Kolejna generacja Xboxa zaprezentowana.

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 570
Punkty reakcji
449
Miasto
Środek świata
Wczoraj (tj. 21.05.13), na specjalnej prezentacji Xbox Reveal pokazano światu kolejną generację konsoli do gier od Microsoftu. Xbox One (bo tak brzmi oficjalna nazwa), według zapowiedzi ma stać się domowym centrum rozrywki. Obejrzymy telewizję lub film, posłuchamy muzyki, oraz (dzięki programowi Skype) skontaktujemy się ze znajomymi. Z urządzeniem komunikować się będzie można gestami oraz słowami, konsola bez problemu zrozumie co do niej mówimy i natychmiast zrobi żądaną przez nas rzecz. Pod pokrywą kryje się 8 rdzeniowy procesor x64 o taktowaniu 1,6Ghz, 8GB pamięci ram (DDR3), dysk 500GB, układ graficzny o mocy 1.2TFLOP oraz napęd blu-ray. Dodatkowo do zestawu dołączona będzie odświeżona wersja bezprzewodowego pada z obsługą sieci WIFI i Kinect w wersji 2.0. Całość działać ma na aż trzech systemach operacyjnych, obsługiwać granie w chmurze oraz wykorzystywać specjalny przycisk "share" udostępniający na żywo wybrane fragmenty rozgrywek. Niestety, są i bardziej pesymistyczne wiadomości - każdą grę trzeba będzie zainstalować na dysku twardym i powiązać ze swoim kontem Xbox Live, co uniemożliwi uruchomienie produktów z drugiej ręki. Sprzedaż lub pożyczenie używanej kopii gry będzie wiązało się ze specjalną opłatą. Dodatkowo gry z Xboxa 360 nie będą mogły być uruchomione, co oznacza brak wstecznej kompatybilności. Prócz konsoli na pokazie zaprezentowano także skromną ilość gier, największą uwagę skupiła kolejna osłona Call of Duty o kryptonimie Ghost. Swoje 5 minut zabrała także Froza Horizon oraz serial tworzony na podstawie gry HALO.
Cena konsoli, dokładna data premiery oraz to czy wszystkie z wymienionych funkcji będą dostępne na polskim rynku na razie nie są znane, i najprawdopodobniej ujawnione zostaną na targach E3.


Dla wszystkich którzy chcą zobaczyć wczorajszą prezentacje: http://www.xbox.com/pl-PL/hub/reveal

Źródło: xbox.com, gry-online
 

imna

New Member
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
26
Punkty reakcji
2
konsola dobrze nadaje się do oglądania telewizji online, połączenia z internetem, rozmowach na skypach, ale microsoft zapomniał o ważnej rzeczy jaką jest grywalność. NIE BĘDZIE MOŻNA odsprzedać gier!. Każda gra zostanie przypisana do jednego gracza (podobno tracą na rynku wtórnym) jak dla mnie żenada, nie przemyślane rozwiązania
 

Iluvfantasy

Gamer girl
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 060
Punkty reakcji
242
Wiek
27
Miasto
Tychy
Przemyślane. Twórcy gier zarobią dzięki temu więcej, bo więcej kopii się sprzeda dzięki przypisywaniu gier do konta. Podobnie jest na Steamie, z tą różnicą, że gry są na stałe przypisane do jednego konta, a na nowym Xboxie będzie można odsprzedać grę, tylko trzeba będzie dodatkowo za to zapłacić.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 570
Punkty reakcji
449
Miasto
Środek świata
Co ciekawe, według PLOTEK jednej z sieci sklepów sprzedających gry w Wielkiej Brytanii cena używanych gier nie będzie dużo tańsza od tych nowych i ma wynosić jakieś 35 funtów.
 

Karolek22

Member
Dołączył
5 Grudzień 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Sprzęt do grania raczej średnio się nadaje, bardziej przeznaczony dla niedzielnych graczy. Tym bardziej, że według info nie będzie można odsprzedawać i pożyczać gier (źródło)
 

Kwestiaa

New Member
Dołączył
30 Maj 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Póki co wrażenie jest fatalne dla mnie, PS4 mimo, że pokazał mniej ma przewagę w konsolowym wyścigu szczurów.
Ja jeśli nawet bym kupił którąś z nich to i tak poczekam z rok by zobaczyć jak to wszystko się rozegra. No i cena spadnie ;).
 

Whitesoft

Member
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
404
Punkty reakcji
16
Wiek
24
Jak dla mnie najnowszy Xbox będzie kompletną porażką, a PS4 zmiażdży go całkowicie na rynku. Co ciekawe, MS oficjalnie podał, że zamierza sprzedać do MILIARDA konsol. Powodzenia. BTW - PS3 właśnie przegonił w sprzedaży X360. :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 978
Punkty reakcji
198
Dysk 500 gb może okazać się za mały. Gry zajmują coraz więcej i jeszcze parę lat temu ten standard mógł robić wrażenie, ale wkrótce będzie to co najwyżej średnia ilość. No i nie podobają mi się takie akcje, że koniecznie musi być Kinect podłączony. Rozumiem, że chcą ukazać to urządzenie jako fajny gadżet, ale nie ma nic gorszego niż uszczęśliwianie graczy na siłę. Natomiast next gen idzie już dużymi krokami i to cieszy. Kto wie, może jednak doczekamy się nawet kolejnego Half-Life.
 

Zuetamiush

Active Member
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
420
Punkty reakcji
39
Wiek
27
Miasto
Tychy
Dla mnie wygląda, jak stary odtwarzacz VHS i w życiu tego nie kupię, zresztą mniejsza z wyglądem... Na pewno w przyszłości kupię Xboxa 360, do którego się bardzo długo przymierzam, zamiast tego, chciałbym właśnie wymieniać się grami wtedy.
 
Do góry