Kolki dziecięce

felka

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
Środki farmaceutyczne to ostateczna konieczność. Jeszcze zdąży się dziecko nabrać leków w ciągu życia.. Ale domowe sposoby często pomagają zwalczyć kolki ale to zależy od organizmu. Czasami trzeba zastosować lek. Dobrze, że są takie dostępne.
 

Tonina

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Moja kuzynka męczyła się przez jakieś 2 miesiące stosując naturalne sposoby, a wystarczyło tylko zastosować wyrób medyczny z symetykonem.
 

Kulka987

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Miasto
Kraków
Mój syn tez miał kolki :( ja wtedy karmiłam go piersią i troche pomocny okazał sie Delicol. NIestety jak mineły kolki mały dostał skazy białkowej wiec skojarzenie lekarki, ze mały nie trawi laktozy było słuszne. U nas pomocne okazały sie masaże brzuszka, robienie rowerka nóżkami, a na uspokojenie lanie wody do wanny w łazience a później nagraliśmy na płytke szum wody i włączałam malemu z wieży CD.
 
N

natulka123

Guest
U nas jednak zadziałał Infacol. Bardzo szybko było widać działanie i brak efektów ubocznych, także jestem zadowolona. Innym rodzicom też w razie czego polecam ;) Niedrogi środek , a skuteczny.
 

lipny

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Infacol jest skuteczny ! Ale macie racje najpierw należy według mnie spróbować domowych i naturalnych sposobów zanim zaczniemy przyjmować środki farmaceutyczne :) Masownaie brzuszka, okładu, dużo ciepłego pić na pewno i lekka delikatna dieta... Kola jest ogólnie trudna dla dziecka :)Pozdrawiam :)

Wydaje mi się że Infacol działa, i tu jest problem, gdyby nie działał, można by stosować:

- suszarkę,
- wirowanie w pralce,
- rowerek,
- inne niesprawdzone sposoby...
 
D

Dobrawa

Guest
Mój synek nie miał kolek. Teraz mam chrześnicę i niestety męczy się z kolkami. Pediatra dał Magdzie Espumisan w kroplach, żeby podawała i masowanie brzuszka. No i pomaga. Ale kazali też zmienić butelkę. Podobno to też ma duże znaczenie. Pediatra polecili taką Canpol nową z odpowietrzeniem od spodu. Dopytam jak się nazywa jeśli ktoś by chcial.
 

rozowaewa

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
ja polecam na kolki masaz antykolkowy

cytat z innej stronki
Masaż, stworzony przez Amerykankę Vimalę Schneider, jest na tyle prosty, by mogła się go nauczyć każda mama. Działa na malucha kojąco – reguluje oddychanie i krążenie, poprawia trawienie, ułatwia zasypianie. Najlepiej stosować go przez 2 tygodnie, 2 razy dziennie o dowolnej porze, pod warunkiem że nie jest to tuż po karmieniu (trzeba odczekać przynajmniej 30 minut). Mama powinna być zrelaksowana, a pokój nagrzany (do ok. 25°C). Rozebrane dziecko kładziemy przed sobą, rozcieramy w dłoniach odrobinę oliwki roślinnej do masażu (powinnyśmy poczuć przyjemne ciepło).
1. Koło wodne
Układamy ciepłe dłonie w poprzek brzuszka dziecka (jedna nad drugą). Wykonujemy nimi koliste ruchy, przesuwając je jak łopatki młyńskiego koła (poruszamy nimi jedna nad drugą, tak jakbyśmy zagarniały do siebie piasek). Ruchy powtarzamy 6 razy (każdą dłonią po 3 razy).
2. Ucisk brzuszka
Całymi dłońmi chwytamy nóżki za łydki, powoli i delikatnie przyciskamy uda do brzuszka – nóżki mają być zgięte w kolanach, ale rozluźnione. W tej pozycji przytrzymujemy je przez 6 sekund. Jeśli są napięte i stawiają opór, nie dociskamy ich na siłę, tylko kładziemy dziecku ciepłe dłonie na brzuszek i delikatnie uciskamy.
Można spróbować rozluźnić nóżki, chwytając stopy lub łydki i lekko nimi potrząsając, tak jakbyśmy chciały coś z nich strzepnąć.
3. Księżyc-słońce
Prawą ręką robimy ruch zgodnie z ruchem wskazówek zegara w kształcie półksiężyca – od żeber do dołu brzucha, kończąc po lewej stronie. Lewą ręką zataczamy okrąg, począwszy od dolnej części brzucha, kończąc w tym samym miejscu (także zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Po wykonaniu poszczególnych ruchów nie odrywamy rąk od brzucha dziecka. Powtarzamy 6 razy.
 
