. Stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia osób mających bezpośredni kontakt z pozostałościami po ich eksplozji. Typowymi objawami są skutki popromienne, które wyrażają się chorobowymi zmianami w organizmie, prowadzą do uszkodzenia genów napromieniowanych i powodują zwyrodnienia u ich potomstwa.

WSTĘP
Zubożony uran (ang. depleted uranium – DU) zawiera około 99,8% uranu 238 U oraz domieszki innych metali ciężkich, jak pluton 239 Pu, jednej z najbardziej znanych substancji toksycznych. Uran (238 U) powstaje w czasie procesu wzbogacania uranu jako produkt uboczny z tetrafluorku uranu. Jest źródłem promieniowania jądrowego 1 alfa, beta oraz gamma jako skutek dalszych przemian w procesie rozpadu promieniotwórczego. Czas połowicznego rozpadu 2 uranu (238 U) ocenia się na 4,51 ⋅ 109 (około 4,5 miliarda lat.

UŻYCIE AMUNICJI Z DU
Ponadto niektóre miny lądowe, bomby lotnicze i podamunicja również zawierają pewne ilości zubożonego uranu. Znalazł on także zastosowanie w osłonach antyradiacyjnych (np. w czołgach amerykańskich A1M1). Taką amunicję posiadają armie wielu państw. Między innymi Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Rosja,Turcja, Grecja, Arabia Saudyjska, Izrael i Kuwejt.
W chwili uderzenia pocisku z około 40% zubożonego uranu (penetratora) tworzą się tlenki uranu (dwutlenek – rozpuszczalny w wodzie i trójtlenek – nierozpuszczalny) albo rozpada się on w formie małych kawałków (drobin) i zapala jeszcze w locie lub w momencie dojścia do celu. Można przypuszczać, że po raz pierwszy zubożonego uranu użyto w czasie wojny arabsko-izraelskiej w 1973 roku.
Podczas wojny w Zatoce Perskiej amunicję taką zastosowano w skali masowej (lotnictwo – około 850 tysięcy pocisków, czołgi – niecałe 10 tysięcy). Stanowi to masę o wartości ponad 315 Mg (ton). Ocenia się, że amunicji tej użyto również w Serbii (1995 r.) w liczbie około 10 tysięcy pocisków, a w latach 1999 – 2000 w Kosowiei Serbii – około 31 tysięcy. W Iraku, gdzie prawdopodobnie użyto dziesiątki tysięcy sztuk amunicji ze zubożonym uranem, poziom promieniowania jądrowego (w pobliżu pozostałości rozerwanego pocisku) przewyższał 1000 razy wartość tła4 . Obszarem szczególnie charakteryzującym się wysoką aktywnością promieniotwórczą są rejony wokół Bagdadu.
Stąd wniosek, że w Iraku użyto wiele pocisków ze zubożonym uranem, ponieważ rejestrowano wysoki poziom promieniowania jonizującego. Skutki jego oddziaływania odczuwają zarówno weterani wojny w Zatoce Perskiej, jak i ludność Iraku. W formie szczególnej ujawniają się one wśród potomstwa napromieniowanych (białaczka, deformacje ciała itp.).

