Kolczyki w różnych częściach ciała

ewusiaczek

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Warszawa
nie wiem nic o paraliżu twarzy ale podobno jak się źle zrobi to potem można mieć zaburzenia w odczuwaniu smaku na trwałe. myślę że najważniejsze jest iść do dobrego punktu, ale jakieś ryzyko zawsze jest :)
 
B

blooz

Guest
nie wiem nic o paraliżu twarzy ale podobno jak się źle zrobi to potem można mieć zaburzenia w odczuwaniu smaku na trwałe. myślę że najważniejsze jest iść do dobrego punktu, ale jakieś ryzyko zawsze jest :)

ja nie slyszalam nigdy o czyms takim zeby po przekluciu sparalizowalo :/ chociaz jak robils to osoba ktora sie na tym nie zna albo ta dziewczyna byla uczulona na metal z ktorego zrobiony jest kolczyk to kto wie. albo czy higiena zostala zachowana
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
Podobno robiła u kosmetyczki :/ strasznie mnie tym przestraszyła :/ i tym zapadaniem dziąseł :/
 

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
planuje w najblizszym czasie jeszcze jednego w chrząstce, tym razem bardziej.. z boku i w prawym uchu.
a jak mi się po tym nie odechce to walne jeszcze jednego w lewym igłą, tak na dole, mysle ze sie zmiesci ;p
 

Kasiulek216

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2006
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Złocieniec
zależy jeszcze jak rodzice pozwalają :p bo moze i ja bym chciala miec kolczyka w pępku ale starzy nie pozwolą :p no a w nosie to nie bardzo kolczyki mi się podobają :p ale jęzzyk :D to mnie kręcii :p tylko kolesie nie bardzo to raczej tolerują bo zawsze słysze: a jak się z tym kolczykiem całowac ;|
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
Kolczyk w języku niezbyt zdrowy
Nawet jeśli nasza rodzina i nasi bliscy go przeżyją, to i tak pozostaje duży problem medyczny. Noszenie kolczyka w języku powoduje opadanie dziąseł i rozwój chorób przyzębia, a także prowadzi do kruszenia się zębów. Najczęstszą ozdobą w grupie 52 młodych pracowników okazał się metalowy trzpień przebity przez język i zamocowany nakrętkami na obu końcach.
U 35% badanych noszących taki kolczyk stwierdzono opadnięcie dziąseł po czterech latach, a jeśli był to kolczyk długi to u aż 50% i to już po dwóch latach. Dłuższe kolczyki łatwiej uderzają w dziąsła ocierając je i prowadząc do ich uszkodzenia. Opadnięte dziąsła są wrotami dla wnikających bakterii, które mogą wywoływać bolesne stany zapalne i prowadzić do nadwrażliwości zębów. Kruszenie i ułamywanie się zębów było częstsze w przypadku krótkich kolczyków, jako że łatwiej niż długie jest je umieścić między zębami i bezwiednie przygryzać. Zniszczone zęby stwierdzono u 47% badanych po ponad czterech latach od założenia kolczyka. W badanej grupie częściej stwierdzano także uzależnienie od papierosów.
Przyczynia się ono do szybszego powstawania kamienia nazębnego i utraty masy kostnej i ilości więzadeł utrzymujących zęby w zębodole. Wraz z zakażeniami wokół zębów, opadniętymi dziąsłami i niezbyt przyjemnym zapachem z ust nie tworzą nader pięknego obrazu. Osoby zdeterminowanej na pewno te informacje nie zniechęcą, ale lepiej żeby wiedziała na jakie ryzyko się naraża. Przez kilka tygodni po zabiegu może utrzymywać się opuchlizna języka, mogą występować kłopoty z gryzieniem i połykaniem, trudności w mowie i wzmożone wydzielanie śliny. Nawet jeśli wszystkie te objawy ustąpią, po dłuższym czasie może dojść do przerostu tkanki wokół kolczyka i powiększenia się całego języka, a także nieprzyjemnej alergii na metal.


Pozwoliłam sobie skopiować trochę tekstu.Czy to wszystko sprawdza się w praktyce? do tych co posiadają kolczyk.
 

Ala1607

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2007
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
31
A ja mam razem 4 kolczyki w uszach... podobają mi się kolczyki np. w nosie, pępku i chciałabym miec jeszcze w chrząstce kiedyś :) Nie podoba mi się zbyt kolczyk np w łuku brwiowm, w języku, wardze czy innych miejscach , ale jak komuś się tak podoba to prosze bardzo mi nie przeszkadza :p :)
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
Juz zdecydowalam :p w czerwcu ide robic kolczyka :p a powiedzcie mi jaki jest namniejszy? chodzi mi np o kuleczke, bo ja bym chciala malutki.
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o miejsce na ciele to język, ale muszę jeszcze pochodzić po salonach, ale albo Katowice albo Dąbrowa Górnicza sama jeszcze nie wiem , hmm..
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
Katowice ul. Stawowa3
Katowice Al. Korfantego 1A/2
Chorzów ul. Jagiellońska 6
Bytom ul. Dworcowa 5


Sa to Studia RECTUM a stronka to www.tatuaze.slask.pl
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
Powiedzcie mi czy mozna pic mleko jak przebije jezyk? w sobote albo piatek sie wybieram i dlatego pytam :D
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
Nie nie wolno żadnego niabiału jeśc czy pic , sam Ci powie ....
Poniewaz wtedy slina robi sie taka bardziej gęsta i trudniej ja połknąc ...
 
Do góry