Komputer za 2.700

malpa666

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kielce
procesor:
Intel Core i5-750 QuadCore, 2.66 GHz, 2.5 GT/s Transfer, 8MB, LGA1156, 45nm, BOX

płyta gł:
Intel DP55WB, P55, DDR3 1333, SATA, GBLAN, RAID, uATX, BOX

ram:
Kingston 2X2GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2)

dysk:
Dysk Samsung SpinPoint F1, 3.5", 640GB, SATA/300, 7200RPM, 16MB cache

obudowa:
Cooler Master obudowa komputerowa Elite 331 czarna

grafika:
Powercolor Radeon HD 5750 1GB GDDR5 (128bit), PCI-E, HDMI/2xDVI, retail

CHIEFTEC zasilacz 500W

komputer ma służyć do gierek, jak oceniacie sprzęt? jest on opłacalny? znajomy wycenił na 2.700. jeśli są jakieś tańsze (może lepsze) zamienniki to poradźcie
 

mery_master

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2007
Posty
40
Punkty reakcji
0
Zajrzyj pod ten adres: http://pcfoster.pl/artykul/zestawy-komputerowe---jesien-2009/221-1.html
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Ja na Twoim miejscu zajrzałbym na wasserman.pl, bo oni mają spory wybór dość dobrego, markowego sprzętu. Wiem, bo sam tam kupowałem. Co do karty Powercolor Radeon HD 5750 1GB GDDR5 (128bit), którą wymieniłeś, to wydaje mi się że to trochę przepłacanie. Tzn. jasne, że karta sama w sobie jest dobra, ale na moje oko 512 by wystarczyło.
 

milman

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Opłacalny. Wolałbym sobie jednak kupić GeForce'a. Coś pod GTX265
 

Mixo

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
58
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim jak kupujesz kompa to inter z geforcem, amd z radeonem. Tak lepiej wspolpracuja. Zamien procka na amd, dysk wez 500gb
 

IBOX_MAN

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2010
Posty
38
Punkty reakcji
0
A może trochę tańsza obudowa?
Np Orion jest w podobnym stylu a tańsza, dzięki temu zaoszczędzoną kasę zawsze możesz włożyć w pozostały sprzęt i lepiej go skonfigurować do swoich potrzeb.
 
M

Marusha

Guest
Jasne, że lepiej jest zakupić fajną i tańszą obudowę ORION :) i zostawić jeszcze kaskę na inne akcesoria, które umilą nam pracę przy biurku! Mam zaufany sklep komputerowy, który odwiedzam zawsze, kiedy mam chandrę. Po wizycie w sklepie mam świetny nastrój a zakup chociażby naklejki jest świetnym sposobem na poprawienie humoru! Zanim wyjdę na podbój sklepu komputerowego odwiedzam ulubione forum! iBox.pl to moja ulubiona marka!
 
K

kened88

Guest
Procesor AMD Phenom II X4 955 /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/
Plyta glowna Gigabyte MA785GMT-UD2H /AMD 785G, DDR3 1333/
RAM GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
Dysk twardy Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II
Grafika Radeona HD 4890
Zasilacz OCZ StealthXStream 500W

a moze takie cos Ci sie spodoba?:)
 
Dołączył
7 Luty 2007
Posty
43
Punkty reakcji
2
Przede wszystkim jak kupujesz kompa to inter z geforcem, amd z radeonem. Tak lepiej wspolpracuja.

Skąd Ty masz takie info ? ja mam Intel z Radeon-em i wszystkie gry na absolutny full przy rozdziałce 1920*1080 bez żadnej zawiechy. Intel nie współpracuje z Nvidia a AMD kupiło ATI.

A może trochę tańsza obudowa?
Np Orion jest w podobnym stylu a tańsza, dzięki temu zaoszczędzoną kasę zawsze możesz włożyć w pozostały sprzęt i lepiej go skonfigurować do swoich potrzeb.

Ładny piekarnik będzie w takiej obudowie - zero wentylatorów :)

ok dzięki. a intel nie jest bardziej wydajny?

Jest wydajniejszy
 
M

Marusha

Guest
Wydaje mi się, że lepiej (chociaz znacznie dłużej) jest kompletować i składać komputer z elementów niż kupić już gotowy zestaw. Najlepiej poszukac inspiracji w internecie czyli na forach i bezpośrednio u dostawców! Za 2700 mozna mieć fajny sprzęt! Np iBOX-a!
 
Dołączył
7 Luty 2007
Posty
43
Punkty reakcji
2
Wydaje mi się, że lepiej (chociaz znacznie dłużej) jest kompletować i składać komputer z elementów niż kupić już gotowy zestaw. Najlepiej poszukac inspiracji w internecie czyli na forach i bezpośrednio u dostawców! Za 2700 mozna mieć fajny sprzęt! Np iBOX-a!

Zgadzam się - ponieważ gotowe zestawy to w 95 % przypadkach pobieranie kasy za tak naprawdę słaby i mało wydajny komputer bez możliwości OC lub rozbudowy.
 

pia25

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
573
Punkty reakcji
0
Też ma "składaka", chociaż kosztował 3000 to całkiem niezły sprzęt. Kilka elementów musiałam już wymienić, ale przynajmniej mogę wybrać to na co mnie stać, a nie to co pasuje :)
Co do IBOX'a znajdziesz na ich stronce masę ciekawego i niedrogiego sprzętu. Mi podoba się taka obudowa : http://www.ibox.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=300&Itemid=326 , ale to wersja raczej dla kobiet :D
 

IBOX_MAN

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2010
Posty
38
Punkty reakcji
0
Ładny piekarnik będzie w takiej obudowie - zero wentylatorów :)

W zestawie jest zamontowany jeden wentylator, jest miejsce na jeszcze jeden - który warto wybrać samemu tak aby zmniejszyć szum komputera.
Do tego dobry cichy zasilacz który również ma ciche wentylatory, dobry cooler i piekarnika nie będzie.
 

mszark

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2008
Posty
145
Punkty reakcji
0
Kolega Cię robi w balona. Liczy sobie jak za nowy sprzęt. Powinien zejść na 2400zł Niektóre częsći to pożal się boże a karta grafik ajest słabiutka i szybko zacznie być nie wystarczająca do gier.
 
Do góry