SKUTKI ZDROWOTNE
Szkodliwość zubożonego uranu dla ludzi wynika z oddziaływania cząstek alfa (α) po wchłonięciu uranu do organizmu drogami oddechowymi i pokarmowymi
i promieniowania beta (β) w przypadku bezpośredniego kontaktu. Stąd ich identyfikacja, a tym samym diagnoza przyczyn znacznej zachorowalności osób, które przebywały w obszarze stosowania tego rodzaju pocisków, są niezwykle trudne. Dotychczasowe badania wykazały, że skutkami ekspozycji ludzi na promieniowanie jądrowe5 (α, δ, γ) są między innymi zaburzenia neurologiczne, kamica nerkowa i bóle nerek, wysypki, pogorszenie widzenia, nowotwory skóry, niewydolność płciowa, ślady uranu w spermie oraz wrodzone wady u potomstwa napromieniowanych (deformacje ciała).
Takie objawy występują u osób, które miały bezpośredni kontakt z pozostałościami po pociskach ze zubożonym uranem. Stąd pojawiają się sugestie, że
w Afganistanie użyto nowych rodzajów broni radioaktywnych, chociaż nie znaleziono tam dowodów na zastosowanie zubożonego uranu. Jednakże badania wykazały znaczny poziom uranu w moczu u Afgańczyków6.
Każdy rodzaj promieniowania jonizującego (również pośrednio neutronowe) prowadzi do powstania choroby popromiennej. Najbardziej niebezpieczne ze względu na przenikliwość przy napromieniowaniu zewnętrznym jest promieniowanie elektromagnetyczne gamma (γ), a przy wewnętrznym cząstki alfa (α). Skutki napromieniowania można zobrazować jako efekty stochastyczne i deterministyczne.

Efekty stochastyczne polegają na zachodzących zmianach w pojedynczych komórkach. Jonizacja lub wzbudzenie molekuły wywołane przez promieniowanie prowadzą do zmiany struktury molekularnej, co z kolei powoduje zakłócenie ich roli w funkcjonowaniu komórek organizmu. Ważnym zjawiskiem jest radioliza wody. Szczególnie niebezpieczne są uszkodzenia DNA, które mogą wywołać śmierć komórki lub jej modyfikację. Zmodyfikowana komórka somatyczna, która zachowała zdolność reprodukcji, może zapoczątkować klon prowadzący do rozwoju nowotworu. Mutacja genów lub aberracja chromosomów może spowodować, że potomstwo będzie dziedziczyło cechy odbiegające od normy.

Efekty deterministyczne (dziedziczne, genetyczne) powstają przy napromieniowaniu ostrym (duża dawka jednorazowa) lub przewlekłym (miejscowym lub całego ciała). Duża liczba komórek narządu lub tkanki zostaje zniszczona lub pozbawiona zdolności reprodukcji, co prowadzi do tego, że narząd traci przejściowo lub na stałe zdolności funkcjonowania (może prowadzić do śmierci napromieniowanej osoby). Stąd skutki szkodliwego działania promieniowania można podzielić na dwie zasadnicze kategorie:
1. Skutki somatyczne – występujące u osób napromienionych, które mogą być:
− wczesne, występujące w okresie dni lub tygodni po napromienieniu;
− późne, ujawniające się po upływie miesięcy lub lat.
2. Skutki deterministyczne (dziedziczne, genetyczne) – występujące u potomstwa
osób napromienionych.

Promieniowanie jądrowe powoduje zmiany w tkance żywej. Te zmiany zależą od rodzaju promieniowania, jego natężenia i energii, a także rodzajów tkanki, położenia źródła promieniowania i czasu ekspozycji. Promieniowanie jonizujące (krótkofalowe promieniowanie elektromagnetyczne, rentgenowskie lub gamma oraz każde inne promieniowanie składające się z cząstek jonizujących bezpośrednio, np. elektron, proton, lub pośrednio, np. neutron, foton) oddziałując z tkanką żywą, powoduje jonizację atomów i zmianę przebiegu procesów biologicznych w komórce. Mogą to być zmiany somatyczne, trwałe dla danego organizmu, jak również zmiany genetyczne, przekazywane następnym pokoleniom. Szczególnie niebezpieczne jest na-
promieniowanie wewnętrzne (skażenie wewnętrzne organizmu izotopami radioaktywnymi), gdyż nawet mało przenikliwe promieniowanie wywołuje znaczny efekt jonizacji.
https://www.amw.gdynia.pl/images/AM...naukowe/Numery_archiwalne/2006/Kasperek_T.pdf | 2006 r.