D

Dobrawa

Guest
Masaże bywają dla maluszka zbawienne ale nie zawsze same pomagaja niestety. Warto jednak miec takie produkty zapobiegajace jak butelki. Jak bede miała wolną chwilę to wrzucę zdjęcie tej Canpol o ktorej pisałam bo świetnie się sprawdza. Pomagają też leki takie jak Espumisan. Dobrze ze jest tego dużo i mozna dostosowac do potrzeb danego dziecka.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Pokaż, pokaż - szykuje mi się baby shower to może będzie jak znalazł! :) Ciuszków mam już całą torbę!
 
D

Dobrawa

Guest
To jest ta nowa seria butelek. W sumie ja sprezentowalam koleżance i jest zachwycona. Nie tylko antykolkowa, ale i wygodna dla małych rączek malucha.

canpol3.jpg
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
My mam taką niebieską :) polecam butelka trwała, nie chłonie zapachów, nie odbarwia się. Łatwa w użytkowaniu. Smoczek antykolkowy z wolnym przepływem, nie zakłóca naturalnego trybu ssania.
 
D

Dobrawa

Guest
Byłam u chrześnicy niedawno i niestety trafilam na czas kolkowy. Gdyby nie Espumisan w tych kropelkach byloby ciężko. Szkoda, że te nasze malucy niektóre tak muszą się męczyć, ale plus, że są leki, którymi możemy im pomóc.
 
N

nianiaSweet

Guest
tylko że espumisan kids można podawać maluchom które skończyły 1 miesiąc życia.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Dobrawa napisał:
To jest ta nowa seria butelek. W sumie ja sprezentowalam koleżance i jest zachwycona. Nie tylko antykolkowa, ale i wygodna dla małych rączek malucha.

canpol3.jpg
A czy te butelki pasują do tego nowego laktotora elektrycznego z canpol babies?
 

dariadaria

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja na kolke polecam butelkę Haberman od Canpol babies. butelka minimalizuje kolkę przez nie przepuszczanie powietrza do smoczka, filtruje powietrze i odseparowuje pianę. mojemu dziecku pomogła także polecam :) poza tym mimo swej skomplikowanej budowy łatwa w użyciu i myciu :) :)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Tak w temacie kolek - mam na świeżo, bo męczą maleństwo mojej przyjaciółki - bardzo pomaga viburcol. Młoda mama jest pediatrą, więc na pewno by swojemu maluchowi nic nieodpowiedniego nie podała, a efekty mnie zaskoczyły, więc wspominam forumowym mamom, bo może któraś tę wiedzę wykorzysta w praktyce. :) Przy okazji, znów wygrzebałam dla Was coś ciekawego do poczytania http://www.spokojdziecka.pl/?utm_source=Social&utm_medium=CPC&utm_campaign=Social- dla młodych mam, jak znalazł. :)
 
D

Dobrawa

Guest
A wiesz samba, że bardzo fajny ten link? Nie wiedziałam, że w ogóle takie czopki są. Ciekawe jak szybko to działa i czy dla starszych dzieci też.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Można je stosować od 3. miesiąca życia w górę. Nawet u starszych dzieci (właściwie młodzieży) powyżej 12 lat. Na stronie masz rozpisane dawkowanie dla różnych grup wiekowych. To taki lek, który "rośnie z dzieckiem" i zawsze się przyda w apteczce.
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
A z kolei moja siostra podaje na kolki swojej córeczce probiotyk. Tak polecił jej lekarz i okazuje się, że to przynosi małej ulgę. Pewnie dzięki temu, że bakterie probiotyczne pomagają jelitom lepiej pracować, więc kolki zdarzają się rzadziej.
 
Do góry