Kolektory słoneczne

lamb

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,
Zamierzam zamontować kolektory słoneczne na dachu. Przejżałam mnóstwo ofert i znalazłam coś takiego Kolektory płaskie ale jest jakieś tanie. Ile powinny kosztowac kolektory płaskie takie które się nie rozsypią po miesiącu? Może ktoś może poradzić jakąś firmę?
 

Aandziula

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
z tego co słyszałam od męza to takie dobre kolektary kosztują około 12tyś, ale pewna nie jestem (mogłam coś pomylić)
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
jeśli chcesz się zdecydować na zakup przejrzyj gwarancję i nawet dobry był by możliwy zwrot w razie niezadowolenia
kolektory słoneczne raczej drogie nie powinny być,
montować od strony południowej... rzecz jasna
ale nie wiem czy zaspokoiło by takie cuś potrzebę ciepła w domu...
prędzej wolałbym zakupić ogrzewanie za pomocą glikolu umieszczanego w rurach wkopywanych głęboko w ziemie,
takich kolektorów trzeba by mieć z 6-12, zależnie jaki duży dom
 

miami

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Takie dobre kolektory to kosztują trochę więcej niż 12 tys. Z tym, że część tej troszkę większej sumy pokrywa unia. Jak napisał Smutny Znajomy służy to do podgrzewania tylko i wyłącznie wody (oczywiście zakładam, że to wiesz, ale na wszelki wypadek wolę to wypunktować). I zgadzam się również ze Smutnym Znajomym, że chyba lepiej założyć inne ogrzewanie (technologi podanej przez użytkownika nie znam, bo jeszcze za mało wiem na ten temat), ale rzeczywiście założenie kompleksowego ogrzewania, dostosowanego dla domu, z porządnym kotłem/piecem czy czymś takim, o wysokiej sprawności, porządne uszczelnienie okien, sprawdzenie przez specjalistę izolacji wyjdzie mniej więcej tyle samo co przeprowadzenie kolektorów, a efekty powinny być znacznie lepsze.
 

juliannos

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
a ja myślę, że taki kolektor to bardzo dobre rozwiązanie. http://www.makroterm.pl/kolektory,,-turbosolar-/oferta,handlowa.html tutaj masz cennik z firmy, która się zajmuje takimi instalacjami. Ja akurat kupowałem u nich kominek.
 

magda.glo

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Myślę, że warto zainwestować w kolektory słoneczne, bo jest to ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Słyszałam o akcji "Mój ŚWIAT jest "EKO", która uświadomiła mnie jak można ekologicznie wybudować i wyposażyć dom. Zapraszam do zapoznania się z tą akcją na dobrzemieszkaj.pl
 
Dołączył
4 Lipiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Z tego co mi wiadomo to nie wystarczą same panele. Już nie pamiętam jaki % zapotrzebowania pokrywają ale inwestycja ponoć opłacalna. Jak ktoś chce poczytać to podrzucam link do art "Ogniwa fotowoltaiczne w praktyce".Mój odnośnik
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Myślę, że warto zainwestować w kolektory słoneczne, bo jest to ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Słyszałam o akcji "Mój ŚWIAT jest "EKO", która uświadomiła mnie jak można ekologicznie wybudować i wyposażyć dom. Zapraszam do zapoznania się z tą akcją na dobrzemieszkaj.pl

Właśnie. To jest najbardziej irytujące w tym wszystkim. Dlaczego? Już tłumaczę. Kolektory słoneczne mają jak na razie tak małą wydajność, że tylko siąść i płakać. Ale to i tak nie przeszkadza ludziom bogatym, podkreślam bogatym(bo biedni raczej nie kupią dobrych ogniw za 15k), którzy pragną pokazać, że zrobią wszystko to, co nakazuje obecna moda. Wmawianie, że jest to ekologiczne, przyjazne środowisku... Co z tego, wady całkowicie przysłaniają niewiele zalet. Czysty marketing. No bo czemu Kowalski ma mieć a ja nie? I tak to wszystko napędza machinę. Bogacą się na tym tylko i wyłącznie firmy produkujące owe kolektory(takich firm powstaje coraz więcej, rosną jak grzyby na deszczu). A ja jestem zdania, że to co sprawdzone, jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Słyszałem to od pewnej osoby. Skoro ludzie jedne rozwiązanie stosują już od ponad 100 lat(węgiel kamienny), to po co próbować czegoś innego? Proste i logiczne zarazem.
 

gbshaw

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Kolektory słoneczne są mimo wszystko opłacalne, z tym że sens ta inwestycja ma dopiero jeżeli skorzysta się z dopłat.
 
Z

zypek84

Guest
Orientujecie się dokładnie jak to wygląda z tymi kolektorami?
Jeśli kupię takie http://www.e-inclusive.pl/Kolektory-s%C5%82oneczne/Kolektory-s%C5%82oneczne-Nibe-Biawar-Solaris-Basic-nr-kat.-590186207.html to mam szansę na dofinansowanie na zakup?
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Jakieś kolektory, ogrzewania podłogowe normalnie burżuazja:) Ja mam tradycyjne centralne ogrzewanie i nie narzekam. Wystarczy kocioł Merkury i nic do szczęścia i ciepła nie potrzeba.
 
Do góry