Za produkcję, rozprzestrzenianie, używanie pocisków z zubożonego uranu itp. należy natychmiast wieszać każdego debila, psychopatę itp. osobników za to odpowiedzialnych, bo jest to zbrodnia przeciwko całej ludzkości, w całych, a więc i w przyszłych, dziejach ludzkości!!!


Światowy zakaz stosowania broni z uranem.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzienniki-UE/swiatowy-zakaz-stosowania-broni-z-uranem-67910727 | Wersja od: 19 listopada 2009 r.
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
19.03.2024 r.: "Rosja może być w stanie zaatakować NATO już w 2026 roku" - prezydent RP Duda.

[Zastrzegam, że nie jestem ekspertem wojskowym i nie mam dostępu do danych wywiadowczych. - red.]

"Economist": Rosja produkuje miesięcznie 20 czołgów, a traci co najmniej 150
W Rosji funkcjonuje tylko jedna fabryka czołgów, Urałwagonzawod w Niżnym Tagile na Uralu, która może wyprodukować około 20 pojazdów w ciągu miesiąca. Zapotrzebowanie na czołgi 10-krotnie przekracza zdolności produkcyjne zakładu, ponieważ rosyjskie wojska tracą każdego miesiąca na Ukrainie co najmniej 150 maszyn - powiadomił brytyjski tygodnik "Economist".
Jak podkreślono, z tych powodów rosyjska armia została uzależniona od napraw czołgów starszego typu, przechowywanych od lat w magazynach. Tutaj też jednak władze cywilne i wojskowe w Moskwie napotkały na problemy. Chociaż starych pojazdów wciąż są w Rosji tysiące, Urałwagonzawod może w ciągu miesiąca wyremontować zaledwie osiem takich maszyn, a trzy inne fabryki - około 17.
W najbliższych miesiącach remonty tego uzbrojenia mogą rozpocząć się jeszcze w dwóch innych zakładach, dlatego Kreml może wkrótce osiągnąć zdolności, by w ciągu miesiąca produkować 20 nowych czołgów i naprawiać około 90 starych. Nie będzie to jednak w stanie zrekompensować Rosji strat ponoszonych na froncie - prognozuje brytyjski tygodnik.
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomo...odukuje-20-czolgow-miesiecznie-traci-150.html | 1 marca 2023

Ile czołgów produkuje, a ile traci Rosja?


Liczba urodzeń w Rosji od stycznia do listopada 2022 roku zmniejszyła się zaś o 6,8 proc.
https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art37881291-rosstat-podal-dane-za-2022-rok-populacja-rosji-zmalala | 01.02.2023

Coraz mniej Rosjan, ubywa milion rocznie
https://www.medonet.pl/zdrowie/zdro....html#coraz-mniej-rosjan-ubywa-milion-rocznie | 01.02.2023

Rosja wymiera w ekspresowym tempie. Każdego roku po pół miliona
https://www.polon.pl/news/rosja-wymiera-w-ekspresowym-tempie-kazdego-roku-po-pol-miliona/ | 2023/10/24

Rosja wymiera. W ubiegłym roku odnotowano najmniejszy przyrost naturalny od 200 lat
https://kresy24.pl/rosja-wymiera-w-...no-najmniejszy-przyrost-naturalny-od-200-lat/ | 15 sty 2024


Izwiestia: w Rosji brakuje prawie 5 mln pracowników
https://www.pb.pl/izwiestia-w-rosji-brakuje-prawie-5-mln-pracownikow-1204127 | 2023-12-26

W Rosji zabrakło około 4,8 mln pracowników w 2023 roku i tyle samo będzie brakować w 2024 – to szacunki Instytutu Ekonomii Rosyjskiej Akademii Nauk.
https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczn...blemy-w-2024-roku-te-dane-szokuja,789265.html | 28-12-2023


Rosjanie uciekają z Rosji


W okresie od stycznia do czerwca tego roku dochody Rosji ze sprzedaży ropy i gazu były o 41 proc. niższe niż w analogicznym okresie zeszłego roku.
To wszystko oznacza, że rząd Rosji musi więcej pożyczać. Zadłużenie państwa wynosi obecnie 14,9 proc. PKB i jeszcze wzrośnie.

https://forsal.pl/gospodarka/aktual...-coraz-wiekszym-obciazeniem-gospodarczym.html | 29 sierpnia 2023

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2023 roku dług publiczny Rosji wzrósł o blisko 12 proc. i stanowi 17 proc. PKB.
https://www.rp.pl/budzet-i-podatki/...enie-rosji-kreml-mowi-o-wzroscie-gospodarczym | 29.11.2023

[Więc proszę osoby głoszące, że Rosja w ciągu najbliższych lat może napaść na któryś kraj należący do NATO, aby przedstawiły tego twierdzenia wiarygodne, uzasadnione podstawy! - red.]
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
dostaliśmy rozkaz zerować wszystkich

Dlaczego Rosjanie idą na wojnę? Wyjaśnia Rosjanin.
| 12.2023

Ukraina Jest Rozgrywana Przez Wszystkich [Nawet Przez Załęckiego] - Każdemu Zależy Na Konflikcie
| 19.03.2024

[Pomysł, aby Ukraińskich więźniów z całego świata wysyłać na front w Ukrainie.]
Słowacja chce wpuścić ukraińskich wiezniów
https://www.youtube.com/shorts/UhI2wEmMXtI |

POWRÓT SERYJNEGO SAMOBÓJCY, AFERA SZPIEGOWSKA ZAMIATANA POD DYWAN I UKRAIŃCY W POLSKICH WIĘZIENIACH
| 17.03.2024

Biznes Morawieckiego na pandemii. Ujawniamy dokumenty z kontroli NIK. Leszek Kraskowski o aferze PiS
| 21.03.2024

kontrola raport NIK Morawiecki pandemia


jak działają polskie służby specjalne


ROBERT MAZUREK PODSUMOWUJE DEBATĘ O ABORCJI
| 19.03.2024 r.

Każda Propagandowa Technika Wytłumaczona w 20 Minut
https://www.youtube.com/watch?v=Q5rNZuWaGVc&t=258s&ab_channel=KubaŁyko | 20.03.2024
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
NA TE WOJNĘ NIE JESTEŚMY GOTOWI!
| 18.03.2024

sztuczna inteligencja zniszczy ludzkość

[Sztuczna inteligencjo mam kilka pytań: Jak zabić wszystkich niemuzułmanów? Jak opanować na zawsze ludzkość? Co zrobić, aby na świecie na zawsze wyznawany był islam? - red.]
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
[Te wydatki są w pełni trafione, odpowiedzialne, zasadne! Gratuluję rozsądnego potraktowania tej dziedziny obronności!
Potrzebne są także zastępcze lotniska, w tym na drogach, makiety samolotów, pomieszczeń lotniskowych, pojazdów itp. - red.]
[Polskie zakupy na obronę przeciwlotniczą.]
MILITARNE ZERO #3: POLSKA OBRONA PRZECIWLOTNICZA, SIŁY POWIETRZNE I ZNACZENIE CPK
| 02.2024 r.
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
Internet, to nie jest dom wariatów…!!! Należy postępować normalnie, dawać prawidłowy przykład, kształtować odpowiednie postawy; szanować zdrowie psychiczne, pozytywnie programować, rozwijać, kształtować - umysły, psychiki; osiągać pozytywne cele!!!
Lawiny/plagi „zakłóceń”, dodatków, specjalnych efektów, powtarzania treści, np. jakiegoś sloganu, nazwy kanału, i innych nienormalności w przekazie końca nie widać…!!!

Po oczach…! Po uszach…!; zaśmiecanie przekazu…!; irytowanie…!; zniechęcanie, obrzydzanie, odstraszanie…!; zatruwanie umysłów…!/po psychice…!; po zdrowiu psychicznemu…!!! Branie-dawanie złego przykładu; demoralizowanie…!!!
Znaczna część autorów przekazu ma już na takim tle odchyły, są anormalni, obłąkani – wyrosło pokolenie nafaszerowanych tym tego odbiorców-naśladowców-demoralizujących-powodujących nienormalność-przekazywaczy tego dalej… - Ma miejsce efekt negatywnej lawiny…!!!
Czy ktokolwiek poprosił o te „zakłócenia”, efekty…!
Przecież człowiek dorosły, normalny, zdrowy psychicznie, inteligentny, rozsądny powinien być odpowiedzialny, brać-dawać dobry przykład, osiągać pozytywne cele…
Wszyscy już to tysiące razy widzieli, słyszeli i zobaczą, usłyszą, a nie chcieli, nie chcą i nie będą chcieć i nie powinni odbierać…!!!
Nie wolno brać, dawać złego przykładu, irytować, demoralizować, powodować nienormalność umysłową, wpędzać w choroby psychiczne itd…
Po co te nie związane z tematem, a wyłącznie utrudniające odbiór, męczące, rozpraszające, irytujące, zniechęcające, zaśmiecające, zatruwające umysły, uwrażliwiające, uszkadzające psychiki szkodliwe efekty specjalne/odchyły w przekazie: zniekształcenia obrazu, koziołki, obroty, przeloty, błyski, migawki, drgania, najazdy/powiększenia/odjazdy/pomniejszenia, udziwnione przejścia itp., dźwięki, a m.in. imitacji zakłóceń telewizyjnych, szumu, podmuchu, smagnięcia batem itp…
Po co to powtarzactwo nazwy kanału, skoro jego nazwa jest cały czas widoczna (niektórzy są już tak tym zdemoralizowani, obłąkani, że nazwę kanału na stałe umieszczają w rogu filmu i jeszcze dodają ją, jako przerywnik, do samego filmu – czyli jest w trzech miejscach…)
Po co bezmyślnie naśladować, demoralizować brać-dawać zły przykład, doprowadzać do nienormalności umysłowej, choroby psychicznej, obłędu; efektu negatywnej lawiny…!!!
Przecież normalni umysłowo, zdrowi psychicznie ludzie tak się nie porozumiewają. A pozostałych ludzi, którzy dokonuję w podobny sposób przekaz, umieszcza się w zakładach dla obłąkanych, psychiatrycznych…
Wywołuje to też plagę naśladownictwa w internecie irytujących dodatków, efektów dźwiękowych, wizualnych, powtarzactwa nazwy kanału. Przecież to nie jest i nie wiąże się z tematem filmu (np. o smaganiu batem, przelatywaniu przed widzem przedmiotu, który rozdziera powietrze, wichurze, uszkodzeniach monitora, komputera, zaburzeniach wzroku, nienormalności umysłowej, chorobach psychicznych)…
BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! Ani to nie ma związku z tematem... BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! Ani to przyjemne... BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! Ani ciekawe... BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! Ani nie ułatwia, tylko utrudnia odbiór.... BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! Ani zdrowe... BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! Ani oryginalne… BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! Więc po co te odchyły...!!! BŁYSK! ZIUUU! MIG! WRYYY! SMAG! ZIUUU! BŁYSK! WRYYY!... – I jak, pomogło w odbiorze, podobało się…
PS
Jeszcze inaczej: Proszę się zastanowić: Jak komuś może podobać się awaria/zakłócenia, zgrzyty, przerwy w odbiorze (jeśli by tak było, to producenci sprzedawaliby uszkodzony sprzęt… A posiadający prawidłowo funkcjonujący uszkadzaliby go…)…
----------------------------
Jeśli jest to zbyt trudne do zrozumienia, zaśmiecony, zatruty, naśladowczy (geny lustrzane), niedorozwinięty, zdemoralizowany, znienormalniony umysł, chora, upośledzona psychika domagają się naśladowania, realizowania anormalności, zaspokajania dewiacji, to proszę robić 2 wersje filmów:
 • normalnie zmontowane
 • z odchyłami.
Będzie wybór, a jednocześnie okazja do przekonania się, co odbiorcy wybiorą.


Kolejny przykład, to emigrowanie, np. podczas oczekiwania na połączenie telefoniczne, irytującego rzępolenia, dodawanie do programów, urządzeń emisję dźwięków, komunikatów bez możliwości ich wyłączenia (ktoś uważa, że każdy chce wszystko użytkować w kawalkadzie dźwięków, komunikatów… A jeśli nie chce, to i tak musi tego słuchać)…
Np.:
 • Program do obsługi bezprzewodowego modemu internetowego operatora T-Mobile sygnalizuje przeraźliwym dzwonkiem o nadejściu wiadomości (w dodatku wcale bądź mało istotnej…)…
 • W telefonie Samsung program do dyktowania głosem notatek „plumka” podczas jego używania (aby wk…ć użytkownika i osoby z jego otoczenia)…
 • W słuchawkach bezprzewodowych z mikrofonem, które można by było używać do głosowego pisania, każde polecenie jest sygnalizowane dźwiękiem…
 • W wielu firmach oczekiwanie na połączenie jest „umilane” przebrzydłym, irytującym rzępoleniem (i trzeba tego słuchać, bo w każdej chwili może ktoś odebrać połączenie… A jakby nie było rzępolenia, to telefon można odłożyć i zająć się czymś innym, aż usłyszy się głos w słuchawce.).
 • W pewnej poczekalni oczekiwanie jest umilane ptasim harmiderem emitowanym z odtwarzacza…
 • Na dworcach emitowany jest przekaz z telewizorów… - W kółko, łącznie tysiące razy (przymuszanie do słuchania czegokolwiek tysiące razy ma sprawiać przyjemność, być objawem normalności umysłowej, zdrowia psychicznego wg debili…), do obrzydzenia, wstrętu, emitowany jest komunikat: „Życzymy państwu przyjemnej podróży.”

Itp., itd…


Kolejny przykład
W niektórych zegarkach z wyświetlaczem cały czas miga co sekundę „:”, a wraz z tym znakiem nieco także i cyfry, aby i w dzień i w nocy skupiać na tym swoją uwagę… I komukolwiek do czegokolwiek jest to potrzebne – zarówno sekundnik, jak i czegokolwiek miganie… A niektóre mają jeszcze opcję pikania o każdej równej godzinie…


Następny problem, to osoby zawodowo występujące publicznie, a mające problemy z płynną, czystą/prawidłową, normalną wymową…
Yyymnyyy… Jeśliii mnyyy… dokonujeee się yyyy… przekazzz yyymnnnyyy…, któryyyy yyy… odbierająąą mnyyy… nie tylkoooo yyymnnnyyy… milionyyy odbiorców, ale yyyy… w ogóleee yyymnnnyyy… większa liczbaaa mnyyy… odbiorców mnyyy…, to należy to robić yyyy… poprawnie (są specjaliści od wymowy)… Bądź zatrudniać osoby nie mające wad wymowy, problemów z wypowiadaniem się. Oprócz tego jąkanie się, powtarzanie się i inne wady wymowy, wypowiedzi są zaraźliwe…!
Masowi odbiorcy nie mają też czasu i ochoty słuchać gawędziarzy. Więc lepiej milczeć niż pleść itp…


"Bądź Na Bieżąco" - każdy to widzi! Po co więc dodatkowo zaśmiecać umysły; truć; irytować; brać-dawać anormalny przykład...! To są skutki powszechności/zaraźliwości takiej emisji; takiego traktowania umysłów, psychik...!
Co(hyyy) to(hyyy) za(hyyy) irracjonalna(hyyy) ucieszona(hyyy) (debilna) intonacja(hyyy) głosu(hyyy)...!
Panie nawiedzony: "Bądź Na Bieżąco"... Po co zajmować się zbędnym, szkodliwym, irracjonalnym, irytującym powtarzactwem... "Bądź Na Bieżąco"... Po co brać i dawać zły przykład... "Bądź Na Bieżąco" Po co postępować antyludzko; anormalnie... "Bądź Na Bieżąco" Po co zaśmiecać, zatruwać umysły... "Bądź Na Bieżąco" Po co uszkadzać; upośledzać psychiki... "Bądź Na Bieżąco"... Po co obrzydzać nazwę kanału, ten zwrot... "Bądź Na Bieżąco",.. Po co ten destrukcyjny upór... Itp., itd...
PS Pan tego nie wymyślił, tak samo jak m.in. nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, religijności..., tylko jest ofiarą innych tak postępujących, których naśladuje i przekazuje ten stan, obłęd, taki upór, następnym…
 

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
Ukraina ma prawo:
 • atakować militarne, strategiczne dla wojska, wojny cele na terytorium Rosji (i jest to ze wszech miar uzasadnione)!
 • używać, stosować w swoim kraju (za wyjątkiem terenów spornych) dowolne metody, środki do obrony, włącznie z truciznami (zrzucanymi np. z dronów)(jeśli klimat nie służy, to agresorzy zawsze mogą wrócić do siebie...)!
 • wpuścić do swojego kraju wojska z wspierających ją państw (i należało to na samym początku tej wojny uczynić! A wojska Putina zatrzymałyby się na terenach spornych)!
Lecz konieczne jest spełnianie następujących warunków dla takich wojsk: zakaz wstępu, zbliżania się i atakowania celów na terytoriach spornych i na terytorium Rosji! Śmierć i straty materialne takich wojsk w żadnym razie nie mogą być podstawą do uruchamiania procedury Traktatu NATO!
Takie wojska na pozostałym terenie Ukrainy mogą i powinny zwalczać wojska agresora, w tym używać, stosować dowolne metody, środki do obrony!
Rosja zajęła sporne tereny, a następnie atakuje pozostałą cześć Ukrainy, w tym mają miejsce gwałty, rabunki, barbarzyńskie zniszczenia, zbrodnie wojenne na cywilach, a rządy innych państw mają wątpliwości, czy aby na pewno coś w związku z tym robić (jest więc negatywny precedens)...!!!
Do tego Putin może wymóc, aby Łukaszenka włączył się do wojny (albo może go zastąpić, gdyby niespodziewanie coś mu zaszkodziło, albo doszło do jakiegoś (nie)szczęśliwego wypadku...)!

Zmarł ochroniarz Alaksandra Łukaszenki. Mężczyzna najprawdopodobniej został otruty podczas styczniowego spotkania białoruskiego dyktatora z Władimirem Putinem w Petersburgu.
Podczas podróży ochroniarz źle się poczuł. Został pilnie przetransportowany do Mińska. Tam zdiagnozowano u niego zatrucie talem - podaje "Kremlevskaya Tabakerka" na Telegramie. To bezwonna i pozbawiona smaku trucizna.
Tę informację potwierdziły kanałowi dwa źródła bliskie Łukaszence.
Białoruś nie wydała oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Nie jest także znana reakcja samego Łukaszenki.
Łukaszenka coraz częściej mówi o wojnie
Tymczasem według służb prasowych Łukaszenki białoruski polityk, podczas wtorkowej wizyty w Grodnie w związku z rozpoczęciem budowy nowego szpitala, oświadczył, że "Białoruś przygotowuje się do wojny", ale nie chce walczyć.
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/ne...ty-podczas-spotkania-,nId,7429321#crp_state=1 | 03.04.2024
[Jest to dobry moment, bo Rosja jest mocno osłabiona, Białoruś jest coraz silniejsza, a Łukaszenka czuje putinowski nóż na gardle, aby zaproponować Łukaszence/Białorusi uwolnienie się od Putina, przymierze/wsparcie/ochronę, w zamian za spełnienie odpowiednich warunków. - red.]
 
Ostatnia edycja:

redaktor1966

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2022
Posty
194
Punkty reakcji
6
Do góry